Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 40 of 40

Thread: Mortal Kombat 1

  1. #21 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  2. #22 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    115GB are varianta de PS5.

  3. #23 SP
    Manager paul's Avatar
    Launch trailer:

  4. #24 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Ce frumusete! Best fighting game for me

  5. #25 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Opencritic - 87

    Arata fabulos, abia il astept!

  6. #26 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Pentru Premium Edition pre-load-ul a inceput de pe 12 septembrie. Azi la ora 20:00 se poate juca varianta Premium.

    Pe PSNProfiles deja sunt ceva jucatori - https://psnprofiles.com/trophies/23633-mortal-kombat-1

    ---------- Post added 15-09-2023 at 08:35 ----------

    Am jucat aseara, primele 2 ore. Grafica imi place. Faptul ca are film-grain in cinematics, nu arata bine, cel putin acasa la Johnny.
    Partea ca poti folosi Kameos te poate ajuta in anumite situatii. Poti face break la combo-ul oponentului sau poti lega combo cu Kameo sau poti folosi Fatal Fate atunci cand ai viata mica.

    Povestea o ia de la inceput, ca sa zic asa. Liu Kang creeaza o noua era, cu toate taramurile si posibilitatea de a exista pace pe fiecare taram. Iar in povestea de la inceputul jocului ni se arata ca Liu Kang cauta campioni pentru turneu impotriva celor din Outrealm.

  7. #27 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - 84 - PS5
    - 84 - XSX
    - xx - Switch
    - 83 - PC

    OpenCritic:
    - 85

    Recenzii video:
    IGN:


    GameSpot:

    Easy Allies:

    GamingBolt:

  8. #28 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Am gasit un loc in Invasions in prima provincie unde se farmeaza bine experienta si rank-uri pentru caractere si kameo:


  9. #29 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Imi place de Shao Kahn (General). Da cu sete In afara de Nitara imi plac toate caracterele. Havik e o supriza placuta, un caracter periculos zic eu


  10. #30 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Arata foarte bine jocul, oricum. Daca as fi avut mai mult timp l-as fi incercat si eu, dar este extrem de complex din cate am vazut. E destul de intimidant daca nu iti propui sa lasi cateva sute de ore in el

  11. #31 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Eu sunt un tip care printre altele imi plac jocurile cu bataie. Am multe titluri, 95 % stau degeaba. Am jucat Mortal Kombat Ultimate cand eram copil cu vecinii de cartier ani la randul pe Sega Genesis si l-am invatat atunci, aveam foi cu scheme... eheee... vremuri. M-am apucat acum de MK-ul de fata din ambitie sa-i fac platina si pot spune ca e placut, hiturile sunt usoare, intuitive, practice mode-ul te ajuta enorm + ca, creeaza dependenta. E pe gustul meu! Sigur si Street Fighter 6 e la un alt nivel acum, mai simplu fata de acum 20 de ani insa modurile alea de clasic, avansat eu le gasesc aiurea si nu-mi place cum sunt desenate caracterele. Mie imi place cel mai mult MK ca e mai permisiv, in functie de ce skill ai ca si player fighting games. Asta e impresia mea. Am intrat online la Street Fighter V sau King of Fighters XV si maturau cu mine pe jos, playerii de acolo, efectiv abia ma ridicam si mi-o incasam. Aici stau altfel lucrurile. In final ca-n multe altele e o chestie de gusturi.

  12. #32 SP
    Member Mishy's Avatar

  13. #33 SP
    Member florent's Avatar
    Deja nu mai inteleg nimic din story, ma astept sa apara Putin sau Kim Jong Un ca villains cand vor ramane fara idei .. asa se intampla cand tragi prea mult de o franciza . Eu am ramas mai retro .

  14. #34 SP
    Junior Member I.am's Avatar
    Nu e facut sa aiba vreo legatura cu story sau sa fie luat in considerare in mod serios, este mai mult un "cameo".
    Vad la final ca pe langa Omni-Man (din seria "Invincible") au fost adaugati si Peacemaker (seria cu acelasi nume) si Homelander (din "The Boys") toti sunt personaje de comic books original, care au prins bine in seriale recent aparute. Homelander are deja skin chiar si in COD Warzone.

    Asa cum au fost adaugati si Terminator, Rambo, Joker, etc. in trecut.

  15. #35 SP
    Member Mishy's Avatar
    Se numesc "guest characters" si nu au nicio treaba cu povestea. Le-au introdus daca nu ma insel de la MK9 incoace.

  16. #36 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    #LIVE! https://www.twitch.tv/netherrealm East Coast Throwdown 2023 - Mortal Kombat 1 Pro Kompetition | Day 1 Pools

  17. #37 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  18. #38 SP
    Manager paul's Avatar
    Quan Chi gameplay trailer:

  19. #39 SP
    Manager paul's Avatar
    Peacemaker gameplay trailer:

  20. #40 SP
    Manager paul's Avatar
    Ermac gameplay trailer:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Mortal Kombat X By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 616 Last Post: 07-10-2016, 11:47
  2. Mortal Kombat X (X1) By kent4nzw0w in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 13-09-2015, 17:59
  3. Mortal Kombat By Rasko in forum Console Club
    Replies: 2401 Last Post: 04-04-2015, 18:49
  4. Mortal Kombat 9 By Tahitia in forum Foto & Video
    Replies: 0 Last Post: 30-10-2012, 09:34
  5. Mortal kombat 9 - kombat pass By wasssu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 26-04-2012, 19:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts