Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 27 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 540

Thread: Resident Evil 5

  1. #61 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by aallex View Post
    ok istrategy, dar tu joci cu tipa

    apropos, demoul iese pe 2 februarie (marti)

    Resident Evil 5 Demo Gets Dated for PS3, Collector's Edition Revealed - February is the magic month - Softpedia
    Abia astept sa-l joc

  2. #62 SP
    Member angellicus's Avatar
    Din pacate nu sunt foarte mare fan shooter, iar ofertele ps3 mi se par usor slabe deocamdata, insa acest joc pare extraordinar. Sper sa nu imi fie f. frica sa il joc. Silent Hill ma baga in sperieti si pe pc. Sunt curios de resident evil! Looking forward to it!

  3. #63 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    am observat ca n-a aparut demo pe USA PSN ,dar la japonezi am vazut ca este ..

  4. #64 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    E pe JP? Inseamna ca ar trebui sa fie si pe HK. Checking now! Thx!

    Scans: Resident Evil 5 Review 1 on Flickr - Photo Sharing!

  5. #65 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by angellicus View Post
    ofertele ps3 mi se par usor slabe deocamdata
    Ce vorbesti domle? Banuiesc ca ai facut un studiu de sales si marketing pentru a face aceasta afirmatie cu atata convingere. Poate ne dai si noua niste calcule, niste excel-uri sa fim si noi mai informati.

  6. #66 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    o sa apara in scurt timp si pe EU/US PSN...calm down

  7. #67 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    E in japoneza demo-ul?

  8. #68 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    A aparut pe psn uk demo-ul,acuma mi se face download

  9. #69 SP
    Member playgame's Avatar
    Norocosilor, voi nu aveti servici/scoala?
    Eu abia deseara ma apuc de dld, dupa lucru.

  10. #70 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Norocosilor, voi nu aveti servici/scoala?
    Eu abia deseara ma apuc de dld, dupa lucru.
    Liber profesionist aici.

  11. #71 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    poate s-a conectat remote cu pspu omu, nu ai de unde sa stii

  12. #72 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Luati-l ca o sa va pice fata! Eu am luat varianta de 360 acum cateva zile cand a aparut. Dar deja mi-am facut preorder pentru editia de PS3, Collector's Edition!

  13. #73 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    vreo diferenta dpdv grafic intre versiunea de X360 si cea de PS3?

  14. #74 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Acum download-ez. Ma gasiti online pentru un co-op. Sa ii dam drumul!

  15. #75 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Mi se pare cam greu controlul, citisem pe net pe mai multe site-uri cum se plangea lumea ca in joc nu poti misca caracteru in timp ce ti apasat aim-ingul, chiar ca e destul de enervant daca nu esti obsinuit. Gloante putine, tot timpu tre sa alergi sa mai strangi de pe jos una alta, m-am cam pierdut in butoane la el avand 100 de zombie in carca.

  16. #76 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    poate s-a conectat remote cu pspu omu, nu ai de unde sa stii
    Dar chiar merge? Am si psp dar nu am incercat sa intru pe store, prin remote.

  17. #77 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    stiam ca merge insa ai nevoie de IP fix (eu sunt pe RDS si nu am reusit sa-l fac sa mearga insa teoretic e posibil pentru ca functiile exista insa in masura in care nu am nici IP fix si mai am si un router, mi-am cam prins urechile. cred ca tre facut cu dns dinamic si routarea porturilor de acces in router, insa nu mi-am batut capu pina azi, mai ales ca ma mut intr-o luna si nu stiu ce net voi avea la noua locatie).

    faza cu aimingul m-a enervat si pe mine la inceput (am jucat versiunea de X360 cind a aparut prima oara pe marketplace-ul japonez) insa te obisnuiesti pina la urma. gloantele sunt intr-adevar putine. spilu e sa mai folosesti si cutitu sau loviturile (parca de picior) din cind in cind SI sa nu stai pe loc. eu numai asa am reusit sa trec. eram insa atit de fascinat de grafica incit ma uitam in continuu in jurul meu ca sa vad una alta si mi-o luam la greu. jocul asta ar trebui sa aiba un zombie freeze mode ca sa poti admira in voie imprejurimile.

  18. #78 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    eram insa atit de fascinat de grafica incit ma uitam in continuu in jurul meu ca sa vad una alta si mi-o luam la greu. jocul asta ar trebui sa aiba un zombie freeze mode ca sa poti admira in voie imprejurimile.
    Hahaha idem!!! Intr-adevar e "breathtaking"!

  19. #79 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post

    faza cu aimingul m-a enervat si pe mine la inceput (am jucat versiunea de X360 cind a aparut prima oara pe marketplace-ul japonez) insa te obisnuiesti pina la urma. gloantele sunt intr-adevar putine. spilu e sa mai folosesti si cutitu sau loviturile (parca de picior) din cind in cind SI sa nu stai pe loc. eu numai asa am reusit sa trec.
    Heheh, asa e si la RE4! Eu nu am jucat demo-ul, insa sunt sigur ca de ex. pe inamicii neinarmati ii faci doar cu cutitu (economie la gloante). Pe cei inarmati, daca le tragi in picior ingenuncheaza sau cad de tot si ii termini cu cutitu sau cu piciorul, daca le tragi in mana cu arma o scapa apoi poti sa ii faci cu cutitu' ... Pt. crowd control: shotgun! Cartusele de shotgun trebuiesc pastrate pentru situatiile stramte si aglomerate! Hehehe, cel putin astea erau strategiile mele la RE4...

    Controlul este superb! Ce ati vrea, sa aveti 1000 de gloante si ceva lansatoare de rachete pt zombies? Sau sa va miscati cu viteza ca in Serios Sam? Inamicii sunt zombies, care se misca incet si nu au fire-power (early in the game...). Jocul compenseaza astfel la aming, la strafe, etc. Survival horror = normal characters, not super-heroes, lack of amunition, small places, lots of ugly ememies and Fear! Enjoy the hunt!

  20. #80 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    la dracu...ma faceti sa plec de la birou si am la treaba

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 27 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Resident Evil 6 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 203 Last Post: 03-04-2016, 21:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts