+ Reply to Thread
Page 53 of 58 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 ... LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #1041 SP
    Member nickstr's Avatar
    Salut,
    Aveti idee de ce nu mai imi arata pe Tapatalk in Notifications threadurile care se deschid in Forum: Sony: Jocuri Console chiar daca am subscribe?

  2. #1042 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din cate vad in Tapatalk la Push Notifications nu ai decat pt. Subscriptions si Recommendations (whatever that means). Iar daca intri pe contul tau in Settings - Tapatalk, ai Subscribed Forums, Subscribed Topics si Notify when: Someone Send me a Private Message, Quoted My Post or Mentioned Me. Prin urmare, nimic legat de Notifications pt. threaduri noi deschise... decat poate daca le considera el ca sunt "Recommendations"

  3. #1043 SP
    Member nickstr's Avatar
    În push notifications de la Samsung îmi apar, dar când intru în tapatalk la notifications îmi apar unele vechi de 16.02.2015. Până acum ceva vreme îmi apăreau thread-urile noi în tapatalk sub notifications la ce eram subscribed. Pe alt forum încă îmi apar, deci nu e vorba de versiunea noua de tapatalk.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1424960551005.png

  4. #1044 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate nu avem astfel de optiuni in Tapatalk. Si avem ultima varianta instalata... Mai mult nu am ce sa-i fac. Poate vor repara la o versiune viitoare.

  5. #1045 SP
    Member nickstr's Avatar
    Ok, nu-i nicio problema, mulțumesc

  6. #1046 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Bai, hotarati-va odata, pana la urma ai voie sa postezi fara poze aici sau nu? Eu unul am zis ca prefer postari doar cu achizitii, dar daca ati stabilit ca e acceptabil si fara, tineti-va de cuvant si respectati, totusi, ceilalti useri. Sau puteti sa stergeti postari cand vrea muschii si atunci ne bagam cu totii picioarele, nu?

  7. #1047 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Offtopic: Cu cine te certi solecon?
    Cu cel care a sters din postari in threadul asta.
    Attached Images Attached Images oldmancloud.jpg

  8. #1048 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din nou, nu stiu despre ce vorbesti. M-am uitat pe ultimele 5 pagini, si sunt doar vreo 3 posturi sterse, din care unul al lui adin33 care si l-a sters singur, si 2 de Graft pt. off-topic - ocazie cu care v-as ruga sa lasati totusi posturile de gen "De unde l-ai luat" sau "Cat ai dat pe el?"... sau cele in care se cer anumite detalii. Nu de alta, dar e mai important sa stim de unde / ce / cum / cat decat sa vedem eventual o poza a aceluiasi joc de 100 de ori. Thanks in advance!

    P.S. A nu se intelege gresit, daca vreti puteti sa postati doar poza si 2-3 cuvinte... dar cum suntem totusi un forum si nu flickr, imgur sau orice alt site de poze, n-ar strica sa va pierdeti si 30-40 de secunde din timpul pretios si sa scrieti ceva extra detalii.

  9. #1049 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    S-au sters 6 postari de undeva, pentru ca Aliosa era ultimul de pe pagina anterioara, iar eu eram primul, pe urmatoarea. Acum suntem amandoi decalati.

    e mai important sa stim de unde / ce / cum / cat decat sa vedem eventual o poza a aceluiasi joc de 100 de ori.
    Ce-ai, mai... Nu! Pai avem threaduri pentru de unde/cum/la ce pret. Asta e pentru "ce"... si avem nevoie de poze sa vedem "ce" am luat.

  10. #1050 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sau poate au fost posturi off-topic si au fost mutate in threadurile relevante? Uite vezi, si genul asta de posturi ar trebui sa dispara, pt. ca discutam off-topic. Data viitoare insa foloseste cu incredere fie butonul de Report Post (ajunge mesajul tau la toti moderatorii), fie posteaza orice problema intalnita in threadul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f51...probleme-site/. Altfel doar discutam off-topic despre off-topic

  11. #1051 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Pai tocmai asta ziceam. Hai sa stabiliti, pana la urma, niste reguli despre postarea in threadul asta. Pentru ca, tehnic, orice postare care nu include "Mi-am luat ..." ar trebui sa fie offtopic aici. Stabiliti odata: avem voie doar cu poze si doar despre ce ne-am luat; putem sa vorbim si despre alte detalii, fara sa aratam poze, sau sa spunem ce achizitii am avut. Ca sa nu se stearga/mute postari degeaba, ca asta e lipsa de respect pentru cei care scriu.

    LE: Pentru ca in prima postare, darkone scrie clar: "deci postati POZE - ATENTIE! OBLIGATORIU POZE - cu ce v-ati luat voi azi". E ok daca nu mai e regula aia, dar hotarati-va odata ce e si ce nu e.

  12. #1052 SP
    Admin MonkY's Avatar
    solecon, e chiar atat de greu sa citesti primul post al threadului?!? Scrie acolo ce si cum, ce reguli in plus mai vrei?

    Iar mutarea posturilor nu e "lipsa de respect", ci munca in plus pentru moderatori... De exp. cand au inceput discutiile despre Altex, era normal sa se mute in threadul unde se discuta despre problemele celor de la Altex. E chiar asa greu de inteles de ce se muta chestiile off-topic?

    Si inca odata... tocmai ai dat cel mai bun exemplu pentru "de ce se muta posturile mele fara lipsa de respect". Uite de-asta posturile tale (si ale mele) se vor muta pe http://www.consolegames.ro/forum/f51...probleme-site/, pentru ca aici sunt complet off-topic.

    ---------- Post added 21-03-2015 at 18:54 ----------

    Gata... mutate ultimele posturi off-topic de pe http://www.consolegames.ro/forum/f60...-cumparat-azi/.

  13. #1053 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    solecon, e chiar atat de greu sa citesti primul post al threadului?!? Scrie acolo ce si cum, ce reguli in plus mai vrei?
    Pai tocmai asta spuneam, ca era foarte clar ce a spus darkone acolo. Doar ca in ultima vreme au aparut si altfel de postari. Ok, ramanea asa. Dar dup-aia unele au fost sterse, altele nu. Si repet, toate ar trebui sa fi fost offtopic acolo. Singurul lucru pe care il ceream e sa se stabileasca daca se sterg toate sau raman - nu doar 50/50.
    Gata, sper ca am rezolvat acum si o sa vedem doar postari cu poze ale chestiilor cumparate azi

  14. #1054 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da man, dar acolo nu e galerie foto (chiar am putea face asta)... ci e tot un thread. Nu poti sa stergi postul cuiva care intreaba "de unde l-ai luat si cat ai dat?", pentru ca pe om il intereseaza. Nu poti sa le ceri sa discute pe PM... suntem forum totusi. Acolo vor prima intotdeauna posturile cu poze la jocuri, dar trebuie sa acceptam si micile discutii.

    Desigur, se vor sterge cele de genul "whoa, ce tare!" sau "mai cumperi multe?" pentru ca acelea intr-adevar nu au sens, si nu duc decat la alte discutii off-topic.

    Cat despre unele care n-au fost sterse... si moderatorii sunt oameni. Nu poate sa stea nimeni (mai ales neplatit), sa verifice fiecare post in parte, mai ales pentru un thread cu aproape 800 de pagini. Incercam sa fim cat mai fair... dar stii bine ca uneori e aproape imposibil.

  15. #1055 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    dar trebuie sa acceptam si micile discutii. Desigur, se vor sterge cele de genul "whoa, ce tare!" sau "mai cumperi multe?"
    E, eu cam asta ceream - ori sa se stearga toate, ori sa se pastreze (tot toate). Dar ok, o sa traim sa ne obisnuim si asa .

  16. #1056 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Imi cer scuze pentru problemele cu anumite imagini care nu apar, cum ar fi cele de pe Microsoft Xbox 360. Problema este al naibii de random, se intampla foarte rar... dar in momentul de fata, dupa ce am incercat tot ce am stiut, nu am reusit sa rezolv. Programatorul da din umeri, cel care a dezvoltat plugin-ul a disparut... Momentan ma dau batut si inca odata imi cer scuze. Sper sa visez vreo solutie salvatoare...

  17. #1057 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Nu pot scrie pe chat. Ce se intampla?

  18. #1058 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De la noi nu e

  19. #1059 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Aseara cand m am uitat la postul lui Dant3, de pe tapatalk, functiona taggul de "spoiler", azi nu, weird.

  20. #1060 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Exista o metoda de a folosi SPOILER sa se vada corect si pe PC si pe Tapatalk?
    ex: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1258413
    Daca este folosit asa:

    se vede ok pe tapatalk dar se vede desfasurat pe pc

    Daca e scris asa:

    se vede ok pe pc dar desfasurat pe tapatalk

+ Reply to Thread
Page 53 of 58 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts