Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Care este consola favorita ?

Voters
494. You may not vote on this poll
  • Nintendo Wii

    11 2.23%
  • Microsoft Xbox 360

    151 30.57%
  • Sony PlayStation 3

    285 57.69%
  • Microsoft Xbox

    2 0.40%
  • Sony PlayStation 2

    24 4.86%
  • Nintendo DS/DSi

    8 1.62%
  • Sony PlayStation

    6 1.21%
  • Nintendo GameCube

    1 0.20%
  • Super Nintendo

    6 1.21%
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 75

Thread: Care este consola favorita ?

  1. #41 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Asta nu e o problema mare, presupun ca orice gamer consolist are si un PC, iar Halo 1 si 2 le poti juca si pe PC (si inca la calitate mai buna - rezolutie mare, aniso, AA, etc). Insa Uncharted 1/2 nu cred ca va iesi vreodata pe PC, asta e faza, jocurile de pe XBOX cam ies si pe PC, ca au Microsoftul in spate...

    Eu am acum XBOX 360 si sunt relativ multumit de ea, e foarte puternica, daca tinem cont de varsta ei, cateodata mai bag un demo nou de pe XBOX Live si inca mai prind momente cand raman socat de ce grafica buna poate randa.

    Insa vreau PS3, BluRay-ul e un plus enorm, problema cred ca va fi controllerul, cel de XBOX 360 e foarte reusit - ergonomic, greu, are un feeling excelent, dar cred ca se rezolva si la PS3 cu un Logitech Chillstream sau ceva third party.
    Si eu sunt de aceeasi parere referitor la XBOX 360 si PC, sunt prea multe jocuri comune intre cele doua, bineinteles exista si exclusive, dar jocurile comune dintre un PC si un PS3 sunt foarte foarte putine cu exceptia celor multi-platforma care sunt pe toate consolele si PC.

    Asa ca nu vad de ce cineva cu un PC high-end si-ar lua XBOX 360, are prea putine exclusive bune fata de un PC sa merite achizitionarea (parerea mea strict personala!). Daca nu ai un PC de gaming serios e complet alta poveste.

    Si am mai auzit povestea cu controller-ul XBOX 360 fiind mai ergonomic cica, imi spune si mie careva de ce? Mie unul mi se pare exact opusul.

  2. #42 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Am fost fanboy Sony declarat insa de cand am dat o sansa 360-ului ( si tare bine imi pare ca am facut-o) nu mai pot spune ca imi place una mai mult decat alta, soo.. pentru mine cel putin PS3 = XBOX 360!

  3. #43 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Comparatie intre console desktop D: si portabile???? Cam ....

  4. #44 SP
    Member romey's Avatar
    Votat PS3 desi nici un ps pe care le-am avut nu m-au dezamagit(am avut si PS si Ps2 in toate formele lor).

  5. #45 SP
    Member klausn's Avatar
    Cu siguranta Sony PlayStation 3 deoarece BluRay it's my favourite

  6. #46 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Xbox 360 all the way!

  7. #47 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Pentru mine xbox360

  8. #48 SP
    Junior Member Arbitrer's Avatar
    Imi place mai mult xbox 360 pentru ca ma joc halo (de la 7-8 ani) si fabe (11 ani cred) deci normal.Si PS e bun,dar nu ma atrage .

  9. #49 SP
    Member Dasani's Avatar
    XBOX 360.Controllerul e mult mai friendly si jocurile multiplatform arata putin mai bine.Insa iubesc PS3'ul pentru exclusivitatile sale.

  10. #50 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    XBOX 360.Controller mult mai accesibil,si desi exista posibilitatea sa ma insel,sunt de parere ca are o grafica mai buna decat cea a PS3-ului.Totusi,un mare minus pentru exclusivitati.(Alan Wake,Gears Of War 2 etc.)

    Minunile gen Wii,DS sau PSP ies automat din discutie la capitolu' "console favorite".

  11. #51 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    XBOX360, desi exista posibilitatea sa ma insel,sunt de parere ca are o grafica mai buna decat cea a PS3-ului.
    daaaaaaaaaa , muuuuuuuuuuuuuuult mai buna, cu ffffffffffffffffffffffffff mult mai buna , diferenta este ca de la cer la pamant

  12. #52 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Sa stii ca nu trebuie sa dai cu capu-n tastatura ca sa scrii,poti folosi linistit si prelungirile alea doua cu mai multe ramificatii mai mici denumite brate, respectiv maini.

    Revenind la subiect, imi place X360 pentru faptul ca are un suport multiplatform mai bun, desi in ultima vreme cele doua console s-au apropiat d.p.d.v. al calitatii. Ca si controllere, depinde de gust, mie unul cel de 360 mi se pare un pic cam maricel, desi intradevar e mai ergonomic ca cel de PS3, controlleru celor de la Sony reprezinta o referinta in domeniu, un obiect deja intrat in istorie. Acum totul depinde de preferinte si cam ce exclusivitati vrei, cat despre grafica si performantele tehnice ale celor doua console, deja prapastia s-a mai micsorat la jocurile multiplat, poate doar la exclusivitati s-ar putea face o mica departajare...

  13. #53 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by GuCOZA View Post
    Sa stii ca nu trebuie sa dai cu capu-n tastatura ca sa scrii,poti folosi linistit si prelungirile alea doua cu mai multe ramificatii mai mici denumite brate, respectiv maini.
    ai pus coditza la tz ,

  14. #54 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie imi plac toate dar preferata mea trebuie sa fie PS2. Din generatia noua e greu sa decid. Wii nu intra in discutie, dar PS3 si Xbox360 au avantajele si dezavantajele lor. PS3 are grafica si exclusivele, Xbox360 are controllerul si online. Eu zic PS2

  15. #55 SP
    Junior Member SiLl3nTKiLl's Avatar
    xbox 360

  16. #56 SP
    Banned I_Fabian_I's Avatar
    PS3 dar saptamana asta cred ca ami iau si un Xbox360 nu mai rezist

  17. #57 SP
    Member Merdiso's Avatar
    PS3 ! Imi place si DS3-ul foarte mult (iubesc stilul de controller "clasic", nu "Alienish"), cu toate ca si controller-ul 360-ului este confortabil, mai putin D-Pad-ul desigur.
    Singurul avantaj al Xbox-ului dupa parerea mea este calitatea un pic mai buna a jocurilor multi-platform in comparatie cu PS3.
    Personal consider si Xbox 360 o consola buna, mai ales de la Jasper incoace.

  18. #58 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    360 deoarece poti face si miscare[exista accesorii speciale si pentru xbox 360 nu numai pentru Wii cum ar fi Kintec(sper ca am scris bine)]si poti juca jocuri ca pe PS3 si etc.Eu nu am nici-o consola dar din cate am vazut 360 rulezz

    EDIT: Din cate m-am documentat eu "Kintec"(daca asa se scrie)este un fel de webcam care inregistreaza ce faci nu?

  19. #59 SP
    Member Ares's Avatar
    ps3! dar respect si 360

  20. #60 SP
    Member playgame's Avatar
    PS3.

    Pe locul 2, la mica distanta, Xbox 360.

    PS360 owns!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Care este diferenta?Xbox 360 By Sopi in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 06-12-2013, 17:46
  2. Replies: 41 Last Post: 04-03-2012, 11:59
  3. Gamer este cel care... By Chifteluta in forum Console Club
    Replies: 83 Last Post: 01-08-2010, 02:40
  4. Care este diferenta? By Danny in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 6 Last Post: 28-07-2010, 17:19
  5. Care este genul de joc preferat ? By MonkY in forum Polls
    Replies: 32 Last Post: 22-11-2009, 01:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts