Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 12 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 237

Thread: ConsoleGames.ro are nevoie de tine!

  1. #141 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Sustin si eu initiativa cu mass-ul. Probabil ca multi au vazut ca se strang "niste bani" insa poate nu cunosc problemele reale si ar fi bine sa fie informati mai "personal" Chestia se practica si pe site-urile de torrents spre exemplu, nu vad de ce nu ar merge si aici.

  2. #142 SP
    Member adio's Avatar
    Am donat si eu 5e, sper sa fie de folos intr-un final.

  3. #143 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Orice banut conteaza! Multumim!

  4. #144 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avand in vedere evenimentele din ultima perioada... am decis sa scot takeover-ul. Bara de donatii si detaliile despre cum poate ajuta cineva sunt peste tot. Cred ca este suficient de vizibil pentru toata lumea. Mai exact pentru cine vrea sa ajute.

    Imi pare rau sa vad atat de multi oameni care se agita sa doneze la licitatii pentru CG, si nimeni care sa le cumpere... C'est la vie!

    Guys, in final... daca atat se poate, atat facem. Poate ca la urma urmei chiar ar fi mai bine ca CG-ul sa devina private... cu 100 de useri activi, decat cu 20.000 de nepasatori. Daca la asta se va ajunge, taiem toate cele si mutam pe un hosting ieftin, renuntam la server dedicat si aia e. Sunt sigur ca in felul acesta "concurenta" (desi nu stiam ca suntem la concurs) se va bucura extrem de mult, dar ce sa-i facem... asta e viata.

    Intre timp tin sa va anunt ca am avut si o propunere de afaceri de la un user de aici de pe forum... o propunere care ar fi adus ceva banuti lunar. Din pacate insa, va trebui sa refuzam acea propunere pentru simplul motiv ca nu avem suficienta putere sa acceptam acele conditii (ne-ar trebui o armata de editori si review-eri pentru asta). Poate pe viitor, cine stie...

  5. #145 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    De ce s-a scos takeoverul?
    Si de ce nu aplicati si voi niste masuri extreme....inchideti toate threaduriile de vanzari sa vedeti cum sare lumea cu banii

  6. #146 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Sau un singur "up" pe saptamana !

  7. #147 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Intre timp tin sa va anunt ca am avut si o propunere de afaceri de la un user de aici de pe forum... o propunere care ar fi adus ceva banuti lunar. Din pacate insa, va trebui sa refuzam acea propunere pentru simplul motiv ca nu avem suficienta putere sa acceptam acele conditii (ne-ar trebui o armata de editori si review-eri pentru asta). Poate pe viitor, cine stie...
    Se pot face chestiile astea mai transparente? Adica sa zici niste numere poate is interesati oamenii

  8. #148 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Clopotarul View Post
    Sau un singur "up" pe saptamana !
    Si-ar face unul altuia oferte doar incat sa ajunga topicurile in top. Se descurca baietii

  9. #149 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Not again.Imi pare foarte rau ca nu am putut dona si eu dar au aparut niste cheltuieli neasteptate si chiar nu am putut taia niste banuti de pe nicaieri.Imi pare foarte rau sa vad cum draga noastra comunitate apune.Chiar daca vom muta siteul pe alt server acesta sigur nu va mai avea acelasi succes.Nu e prima oara cand o comunitate draga mie decade pana in momentul in care e inchisa.Poate stie cineva de aici ce s-a intamplat cu FDD Bits.Oricum...Monky si compania va urez tot binele si sper sa trecem si peste asta.Poate daca taiem din cheltuieli acum si facem site privat vom atrage useri care sa doneze.Se pare ca cei 20000 de useri sunt in momentul de fata inutili.Pot sa trec pe la banca sa mai pun si eu ceva sau e tarziu acum?

    Ai incercat sa vorbesti cu cineva de pe ComputerGames poate se ofera sa ne ajute?

  10. #150 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Se pot face chestiile astea mai transparente? Adica sa zici niste numere poate is interesati oamenii
    Prea multa transparenta nu se poate, pentru ca totusi oferta mi s-a adresat personal si nu stiu daca pot face public. Ce pot spune insa, ca era vorba de pus foarte multe stiri si reviews pe un site prieten. Din pacate, nu stiu daca ati observat, dar noi nu avem oameni care sa vrea sa posteze stiri si reviews pentru site-ul nostru... daramite pentru un alt website. Daca va uitati atenti, o sa vedeti ca mai avem un editor, care din pacate, are si el viata lui... scrie cand poate. Iar eu am ajuns sa-mi folosesc fiecare moment liber pentru asta... si tot nu e bine sau suficient.
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Ai incercat sa vorbesti cu cineva de pe ComputerGames poate se ofera sa ne ajute?
    Sper ca glumesti. Chiar de curand am vazut o observatie la adresa noastra (si a altora), cum ca de-abia asteapta sa "muscam tzarana"... Ei de-abia asteapta sa murim si tu vrei sa le ceri ajutorul? That's the funniest thing i've heard lately! Poate doar sa vrea sa ne cumpere ca sa poata sa apese ei cu placere pe butonul de shutdown
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Pot sa trec pe la banca sa mai pun si eu ceva sau e tarziu acum?
    Poti sa treci. Bancile tot acolo sunt, contul nostru acelasi... inca nu e prea tarziu. Ba chiar vad ca ne apropiem de a strange banii pt. 6 luni. 12 luni ar fi ideal, dar... one can only dream of...

  11. #151 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Monky incearca faza cu aria publicitate...cg nu are ce pierde...eventual cativa zeci de trepadusi si bisnitari care oricum postau doar l
    a vanzari

  12. #152 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Clopotarul View Post
    Sau un singur "up" pe saptamana !
    Eu sunt de acord cu asta,cine nu are V.I.P membership ,are voie sa dea UP/Bump doar o data pe saptamana.

  13. #153 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Trebuie sa anunt ca din acest moment, s-au strans banii pentru 6 luni! Felicitari guys si multumesc celor care au sarit in ajutor. Mai sunt cateva licitatii de incheiat... si poate ne apropiem si de suma pentru 12 luni... si stam si noi mai linistiti

    ---------- Post added 28-01-2013 at 07:50 PM ----------

    Si nu uitati, cei cu Premium, puteti sa aveti banner aici, for free: Console Games | Totul despre jocuri PS2, PS3, PSP, PSV, XBOX, XBOX 360, Wii, DS, 3DS, Retro, iOS, Android, Mac & PC - Partners. Detalii pe http://www.consolegames.ro/forum/f59...ium-vip-users/

  14. #154 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Sustin si eu treaba cu aria de publicitate. Fara up, nu exista interes, fara Up. Vrei Up, platesti, premium cred ca e cea mai viabila. 20 de euro pe an nu este mare lucru, 6 pachete de tigari, 18 beri mai bune 2 jocuri de PS3 mai vechi .... Cei care sunt activi pe forum vor ramane, cei care nu sunt activi vor renunta probabil, dar oricum nu ajuta cu nimic daca raman. As propune un pool pentru asta. Discutati problema in staff, veniti cu propunerea si noi sa votam. Ce este gratuit devine plictisitor, ce este pe bani te tine in priza

  15. #155 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    As merge mai departe, fara Premium (5€ / luna) sa nu poti posta anunturi pe aria de publicitate. Userii vechi care nu pot plati, pot apela la colegii care au Premium. Iar trepadusii sau persoanele nou venite doar pe aria de publicitate au de ales : platesc sau nu posteaza.

  16. #156 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  17. #157 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Cu un mic efort putem sa ajungem si la 100%.

    Din licitatiile curente strangem inca 300 eur minim. Si mai sunt destule pentru care inca nu avem nici un bid.

  18. #158 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Eu unul prefer sa donez pur si simplu, 5 euro pe luna, cand pot!
    Insa as accepta fara discutii si taxa de membru, Annual Membership Fee - 5 Euro

    Numai din taxa a 1000 de useri seriosi strangi 5000 de euro anual.
    Pana la urma ce inseamna 5 euro pe an? sunt 2 lei pe luna...are cineva curaj sa imi spuna ca nu ar da 2 lei pe luna pt aceasta comunitate?

  19. #159 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Propun un poll "De ce nu ai dona/nu donezi 5euro pentru CG?" in care sa scrie si faptul ca 5euro inseamna doar 2 lei pe luna.
    Poate multi o sa dea vina pe comoditate - sa mearga la banca pentru 5euro sau sa-si faca cont de paypal sau cine stie; sigur o sa fie unii pentru care nu conteaza dar poate gasim si alte motive deschizatoare de ochi .
    Mi s-ar parea bine de stiut cine-i prea comod si atunci am putea delega o persoana pentru orasele mai mari care sa stranga si sa doneze. Nu mi se pare asa mare lucru si poate prefera omu' sa dea 10 lei si sa se stie "scapat" de drumuri.

  20. #160 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Proasta ideea. Cred ca este si foarte greu de aplicat. Se degradeaza ideea de forum. Mai stiti cum era pe XtremPC, dai UP, ai BAN. Aici sa se aplice asta: dai UP, dai ban Edit: rectific, nu este ideea proasta, nu sunt eu deacord cu ea.

    Oricum ar fi, e destul de complicat sa scoti bani pentru forum din aria de publicitate. Milioane de idei, puse cap la cap si cernute prin sita, nu va ramane nimic concludent.

    Intrebare, ca tot nu stiu, sticky se plateste?

    In plus, termenul de donatie nu trebuie impus si indus.

    Iar obligativitatea dura de regula este evitata sau se renunta la ideea folosirii serviciului. Solutia finala nu strica sa fie mai moale.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 12 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Bethesda va tine o conferinta de presa la E3 By paunstefan in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 23-02-2015, 00:15
  2. Zvon: Xbox 720 are nevoie de Kinect sa functioneze By MiniEmotion in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 16-02-2013, 02:10
  3. Cine are nevoie de Photoshop? By MonkY in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 14-04-2012, 01:00
  4. Replies: 0 Last Post: 04-01-2011, 00:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts