Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 15 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 290

Thread: The Division 2

  1. #121 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    INVITE YOUR FRIENDS TO JOIN YOU STARTING FEBRUARY 6th AT 6PM CET CET
    Paragraful asta se refera la faptul ca începând cu ora aia (care cred ca e azi ora 19) va veti putea invita in beta cei 3 prieteni de pe Uplay. Pana atunci nu e activ sistemul de invitații.

  2. #122 SP
    Senior Member nina's Avatar
    eu m-am inscris pe 2 adrese si am primit pe ambele,deci am un cod de xbox one extra
    il dau in privat fiindca vreau sa joc cu acest roman in echipa,nu vreau sa ii dau unuia care nu va juca decat 1 ora

    ---------- Post added 06-02-2019 at 17:46 ----------

    cine se misca mai repede pe xbox,adaugati gt:mateimarcelus

    FG66Y-WJP7F-THDPP-PJYG3-KTF3Z

  3. #123 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Tocmai ce am primit un cod pentru PS4. Cine il vrea sa imi dea PM,primul venit primul servit.

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

  4. #124 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Am un cod extra pentru PS4. L-am primit ca m-am inscris in beta. PM cine doreste. Primul venit, primul servit.

  5. #125 SP
    Member Mishy's Avatar
    Am si eu un cod pentru PS4 daca vrea cineva.

  6. #126 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Un cod si de la mine, care imi scrie primul pe privat, al lui/ei este.

    LE: S-a dus, codul merge catre @GabrielAndrei07.

  7. #127 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Si eu am un cod in plus. PM

  8. #128 SP
    Junior Member BlackS0ull's Avatar
    Multumesc frumos, am luat 37.XUK7-4MVM-D4GA-V7UB

    O seara faina!

  9. #129 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    Am activat codul pentru ps4. Cum pot sa invit inca 2 prieteni?

    Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

  10. #130 SP
    Member tudort's Avatar
    Salutare. Am descărcat Division 2 Beta și intru în joc dar îmi face figuri ecranul - flickering la greu. Nu pot să fac nimic. E amuzat că am configurație Ryzen cu 1800x și Rx 580 . Loading-ul jocului merge bine și apare reclama chiar Ryzen ( cum era Nvidia și intel pe vremuri )

  11. #131 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Oare pot sa incerc si pe PS private beta daca l-am inceput pe PC? Nu imi ruleaza jocul foarte bine pe PC si as vrea sa vad totusi cum se misca pe PS. Sau stiti daca o sa fie si un Open Beta?

  12. #132 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mi s-a părut oribil dpdv grafic, pe PS4 Pro. Texturile se încarcă târziu, plin de "bugs"... Aștept varianta finală și o analiză DF. Mi-a plăcut mult primul joc, până la un punct. Din acest Beta parcă văd că nu au învățat nimic, dar sper în continuare.

  13. #133 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uite Dant3:



    Referitor la joc, am prins ieri vreo 3h si sper sa reusesc sa joc inca 5-10h weekendul asta. De mentionat faptul ca in ultima saptamana am intrat cateva ore in Division 1, pentru a ma reacomoda cu controalele si a vedea mai clar diferentele dintre 1 si 2.

    Grafic, pentru ca asta este primul impact, jocul nu exceleaza fata de 1, dar are niste lucruri noi adaugate. Acest subiect este mai bine atins de catre cei de la Digital Foundry.
    De mentionat faptul ca pe Xbox One X, nu exista pop-ins sau texturi care sa nu se incarce/sa se incarce foarte greu. Totul este asa cum ar trebui sa fie (s-a mai plans un prieten care-l joaca pe One S de acelasi lucru, dar pe X aceste lucruri lipsesc).

    Jocul are destule noutati implementate, dar nu neaparat toate sunt lucruri bune.
    In primul rand, o alegere foarte dubioasa mi se pare in meniuri, unde au schimbat paleta de culori din culori inchise in culori deschise, care, mai ales daca ai display HDR, iti obosesc destul de tare ochii.
    Tot referitor la HDR, setarile din joc sunt rudimentare, asa ca nu am reusit o calibrare prea buna momentan. Astept jocul full pentru asta. Overall e meh partea de HDR.

    Dpdv gameplay, au bagat (finally) shield si pentru personaj, nu doar pentru inamici, dar cu asta au eliminat/inlocuit Health pe care-l activai apasand pe sageata dreapta. Acum regenerezi shield-ul, iar viata se regenereaza automat. Este un lucru bun, avand in vedere faptul ca acum avem 2 linii de "viata" care sa ne tina safe.

    Viteza de deplasare a personajului in alergare, mi se pare fff mica si cum distantele sunt destul de mari (o recreere la scara 1:1 a orasului), se va pierde foarte mult timp cu mers din punctul A in punctul B, astfel se va face exces de quick travel.

    Meniul de customizare al personajului/armelor, mi se pare destul de imbarligat. Ar trebui sa exista o scurtatura directa catre arme. Iar atasamentele pentru arme mi se pare ca se gasesc mai greu, chiar daca stai si faci loot la orice ghiozdan/cutie gasesti pe drum. In ~3h de joc am gasit doar un singur atasament.

    Imi place faptul ca poti merge linistit pe strada si vezi un grup de oameni care merg intr-o directie. Daca li te alaturi, aflii unde si de ce merg (gen sa ia niste apa pentru oamenii din camp) dar si faptul ca se simt mai in siguranta cand un agent este langa ei. Si asa se activeaza automat un encounter pe care altfel, probabil ca l-ai fi ratat.

    De data asta, pe langa baza centrala (in cazul acesta, Casa Alba), avem posibilitate sa upgradam si alte Camps, fiecare cu beneficiile sale (locuri unde putem customiza personajul/armele sau de unde putem lua misiuni principale/secundare).

    Partea de shooting mi s-a parut identica cu primul joc, la fel si sistemul de cover (unde am intalnit deja cateva bug-uri cu personajul care refuza sa intre in cover).

    Inamicii nu mai sunt la fel de "buretei" de gloante, dar nu va asteptati sa-i omorati direct cu un headshot. Plus ca acum reactioneaza mai normal la gloante trase in picioare/maini, sau trase cu shotgun/sniper rifle. Dar pe langa inamicii normali, avem si unii cu armuri, pe care le poti sparge pe bucati, reusind astfel sa luam mai mult damage, daca se trage in locul unde nu mai exista armura.

    Overall, ca o parere mega subiectiva, a cuiva care a bagat muuulte ore in primul, este un joc bun, pe care cu siguranta il voi lua day 1, cu speranta ca acest build este totusi unul destul de vechi si ca majoritatea problemelor au fost/vor fi rezolvate pana la lansare.

    De mentionat faptul ca toate DLC-urile vor fi lansate gratuit (misiuni noi, map expansion, samd) si ca cei care vor sa-si ia Gold/Ultimate Edition, nu primesc altceva decat early access la ele cu 7 zile inaintea tuturor, dar se plateste un acces pentru ceva ce este gratuit, ceea ce nu mi se pare foarte ok.

  14. #134 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Se pare ca am primit beta key si pentru consola, o sa incerc si pe PS in weekend.

  15. #135 SP
    Senior Member nina's Avatar
    mi s-a facut oarecum rau de la hdr-ul din division2,nu ma simteam bine dupa 1 ora si ceva

    ai 2 optiuni si parca nu era vreun semn care sa vezi foarte greu sau deloc facand o anumita imagine/semn,am lasat parca default

  16. #136 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    @Razvan Eu aștept o analiză a jocului final pentru consola pe care o dețin. Da, pe XoX arata mult mai ok. Ce văd în acel video e ok, dar HDR-ul, tot pe PS4 Pro, setat la 3000 parca, e oribil.

  17. #137 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Credeam ca aspectul grafic oribil e din cauza batranului meu PS4, dar daca ziceti ca si pe Pro e la fel, m-am linistit.
    Am jucat ieri putin, dupa am primit o eroare care m-a scos din joc si l-am sters direct. Nu ma atrage cu nimic, in afara de locatie, nu simt nimic nou fata de primul joc. Nu stiu daca merita luat la lansare, nici macar de la baietii de la Ubi.

  18. #138 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu tot la 3000 l-am lasat, HDR-ul si nu m-am jucat cu el deloc. Am incercat initial, dar cand am vazut ca nu se vede nicio diferenta pe imaginea lor de test, l-am lasat asa.

  19. #139 SP
    Member yamiyam's Avatar
    Multumesc de opinie razvanrazy!


    As atrage atentia asupra a 2 fraze din ce ai redactat mai sus:


    Atasamentele nu le mai primesti din loot, le craftezi si le deblochezi cu SHD.


    Si 2, cand joci single sau duo nu conteaza asa dificultatea aproape deloc, adversarii nu sunt "bureti", cand grupul este format din 3 4 jucatori, se transforma in "mega bureti", mai exact, >100 de gloante intr-un elite npc lvl 32 (sunt si video-uri pe yt despre asta deja).
    *ce te faci cand dai de un npc lvl 34 cum erau in div 1!?



    In rest, de acord cu multe puncte din postul tau si cum ai spus si in final, sper ca e un build mai vechi (chiar daca in patch notes au ca si data 1 feb. Am lucrat in QA si am intalnit prea multe bug-uri in versiunea jucata can 15h, chiar si pentru un private beta (ingrijorator este ca unele sunt recurente).


    Din pacate per total nu pot sa fiu la fel de optimist, (chiar daca am jucat peste 3k ore div 1 si am completat 100% tot ce se poate in joc commendation 5365. platina), jocul sufera mult prea mult:
    --pe partea de gameplay, pvp-ul e 90% impracticabil acum (sniper 1 shot, seeker mine 1 shot, shotgun 1 shot), in pve vor fi probleme mari daca il lanseaza asa cum e gandit acum, o sa fie greu sa construiasca mai departe in conditia in care daca joci in grup >3 jucatori in echipa (un npc te omoara cu 2 3 gloante si tu ai nevoie de 2 incarcatoare).

    --grafic, cum spui si in postul tau, unele palete de culori sunt neinspirate, reiesind un joc prea cartoonish (poate e doar parerea mea aici, dar nu cred ).
    --la partea de servere, apreciez foarte mult cum reactioneaza jocul dupa o eroare (ramai in grup-ul in care erai, chiar daca erai cu un random si nu cineva din lista de prieteni, asta face ca automat sa ramai in misiune/locul in care erai in open world), nu apreciez in rest celelalte probleme legate de servere ce stirbesc imaginea ubisoft din "antichitate". Lag-ul fiind cel mai enervant.


    Sunt si alte aspecte pozitive insa daca este sa fim obiectivi, nu au invatat aproape nimic din division 1, jocul nu este echilibrat intre pve si pvp si din pacate vor trece prin la fel de multe update-uri ca si div 1, pentru a incerca sa il echilibreze. Sper sa ma insel, chiar sper asta



    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Iar atasamentele pentru arme mi se pare ca se gasesc mai greu, chiar daca stai si faci loot la orice ghiozdan/cutie gasesti pe drum. In ~3h de joc am gasit doar un singur atasament.

    Inamicii nu mai sunt la fel de "buretei" de gloante, dar nu va asteptati sa-i omorati direct cu un headshot. Plus ca acum reactioneaza mai normal la gloante trase in picioare/maini, sau trase cu shotgun/sniper rifle. Dar pe langa inamicii normali, avem si unii cu armuri, pe care le poti sparge pe bucati, reusind astfel sa luam mai mult damage, daca se trage in locul unde nu mai exista armura.

  20. #140 SP
    Member chris diaz's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 15 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Division By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 1283 Last Post: 14-03-2020, 04:45
  2. The Division LFG By Dant3 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 40 Last Post: 08-07-2018, 18:36
  3. Vand Tom Clany's The Division,The Crew Ultimate Edition,Watch Dogs Ps4 By Bogdan_Guu in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 11-11-2017, 08:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts