+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 39

Thread: Pentru cei care nu se pot inregistra sau posta pe site

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Pentru cei care nu se pot inregistra sau posta pe site

    Inregistrarea pe site este automata (nu necesita interventia unui moderator/admin) insa in cazul in care aveti probleme cu inregistrarea pe site-ul Console Games sau va inregistrati si nu puteti posta va recomandam urmatoarele:
    1. Verificati linkul de activare primit pe email de la @consolegames.ro in folderul Spam al contului dvs. de email (in cazul celor cu email pe yahoo.com, in 99% din cazuri email-ul cu linkul de activare va fi trimis in folderul Spam - va recomandam sa dati click dreapta pe email-ul respectiv si din meniu sa selectati - Not Spam). Dati click pe link-ul de activare si din acest moment puteti posta.
    2. Incercati sa va inregistrati folosind un alt browser (recomandam Firefox sau Chrome updatate la zi, avand Java Runtime instalat si drepturi de acceptare cookies).
    3. Incercati cu o alta adresa de email (recomandam gmail.com, yahoo.com fiind recunoscut pentru a bloca in mod misterios anumite emailuri).
    4. Incercati un alt username la inregistrare (nu folositi caractere ciudate).
    5. Verificati software-ul anti-spam sau firewall ca nu cumva sa blocheze scripturile de pe site.
    Daca ati incercat toate optiunile de mai sus si nu va puteti inregistra, probabil ca aveti deja un alt user creat de pe acelasi calculator, iar ConsoleGames.ro nu permite folosirea multiplelor conturi de pe acelasi PC. Sau ati avut un username care a fost deja banat definitiv pe site, motiv pentru care nu vi se mai accepta crearea unui user nou.

    Daca totusi intampinati probleme, va rugam sa folositi formularul de aici: Contact Us.
    Attached Images Attached Images email_problems.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member leonard's Avatar
    salut am si eu o probema cu contul meu.... leonard, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

    Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
    If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.


    Ai idee ce s-a intamplat cu contul meu ? l-a dezactivat vre-un admin? am facut ceva ? Multumesc

  3. #3 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f59...nul-care-vine/
    in caz ca nu ai aflat singur pana acum

  4. #4 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    http://www.consolegames.ro/forum/f59...nul-care-vine/
    in caz ca nu ai aflat singur pana acum
    Deci de asta nu mergea sa-mi pun anuntul sau sa postez in Bazar

  5. #5 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu mai pot intra pe forum si nu stiu de ce. Azi am intrat pana spre ora 13.00 fara probleme. Acuma cand intru imi spune ca mi s-a banat ip-ul. De ce? Ca user-ul imi merge.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Spune-mi ce IP ai si verificam.

  7. #7 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ai pm dar s-a rezolvat de la sine. Nu stiu ce a avut.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Probabil ai IP dinamic (de obicei asa dau providerii de telefonie mobila)... si ai primit un IP care era blocat de server (avem mii de IP-uri blocate pentru spam, incercari de hacking, etc.). Cand te-ai reconectat ai primit un alt IP care nu e blocat. Daca mai patesti, sa-mi spui ce IP e, sa-l verific.

  9. #9 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Probabil. Am facut restart la tel, poate de la aia si-a dat drumu. Am folosit un vpn ca sa intru pe site sa vad care e faza . Ms.

  10. #10 SP
    Junior Member Nicotin3's Avatar
    Salutare, mulțumesc pentru ajutor la activare. Nu știu dacă e doar la mine problema dar totuși o sa anunț aici. Am încercat sa ma întristez de acum 2 săptămâni și cu toate ca am activat contul de mai multe ori îmi tot zicea ca nu pot accesa forumul din cauza ca nu este însă activat de un moderator. Am mai încercat sa fac un cont și aceeași poveste. Folosesc google Chrome și sunt 100% sigur ca am făcut totul corect.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate ai incercat cu mai multe conturi (Facrau, PSPRIME, Nicot1n3), iar clonele nu sunt permise pe CG. Beware!

  12. #12 SP
    Junior Member Nicotin3's Avatar
    Nu am încercat cu mai multe îți spun sincer. Nu as avea de ce sa mint. Am încercat cu Nicotin3 acum vreo 2 săptămâni și cu Nicot1n3 ieri.

    Ps: acum am văzut ce am scris în primul post. Încercasem sa ma înregistrez nu întristez :-). E auto-corectarea de la tastatura.

  13. #13 SP
    Junior Member vladb's Avatar
    Multumesc frumos pentru rezolvarea problemei mele de inregistrare!

  14. #14 SP
    Member legokid220's Avatar
    Postez in numele lui "excess" din cauza ca el nu poate posta nici-unde.
    "Salut, de ce nu pot posta in niciun topic???...am dat restart la router avand net de la RDS dar degeaba..
    imi spune:
    excess, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

    Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
    If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.
    "

  15. #15 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Userul 'excess' nu exista, despre cine este vorba?

  16. #16 SP
    Member legokid220's Avatar
    Despre userul acesta vorbesc.

  17. #17 SP
    Member legokid220's Avatar
    ...... scuze de dublu post .
    Attached Images Attached Images 10807772_776805105720565_770905917_o.jpg

  18. #18 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ciudat, in member list nu apare, o sa analizeze MonkY problema cand va vedea posturile.

  19. #19 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  20. #20 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Ii poti vizita profilul, dar in lista userilor nu apare:
    Members - Console Games
    Si nu poate posta...

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 22 Last Post: 22-08-2013, 14:28
  2. Replies: 3 Last Post: 05-12-2011, 14:35
  3. Pentru cei care isi uita cheia in masina By DeeJay-RainY in forum Auto & Moto
    Replies: 19 Last Post: 29-01-2010, 03:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts