Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 1 of 1

Thread: User Review: Diablo III (PS3)

  1. #1 SP
    Senior Member Mihail's Avatar

    User Review: Diablo III (PS3)

    First things first: vreau sa spun ca este primul Diablo pe care il joc. Nu am incercat nici o versiune PC si pentru mine este un joc nou si o experienta complet noua. Diablo III pentru console nu e doar un joc PC reambalat pentru un alt sistem cu caracteristici lipsa si lipsit de comenzi. Nu, Blizzard si-au facut reintoarcerea triumfala pe taramul consolelor cu o versiune minunata, completa a Diablo III pentru toti fanii action RPG-urilor. Diablo III iti satisface cu adevarat pofta de joc cu o experienta extraordinara in care jucatorul are un sentimente de adevarata progresie cu caracterul lor si dupa doar cateva ore de joc il poate transforma intr-o adevarata arma de distrugere in masa.

    Story:
    E acelasi Diablo pe care multi l-au jucat pe PC si l-au iubit.
    Lumea din Sanctuary nu are pauza. La doua decenii dupa Diablo 2, Diablo, lordul tuturor relelor si iadului, revine pentru a reinvia mortii si a aduce haos in intreaga lume.
    Caracterul pe care il construiesti se va alatura lui Deckard Cain si a nepoatei acestuia, Leah in incercarea de stopa aceste lucruri rele sa se intample.

    Prezentare:
    Iti poti alege unul dintre cele 5 clase disponibile:
    Barbarian, Witch Doctor, Wizard, Monk sau Demon Hunter.
    Apoi, esti imediat insarcinat cu menirea de a opri hoardere iadului care au luat cu asalt orasul New Tristram.
    Diablo III a facut saltul la console cu aplomb.
    Ai de ales din 8 nivele de dificultate. Eu am jucat pe easy: haha, pentru a vedea cat de fun este jocul.
    Si chiar este. Te prinde din prima. Chiar daca bajbaiam initial ca un headless chicken, am devenit destul de rapid prins in actiune si nici nu mi-am dat seama cand treceau asa de repede orele.
    Eu am jucat cu Wizard. Dezbracata tipa la inceput, nu gluma.

    Gameplay:
    Dupa cum v-am spus, nu am jucat Diablo pe PC. Insa versiunea de console mi se pare foarte bine realizata.
    Mai ales pe partea de miscare. Utilizarea controllerului este foarte usoara si naturala.
    Sunt sigur ca pe PC e vorba de mouse over si tastatura. Click aici, du-te acolo, click pe loot, click pe inamic.
    Din cate am vazut si incercat, versiunea de console e axata mai mult pe flow. Iti misti caracterul direct cu left analog stick, cel din dreapta fiind folosit pentru dodging. Mult mai rapid si natural.
    Poti juca Diablo 3 offine impreuna cu alti 3 prieteni pentru un party night de exceptie. Acesta este un plus oferit versiunii de console. Aceasta optiune nu se regaseste si pe versiunea PC.

    Grafica si sunet:
    Grafica este foarte buna. Developerii au acordat o mare atentie detaliilor. Versiunea de console a avut parte pe un mic downgrade fata de versiunea PC. In timp ce fundalurile arata grozav, personajele sunt destul de colturoase in jurul marginilor. Probabil nu vei observa acest lucru prea mult asezat pe canapea si jucand pe TV, insa vei vedea diferenta daca vei juca la birou pe un monitor de 23". Sunetul este exceptional integrandu-se perfect in atmosfera jocului.

    Concluzie:
    Diablo 3 este un joc foarte bun. Pentru cei care au jucat versiunile PC poate nu e mare lucru, dar pentru un jucator care il incearca pentru prima oara pe console este un joc ce il va prinde imediat si ii va manca multe ore bune din viata.

    Note:
    Story: 8.5
    Prezentare: 9
    Gameplay: 9.5
    Multiplayer: 8.5
    Grafica & Sunet: 9.5
    Nota finala: 9
    Attached Images Attached Images 1.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. User Review: Diablo III (Xbox360) By djleo666 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 5 Last Post: 26-05-2014, 11:20
  2. User Review: Diablo 3 (PS3) By DeathWings in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 0 Last Post: 14-05-2014, 14:23
  3. User Review: Diablo III (PS3) By eagle-eye in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 5 Last Post: 09-05-2014, 19:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts