Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 45 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 ... LastLast
Results 501 to 520 of 894

Thread: Fifa 2011

  1. #501 SP
    Member justamodel's Avatar
    Mi`a venit jocul de pe shopto.net. Plicul sigilat, inauntru jocul desigilat, iar codul deja folosit. #$@$#@$#@$

  2. #502 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by justamodel View Post
    iar codul deja folosit. #$@$#@$#@$
    Esti sigur ca l-ai introdus pe Store-ul unui cont de UK? Pe alte conturi nu poate fi folosit.

  3. #503 SP
    Member justamodel's Avatar
    Deci nu este nici o solutie sa il fac sa mearga pe contul de US? Asa e la toate jocurile de la EA?

  4. #504 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by justamodel View Post
    Deci nu este nici o solutie sa il fac sa mearga pe contul de US? Asa e la toate jocurile de la EA?
    Ii dai redeem pe contul de UK, il downloadezi, intri pe cel de US, intri in joc si o sa fie activat si poate fi folosit pe contul de US.

  5. #505 SP
    Member showman's Avatar
    moaa.. deci din 20 , 19 numai cu l1+triangle pe asta se bazeaza toti in fifa11

  6. #506 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    mai nou jocurile de la EA Sports vin insotite de un cod "online pass", care trebuie introdus daca vrei sa te joci online. in mod normal veti avea acces limitat la tot ce leaga de Live/Psn (daca nu am insel, o saptamana).

    Q: Unde gasesc codul?
    A: Daca ati cumparat jocul nou (sigilat) sau propietarul anterior nu a folosit codul de Online Pass, il veti gasi pe spatele manualului cu care vine jocul

    Q: Daca codul a fost folosit?
    A: In cazul acesta aveti 2 optiuni:
    1. nu veti avea acces la Live/PSN
    2. cumparati un nou cod Online Pass din meniul jocului "choose PURCHASE ONLINE ACCESS from the Code Redemption screen."

    Q: Cum voi primi codul in caz ca am cumparat unul?
    A: Nu veti primi nici un cod, se va activa instantaneu odata ce ati cumparat unul prin intermediul Xbox LIVE Marketplace sau PlayStation�Store

    Q: Pot sa-l folosesc si pe alte console?
    A: Daca ati dat reedem sau ati cumparat un cod, puteti sa-l folositi si pe alte console (in caz de RROD sau YLOD) doar sa aveti acelasi gametarg/PSN id de pe care ati dar reedem. Probabil ca o sa fiti nevoiti sa sa mergeti la "�my downloaded content" in caz ca ati cumparat codul ca sa-l copiati iarasi.

    Q: Am nevoie de un alt cod pentru a jucat cu un alt user de pe aceasi consola?
    A: O sa va placa acest raspuns: NU. Cu acelasi cod se pot juca toti userii ai consolei respective

    Important!! Pentru a activa codul trebuie sa faceti urmatorii pasi:

    in caz ca jocul e zona 1, faceti un nou cont USA si dati reedem de pe acel cont, pe urma puteti sa intrati de pe orice user vreti.
    in caz ca jocul e zona 2, faceti un cont UK si dati reedem de pe acel cont, pe urma puteti sa intrati de pe orice user vreti.
    inc az ca jocul e zona 3, faceti un cont de JP si dati reedem de pe acel cont, pe urma puteti sa intrati de pe orice user vreti. (tutorial:
    )

    PS: daca mai intreaba cineva cum se activeaza codul sau orice altceva, va rog frumos sa dati quote la acest post.

  7. #507 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by showman View Post
    moaa.. deci din 20 , 19 numai cu l1+triangle pe asta se bazeaza toti in fifa11
    da..stiu e foarte foarte foarte enervant..

  8. #508 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Quote Originally Posted by showman View Post
    moaa.. deci din 20 , 19 numai cu l1+triangle pe asta se bazeaza toti in fifa11
    through pass-ul este implementat jenant(pe jos) asa ca e o consecinta normala ca toti disperatii dupa puncte sa joace numai l1+triunghi. daca ati observat cam oricum ai incerca sa dai triunghi, ori da prea incet, ori mingea e interceptata instantaneu.
    PS: nu m-am prins eu inca, sau eu vreo smecherie in legatura cu duelurile umar la umar? apesi ceva ca sa protejezi mai bine?

  9. #509 SP
    Member ramusg's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    through pass-ul este implementat jenant(pe jos) asa ca e o consecinta normala ca toti disperatii dupa puncte sa joace numai l1+triunghi. daca ati observat cam oricum ai incerca sa dai triunghi, ori da prea incet, ori mingea e interceptata instantaneu.
    PS: nu m-am prins eu inca, sau eu vreo smecherie in legatura cu duelurile umar la umar? apesi ceva ca sa protejezi mai bine?
    Chestia cu L1 o " zbier" de f mult timp pe aici. Pentru umar la umar daca ataci, L2 face minuni, da o lovitura de sold si-ti "zboara " adversarul de pe trasa, in aparare la fel, L2 este echivalentul lui L1 in atac, deposedeaza perfect sau protejeaza umar la uma.

    10% din jocurile on line le-am jucat cu jucatori ce nu foloseau L1 pt fiecare pasa sau abuzau de angajarile in adancime cu el. Acelea au fost jocuri frumoase, disputate. Mai joc cu baietzi de pe forum si i-am atentionat ca vreau meciuri fara L1 si la fel au fost jocuri f frumoase.

  10. #510 SP
    Member Imperatore's Avatar
    @ramsug
    Cea mai buna metoda de a te apara impotriva acestor pase (lobbed trough passes) este sa iti setezi "switch player button" pe FULL MANUAL iar Auto Switching Move Assistance sa fie setat pe "OFF". O sa remarci ca daca schimbi jucatorii corect in timpul meciului linia ta defensiva va sta frumos, compacta si se va apara foarte corect impotriva acestor pase de care te tot temi atata in timpul unui meci !BAFTA !

    Try it !

  11. #511 SP
    Member blondutzu's Avatar
    exact sunt metode de a te apara impotriva acestor pase. Recomand si folosirea "Running Jockey"... astfel vei ataca pe cel care are mingea si in acelasi timp il poti urmari pe jucatorul care se demarca pentru a primi o pasa in adancime.

    Ca sa fie o experienta placuta Fifa 11 trebuie sa stii sa il joci foarte bine. Eu din nefericire nu sunt asa bun dar am jucat de multe ori online si cand incercam sa beneficiez si eu de L1 sau pase in adancime eram complet ineficent pentru ca adversarul stie sa se apere foarte bine. Partea nasoala e ca la Fifa 11 e o diferenta foarte mare intre un player care joaca foarte bine si unul mai novice asa. La Fifa 10 parca mai ciupeai ceva.

  12. #512 SP
    Member ramusg's Avatar
    Multumesc pt sfaturi, le stiam dar e bine sa le reamintim, L1 triunghi e cum e,dar ce faci cand foloseste L1 pt toate pasele pe jos incepand din careu pana in fata portii, cam asa sta treaba, L1 a fost implementat ca pasa perfecta pt un-doi( e greu sa faci un un-doi perfect fara ajutorul AI, cam asta a fost gandirea EA) dar toti o folosesc pt 1-10, poate si cu portarul.Aici e buba.

  13. #513 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Corect ! Asa este! Cel mai bine inveti sa joci impotriva jucatorilor buni,impotriva abuserilor si este absolut obligatoriu sa stapanesti foarte bine toate tehnicile de aparare pe care le ai la dispozitie in FIFA 11.Jockey press, running jockey,secondary press.Toate astea te ajuta pentru fiecare pasa de care abuzeaza la un moment dat oponentul.Jocul este ok in online lasand la o parte micropauzele,freeze-urile bine cunoscute si asa mai departe.

    @ramsug Daca oponentul face ping pong inca de la inceperea atacului sau nu te repezi la el, stai in jockey,controleaza-ti jucatorul tinand L2 apasat,asteapta-l si cand simti ca poti sa il deposedezi itri decisiv prin standing tackle sau sliding tackle.Daca te duci direct din prima peste el si nu iti calculezi bine timing-ul pentru tackle esti victima sigura si acel ping pong sau un-doi se va realiza lasandu-te pe tine cu ochii in soare si ducandu-te sanie pe langa oponent.JOACA MULT LA ANTICIPARE !MAi ai o varianta la dispozitie:sa joci pe full pressure contra unui astfel de jucator si foarrte agresiv,jucand asa vei realiza un pressing mult mai puternic in jumatatea lui ,fiindu-i foarte greu sa paseze in mod de ping-po ng pana la tine in poarta

  14. #514 SP
    Member showman's Avatar
    anyway, mi se pare aiurea sa introduci un sistem de pase mai dificil si sa lasi aceasta pasa automata (de zboara mingea peste toata apararea) pp.s look at this
    ori a fost prea sigur adversarul , ori e prea bun puyol

  15. #515 SP
    Member ramusg's Avatar
    @imperatore, ai dreptate, anticiparea si presiunea la maxim sunt o solutie dar iese un joc incalcit, f incalcit.Si asa in Fifa nu ai loc sa respiri, daca se joaca cu presiune maxima e buluceala totala. Putin spatiu de " manevra" ca in realitate nu strica jocului. Nu e vb ca nu fac fata lui L1, sunt meciuri in care castig lejer chiar daca adversarul foloseste L1 si eu nu ating decat butonul clasic de pase, totul tinand de L3( manete) dar ma plictisesc sa vad acelasi joc repetitiv, prefer sa iau bataie cu 5 -0 si sa-mi placa jocul, iar adversarul sa castige cu stiinta si dexteritatea lui si nu cu ajutorul Ai-ului

  16. #516 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    Chestia cu L1 o " zbier" de f mult timp pe aici. Pentru umar la umar daca ataci, L2 face minuni, da o lovitura de sold si-ti "zboara " adversarul de pe trasa, in aparare la fel, L2 este echivalentul lui L1 in atac, deposedeaza perfect sau protejeaza umar la uma.

    10% din jocurile on line le-am jucat cu jucatori ce nu foloseau L1 pt fiecare pasa sau abuzau de angajarile in adancime cu el. Acelea au fost jocuri frumoase, disputate. Mai joc cu baietzi de pe forum si i-am atentionat ca vreau meciuri fara L1 si la fel au fost jocuri f frumoase.
    Sincer eu nici nu stiam ca poti folosi L2 in aparare strict pentru duel fizic.Din cate stiu L2 in aparare e acel standing jockey sau cum se numeste (nu-mi aduc aminte precis).O sa incerc mai pe seara sa vad daca merge pentru ca mi-ar fi foarte utila in meciurile contra lui Chelsea sau Real Madrid (joc cu Inter) cand in duelurile fizice jucatorii mei parca sunt facuti din plastilina si orice lupta pentru balon se transforma intr-un epic fail pentru mine de cele mai multe ori. Si cand scap cu un atacant catre poarta de exemplu Milito de cele mai multe ori sunt prins de PEPE care nu are nici o problema in a ma deposeda .

  17. #517 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    In 7 din 10 meciuri (mai ales dupa ce "puradeii" scapa de la scoala) dau peste un adversar care isi alege una din cele trei echipe:
    1. Real Madrid
    2. Chelsea
    3. Manchester City
    Atunci, avem urmatorul tip de jucator: pasa-pasa-pasa pana cand ajungem la mijlocul terenului in jumatatea adversa, "lob la intalnire" peste toata echipa mea, si, unii din urmatorii jucatori: Christiano Ronaldo / Tevez / Drogba / Others, face stop pe piept in viteza, sprint 5-10 metri, si apoi situatie unu contra unu cu portarul...

    Cand mingea este la jucatorii mei, adversarul meu "tactician" foloseste toata imaginatia de care dispune si tine apasat pe butonul de pressing in vecinatate, trimitand cate trei soldati, printre care si Hulk (PEPE) sa-mi calce pe freza jucatorii care indraznesc sa atinga balonul mult ravnit.
    Si ca sa punem si o cireasa in varful tortului de cacao care se numeste FIFA 11, dupa ce sunt nevoit sa indur aceiasi repetivitate timp de 12 minute, dupa ce echipa mea conduce jocul cu 1-0, in minutul 90 primesc lovitura de gratie: "Connection to the Game Server Has Been Lost".

    Oare am imbatranit eu si nu stiu ca asa se joaca fotbalul in realitate iar FIFA 11 este cel mai bun simulator al momentului? Ma uit la saracii clujeni care tocmai au mai primit un gol de la Bayern M. in prestigiosul "Champions League" si ma trezesc la realitate... la naiba EA m-ai pacalit si anul asta!

  18. #518 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    eu am preferat sa fac cu marker-ul din 2009 2011 pe coperta la versiunea care o am deja.

  19. #519 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Eu joc numai meciuri Pro Ranked si ma distrez de minune

  20. #520 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Quote Originally Posted by RaduValentin View Post
    In 7 din 10 meciuri (mai ales dupa ce "puradeii" scapa de la scoala) dau peste un adversar care isi alege una din cele trei echipe:
    1. Real Madrid
    2. Chelsea
    3. Manchester City
    Atunci, avem urmatorul tip de jucator: pasa-pasa-pasa pana cand ajungem la mijlocul terenului in jumatatea adversa, "lob la intalnire" peste toata echipa mea, si, unii din urmatorii jucatori: Christiano Ronaldo / Tevez / Drogba / Others, face stop pe piept in viteza, sprint 5-10 metri, si apoi situatie unu contra unu cu portarul...

    Cand mingea este la jucatorii mei, adversarul meu "tactician" foloseste toata imaginatia de care dispune si tine apasat pe butonul de pressing in vecinatate, trimitand cate trei soldati, printre care si Hulk (PEPE) sa-mi calce pe freza jucatorii care indraznesc sa atinga balonul mult ravnit.
    Si ca sa punem si o cireasa in varful tortului de cacao care se numeste FIFA 11, dupa ce sunt nevoit sa indur aceiasi repetivitate timp de 12 minute, dupa ce echipa mea conduce jocul cu 1-0, in minutul 90 primesc lovitura de gratie: "Connection to the Game Server Has Been Lost".

    Oare am imbatranit eu si nu stiu ca asa se joaca fotbalul in realitate iar FIFA 11 este cel mai bun simulator al momentului? Ma uit la saracii clujeni care tocmai au mai primit un gol de la Bayern M. in prestigiosul "Champions League" si ma trezesc la realitate... la naiba EA m-ai pacalit si anul asta!
    Nu stiu daca ati observat dar nu mai joaca nici dracu cu Barcelona, pentru ca nu au cu cine sa se impinga aka sa joace umar la umar, din moment ce messi, pedro sau villa au 1.60 lol

    PS: all in all si mie mi se pare fun, adica atunci cand ma joc ma distrez de minune, dar exista si anumite probleme pe care le semnalam aici.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 45 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts