+ Reply to Thread
Page 43 of 58 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 ... LastLast
Results 841 to 860 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #841 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, din pacate, MySQL-ul are definite aceste cuvinte ca fiind STOP WORDS (pe care le exclude automat): MySQL :: MySQL 5.5 Reference Manual :: 12.9.4 Full-Text Stopwords. Mai sap... dar daca ma uit bine, toate cuvintele "The, Last, Of, Us" sunt STOP WORDS. Activarea lor e posibila, dar ar insemna o crestere semnificativa atat a bazei de date, cat si a index-ilor (therefore more CPU/disk/RAM usage). Vedem...

    Oricum ca solutie alternativa ar fi sa folositi un search in site pe google. De exp daca introduceti asta in google.com:
    Code:
    site:www.consolegames.ro The Last Of Us
    va rezulta asa ceva:
    https://www.google.com/search?num=10...The+Last+Of+Us

  2. #842 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    MonkY crezi ca avem vreo sansa sa se reintroduca acele awards ca erau foarte interesante. vad ca nu au disparut -> Console Games - Awards dar inainte erau afisate langa username, mai este posibil acest lucru?

  3. #843 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mai bine ca s-a renuntat la ele. Eram toti prea impodobiti. Arata mai bine mai curat cum e acum.

  4. #844 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, am incercat sa fac totul cat mai clean (si atunci au aparut acele "tab"-uri de sub avatar)... Daca se vor intoarce, vor fi afisate tot acolo, in tab-uri... Dar, vom trai si vom vedea. Sunt alte probleme mai stringente acum... cum ar fi load-ul pe server, faptul ca a crescut ingrijorator de mult forumul... Ar trebui sa fie un lucru bun, stiu

  5. #845 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    dap, am observat niste timp de incarcare mai mari, dar nu stiam daca e de la forum sau de la mine

  6. #846 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    dap, am observat niste timp de incarcare mai mari, dar nu stiam daca e de la forum sau de la mine
    Amin!

    Am observat si eu asta inca de acum ~ 20 de zile. Tot am dat reset la routere, flushdns, stateam cu cmd-ul deschis sa vad reply-ul primit, speed test, reinstalat browsere, am udat chiar si pomul de craciun ca sa nu se uste...etc.

    Chestia interesanta e ca asta s-a intamplat dintr-o data...

    Bine ca s-a rezolvat misterul

  7. #847 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Vad ca e in continua modificare forumul.

    Icoana de la forumul Sony Playstation 4 nu apare cand forumul este "citit". Arata bine cand sunt threaduri necitite. Asa se va face peste tot sau ramane doar pentru "nextgen" ?

    Nu se mai poate face subscription la o anumita arie? Aveam "Portal" si "Admin" trecute la Subscribed Forum si au disparut.

  8. #848 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mii de scuze ca se vor intampla nebuniile astea Live... dar e mai bine asa ca vom avea si opiniile consolistilor. Voi incerca sa fac icons pentru TOATE categoriile... dar intai trebuie sa vedem care arata mai bine.

    Cat despre Subscriptii, poti face doar la forumurile respective separat... pt. ca nu mai exista "forumul parinte". Dar, voi vedea daca gasesc o modalitate...

  9. #849 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Eu zic ca ar fi mai ok sa pastrati structura de la categoria bazar, offtopic etc cum era inainte, pe pagina Forum. Ma plictisesc sa dau atat de scroll, arata mult mai bine inainte. Inteleg ca asa cum e acum avem optiunea sa vedem last thread si last post dar mie sincer nu prea imi place

  10. #850 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY, nu mai bine imparti partea de console in Last Gen si Next Gen? Adica sa avem PS4, Xbox One si Wii U( ) la un loc si restul dedesubt.

  11. #851 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Imi plac iconitele, dar acum cum iti mai dai seama care sub-forum este citit si care nu?

  12. #852 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Eu zic ca ar fi mai ok sa pastrati structura de la categoria bazar, offtopic etc cum era inainte, pe pagina Forum. Ma plictisesc sa dau atat de scroll, arata mult mai bine inainte. Inteleg ca asa cum e acum avem optiunea sa vedem last thread si last post dar mie sincer nu prea imi place
    Pentru faptul ca te plictisesti sa dai atat de scroll, exista mai multe posibilitati:
    1. Sa-ti iei un mouse mai serios. De exp. cei de la Logitech au mousi cu "free-spinning hyper-fast scroll wheel". Makes wonders.
    2. Sa-ti setezi scroll-ul la mouse sa treaca de mai multe linii odata (daca nu ma insel default este 3 lines).
    3. Sa folosesti tasta Page Down / Page Up. Much faster!
    4. Sa-ti iei monitor cu rezolutie mai mare. Yay! Always a good ideea!
    5. Sa apesi pe sagetile acelea de la forumuri (up/down), care iti vor minimiza orice arie nu te intereseaza (no more scroll needed).
    Serios acum... a devenit un forum mare... nu mai putem sa "ascundem" toate mini-ariile doar pt. ca unii citesc doar intr-o anumita zona. Mai mult, am niste idei de functii care nu ar fi mers decat daca fiecare forum in parte ar fi avut sectiunea lui.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    MonkY, nu mai bine imparti partea de console in Last Gen si Next Gen? Adica sa avem PS4, Xbox One si Wii U( ) la un loc si restul dedesubt.
    E o idee interesanta... stai sa finalizam cu iconitele intai... si vedem cum re-aranjam. Momentan le-am pus pur si simplu dupa producator. Microsoft - Nintendo - Sony...
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Imi plac iconitele, dar acum cum iti mai dai seama care sub-forum este citit si care nu?
    gvingi76: se rezolva si asta. Dar din pacate pe rand. La ultimul calcul mi-a dat ca trebuie sa fac 380 de iconite (76 forums x 5 pozitii fiecare). Si fiecare trebuie bibilita, aranjata, colorata, taiata, pusa manual in template (in 5 pozitii), redenumita, verificat daca arata bine, dupa care din nou... E criminal modul de lucru... dar se face. Doar un picut de rabdare sa aveti, ca le rezolv incet-incet...

  13. #853 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Imi plac iconitele, dar acum cum iti mai dai seama care sub-forum este citit si care nu?
    Te referi la faptul ca nu mai apare boldat? Ca asta vroiam sa scriu si eu acum

    Momentan ma bazez pe memorie si tin minte cine, ce si unde a postat unltima data

  14. #854 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu, nu la bold se referea (de acela nu ne-am atins)... Pe forumhome fiecare icon avea 5 "faze": link, new, new_lock, old si old_lock... care acum sunt una singura. Dar se vor face si celelalte. Momentan testam care ar fi mai ok...

    ---------- Post added 06-07-2013 at 03:04 ----------

    Ne cerem scuze daca vor fi ceva mici slowdowns in aceasta noapte, dar am dat un rebuild la toate thumbnail-urile, si practic se iau la rand toate attachment-urile de pe site (vorbim de niste sute de GBytes), proces care consuma ceva cam mult CPU si RAM.

  15. #855 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    MonkY, de ce n-ai pune icon-ul de la Console Club si la Console Retro intr-o tenta sepia? Pentru ca ar iesi din tema de culoare?

  16. #856 SP
    Admin MonkY's Avatar
    AlanPoe, momentan nu e nimic batut in cuie... testam, vedem ce/cum arata mai bine. Momentan sunt colorate pe categorii iar forumurile care nu au new posts/new threads in ele sunt in greyscale. Am incercat sa nu facem totusi un pom de Craciun... mai ne jucam cu ele. Daca se ocupa Graft poate ieseau mai bine... asa eu, cu atatea pe cap, incerc sa ma descurc. Oricum voi face, sunt ferm convins ca nu voi reusi sa multumesc pe toata lumea... that's for sure.

  17. #857 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu, nu la bold se referea (de acela nu ne-am atins)...
    Eu daca intru pe forum http://www.consolegames.ro/forum/ imi arata ca fiind citit dar daca aleg o categorie imi arata boldat (ca si cum e normal). La asta m-am referit eu. Ininte nu era asa...

    Acum trebuie sa deschid fiecare categorie in parte ca sa vad ce s-a mai postat...

    Am si cateva poze; dupa cum se vede in poza 1 apare problema.
    Attached Images Attached Images screenshot006.jpg screenshot007.jpg screenshot008.jpg screenshot009.jpg

  18. #858 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Cele care au iconita colorata contin thread-uri necitite si cele alb-negru nu au thread-uri necitite.

  19. #859 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Cele care au iconita colorata contin thread-uri necitite si cele alb-negru nu au thread-uri necitite.
    Tocmai am testat! Merci

  20. #860 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Buna seara
    Nu mai pot uploada nimic. Imi apare cerculetul rosu cu semnul exclamari . Cand ma duc pe cerculet imi apare: [IOErrorEvent type=ïoError"bubbles=false cancelable=false eventPhase=2 text=Error #2038"]

    Folosesc Firefox 22.0.

+ Reply to Thread
Page 43 of 58 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts