Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Conferinta Sony E3

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Conferinta Sony E3

    Rareori se intampla ca toata lumea sa fie de acord cu ceva, dar de aceasta data decizia este unanima. Sony a avut cea mai bune conferinta de la E3 anul acesta, aratandu-ne tuturor exact ce ne doream sa vedem: JOCURI! Spre deosebire de celelalte conferinte, nu am avut parte de vorbarie deloc, cum se obisnuia sa vedem prezentatori inainte de fiecare trailer si informatii noi despre vreun joc, Sony a sarit peste toate ca sa ne arate trailere si gameplay de la jocuri noi. Pe durata intregii conferinte am avut parte in 90% din timp numai de jocuri si nimic mai mult, un contrast puternic fata de ce a facut Microsoft.

    Mai jos, trailerele jocurilor prezentetate in timpul conferintei:

    God of War



    Days Gone



    The Last Guardian




    Horizon: Zero Dawn




    Detroit: Become Human




    Resident Evil 7




    Crash Bandicoot



    Skylanders Imaginators



    Lego Star Wars: Force Awakens



    Death Standing



    Spiderman



    Titluri care suporta VR


    Farpoint



    Batman Arkham VR




    Final Fantasy XV




    Call of Duty: Infinite Warfare




    Acestea sunt jocurile mai mari din cadrul conferintei, conferinta pe care o puteti vedea in full mai jos:



    Cand am spus ca 90% au fost doar jocuri, a fost pentru ca 10% din timp a fost alocat lui Playstation VR, care se va lansa in toamna, pe 13 octombrie, la pretul de 399$ in SUA, urmand sa fie lansat apoi si in alte zone. La lansare vor fi diponibile 50 de titluri care suporta VR. Bravo Sony, asa se face o conferinta la E3, it's all about the games!
    Attached Images Attached Images playstation-e3-experience.jpg

  2. #2 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Crash Bandicoot FTW!

  3. #3 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Cred ca este timpul ca de Craciun sa ne dorim Playstation VR!

  4. #4 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Misto jocurile , parca si COD arata mai bine acum

    sunt interesat de ce o sa iasa cu GOD OF WAR 4.. il fac RPG ?! sau tot pe sistemul inaintezi intr-un story liniar si-ti upgradezi personajul, cert e ca arata interesant.

  5. #5 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nota 10 pentru conferinta Sony. Cum a zis si prezentatorul IGN, ma bucur ca am un PS4.
    God of War a fost o surpriza pentru toata lumea, cred ca majoritatea se asteptau la un trailer amarat, nu la un live demo, cert e ca cel mai lung val de aplauze a fost atunci cand s-a vazut fata lui Kratos. Alaturi de cel de la Crash Bandicoot, poate.

  6. #6 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nah, cele mai multe aplauze le-a primit Kojima. That guy, man...

  7. #7 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Horizon, Gow4, Last Guardian, Detroit - matura pe jos cu restul competitiei, FF XV meah - jrpg joc de mult, nota 7 max va lua daca se prezinta cum cred eu.

    La restul no comment, nu joc genul.

    Si ramane de vazut ce i cu Ps4,5....

  8. #8 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Acum am terminat de vizionat conferinta Sony si pot sa spun ca pana acum sunt castigatorii E3-ului, totul s-a desfasurat intr-un mod simplu, la obiect si deosebit de bine concentrat pe public, cu surprize frumoase si foarte mult gameplay (exact ce trebuie). Cu stil avantgardist au adus o orchestra simfonica pentru ca totul sa para mai viu si mai real time si au combinat cu vorba putina si strict pe ce interesa pe toata lumea. Au vorbit foarte putin de VR pentru ca asa cum am mai spus-o si para spus-o stiam cu totii ca lanseaza VR si nu avea rost sa ne rupa retina cu asa ceva. Acum jocurile in sine, cand am vazut God of War nu mi-a venit sa cred am fost ceva de genul : ,,ba frate ma mai impresioneaza God of War acuma dupa atata timp si atatea jocuri jucate?" se pare ca da, God of War a reusit sa impresioneze cu un Kratos batran si barbos, mitologie nordica si o grafica superba. Detroit Become Human m-a impresionat foarte mult, atatea optiuni de a alege cum se va desfasura un fapt si recompensa consecintelor este mind blowing. Bineinteles supriza cu Crash Bandicoot a fost foarte tare iar Gameplay-ul de la sfarsit la jocul Days Gone, joc ce a fost prezentat mai spre inceput doar ca trailer a fost din nou o surpriza nebanuita si neasteptata. VR-ul ma intereseaza mai putin si nu intru in detalii. The Last Guardian si Horizon Zero Dawn avem data de lansare finally, and last but not least Kojima San cu prezentarea unui nou IP care sper ca va iesi extrem de bun.

  9. #9 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Evolution!
    Attached Images Attached Images greatness.jpg

  10. #10 SP
    Banned Templier's Avatar
    cea mai buna conferinta de la E3. nota 10 de la mine.

  11. #11 SP
    Member colossus's Avatar
    Bine zici ,mai ales in cazul The last guardian (care are ani buni de cand este in development) ,insa acum mi-am dat seama de ca au stat atat de mult ,in acest sens ma refer la numarul mai mare de inamici (in comparatie cu Shadows of the colossus ,in care erai tu si cu calul tau ,punct).
    Ma bucur pentru God of War ca l-au facut mult mai realist (asta poate fi ,cred ,si o influenta Game of Thrones ,dar nu bag mana in foc ,sau chiar the Last Witch Hunter); M-am distrat cand Kratos mai mai sa-l ia la bataie pe baiatul lui ,insa pertotal ce au facut este ireal.
    Cat despre Call of Duty ..probabil ca s-a saturat lumea de simplitate (adica doar razboaie old school , cu arma simpla ,cutit si pistol ,pe front ) ,ce-i drept e ca de la Advanced warfare tot continua chestiile astea sf (care intr-un final cred ca se vor sfarsi ,cum ar fi si normal) ,oricum imi place ce le-a iesit. Crash Bandicoot ,vedeta conferintei ,no comment .Celelalte jocuri au initiative noi (ca deh.. trebuiau si prospaturi) .
    Cu toate astea ,se vede ca au stiut cum sa faca o conferinta (management bun) adica au adus exact ce doreste publicul ,au mers direct la subiect ,fara prostii si pierderi de timp. Deasemenea si conf. Microsoft mi-a placut ..ce sa mai ,de-abia acum pun consolele la "treaba". Bravo.

  12. #12 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Days Gone, presimt ca este o poveste foarte interesanta in spatele acelui joc.

    LE:Vad ca se axeaza mult pe jocuri 3rd person, open-world-is...foarte fain.


    Quote Originally Posted by colossus View Post
    Cat despre Call of Duty ..probabil ca s-a saturat lumea de simplitate (adica doar razboaie old school , cu arma simpla ,cutit si pistol ,pe front ) ,ce-i drept e ca de la Advanced warfare tot continua chestiile astea sf
    Unii vor old school "boots on the f#c!ng ground" cand ramai fara gloante ii dai cu lopata in cap, iar altii wall running, double jumping, si arme cat mai sf....e bun ca anul acesta avem de toate pt toti.

  13. #13 SP
    Member colossus's Avatar
    Dap, asta am spus si eu ..au adus exact ce-si doreste publicul -diversitate

  14. #14 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    In sfarsit o conferinta cu jocuri care vreau sa le joc si care si ies pana la sfarsitul anului viitor inafara de jocul lui Kojima. Fara indies, fara Destiny si alte prostii de jocuri multiplat. N-a fost perfect dar mai bine decat in anii trecuti clar. Nota 9

  15. #15 SP
    Member Rukax's Avatar
    Death Standing...

  16. #16 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Rukax View Post
    Death Standing...
    Altfel se numeste...

  17. #17 SP
    Junior Member ionutph's Avatar
    E un zvon care zice ca la sfarsit in loc de gameplay la Days Gone era planuita prezentarea la Red Dead Redemption 2. Din cauza la nustiu ce atentate/crime recente, trailerul a fost scos fiindca avea o scena cu pac pac asupra unor oameni.

  18. #18 SP
    Member BatsBike's Avatar
    mda, frumoasa introducerea in atmosfera .. orchestra, tot tacamul .. 'days gone' and 'detroit become human', my type ..

  19. #19 SP
    Member AzFaust's Avatar
    The Last Guardian, altceva nu-mi mai trebuie

  20. #20 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu de-abia azi am terminat de vazut conferinta.. trebuie sa recunosc ca oricum stiam niste detalii.. "din zbor".
    Mai putin gargara decat de obicei, s-au prezentat jocuri!
    Sunt putin dezamagit insa ca nu s-a prezentat NEO (dar stiam ca nu va fi nimic legat de el odata cu anuntul domnului House) si nu s-a aratat/spus nimic de Red Dead Redemption.
    La fel ca si in cazul conferintei M$, parca generatia curenta, de-abia acum incepe..

    PS: VR.. meh, probabil sunt multi entuziasmati, dar pe mine nu ma vor avea client.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. TGS 2015: Conferinta Sony By OEE in forum Hot Story
    Replies: 3 Last Post: 18-09-2015, 17:42
  2. E3 2015: Conferinta Sony By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 18 Last Post: 18-06-2015, 06:55
  3. Sony va tine o conferinta surpriza Luni! By MonkY in forum Console News
    Replies: 26 Last Post: 09-09-2013, 13:25
  4. Conferinta Sony E3 2011 By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 12 Last Post: 06-06-2011, 23:50
  5. E3 2009: Conferinta Sony By istrategie in forum Console News
    Replies: 281 Last Post: 05-06-2009, 16:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts