Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 115

Thread: E3 2020

  1. #21 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Fratilor strict in acest subiect nu exista 'daca' sau 'poate'. Aici nu exista bine sau rau.
    Este un eveniment, cel mai mare eveniment de gaming anual si cine nu participa este fie las, fie prost, fie nesimtit, fie asa cum a facut Nintendo de ani de zile, area prea multa incredere in el si ia totul for granted.

    Nu exista 'poate ca e mai bine daca...' legat de un eveniment despre gaming unde se arata gaming -> gamerilor.
    Nu exista State of Play sau Replay, nu exista nimic, exista nesimtiti si oameni care vor sa sarbatoreasca anual acest eveniment care de zeci de ani de zile ne face vara mai frumoasa.

    Punct. Vad ca SONY s-a culcat grav pe laurii acestei generatii si cam iau totul de-a gata. Nu cred ca se va intampla, dar tare mi-as dori sa-si ia una peste oua din cauza asta.
    Dar nu se va intampla, cu totii trepidam deja sa ne cumparam noul PESE, indiferent de cum si cand (sau deloc) ne trateaza SONY. Important e ca va aparea Uncharted (15), nu ca jegosii ailalti care scot an de an Halo 6 sau 7.

    Eu vreau sa fie TOTI la E3 frate, sa vad jocuri, multe multe jocuri, multe anunturi multe lucruri ca de asta exista acele companii, sa ma bucure si sa faca eforturi sa imi castige banii, nu sa stea ca nesimtitii in spatele unui Stream si sa ia totul for granted.

  2. #22 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Sincer, nu am văzut niciodată un e3 in direct și nu imi pare rău

  3. #23 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    O data in viata am fost la e3, in 2010, am vazut pe viu toata conferinta si am testat gadget-urile.Daca nu ma insel atunci a fost anuntat 3DS-ul.Si PS Move.Kinect era deja aparut parca...

    ---------- Post added 04-03-2020 at 19:07 ----------

    Si nu regret nimic, lol.

  4. #24 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Eu un singur lucru astept de la acesta editie , gameplay trailer Halo Infinite urmat de anunt de open beta in aceeasi zi . Restul , nu dau o ceapa degerata pe ce face Sony sau EA sau altii .

  5. #25 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by GameSpot
    The city of Los Angeles has officially declared a state of emergency in the wake of new cases of COVID-19, also known as the novel coronavirus, that have been reported in the city that is home to E3 every year. In response to this, the organizers of E3 have released a statement that reiterates what was said earlier: the show is still planned to go forward in June as scheduled.
    E3 2020 Still Moving Ahead After Los Angeles Declares State Of Emergency - GameSpot
    Quote Originally Posted by GameSpot
    iam8bit, a creative services company that makes video game collectibles and was set to be the creative director of E3 2020's new format, has resigned from that post. The company said in a tweet that it pulled out of the show "with mixed emotions."
    E3 2020 Loses Another Key Company - GameSpot
    Quote Originally Posted by iam8bit
    It’s with mixed emotions that @iam8bit has decided to resign as Creative Directors of what was to be an evolutionary #E32020 floor experience. We’ve produced hundreds of gaming + community events and it was a dream to be involved with E3. We wish the organizers the best of luck.
    iam8bit on Twitter

  6. #26 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    Vai, ar fi pacat sa nu avem un E3 CRINGE si anul acesta......

  7. #27 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by memwarrior View Post
    Vai, ar fi pacat sa nu avem un E3 CRINGE si anul acesta......
    Ascunde-te in munti!

  8. #28 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Ascunde-te in munti!
    Pai daca o tin asa de la an la an, chiar o sa ne refugiem in masa.
    Fugim in pesteri, nu alta....

  9. #29 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  10. #30 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Era de asteptat, plus ca au si plecat multi organizatori buni.

  11. #31 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Oricum eu nu eram in sala ca bilete nu vand decat in circuit inchis (ca jegosii, din 2013 incerc sa ma duc si nema, imi expira viza de US si tot nu prind bilete), deci nu ma afecteaza atata timp cat va fi totul online.
    Macar... online.

    Nu cred ca nu va exista nimic, cred ca a fost cancelat evenimentul in sine care presupunea adunare mare de oameni (ceea ce e si normal).

  12. #32 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    E bine, no more Cringy....

    Sa transmita doar trailere si atat.
    In rest, e posibil sa anuleze jocurile si consolele avand in vedere ca economia globala e pe duca.....cel putin pentru urmatorii 5-10 ani nu cred ca vo mai avea jocuri video si filme.

  13. #33 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by memwarrior View Post
    E bine, no more Cringy....

    Sa transmita doar trailere si atat.
    In rest, e posibil sa anuleze jocurile si consolele avand in vedere ca economia globala e pe duca.....cel putin pentru urmatorii 5-10 ani nu cred ca vo mai avea jocuri video si filme.
    Cred ca 20 de ani nu vom mai avea jocuri.
    In plus, am auzit ca vor sa recheme in service toate jocurile si figurinele cumparate fizic pentru dezinfectarea cutiilor si a manualelor.

    Pe langa asta, in cazul figurinelor cu femei gen Lara Croft sau Aloy vor folosi pentru dezinfectare doar personal masculin misogin pentru a ii pedepsi aspru si pentru a le ameliora boala.

  14. #34 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by memwarrior View Post
    In rest, e posibil sa anuleze jocurile si consolele avand in vedere ca economia globala e pe duca.....cel putin pentru urmatorii 5-10 ani nu cred ca vo mai avea jocuri video si filme.
    Ai tu ce ai cu ala 5-10 ani. Sunt sanse foarte mari sa avem un vaccin sau ceva impotriva covid-19 in cateva luni, iar pana la finalul anului sa reintram in normal, daca nu chiar mult mai devreme.

  15. #35 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Off topic - nu cred ca a fost sau va fi un virus gripal sau respirator care sa reziste la caldura. Chill, vine primavara in forta si cred ca va trece.
    Pana atunci, stay safe, spalare pe maini, purtati masti pe cat posibil and Game On!

    LE: Ce ma intriga mai tare este ca la nivel national, cei care lucreaza cu publicul sunt expusi fara prea mari masuri de protectie. Asazisele masuri de protectie care s-au luat pana acum sunt vrajeli cu drojdie.
    Noi avem copil mic acasa si sotia trebuie sa strabata Bucurestiul cu metroul zi de zi cate 1h+ si nimanui nu ii pasa, trebuie sa se duca mortis.

  16. #36 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Masina nu aveti? Ia un cazan din 2000 pe gaz pana una alta, nu cred ca merita riscul de a merge cu metroul in momentul de fata.

  17. #37 SP
    Member ymess's Avatar
    Haideti sa nu exageram. Chiar daca e vorba de un delay economic sunt deja o multime de jocuri gata sa fie lansate. Pana se termina situatia nu va fi cine stie ce impact. Deja distributia jocurilor e in mare parte digitala, nicio piedica aici. Daca sunt jocuri AAA early sau medium stage cu probleme financiare, vor avea ocazia o multime de dezvoltatatori indie sa iasa la lumina, ceva diversitate extra nu strica deloc.

  18. #38 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ai tu ce ai cu ala 5-10 ani. Sunt sanse foarte mari sa avem un vaccin sau ceva impotriva covid-19 in cateva luni, iar pana la finalul anului sa reintram in normal, daca nu chiar mult mai devreme.
    Poate reintram sau nu in normal, virusul poate sa dispara acum, dar efectele negative de dupa scaderea burselor, anularea evenimentelor profitabile, blocarea circulatiei se vor resimti pe termen lung.
    Marile companii au pierdut deja trilioane de dolari numai in ultimele 2 luni.
    Pentru China, anularea festivalului anului chinezesc inseamna o catastrofa.
    Pentru tarile musulmane, anularea pelerinajului la Mecca la fel.
    Agentiile de turism au pierdut enorm de multi bani din cauza asta.
    Pentru europenii si americanii anularea evenimentelor sportive, culturale si de divertisment care aduceau ceva bani, plus inchiderea iminenta a cinematografelor, a institutiilor de stat, universitatilor, mall-urilor, supermarketelor , scolilor si agentiilor de turism + restrictionarea circulatiei inseamna PIERDERI MARI si 0 profit la cheltuielile pe care le au si pe care nu le vor putea acoperi.
    Trimestrul fiscal Q1 2020 e total compromis!
    Si se pare ca si Q2 o sa fie.
    Daca se mai anuleaza si Jocurile Olimpice la japonezi din vara si campionatele de fotbal , aia e, Q3 o sa fie si el compromis.
    Vaccinul ala inventat de israelieni nu o sa fie aprobat decat peste 6 luni sau chiar 1 an.
    Ceea ce inseamna ca si cumparaturile si targurile de sarbatorile de iarna din acest an vor fi compromise, lansarea consolelor amanata pe termen nedeterminat vor fi paguboase pentru SONY si Microsoft la cate cheltuieli au facut si dat fiind ca nu vor avea incasari imediate care sa le aduca profit si sa le acopere cheltuielile , deci si trimestrul fiscal Q4 e PA!
    Un an catastrofal economic ca 2020 va insemna recesiune economica pentru urmatorii 5-10 ani pana cand marile companii isi vor recupera pierderile si se va face revenirea economica. Mai ales ca fiind un an bisect ce insemna un surplus de profit datorate jocurilor olimpice si campionatului european de fotbal, anul bisect fiind o adevarata mina de aur pentru companiile de publicitate, turism, marketing.
    Inclusiv pentru companiile de gaming si IT , un an bisect dezastruos e nasol fiindca aveau programate lansarea celor mai multe softuri si jocuri video.

    Sa zicem mersi daca va fi macar o recesiune indelungata pe 5-10 ani.
    Si nu vreun colaps economic si apoi in anarhie sau dictatura cu lege martiala.

    Mi-e ca vor anula si alegerile electorale.

  19. #39 SP
    Member ymess's Avatar
    Asta e un scenariu doar.
    Un alt scenariu posibil e ca si fara coronavirus sa fi fost o criza economica mai mare decat ce am avut in 2008, nu pot garanta asta dar de luni de zile multi indici se comporta bizar, si in plus si in minus. Daca e adevarat, criza provocata de coronavirus e un plus urias, crizele economice sunt similare cutremurelor, mai bine mici si dese decat una mare si catastrofala.
    Economia are o forma parasinusoidala cu un vizibil trend ascendent. Nu m-ar mira sa sa ne aflam intr-un punct descendent, dar daca e asa e normal, nu e exclus ca dupa o criza, fie provocata de coronavirus sau nu, sa avem in urmatorii ani o crestere mare.
    Rau sau bine, mergem inainte. La fel ca orice industrie gamingul se poate relansa ascendent in timp foartr scurt. Daca nu prindem E3 avem toate sansele sa prindem un GamesCon bun in august/septembrie.

    PS: cel mai rau scenariu? Companiile producatoare de masti FFP3 si de dezinfectant se imbogatesc, si la standurile cu jocuri expuse vor fi manusi de unica folosinta pentru controllere si alaturi dezinfectant. Nu se opreste omenirea aici.

    LE2: E3 e oficial anulat. Sper sa fie un dus rece iar anul urmator sa revina in forta cum obisnuia sa ne surprinda cu ceva ani in urma.

  20. #40 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E3 ca expozitie e anulat. 100% toate prezentarile astea se vor muta pe streaming, youtube, twitch, mixer, samd.

    O sa vedem trailere peste trailere in perioada aia cu siguranta, iar lansarile, parerea mea, se vor respecta, chiar daca vor avea putine unitati.

    [Update: In a message sent Wednesday morning, the ESA cited "growing concerns over [the] COVID-19 virus" in officially cancelling this year's Electronic Entertainment Expo. The organization says it is "exploring options with our members to coordinate an online experience to showcase industry announcements and news in June 2020," but nothing concrete has been announced on that score.

    "After careful consultation with our member companies regarding the health and safety of everyone in our industry – our fans, our employees, our exhibitors and our longtime E3 partners – we have made the difficult decision to cancel E3 2020, scheduled for June 9-11 in Los Angeles," the ESA statement reads. "Following increased and overwhelming concerns about the COVID-19 virus, we felt this was the best way to proceed during such an unprecedented global situation. We are very disappointed that we are unable to hold this event for our fans and supporters. But we know it’s the right decision based on the information we have today. Our team will be reaching out directly to exhibitors and attendees with information about providing full refunds."]
    @memwarrior, inteleg ca asta e parerea ta si ti-o respect, dar parca incerci sa o bagi pe gat celorlalti care nu ti-o impartasesc si incepi sa trollezi cu asta. O spui cu atata pasiune si convingere incat zici ca esti vreun profet si ne spui exact ce se va intampla.

    Las-o putin mai moale, te rog.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. eFootball Pro Evolution Soccer PES 2020 By Khufu in forum Console Club
    Replies: 150 Last Post: 09-04-2020, 22:50
  2. Borderlands 3 amanat pentru 2019-2020 By djleo666 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 28-06-2018, 15:10
  3. Vand Nintendo Switch +garantie 2020 By noss <3 ciorica in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 18-04-2018, 21:24
  4. PlayStation 5 & Xbox Two for 2020 By Alex Khan in forum Console Club
    Replies: 68 Last Post: 18-04-2018, 18:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts