Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 20 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast
Results 221 to 240 of 387

Thread: Sekiro: Shadows Die Twice

  1. #221 SP
    Manager paul's Avatar
    Sekiro: Shadows Die Twice has won GAME OF THE YEAR by #TheGameAwards! Thank you to The Game Awards and our fans for their continued support.
    Sekiro™: Shadows Die Twice on Twitter
    Attached Images Attached Images elpaqmzueamb66v.jpg

  2. #222 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Meritat, desii Devil May Cry 5 ar fi meritat mai mult imo.

  3. #223 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Wow, desi este unul dintre jocurile care mi-au placut foarte mult anul acesta nu ma asteptam să ia premiul pt. jocul anului. GG From Software, hai cu data de lansare la Elden Ring!

  4. #224 SP
    Member aleksandrel's Avatar

  5. #225 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salutare,
    De curand m-am apucat si eu de acest joc care pana acum s-a dovedit a fi superb. L-am evitat multa vreme intrucat am vrut sa imi pastrez sanatatea mintala insa am cedat si l-am luat (mereu am stiut in subconstient ca il voi lua).

    Am o intrebare pentru cei care l-au terminat.
    Vad ca pe internet scrie ca daca mori sau dai resurrect de prea multe ori vor fi consecinte.

    'Dying too much has a chance to infect NPCs with Dragonrot, a disease that prevents their questlines from continuing.'

    Stiu deja ca pierzi jumatate din bani si 1/2 din XP-ul urmatorului level.
    Este ok, am intrat in joc asumandu-mi asta si avand un mindset pregatit pentru a muri de 5000 de ori pana devin 'bun'. OK

    Cu ce vreau sa ma lamuriti este, daca mor de 1500 de ori in joc sau intr-un singur loc, poate avea consecinte in sensul ca nu mai pot termina jocul si trebuie sa o iau de la capat? Face void la Main Quests?
    Nu ma intereseaza ca face void la Endingul X, pe mine ma intereseaza sa imi dea voie sa termin jocul full (nu Shura) si sa omor toti bosii,cu pace-ul si in ritmul meu.

    Ma poate lamuri cineva pls?
    Multumesc frumos!

  6. #226 SP
    Member Mishy's Avatar
    Nu, nu afecteaza main questul in niciun fel. Afecteaza doar sidequesturile (si inca o chestie neglijabila), asa ca daca un NPC e infectat nu ii poti continua questul si trebuie sa il vindeci ca sa poti continua. Asa ca poti muri de cate ori vrei, oricum dupa ce incepi sa inveti combatul jocul devine foarte fun.

  7. #227 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Nu, nu afecteaza main questul in niciun fel. Afecteaza doar sidequesturile (si inca o chestie neglijabila), asa ca daca un NPC e infectat nu ii poti continua questul si trebuie sa il vindeci ca sa poti continua. Asa ca poti muri de cate ori vrei, oricum dupa ce incepi sa inveti combatul jocul devine foarte fun.
    Multumesc frumos!
    Exact asta mi-am asumat, ca pe timpul meu, sa mor de 5 milioane de ori la un miniboss daca eu vreau, pana invat.
    Mi s-ar fi parut nedrept sa imi limiteze acest lucru.

    So far so good, Chained Ogre a cazut din prima, acum m-a batut de 6 ori un miniboss cu nume de motocicleta am uitat exact care. Revin maine .

  8. #228 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Xander, cum ţi s-a pārut pânā la urmā jocul? Previzibil de frustrant, sau se îndepārteazā cumva de formula consacratā?

  9. #229 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Chiar vroiam sa postez pentru a cere sfatul colegilor care l-au terminat...

    Jocul este o opera de arta ca si joc, inca nu imi dau seama daca nu cumva trebuia sa vina cu prospect ca medicamentele. Pana acum, in primele 6-8 ore, din punctul meu de vedere este foarte diferit fata de tot ceea ce stiam din BB si DS.

    Intrebare pentru colegi:

    Daca am trecut de primii minibosi rapid, apoi de primul boss calare Gyobu ala cam in 45 de minute, iar acum sunt blocat de 4 ore la Lady the FING Butterfly are rost sa mai continui sau il las?

    Intreb pentru ca faza 1 la LB o fac fara sa iau damage, am memorat tot ce face si o pun jos rapid. Nu pot, si sper sa nu mor acum cand postez, sa trec de faza a 2-a sub nici o forma.

    Continui sau trebuia sa o bat in 4 ore lejer?

  10. #230 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu gasesc video cu metoda mea, dar imi amintesc ca atacam de 2 ori si dupa faceam side step. Repetand asta o tineam in stun lock pana murea.

    [Edit] Am gasit:


    https://www.youtube.com/watch?v=vBAqblTQR_E

  11. #231 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Si eu dau sa fac side step dar ce ma demoralizeaza la acest boss este ca prima faza e usoara dar imi pierd rabdarea repede si fac gafe de om prost si ma prinde cu thrusturile alea ca nu sunt atent.

    Anyways, experienta mea personala e experienta mea, jocul overall este exceptional, motiv pentru care am si decis sa ii acord tot timpul meu putin si limitat de gaming pana cand o fi...

  12. #232 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Daca nu poti sa o bati acum, las-o si te intorci mai tarziu in zona asta. Nu e mandatory boss pentru a avansa in poveste.

  13. #233 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    E mai grea sau mai usoara decat Genichiro? (pt ca el urmeaza si daca e mai greu decat ea...)

  14. #234 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    In genul asta de jocuri dificultatea bossilor este subiectiva. As zice ca e putin mai greu Genichiro.

    Presupun ca nu mai este nevoie sa iti zic ca daca nu stapanesti mecanica de parry, jocul este aproape imposibil. Eu l-am jucat la inceput ca pe BloodBorne si m-am invartit destul de mult in primele zone Daca te pricepi la parry si ai upgradat cat de cat Healing Gourd si Vitality, ar trebui sa scapi repede de Genichiro.

    Bafta, astept sa ne tii la curent cu progresul

  15. #235 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mecanica de parry e supraestimata. Eu abia in NG+ pot sa zic ca am ajuns sa stapanesc bine personajul si sa ma descurc in orice situatie, prina data am terminat jocul numai cu cheese de la Tyrannicon. Recomand cu caldura toate clipurile lui din seria "how to kill -boss- in 60 seconds".

  16. #236 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Intre a juca un joc folosind cheese si a viziona un playthrough pe YT, as alege a doua varianta.

  17. #237 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Mai eu am citit si eu toate site-urile astea dar parry ca parry, deflect ca deflect. Creierul meu stie ca trebuie apasat acel LB/L1, imi e foarte clar cand trebuie sa il apas, stapabesc Mikiri Counter, dar sarbatoarea mamii lui de buton (sau deget, sau animatie) daca vine intotdeuna in completarea creierului.

    La mine mai e o faza, cred ca e vorba de psihic pana la urma.
    Intotdeuna, dar intotdeuna, ma descurc mai bine la inceput, first sau second try, apoi dau fail ca gresesc undeva si incep si tremur de nervi si adrenalina ca trebuie sa o iau de la capat sa ajung din nou unde am dat fail.

    Apropos de NG+ ca vroiam sa va intreb. E adevarat ca este mai greu in NG+? Sau tinand cont ca ai caracterul (si skill) mai puternic, e mai usor?
    Intreb pt ca nu stiu ce ending sa abordez prima oara, sa ma duc pe Shura sa termin mai repede si sa fac restul in NG+, sau invers?
    Sincer, daca e si putin de tot mai greu in NG+, as prefera sa ma bat cu Sword Saint IA in NG, nu in NG+
    So?

  18. #238 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E putin mai greu, dar vei avea mai multa experienta. Nu incepe NG+ cu endingul scurt, ar trebui sa ai toate evolutiile la viata cand o faci.

  19. #239 SP
    Member Mishy's Avatar
    O data ce stapanesti deflect/parry jocul devine stupid de usor. Daca ai probleme la un boss incearca sa inveti cate o faza pe rand si asa treptat o sa reusesti pana la urma. Asa am facut la ultimul boss, care e al naibii de greu, dar cu rabdare am reusit.

  20. #240 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    E putin mai greu, dar vei avea mai multa experienta. Nu incepe NG+ cu endingul scurt, ar trebui sa ai toate evolutiile la viata cand o faci.
    Iarta-ma dar nu mi-e clar. Deci tu ma sfatuiesti sa fac Shura in primul run sau sa merg pe un ending 'real', mai lung?

    Also mai am o intrebare ca nu mi-e clar. Deasupra vietii am 2 bule din alea rosii de resurrect pline full insa daca mor o data nu am activ si al 2-lea resurrect.
    Nu asta e menirea lor?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 20 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Let it Die By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 04-12-2017, 07:57
  2. 7 Days to Die By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 07-04-2016, 20:12
  3. Zombie Apocalypse 2: Never Die Alone By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 27-10-2011, 23:43
  4. Orcs Must Die anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 28-02-2011, 15:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts