Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 13 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 241

Thread: DeAgostini: Masini de Legenda

  1. #101 SP
    Member Mircea's Avatar
    Ce frumos a iesit ZIS-ul dupa facelift!

  2. #102 SP
    Junior Member alex125's Avatar
    are cineva poze cu dacia 1304 , numarul 9?

  3. #103 SP
    Member Mircea's Avatar
    Astazi apare la chioscuri, imediat fug s-o agat si o sa urc poze.

  4. #104 SP
    Junior Member GuitarHero's Avatar
    hai mircea... ca sunt foarte curios cum arata....

  5. #105 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    oribil... pentru conceptul de macheta.

    grila fata e de la primele modele iar jeantele de la ultimele variante...
    bara de protectie de la spatiul de incarcare e aceiasi culoare cu masina..
    + multe alte inadvertente.

    in revista nu e prezentat decat modelul cu masca noua iar posterul zici ca e facut de mine in paint pe cand aveam 4 ani.

    chinezii s-au intrecut pe ei insisi la porcarii de data asta.

  6. #106 SP
    Member Mircea's Avatar
    Mi se pare draguta, ce fain prinde galbenul printre celelalte machete
    Attached Images Attached Images 100_4374.jpg 100_4375.jpg 100_4376.jpg

  7. #107 SP
    Junior Member Prognosis's Avatar

  8. #108 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Bine ai venit, prognosis! Sunt un fan al restaurarilor/imbunatatirilor tale!
    Attached Images Attached Images dsc03170.jpg dsc03173.jpg dsc03175.jpg dsc03176.jpg dsc03177.jpg

  9. #109 SP
    Junior Member surd_cipri's Avatar
    Numarul 10 va fi Moskvitch 408.

  10. #110 SP
    Junior Member Prognosis's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Bine ai venit, prognosis! Sunt un fan al restaurarilor/imbunatatirilor tale!
    Multumesc! Bine v-am gasit!

    ---------- Post added 19-01-2012 at 02:07 PM ----------

    Astazi am mai facut ceva corecturi la ARO 240 Trenulete electrice – Diorama de la Slobozia � Blog Archive � ARO 240 – corecturi
    Si la Trabant 650 Trenulete electrice – Diorama de la Slobozia � Blog Archive � Trabant 650 – corecturi

    Sper sa fie de folos!

  11. #111 SP
    Junior Member alex125's Avatar
    mie imi place cum arata dacioara

  12. #112 SP
    Junior Member ROBERTOOs's Avatar
    vand 8 numere de masini pret 200 ron cu tot cu reviste 0758 224 174

  13. #113 SP
    Member Mircea's Avatar
    Aria de bazar e in alta parte ...

  14. #114 SP
    Junior Member yo9hnf's Avatar
    La Auchan in Bucuresti inca mai erau (in afara de Dacia 1304) Lada 1500 si parca si Warburg.

  15. #115 SP
    Junior Member tatraturbo's Avatar
    Salutare tuturor.Sunt nou pe forum....in descoperire inca.As vrea sa spun ca acesata colectie de la Deagostini e superba si merita colectionata.Am luat si eu numerele din colectia aceasta cu exceptia numerelor 2,3 si 4(din lipsa de buget),se mai intampla...dar promit ca le voi recupera si pe acelea...Am citit undeva pe un site cum ca aceasta colectie are 69 numere.Stie cineva exact cate numere vor fi,sau este doar o speculatie?

  16. #116 SP
    Junior Member GuitarHero's Avatar
    Quote Originally Posted by tatraturbo View Post
    Salutare tuturor.Sunt nou pe forum....in descoperire inca.As vrea sa spun ca acesata colectie de la Deagostini e superba si merita colectionata.Am luat si eu numerele din colectia aceasta cu exceptia numerelor 2,3 si 4(din lipsa de buget),se mai intampla...dar promit ca le voi recupera si pe acelea...Am citit undeva pe un site cum ca aceasta colectie are 69 numere.Stie cineva exact cate numere vor fi,sau este doar o speculatie?

    eu am citit pe undeva ca vor fi 60 in alta parte ca vor fi 100 numere, deci eu unul nu stiu ce sa iti zic.

    pt cei cu abonament: ati primit coletul pe luna asta? pt ca devin din ce in ce mai frustrat pe modul lor de a trimite. in sensul ca ajunge mereu cu intarzere.

  17. #117 SP
    Junior Member tatraturbo's Avatar
    Vor mai si alte modele de Dacia in aceasta colectie?De exemplu 1310 sau 1410?Am auzit varianta ca ar fi una break,1310 parca....

  18. #118 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by GuitarHero View Post
    eu am citit pe undeva ca vor fi 60 in alta parte ca vor fi 100 numere, deci eu unul nu stiu ce sa iti zic.
    Cat timp lumea cumpara vor si si numere, nu cred ca au batut in cutie cate numere vor scoate. As putea paria ca daca vanzarile merg bine nu se vor opri la numarul 100. Pe de alta parte e mult mai probabil ca dupa un timp lumea sa nu mai cumpere si atunci vor opri colectia, s-a intamplat cam cu toate colectiile de agostini de la noi asta deja. Sincer ma mir ca s-a ajuns asa de departe cu aceasta colectie.

  19. #119 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Nu pot sa inteleg de ce varianta romaneasca a revistei este atat de stupida. Posterul pus la mijloc, pe spate fiind pagini de revista, nu un alt poster. Mult mai frumos la vecinii unguri: posterul este pe coperta 3/4. Ai taiat, nu ai pierdut continut.
    Attached Images Attached Images dsc03489.jpg dsc03490.jpg

  20. #120 SP
    Junior Member alex125's Avatar
    sunt 60 de masinute baute in cuie...oricat de prost ar merge venzarile deagostini vor scoate cele 60 de numere. daca vanzarile merg bine atunci vor mai scoate peste pana la 100. stiu din sursa sigura. oricum cele 60 de masinute sunt gata facute...nu cred ca se vor opri sa nu mai vanda si sa ramana cu masinile in stoc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 13 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts