Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 62

Thread: Godfall

  1. #41 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    La SkillUp ăsta multe nu-i plac, e prea pretențios și hater.
    Habar n-am cum e Godfall, da după SkillUp nu ma iau.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  2. #42 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Putin off topic si discutat strict ddespre SkillUp, pentru ca jocul nu ma atrage si cu siguranta nu-l voi juca vreodata.

    Am observat ca omu "sufera" de o chestie, de care am vazut ca "sufera" foarte multi reviewersi inclusiv de la noi. Obisnuinta de a primi totul gratis si obligativitatea asta de a face review pentru chestii care e clar ca nu le plac = un review facut in scarba doar pentru ca trebuia, ce nu doar ca nu reprezinta calitatea jocului, dar il pune intr-o lumina proasta doar pentru ca nu este genul lui sau nu avea el chef de jocul respectiv in momentul acela.
    Pot intelege ca primesti 1-2 review codes pt niste jocuri care nu-ti plac, sau poate unu-ti place si unu nu, dar nah...esti obligat sa faci oricum. Si atunci pleci din start cu o premiza proasta. Unele persoane fac review dupa 8h de joaca, altele dupa 100 in care s-au chinuit - efectiv au tras de ei ca sa faca orele respective, desi e clar ca nu este de ei.
    El la unele reviews din ultima vreme, pare ca le-a facut strict din obligatie si parca a cautat nod in papura pentru ca probabil avea chef sa joace Cyberpunk sau mai stiu eu ce.
    Stiu si eu cum e. Daca astept un joc, pot sa am 1000 alte jocuri, super bune, pe care nu le-am jucat si nu se vor ridica la calitatea lor, pentru ca nu am chef de ele.

    Desigur ca toate parerile sunt super subiective si poate anumiti oameni chiar se distreaza cu jocurile respective (gen eu in Division 1&2, sau altii in Avengers).
    D-aia e recomandat ca daca sunteti indecis cu privire la achizitia unui joc, sa vedeti 3-5 reviews, faceti o medie si vedeti daca se incadreaza sau nu.

  3. #43 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Mai așteptăm sigur îl baga la ps+ gratis

  4. #44 SP
    Senior Member dronology's Avatar

  5. #45 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg ce ar trebui sa vedem aici. De ce nu pui si tu o mica descriere si arunci doar un link random care nici macar din titlu nu explica nimic?

  6. #46 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Putin off topic si discutat strict ddespre SkillUp, pentru ca jocul nu ma atrage si cu siguranta nu-l voi juca vreodata
    E prima data cand aud de baiatul asta si m-am uitat doar la sectiune despre combat din video (minutul 13). Pot spune ca mi s-a parut unul dintre reviewerii cu cele mai pertinente si obiective argumente, cel putin in secventa aia la care m-am uitat. As spune chiar ca pare printre putinii oameni care inteleg ca un review profesionist trebuie sa analizeze obiectiv aspectele jocului din perspectiva unui game designer, nu sa spuna daca jocul le-a placut sau nu. Calitatea nu e acelasi lucru cu enjoyment factor, nu vad de ce nu ar putea face oamenii recenzii pentru jocuri care nu le plac.

  7. #47 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Complet de acord. Vezi si alte reviews. Unele sunt fenomenale (recunosc, as fi vrut sa vad de la Cyberpunk, dar 55 min...). Dar la unele parca se vede ca nu e genu lui de joc/nu are chef de el si da cu el de pamant doar pt ca asa are el chef.

    Overall review-ul lui de la jocu asta este bun si down to earth, dar are unele chestii in care se simte ca a jucat doar pentru ca trebuia sa faca review.

  8. #48 SP
    Member Svart's Avatar
    Skillup e ok. Si e sincer in reviewuri, asta apreciez la el. Godfall pur si simplu pare ca nu e un joc bun.

  9. #49 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Daca vrea cineva coop add me pls, psn: nameless_fear

  10. #50 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    A aparut primul cod shift pt godfall
    https://twitter.com/PlayGodfall/stat...492963330?s=20
    Attached Images Attached Images 20210223_203007.jpg

  11. #51 SP
    Manager paul's Avatar
    Lucreaza sa adauge matchmaking multiplayer:

  12. #52 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Eurogamer
    It looks like Godfall is coming to PS4.

    The looter-slasher is currently available on PC and had a six-month console exclusivity period as a PS5 launch title, which - oh-so-coincidentally - is shortly coming to an end.

    While there's no sign of the game coming to Microsoft's family of consoles just yet, a quiet update on the PEGI website, however (thanks, TwistedVoxel), reveals the game has now also been rated in the UK for Sony's PS4 console, too.
    PEGI rates Godfall for PS4 • Eurogamer.net

  13. #53 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Sper ca portul sa fie din cauza ca jocul va urma sa-l primim la PS+ in lunile ce urmeaza.
    Ma intereseaza cat de cat si i-as da o sansa daca il primim la PS+ dar sa dau bani pe asa ceva nu cred ca as putea.

  14. #54 SP
    Manager paul's Avatar
    - Fire & Darkness expansion
    - the Lightbringer Update
    - vine pe PS4, deci se poate si fara SSD
    - 10 august

  15. #55 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Godfall: Challenger Edition - Reveal | PS5, PS4


  16. #56 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Godfall "Challenged" Edition va fi gratis saptamana viitoare pe Epic Games Store.
    Si ei nu platesc PS Plus pentru el. Multumim Sony, din nou.

  17. #57 SP
    MMG
    Junior Member MMG's Avatar
    Ce legatura are una cu alta? Nu este destul de clar ca asa a vrut developerul sa ofere jocul? Daca doua entitati diferite ofera aceeasi versiune de joc, care este punctul comun intre cele doua?

    Ei vor sa faca bani din joc si au vrut doar sa dea un demo. Daca vrei campania, cumperi separat. Mi se pare la mintea cocosului sa iti dai seama ca Sony sau Epic nu au nicio vina. Asa a fost facuta intelegerea.

  18. #58 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Nu au nici o vina? Dar obliga pe Sony dezvoltatorul sa includa demo-ul la joc in PS Plus? Hai sa fim seriosi e o bataie de joc.
    Sony putea sa refuze o intelegere de genul asta.

    Au luat-o pe aratura rau de cand cu PS5-ul pe partea de politici.

  19. #59 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu e un demo, ffs. E o variantă lite a jocului, care costă 15$, un sfert din cat costă Plusu pe un an...

  20. #60 SP
    MMG
    Junior Member MMG's Avatar
    Nu obliga nimeni pe nimeni, se numeste intelegere. Au convenit ca asa e cel mai bine si pentru ei, dar si pentru devi, care poate iau ceva bani in plus de la cei care vor juca acest end game (care e partea cea mai ok din tot jocul asta, btw) si poate isi vor dori sa joace si campania. Daca vedeai Sony care oferea aceasta versiune si venea Epic cu full game, mai ziceam (dar si acolo este vorba de alte circumstante, Epic ofera orice doar ca sa castige marketshare). Dar asa, este destul de clar cine a impus asta. Si Sony si Epic au conisderat acest deal sa fie fair, deci nu ar fi prea multe de adaugat.

    Ce atatea discutii? Inteleg ca e la moda sa hate Sony, dar macar sa fie hate cu un motiv. Au ei destule bube in cap pentru care merita, dar asta nu e una din ele.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts