Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 13 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 241

Thread: DeAgostini: Masini de Legenda

  1. #121 SP
    Junior Member GuitarHero's Avatar
    foarte neseriosi sunt cei de la deagostini.nici pana in ziua de azi nu am primit coletul cu ultimile doua numere.primele numere veneau pe data de 24 dar se pare ca nu mai e cazul

  2. #122 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Nu prea e normal. Ultimul pachet a ajuns la abonati cu cateva zile inainte sa apara la chiosc... Da si tu telefoane si vezi pe unde s-a pierdut...

  3. #123 SP
    Junior Member GuitarHero's Avatar
    maine la prima ora asta fac. am asteptat ca nr trecut tot in data asta a ajuns. dar deja e prea mult...

  4. #124 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    de ce ai astepta sa-ti trimita ei revistele?
    la cate defecte au majoritatea machetelor cel putin poti alege la chiosc un numar cu cat mai putine imperfectiuni...

  5. #125 SP
    Junior Member GuitarHero's Avatar
    pt simplul fapt ca doar asa ma asigur ca voi avea toata colectia,altfel as rata f multe numere pt ca nu dau "sarcina" asta de a-mi cumpara revista la nimeni. altfel dupa cum spui e cea mai sigura modalitate sa la cumperi personal dar nu se poate mereu din diverse motive.

  6. #126 SP
    Junior Member surd_cipri's Avatar
    Numarul 11 va fi Oltcit.

  7. #127 SP
    Member dayday's Avatar
    Cand apare ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #128 SP
    Junior Member vyk1990's Avatar
    pe 15 februarie...

  9. #129 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    asta o sa fie:


  10. #130 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Moskvitch 408. Nu este chiar asa rea macheta. Ma uitam la ea pe drum si ma intrebam de ce am dat banii pe asa ceva. Este destul de solida, pacat ca nu au dat si ei o dunga de vopsea pe aripa spate, ca la modelul 1:1... Eh, economiile astea.
    Attached Images Attached Images dsc03578.jpg dsc03583.jpg dsc03582_1.jpg

  11. #131 SP
    Junior Member tatraturbo's Avatar
    Am luat si eu Moskvitch-ul de la chiosc.Abia astept sa apara si Olcit-ul!Este o colectie superba.Oricum se putea lucra mai atent la el,in sensul calitativ la banii astia....dar nah,sa nu uitam ca traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

  12. #132 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    este discutabil ca e o colectie superba.
    colectionarilor li se par niste jeguri machetele... pentru cineva care e cat de cat pasionat sunt ok.

    personal daca vedeam in magazin unele la fel la 25 de ron nu dadeam banii pe ele.
    dar asa... "ca sa nu stric colectia" te prind.
    pt ca daca judeci la rece cu 75 ron iti iei un solido 1/18 care arata de 1000 mai bine.

  13. #133 SP
    Junior Member tatraturbo's Avatar
    Da,dar ala e 75 ron iar astea sunt la 25 ron bucata

  14. #134 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Eu unul sunt super multumit de cele romanesti
    Attached Images Attached Images 100_9388.jpg 100_9396.jpg 100_9416.jpg 100_9424.jpg 100_9435.jpg

  15. #135 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Guys, cate numere au aparut pana acum si de unde as putea sa le achizitonez pe toate?

  16. #136 SP
    Member Ares's Avatar
    si mie imi plac f mult masinile de la DeAgostini,dar unele zici ca sunt facute la corigenta la scoala de orbi,oricum se vand f bine shasha....nu?

  17. #137 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by HotDoc View Post
    Guys, cate numere au aparut pana acum si de unde as putea sa le achizitonez pe toate?
    01. Dacia 1300
    02. Aro 240
    03. Trabant 601
    04. Gaz Volga M 211
    05. Dacia 1100
    06. Wartburg 312
    07. Lada 1500
    08. Zis 110
    09. Dacia 1304
    10. Moskvitch 408

    Abonament la colectia �Masini de legenda� de la Deagostini. | Blogul Colectionarului
    Attached Images Attached Images dacia-1300.jpg aro-240.jpg trabant-601.jpg gaz-volga-m-211.jpg dacia-1100.jpg wartburg-312.jpg lada-1500.jpg zis-110.jpg dacia-1304.jpg moskvitch-408.jpg

  18. #138 SP
    Junior Member tatraturbo's Avatar
    Rachyyy cate exemplare ti-ai luat din fiecare numar?

  19. #139 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by tatraturbo View Post
    Rachyyy cate exemplare ti-ai luat din fiecare numar?
    Cate cinci exemplare din fiecare numar romanesc... am ratat insa o Dacie 1304

  20. #140 SP
    Junior Member tatraturbo's Avatar
    wow!!!Asta da colectie,dar ce faci cu 5 bucati din fiecare?Doresti sa modifici anumite aspecte din fiecare model si vrei sa ai mai multe tipuri de prezentare din aceeasi masina?De exemplu dotari sau vopsea exterioara?Sa inteleg ca vrei sa faci anumite imbunatatiri?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 13 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts