Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 40

Thread: Earth Hour

  1. #1 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar

    Earth Hour

    Peste 1000 de orase ale planetei si un miliard de oameni sunt asteptati sa participe pe 28 Martie 2009 la un eveniment prin care firele invizibile ale constiintei si ale sperantei se unesc intr-un gest simplu, dar in acelasi timp magnific: stingerea luminii pentru o ora.
    Ce parere aveti ? mi se pare o idee geniala ,o pauza de lumina timp de o ora cred ca va fi ceva frumos,ziceti-va parerea si daca veti stinge si voi luminile timp de o ora ,eu o voi face
    Earth Hour


  2. #2 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Imi pare rau,dar nu pot sa o fac In seara asta astia si au gasit sa stingem lumina si curentul exact in timpul meciului

  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    O idee ipocrita. Incercarea unor fatarnici de a se pacali ca fac ceva pentru planeta.

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Stiti ca exista si riscuri mari, nu?

  5. #5 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Ai dreptate Khan aici, mai ales ca asta nu ajuta cu nimic planeta si nu e nici o rezolvare a incalzirii globale.Chiar nu vad rostul acestei actiuni. Daca s-ar investi in ceva care intr-adevar ar ajuta planeta as fi incantat, dar asta nu se va intampla niciodata in timp ce banii se scurg in buzunarele senatorilor/deputatilor si alti "intelepti" care cica ajuta tara.
    Trickz la ce te referi cand zici riscuri ?

  6. #6 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Trickz la ce te referi cand zici riscuri ?
    Read here

  7. #7 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Nu cred ca o sa stinga nimeni lumina sa fim seriosi

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by RoGeorge
    Este un experiment aproape sinucigas, foarte periculos!
    I like that...a lot! Suicide Euphoria wooooooooo!

  9. #9 SP
    Member shorinnn's Avatar
    Mie mi se pare ca aruncarea gunoiului (tigarilor, etc) la cosuri in loc direct pe trotuar (sau padure, etc) zi de zi are efect mai benefic decat stingerea luminii pentru o ora. Eu o sa sting lumina.. dar o sa ma joc pe 360.

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Go! - 27 martie, ora 20.30

    Earth Hour

    WWF-Romania | Facebook

    ...anul trecut Rom�nia a fost prima țara din Europa (peste 10% din populația tării a �nțeles mesajul). Poate anul acesta depășim performanța
    Attached Images Attached Images earth.gif

  11. #11 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    ... sting si eu becul si PC-ul , ma uit si eu la TV o ora .

  12. #12 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Eu nu sting nimic. Prefer sa fac ce fac de obicei: sa nu arunc gunoaie pe jos, cand fac un gratar la padure sa strag dupa mine tot ce am lasat in urma, sa am o masina care nu polueaza asa mult, s.a.m.d.

  13. #13 SP
    Banned Mario's Avatar
    Si daca arunci gunoaiem,ce?Dimineata(pe la 5 6)oricum sunt acei maturatori care fac curat...in padure la fel sticla aia o a defertilizeze solul?ORicum padurari fac curat,chestia asta eco e doar ceva facut ptr a smulge niste bani.Greenpeace e fondat de Rockefeller ,patronul a standar oil(cea mai mare benzinarie din US)ala face in o ora cat nu fac 1 mil de oameni in o viata si nimeni nu ii spune nimic lu ala+ca ajung miliarde la fundatia aceia Greenpeace.
    Ecologisti sunt niste Hippie gay.
    Attached Images Attached Images hippie-20killer-20logo.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member Razvan's Avatar

  15. #15 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Mario View Post
    Si daca arunci gunoaiem,ce?Dimineata(pe la 5 6)oricum sunt acei maturatori care fac curat...in padure la fel sticla aia o a defertilizeze solul?ORicum padurari fac curat,chestia asta eco e doar ceva facut ptr a smulge niste bani.Greenpeace e fondat de Rockefeller ,patronul a standar oil(cea mai mare benzinarie din US)ala face in o ora cat nu fac 1 mil de oameni in o viata si nimeni nu ii spune nimic lu ala+ca ajung miliarde la fundatia aceia Greenpeace.
    Ecologisti sunt niste Hippie gay.
    Cand nu vor mai fi oameni cu mentalitatea ta atunci putem spera cu totii la o viata mai curata si sanatoasa. Dar pacat ca la varsta ta "frageda" gandesti ca cei care stau si sparg seminte la bloc ca oricum face cineva curat dupa ei. Trist!

    L.E: Mereu am gandit ca va fi bine pentru generatiile care urmeaza sa vina. Cei care nu se vor mai gandi la furat, la stricat, la fraude, la mita, la spagi, la tot ce am luat mai rau.. dar daca copii merg tot pe mentalitatea veche nu cred ca se va schimba ceva nici in urmatorii 100 de ani.

  16. #16 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by Mario View Post
    Si daca arunci gunoaiem,ce?Dimineata(pe la 5 6)oricum sunt acei maturatori care fac curat...in padure la fel sticla aia o a defertilizeze solul?ORicum padurari fac curat,chestia asta eco e doar ceva facut ptr a smulge niste bani.Greenpeace e fondat de Rockefeller ,patronul a standar oil(cea mai mare benzinarie din US)ala face in o ora cat nu fac 1 mil de oameni in o viata si nimeni nu ii spune nimic lu ala+ca ajung miliarde la fundatia aceia Greenpeace.
    Ecologisti sunt niste Hippie gay.

    Uitate tu pe campuri , e plin de sticle , pungi etc. , acolo nu face nimeni curat !
    Si daca tot se face curat de ce sa nu aruncam ? NU ? Tie daca ai fi maturator si-ar conveni sa iti pierzi atatea ore strangand dupa altii care nu le pasa ?

  17. #17 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Mario View Post
    in padure la fel sticla aia o a defertilizeze solul?
    Ce sa faca maaa ?!!!!
    Prieteneee...lasa-ne in durerea nostra ca ne-ai rupt cu defertilizarea sticlei de catre sol
    Omule e simplu, date pe un google si nu mesteca vorbe fara noima.

    PS. Esti de o incoerenta ingrozitoare, daca pot sa zic asa...si daca sti ce-i aia !!!

  18. #18 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by Mario View Post
    Si daca arunci gunoaiem,ce?Dimineata(pe la 5 6)oricum sunt acei maturatori care fac curat...in padure la fel sticla aia o a defertilizeze solul?ORicum padurari fac curat,chestia asta eco e doar ceva facut ptr a smulge niste bani.Greenpeace e fondat de Rockefeller ,patronul a standar oil(cea mai mare benzinarie din US)ala face in o ora cat nu fac 1 mil de oameni in o viata si nimeni nu ii spune nimic lu ala+ca ajung miliarde la fundatia aceia Greenpeace.
    Ecologisti sunt niste Hippie gay.
    daca toti am gandii ca tine lumea asta ar fi deja distrusa.

    esti doar un "coca" care asteapta ca ceilalti sa faca treaba in locul tau, oameni aia care strang iau bani pentru munca lor dar asta nu inseamna ca trebue sa le faci munca grea.

  19. #19 SP
    Banned Mario's Avatar
    OOOO da ,sa le fac munca mai greade unde va pasa atata de niste romanes(ca sa nu iau ban) care asculta manele,deci sunt cocalare?Acuma sincer ,nu prea am fost la padure dar inafara de zilele acelea cand merge toata lumea la gratar si maldarele unde sunt gropi de gunoi eu nu cred ca e mizerie,adica ce vine omu in FIECARE zi si arunca gunoi in mmijlocu padurii ca e cocalar?

  20. #20 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Mario View Post
    OOOO da ,sa le fac munca mai greade unde va pasa atata de niste romanes(ca sa nu iau ban) care asculta manele,deci sunt cocalare?Acuma sincer ,nu prea am fost la padure dar inafara de zilele acelea cand merge toata lumea la gratar si maldarele unde sunt gropi de gunoi eu nu cred ca e mizerie,adica ce vine omu in FIECARE zi si arunca gunoi in mmijlocu padurii ca e cocalar?
    1. Nu mai rade de altii ca asculta manele atata timp cat ne-ai demnostrat de "N" ori ca esti fanul lor numarul 1 (sau fara numar cum se zice)
    2. Am un bonasi in casa care este mai inteligent ca tine. Mult mai inteligent ca tine.
    3. Nu cred ca este atat de mult vina ta ca esti asa cat vina anturajului si a familiei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Guardians of Middle-Earth By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 13-03-2013, 20:00
  2. Replies: 0 Last Post: 16-10-2012, 16:43
  3. Licitatie Wild Earth Africa By Danny in forum Licitatii
    Replies: 10 Last Post: 29-02-2012, 10:39
  4. Replies: 0 Last Post: 27-11-2011, 23:55

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts