Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 62

Thread: Resident Evil 4 Remake

  1. #21 SP
    Manager paul's Avatar
    Chapter 5 gameplay:

  2. #22 SP
    Manager paul's Avatar
    3rd trailer:

  3. #23 SP
    Manager paul's Avatar
    Interview: How Capcom is modernizing mechanics:

    Sneak peak - Easy Allies Reactions:

  4. #24 SP
    Member Cristache07's Avatar
    RE 4 Chainsaw Demo disponibil pe PSN ca download (PS5&PS4)

    ---------- Post added 10-03-2023 at 16:38 ----------

    Am jucat demo-ul de doua ori. Leon este mai agil acum, te misti mai bine, de asemenea cutitul te ajuta enorm insa e limitat la cateva lovituri. In trecut ca in toate RE vechi dadeai ca un "tamp" cu cutitul aiurea in speranta ca-i mai iei din health la mob. Acum situatia e alta, un mare + la acest capitol. In nivelul de inceput esti coplesit de inamici iar the chainsaw guy e OP ( desi in RE4 original il poti omori pana sa bata clopotul, sunt curios daca si in remake se va putea). Imi place ca au lasat faza in care tragi in lampa din hambar si ia vaca foc insa pacat ca parca nu le da damage la mobi? Oricum e funny. Arma de inceput se simte aiurea, parca trage cu capse oricum asa era si in original. Am tras si-n ciori, in continuare dau chestii (acum iti poti face si gloante, nice add!), insa cainele nu-l mai salvezi il gasesti deja mort. Are un feeling mai scary, eu consider ca remake-ul este reusit. Capcom at its best !

  5. #25 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Achive-urile au leak-uit. Oww well platina necesita ceva timp....numai bine pentru ca in perioada urmatoare nu o sa apara vreun joc interesant, pentru mine cel putin.

  6. #26 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Am jucat Demo-ul chiar la lansare. Slăbuț rău în raport cu așteptările. Când am deschis poarta de intrare din sat, cuțitul meu era deja inutilizabil, în zona respectivă pistolul devine o glumă proastă, inamicii te învaluiesc din toate părțile, iar când apare tipul cu drujba poți fi sigur că nu ai nicio șansă. La a două încercare mi s-a luat. Nu am chef de ghiduri YT și alte bazaconii. Plus excesiv de mult gore, decapitări și dezmembrări doar de dragul unei atmosfere șocante duse la extrem.

    Oricum, tot repectul pentru Capcom care (încă) oferă variante demo, eu eram convins să fac precomandă. Și probabil că m-aș fi căit enorm.

    Mă întreb oare cum ar arăta industria de profil, dacă toți editorii de jocuri ar fi la fel de onești precum Capcom.

  7. #27 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Mi se pare nedrept sa afirmi ca jocul e "slabut" din cauza ca tie ti se pare dificil combat'ul.Ideea e ca trebuie sa folosesti o anumita strategie impotriva acelei hoarde de sateni,nu poti sa-i infrunti direct gun blazing ca si la call of duty.Eu nu am avut nici-o dificultate sa-l omor pe "leatherface".Ideea e sa joci smart,sa aduni resurse...anyways demoul mi-a lasat o impresie extrem de buna si sunt nerabdator sa se lanseze.

  8. #28 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    După YouTube, mulți viteji se-arată ®


    Unii de pe aici avem peste 30 de ani de gaming. După atâția ani, bănuiesc că oricine știe cum să abordeze jocurile din seria RE. În cazul meu, problema ține de așteptările strict personale (având ca reper jocul original). Spor la joacă.

  9. #29 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Complet de-acord cu Frankie. .
    Am murit si eu primele 3-4 ori până când am abordat jocul mai tactic si am încercat un pic de stealth.
    Și asta fără să mă uit la vreun video pe YouTube.
    Eu mă bucur să văd că unii developeri respectă ideea de dificultate și nu fac doar experiențe de tip "rollercoaster" care aproape simți că se joacă singure.
    Genul ăsta de jocuri e mult mai asemănător cu ceea ce jucam acum 20 de ani decât in ultimii 5-10 ani.

  10. #30 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Cum pot sa iau demo sa il joc? Nu imi apare in Store

    Nvm, am reusit sa dau de el pana la urma

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat si eu ieri demo-ul. Mi-a luat 19 minute cap-coada, fara sa mor sau ceva, cu tot cu explorat si holbat la detalii.
    Arata bine overall si nu mi se pare deloc greu sau prea greu. Nici nu stiu cum sa zic, dar mi se pare ca este normal pentru genul asta de joc.

    Grafic nu mi se pare wow si sunt de parere ca RE7 si 8 au aratat mult mai bine. L-am jucat in modul resolution, cu tot cu RT activat, dar chiar nu m-a dat pe spate.

    Ca si control mi s-a parut ok, mai ales ca poti sa mergi cand tragi, desi parca mersul normal e putin prea incet, iar apoi cand dai sa alergi, parca e putin prea rapid si la cat de ingust e totul, nu prea ajuta acel alergat in explorare.

    Nu stiu de ce aveam impresia ca e vorba despre RE5, sau cel putin la ala m-am dus cu gandul cand am auzit de remake la 4 - si stiu exact ca ma gandeam la orasul ala din desert cu lumina predominant galbuie si multa actiune.

  12. #32 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  13. #33 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Nota 10 Gamespot. Uimitor dar adevarat RE4 jocul care eu il consider "best game ever made so far". Abia astept sa-l butonez

  14. #34 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Aparent Capcom nu i-au prea lasat pe review-eri sa foloseasca gameplay-ul inregistrat de ei.
    Dar "The Sphere Hunter" pare sa aiba mai multe filmari facute de ea:

  15. #35 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  16. #36 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Episoadele 2 si 3




  17. #37 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Au scos parti (nivelul cu telecabina) si totodata au adaugat altele iar harta in mare parte este diferita fata de original. Leon nu mai are quick turn insa acum poti merge cu cutitul inainte, inapoi, la fel si cu armele.Retrag ce am spus mai devreme referitor la pistol ca " se simte de parca tragi cu capse". Armele se simt si se aud fain, shotgun-ul by far is the best. Si totusi cand intalnesti pestoiul mutant in lac sunt caderi de framerate in anumite animatii, poate nu e destul optimizat? Il joc pe performance mode. Alte chestii deranjante n-am observat inca.
    RE 4 este cu adevarat un remake (aici fac referire la Dead Space care de fapt e un remaster din punctul meu de vedere).

    Mai jos un gameplay cu primul boss:

  18. #38 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Vreau si eu sa ma apuc de el mai spre seara, nu am gasit nimic (nici nu stiu sa caut concret), daca este ca in varianta veche cu dificultatea.




    Trimis de pe al meu SM-G998B folosind Tapatalk

  19. #39 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Aparent e ceva bug....in partea de jos a ecranului apar niste "flickering lights". A observat cineva treaba asta? Abia diseara il incep si eu

  20. #40 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    @Cristache07 grafica in Performance Mode e mai buna ca in demo?
    Parca rezolutia nu era destul de mare sau lipsea anti-aliasing-ul.
    ---------- Post added 24-03-2023 at 17:25 ----------
    Edit: DF confirma ca doar o problema cu Ray Tracing-ul au reparat-o, restul inca au ramas pe PS5.

    Eu voi astepta sa repare problemele astea inainte sa-l cumpar .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Resident Evil 2 Remake By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 38 Last Post: 15-06-2023, 12:56
  2. Resident Evil 3 Remake By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 49 Last Post: 14-06-2022, 14:25
  3. Cumpar Resident Evil 2 remake/ Star Wars Jedi Fallen By mixedbi in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 30-12-2019, 08:20
  4. Cumpar Resident Evil 2 remake/ Mortal Kombat XI (11) By mixedbi in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 12 Last Post: 25-12-2019, 13:22
  5. Resident evil 2 remake online petition By darkr3surrecter in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 18-12-2012, 02:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts