Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Anul 2008 pentru consolisti

  1. #1 SP
    Junior Member HeinekeN_'s Avatar

    Thumbs up Anul 2008 pentru consolisti

    Anul acesta au aparut si vor aparea jocuri care au influentat atat producatorii cat si gamerii,iar fata de precedentii ani sunt mai multe jocuri care merita sa le adaugi la colectie,parerea mea.Unii producatori iau in serios opinia consolistilor si incearca sa le faca pe plac tuturor,iar altii deloc lucru care le-au redus income-ul.Voi ce parere aveti despre acest an?multumiti sau nu ?

  2. #2 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Multumit. Jocuri bune: MGS4, GTA4, Condemned 2 si vor aparea COD 5, Far Cry 2, Resistance 2, Motorstorm PR si inca cateva interesante.

  3. #3 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    multumit , am reusit sa imi iau xbox 360 , assasin`s creed , fm2 @ x360 .. stai . inca nu sa terminat anul .

  4. #4 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    happy. the end.

    multe jocuri, more to come.

    saptamana asta e singura un-happy (avatar )

  5. #5 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Ouch. Rezolvi la garantie sau la donely?

  6. #6 SP
    Junior Member bilamofo's Avatar
    eu sunt curios cum a o sa fie HAWX de la baietii nostrii... in rest.. astept LBP si GranTurismo ... sa vad daca ma trec pe ps3 cu g25 sau tin forza asa cum il am ....aa da si the force unleashed ala vreau sa ma joc intruna ... nu kred ca m-ash plictisii de atatea fulgere

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea Badea View Post
    Ouch. Rezolvi la garantie sau la donely?
    sorry de offtopic: garantie (60 gb )

  8. #8 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    multumit. Anul asta mi-am luat PS3 si Wii. Jocuri f bune pe care le am si multe altele la fel de bune pe care inca mi le doresc. Mi-as dori insa sa mai am si timpul pe care il aveam odata sa ma joc...Eh, asta e...

  9. #9 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Pana acum sunt multumit, insa toamna se numara bobocii!

  10. #10 SP
    Senior Member huber's Avatar
    a fost un an foarte frumos in materi de jocuri. sa vedem ce na aduce 2009

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sper ca 2009 sa fie un pic mai calm si sa iasa titluri mai bine "alese" si mai "coapte"... ma tem insa ca datorita crizei financiare din acest an vom avea niste rezultate dezastruoase. Sau, cine stie... poate acum cu criza vor lucra mai cu spor programatorii/developerii/testeriii... stiind ca va fi din ce in ce mai greu sa gasesti un job atat de bun.

  12. #12 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    An frumos cu "succesuri" si realizari.Am cumparat un Xbox 360 si o colectie destul de frumusica de jocuri.Sunt bucuros ca a aparut Fable 2 si Gears of war 2...aaaaaaa si Fallout 3.

  13. #13 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sper ca 2009 sa fie un pic mai calm si sa iasa titluri mai bine "alese" si mai "coapte"... ma tem insa ca datorita crizei financiare din acest an vom avea niste rezultate dezastruoase. Sau, cine stie... poate acum cu criza vor lucra mai cu spor programatorii/developerii/testeriii... stiind ca va fi din ce in ce mai greu sa gasesti un job atat de bun.
    intr-adevar, unii se inchid (vezi Ensemble), in timp ce altii sunt in plina expansiune/dezvoltare. 2009 este un an in care TEORETIC ar trebui sa iasa mai multe titluri promise cu ceva timp in urma (killzone 2, alan wake, re5, etc), titluri care acum sunt pe ultima suta de metri. nu de finalizarea lor ma tem, ci de limitarea avintului producatorilor. in plina criza financiara, ideea de a baga multe milioane intr-un joc este din ce in ce mai riscanta, deci cred ca se vor gindi mai mult pina vor aproba un proiect sau altul, asa ca nu m-ar mira ca in 2009 sa avem parte de mult mai putine titluri noi (anuntate, nu livrate) decit in 2008. chestia asta pina la urma e un lucru bun pentru ca probabil numai crema va iesi la suprafata, iar banii pe care ii vom cheltui se vor duce pe jocuri fff bune. pe de alta parte, probabil ca multe studiouri nu vor rezista, mai ales daca titlurile pe care le vor scoate in viitorul apropiat nu vor avea priza la public. nu ma refer la colosi, ci la studiouri mai mici, insa sincer mi-as dori sa ne mai scuteasca si EA de corvoada de a juca cite un NFS sau FIFA in fiecare an.

    o alta consecinta directa a crizei care incepe sa se contureze este revenirea in forta a contentului episodic, daca se poate spune asa. episodic content este un concept mai vechi, insa nu prea a prins la inceput (acum citiva ani) cind lumea vroia jocuri full cap-coada. acum avem de-a face cu o struto-camila. ti se serveste un joc care se preteaza a fi updatat si care suporta add-onuri, dupa care vin add-onurile la o treime de pret dar substantiale ca gameplay. COD5 va avea parte de ceva nou in materie de DLC, urmeaza addonu de GTAIV in primavara, FIFA am impresia ca se updateaza si el in mod regulat. incet, incet suntem educati sa acceptam un fel de episodic content din ce in ce mai dezvoltat, asta pentru ca un astfel de model de business este mai bun pe timp de criza. so, 2009 va marca inceputul livrarii de episodic content sau DLC (cum vreti sa ii spuneti) intr-un mod substantial. tot aici as indrazni sa mentionez si inceputul MMOurilor pe console (in speta PS3 cu The Agency si mai era unu..Realm...e prea tirziu la ora asta). nu mai continui ca o dau in articol si nu are sens aici, insa incerc sa scriu pentru sfirsit de an o analiza a industriei din punctul meu de vedere, cu unele mici previziuni pentru 2009. rumeg ideea asta de ceva timp si poate se concretizeaza in ceva mai amplu pina de Craciun mai ales ca duc lipsa unui articol care sa imi puna la incercare si capacitatea de analiza, cit si cea de creatie.

  14. #14 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    A fost un an bun pentru ca am reusit sa-mi iau ps3 si sa strang cateva jocuri pentru el.Din punct de vedere al jocurilor 2008 a fost un an excelent.Au aparut foarte multe jocuri bune:Far Cry 2,Fallout 3,Motorstorm 2,Ratchet&Clank Quest for Booty,Burnout Paradise,Rainbow Six Vegas 2,Condemned 2, Dead Space,MGS4,Bad Company,Cod 5,PoP,Little Big Planet,Gears 2.Fable 2 etc

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar

  16. #16 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Pt mine a fost cel mai bun an d.p.d.v. al gamingului,mi-am luat PS3+Xbox360+LCDTV(marire de salariu) si am apucat sa joc toate jocurile care m-au interesat(MGS4,GTA4,GTP,Uncharted,GOW2,Fabel2,MCLA ,SWTFU,...etc).Din punct de vedere al jocurilor 2008 a fost un an foarte bun, zic eu, al continuarilor si mai putin al francizelor noi,oricum eu sunt multumit si cu continuari atata timp cat sunt facute bine.

  17. #17 SP
    Junior Member octavus's Avatar
    salut
    sigur sunt off topic dar va rog sa imi spuneti si mie unde il gasesc pe donely ...daca nu o adresa macar un id de messenger
    multumesc anticipat

  18. #18 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Pe aria de Publicitate, thread-urile sticky!

  19. #19 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Eu unul am fost destul de multumit.Mi-am achizitionat un 360 Elite... Au iesit destule titluri bune pe 360 cat si pe PS3.
    Cred ca a fost un an bun pentru toti!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ce va insemna anul 2011 pentru consolisti? By hibrid13 in forum Hot Story
    Replies: 5 Last Post: 10-02-2011, 12:18
  2. Anul 2011 pentru PS3 va fi... By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 16 Last Post: 24-10-2010, 11:03
  3. Replies: 26 Last Post: 01-01-2010, 03:04
  4. Cum a fost 2008 pt. consolisti ? By MonkY in forum Polls
    Replies: 31 Last Post: 02-01-2009, 12:34
  5. Luna Septembrie 2008 pentru consolisti By Bobby in forum Hot Story
    Replies: 9 Last Post: 13-10-2008, 17:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts