Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 65

Thread: Ce v-a facut sa va doriti o consola ?

  1. #1 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar

    Ce v-a facut sa va doriti o consola ?

    Din ce motiv v-ati luat prima consola ? Sau daca nu v-ati luat, de ce vreti una.

    Mie, sincer, imi este rusine. Acum cativa ani vroiam sa-mi iau un PS2... pentru Shadow the Hedgehog. Nu stiam de celelalte jocuri , dar mi se parea ca StH pare atat de misto, incat... ramasesem fara cuvinte. Bineinteles, odata ce l-am jucat, ce am putut spune altceva decat:

  2. #2 SP
    Senior Member tray's Avatar
    1)faptul ca nu trebuie sa o upgradezi constant ca pe un pc
    2)jocurile care apar predominant mai mult pe console
    3)MARIO

  3. #3 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Pai, am avut un vis cand eram de varsta ta. Incredibil, dar mi s-a aratat Kratos in vis si mi-a zis sa urmez calea consolistilor. De atunci am fost numai trup si suflet consolelor.

  4. #4 SP
    Banned Mario's Avatar
    Ca numai trebuie sa fac upgrade la 1 an ca sa-ti mearga ultimele jocuri.

  5. #5 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Ca jocurile pe PC nu mi-au ajuns....i need more and more to feed the hunger.

  6. #6 SP
    Member mishu's Avatar
    Consola nu trebuie upradata..

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by mishu View Post
    Consola nu trebuie upradata..
    //offtopic

    Asta s-o crezi tu.

    *p.s.

    ...upgradată.

    //ontopic

    Eu nu m-am dorit o consolă. Ai mei mi-au cumpărat un Atari 2600 la v�rsta de 4 ani (de ziua mea). De atunci a �nceput totul...

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    //offtopic


    Eu nu m-am dorit o consolă. Ai mei mi-au cumpărat un Atari 2600 la v�rsta de 4 ani (de ziua mea). De atunci a �nceput totul...
    bucurate ca ti-au cumparat a tai consola . Eu mi-am luat ps2u acu 1 an si cva cu 2 mil de la un prieten . De atunci ma joc numai pe console (mici exceptii cand vreau sa dau un heroes sau gothic pe pc ) , dupa ps2 miam luat si un psp .
    Am ales consolele deoarece nu trebuie sa le cumperi in fiacare an inca un gb de ram sau cine stie ce altceva . trebuie sa cumperi numa jocuri si accesorii. The way things should be

  9. #9 SP
    Member slabunator's Avatar
    totul a inceput cu ceva copie ruseasca de consola, de megadrive cred. aveau niste prieteni si ne jucam tot felu de joculete din 8-16 bit era. la majoritatea le-am uitat numele dar tin bine minte aladin, si un joc cu tancuri, pantzer cred ca ii zicea.

    treaba a devenit serioasa cand am inceput sa mergem la o sala de jocuri ,la gino in cluj, langa maimuta plangacioasa. cred ca multi stiti locatia. majoritatea consolelor erau psone-uri (mai era si un dreamcast iar mai tarziu au adus un xbox si un ps2)

    good days : tekken 3, crash team racing, metal slug,medal of honour, driver,isspro, army men etc. era foarte fain sa mergi cu prietenii.
    mai tarziu, mi-am luat prima consola, un psone si pot sa zic ca a avut o biblioteca grozava de jocuri

    cu pc-ul am avut o faza scurta, dar foarte scurta. pot numara pe degete jocurile terminate pe pc, toate strategii. am avut un calculator pt gaming, foarte performant ..
    in 1999 lol

    dar pe calculator s-a pus praful iar consolele au dainuit ever since

  10. #10 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    prima consola a mea a fost un playstation 2, nu sunt asa de mult in lumea consolelor sa zic asa. am mai avut cand eram mic un terminator (copia NES la noi) si eram fascinat de mic de jocuri. ninja gaiden, chip'n dale : rescue rangers, darkwing duck si atat de multe, cu adevarat clasice. acum mi-am luat playstation 3, dupa ce m-am rugat de parinti o gramada de timp, pentru ca mi se acrise sincer sa investesc in pc. si sa fiu sincer, nu imi pare rau ca nu ma mai joc asa des, pana iau un joc. dar si cand iau jocul, parca il joc cu alta placere ca stiu ca am facut ceva pentru el (deplasarea pana la locul de schimb, banii dati si tot asa)

    consider ca gaming-ul e la el acasa pe console, abia astept playstation 4

  11. #11 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Am trecut pe consola ca sa nu mai fac upgrade la PC.
    Bineinteles ca prima "consola" a fost acel Terminator (vreo 7 cred ca au fost in total) la care se tot stricau manetele,si cateodata mai zburau in consola.
    La PS2 am trecut ca sa nu ma mai joc la PC.
    PSP-ul a luat locul PS2 -ului pentru ca este portabil.
    Iar PS3-ul este PS3,primit cadou anul trecut de Craciun din partea lu Enthroll,Cami,Ana si Mutter.

  12. #12 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Ca toti ceilalti,sa nu mai trebuiasca sa tot bag bani in PC ca sa imi ruleze ultimele jocuri aparute.

  13. #13 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Pai cam trebuia sa se intample si asta. Dupa 16 ani de jucat pe console inchiriate am reusit la inceputul anului asta sa imi iau si eu una a mea (un PS3) si asta din cauza ca nu am gasit la nimeni in oras sa inchiriez PS3. Si la cateva luni dupa PS3 mi-am luat si un PS2 ca sa fie acolo.

  14. #14 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Totul a inceput prin 1999 (daca mai tin bine minte) cand am inchiriat un PS1 pt 24 de ore...dupa care a urmat "infectarea" si bine-nteles ca mi-am cumparat si eu unul in cel mai scurt timp la acea vreme. De atunci nu a mai fost zi sa lipseasca Play Station din casa mea. PSX, apoi PS2 iar de aproape 2 ani PS3

  15. #15 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    eu cand aveam 7-8 ani am primit un ps2 de la tatal meu..si de atunci numai console visezlol

  16. #16 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    PS3ul e prima consola. Mi-am dorit consola pentru jocurile exclusive, iar unul dintre motivele principale a fost Assassins Creed.

  17. #17 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Imi doresc sa achizitionez un Xbox 360 deoarece:
    1.Nu trebuie upgradata precum PC-ul
    2.Sunt multe jocuri exclusive pt Xbox 360
    3.Fifa 10

  18. #18 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    De cand mama mi-a cumparat un Sega Master System .Apoi am trecut pe N64, then PSone, PS2, iar acum PS3 !

  19. #19 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Quote Originally Posted by USSJBogdan View Post
    Imi doresc sa achizitionez un Xbox 360 deoarece:
    1.Nu trebuie upgradata precum PC-ul
    2.Sunt multe jocuri exclusive pt Xbox 360
    3.Fifa 10
    Exact aceleasi moteve le-am avut si eu. Dar acum la "3" ar fi Call of Duty in loc De Fifa

  20. #20 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Voiam Xbox 360 pentru Fable 2.. care s-a dovedit a fi o dezamagire pt mine dar am gasit alte multe jocuri superbe pe parcurs

    PSP nu l-am luat pentru un joc anume, probabil de aia l-am si vandut intre timp.

    Iar Nintendo DS... sunt deja la al 4-lea pentru ca de fiecare data cand zic ca n-am ce sa joc, apare cate ceva care ma face sa o iau de la capat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce impresie v-a facut E3 2012? By MonkY in forum Polls
    Replies: 34 Last Post: 07-06-2012, 00:49
  2. Replies: 0 Last Post: 05-02-2012, 04:50
  3. Idei de facut bani... By MonkY in forum Funny
    Replies: 21 Last Post: 28-02-2010, 20:46
  4. Ce doriti pe ConsoleGames ? By MonkY in forum Polls
    Replies: 18 Last Post: 21-07-2009, 10:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts