Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce venituri lunare au consolistii?

Voters
260. You may not vote on this poll
  • Nu am niciun venit - sponsorizeaza parintii!

    36 13.85%
  • Nu am un venit sigur - e la noroc!

    31 11.92%
  • Ma descurc cu pensia!

    6 2.31%
  • Pana in 1000 RON

    20 7.69%
  • Intre 1000 - 1500 RON

    28 10.77%
  • Intre 1500 - 2000 RON

    32 12.31%
  • Intre 2000 - 2500 RON

    19 7.31%
  • Intre 2500 - 3000 RON

    22 8.46%
  • Intre 3000 - 4000 RON

    24 9.23%
  • Intre 4000 - 5000 RON

    12 4.62%
  • Intre 5000 - 10000 RON

    24 9.23%
  • Peste 10000 RON!

    6 2.31%
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 72

Thread: Ce venituri au consolistii?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Ce venituri au consolistii?

    Well, ideea a venit de la razvanrazy (thx man!) si presupun ca este usor de ghicit care este contextul: haideti sa aflam cam ce venituri lunare au consolistii (sau mai exact cati bani castiga, sau ce salariu au). Nu va faceti probleme, poll-ul este de tip "hidden", deci nu se va vedea cine ce a votat (nici macar adminul nu poate vedea asta). Prin urmare am rugamintea de a fi sinceri si de a alege serios. La mine e chiar dificil pentru ca nu am un venit fix... insa o sa incerc sa fac o medie pe ultimul an si sa aleg in concordanta.

    P.S. Vorbim de "bani in mana", nu cat aveti pe cartea de munca sau cat ati visa sa aveti :)
    Attached Images Attached Images dreamstime_xxl_18681719.jpg

  2. #2 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Pot spune sincer (nu cred ca imi va da nimeni in cap a ma jefuiasca ) ca venitul meu "in mana" e de 1.200 de lei. Din banii astia reusesc sa pun deoparte pentru gaming (deh singura pasiune ) vreo 200 de lei in functie de luna.

  3. #3 SP
    Member lucian43's Avatar
    din pacate iau aproape 1000 ron asta fiind salariul mediu la moldoveni cu sau fara prea multa "carte", se poate si mai rau, sunt merchandiser, angajat Auchan - Iasi (stau si in chirie...iti poti imagina).
    daca topic-ul ar fi fost deschis cu un an in urma, am fi discutat altfel. Castigam aproape 1000 Euro (distributie produse lactate pe 3.5 tone) si in timpul liber faceam cate un ciubuc de 50~60 eufo pe zi, dar nu in Romania ci departe de acest sistem jegos, corupt, masonic, libidinos...
    Au apus vremurile cand luam proteine din curcanul la cuptor si fosforul din somanul afumat, acum iau proteinele din conserve de pateu si punga de seminte negre, fosforul din conservele de ton maruntit la 2,50 ron/bucata... (aici poti sa zambesti sau sa te cracanezi de ras)

    Am facut acest sacrificiu de a ma reintoarce in Romania din motive personale/confidentiale. Plec in februarie si NU am sa mai fac greseala asta, promit solemn.
    Ce credeti ca inca tine sistemul asta flamand in picioare ?! Saracii oameni care muncesc in strainatate si trimit bani acasa la copii/parinti/bunici 27% TVA tin totalul trimis acasa intra in buzunarul unui burtos parlamentar.

    Ma scuzati, poate ca am deviat putin de la subiect si trebuia sa ma rezum la 2~3 cuvinte dar ati cam "scapat putina sare peste rana"...

  4. #4 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Eu sunt al doilea dintre cei care au votat sub 1000 Ron si sincer ma cam descurc, am ps3, ps4, jocuri, dar mi-e imposibil de greu sa cumpar titluri la lansare pentru ca bugetul mi-e potrivnic, daca as atinge 1000 Ron curat as fi tatutz.

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Care ai bre peste 10000?! Spune aici, sa te stim toti!

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu aici ma incadrez:

    Intre 1000 - 1500 RON

  7. #7 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Eu nu inteleg ceva.. daca chiar si prietenii mei nu si-au dat varsta corecta de ex... de ce ar recunoaste cat castiga?

  8. #8 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Nu esti obligat, poti pune orice...sau nu. Daca vrei votezi daca nu...nu. Totul e chestie de tine, daca vrei sa spui cum iti permiti anumite jocuri la salariile noastre de cacao atunci fa-o...daca nu ...nu!

  9. #9 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Nici un bogatasi nu vorbeste despre cat castiga sefu! Cel mai bun prieten al meu lucraza ca director la un indian care e in top 10 mondial ca bani cica din diamante.. firma este israeliana ( a facut majoritatea molurilor din ro) dar daca il intreb cat castiga schimba subiectul! Deci eu merg in concedii cu el de 20 de ani dar nu stiu nici macar eu cat castiga! Mentionez ca este singurul roman care are funcie de conducere in firma asta!...Deci am invatat un lucru bogatanii se ascund

    ---------- Post added 28-10-2014 at 14:52 ----------

    Aici pe forum eu stiu 2 useri care " castiga" bine.. dar surpriza ! fac pariu ca nu se vor demasca nici daca a spus sefu ca este confidential!

  10. #10 SP
    Junior Member Recs's Avatar
    Eu castig 2200 € pe luna net. Lucrez in Germania, receptioner in tura de noapte. Cheltui pentru gaming cam 100-150 € pe luna.

  11. #11 SP
    Member kukenstein's Avatar
    2800 lei net, mai mult sau mai putin "albi" sa zicem. Consultant resurse umane, colaborez cu 5 angajatori, dintre care doi cu renume in zona Moldovei. Lucrez efectiv (lucru in sine pe laptop sau la birou) cca 16 ore pe saptamana (da, pe saptamana, e corect scris), part time in adevaratul sens al cuvantului. Se poate castiga bine si in Moldova.

  12. #12 SP
    Junior Member PsychoKnot's Avatar
    Eh, cam cat ar scoate un adolescent lunar din videos pe Youtube, intre 30-60€. Oricum mai sponsorizeaza si altii

  13. #13 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Venitul meu 'in mana' si fix e 980 dar de acolo am bonus la vanzare si comisioane de la diverse IFN-uri pentru contracte de credit. Am votat intre 1500-2000

  14. #14 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    "Nu am un venit sigur - e la noroc!"
    Venitul este sigur insa in 2014 am avut norocul sa fiu invitat la cateva nunti deci.... ciuciu nextgen.

  15. #15 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Well, ideea a venit de la razvanrazy (thx man!) si presupun ca este usor de ghicit care este contextul: haideti sa aflam cam ce venituri lunare au consolistii (sau mai exact cati bani castiga, sau ce salariu au). Nu va faceti probleme, poll-ul este de tip "hidden", deci nu se va vedea cine ce a votat (nici macar adminul nu poate vedea asta). Prin urmare am rugamintea de a fi sinceri si de a alege serios. La mine e chiar dificil pentru ca nu am un venit fix... insa o sa incerc sa fac o medie pe ultimul an si sa aleg in concordanta.

    P.S. Vorbim de "bani in mana", nu cat aveti pe cartea de munca sau cat ati visa sa aveti

    in concluzie tu cat ai in mana??? asa cu aprox.

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    sigur are ~ 4.000/5000

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu conteaza prea mult sa aflam aici, daca a votat.

  18. #18 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Daca vroia sa spuna presupun ca spunea deja , unii oameni prefera sa ramana privati Chiar si asa , nu e prea manierat sa zici ce salariu ai , indiferent de suma.

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Niste sensibili

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ares View Post
    in concluzie tu cat ai in mana??? asa cu aprox.
    Am votat si eu private ca si ceilalti. Din pacate eu nu am nimic fix. Sunt luni in care ies pe minus si luni in care sar de 1000 EUR. Am job-uri la care muncesc de-mi sar capacele si sunt platit dupa 9-12 luni... am job-uri la care iau tzeapa si scot bani din buzunar. Dar, ma descurc... zic eu. Coafura inca rezista!
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    sigur are ~ 4.000/5000
    As vrea sa fie asa, dar din pacate nu se intampla (mai ales in ultimii ani, in care a mers mai prost). Desigur, daca as accepta oferta de munca de-afara, 4-5000 RON ar fi chiar putin. Prefer insa sa raman aici cu prietenii si familia... si accept cu drag si zilele in care imi permit caviar, asa cum accept si zilele in care imi permit o Eugenia.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolistii din Oradea By Muthu Raoul in forum Console Club
    Replies: 177 Last Post: 27-05-2016, 17:50
  2. Consolistii din Craiova By DeeJay-RainY in forum Console Club
    Replies: 112 Last Post: 10-01-2015, 16:23
  3. Replies: 54 Last Post: 21-12-2014, 13:53
  4. Ce ocupatie au consolistii? By ilie11 in forum Offtopic
    Replies: 27 Last Post: 17-12-2014, 19:14
  5. Replies: 58 Last Post: 23-08-2014, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts