Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Sfat achizitie consola!

  1. #1 SP
    Junior Member sabinutzu99's Avatar

    Sfat achizitie consola!

    Buna ziua sunt nou pe forum , si am o o decizie grea de luat! De curand m-a cuprins febra consolelor si as dori sa imi iau una. In final aveam Xbox 360(old) Xnox360(new) sau PS3 slim. Am renuntat de la xbox360 cel nou pentru ca nu se poate moda. Acum am ps3 slim sau xbox 360 elite vechi. O sa il modez la donely pentru ca nu imi permit sa dau atatia bani pe un joc chiar si de pe forum , o sa il iau de la emag, altex , media galaxy, pentru ca aceste magazine au card avantaj. So ce ma sfatuti sa fac?

  2. #2 SP
    Member iUser's Avatar
    PS3,pt. ca nu platesti sa joci online , filmele Blu-ray , racire mai buna fata de XBOX 360.Eu mi-am cumparat ieri din Carrefour bundle cu inFamous si Killzone 2 , varianta de 250 GB -1399 RON.

  3. #3 SP
    Junior Member sabinutzu99's Avatar
    Ms de reply eu o sa imi iau cu hhd de 320 ca daca ii fac jailbreak sa imi incapa jocurile si o sa iau ori cu grand turismo ori cu medal of honor! Si nu voi putea juca online ca imi baneaza consola!

    ---------- Post added 18-12-2010 at 01:05 PM ----------

    Deci anyone cn se mai pricepe dar poate veni cu un sfat multumesc anticipat! Mentionez ca am si o frica sa imi iau ps3 pentru ca nu stiu daca noile jocuri au update si nu le voi putea juca decat daca fac update si imi pierd jailbreakul..!

  4. #4 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by sabinutzu99 View Post
    Buna ziua sunt nou pe forum , si am o o decizie grea de luat! De curand m-a cuprins febra consolelor si as dori sa imi iau una. In final aveam Xbox 360(old) Xnox360(new) sau PS3 slim. Am renuntat de la xbox360 cel nou pentru ca nu se poate moda. Acum am ps3 slim sau xbox 360 elite vechi. O sa il modez la donely pentru ca nu imi permit sa dau atatia bani pe un joc chiar si de pe forum , o sa il iau de la emag, altex , media galaxy, pentru ca aceste magazine au card avantaj. So ce ma sfatuti sa fac?
    pai daca nu-ti permiti sa dai 170-190 ron o data la 2 luni pe un joc...cum iti cumperi PS3 de 14-16 mil ?
    oricine are un PS3 isi permite teoretic sa dea 170 ron pe un joc o data la doua sau trei luni ..dar tu probabil vrei sa ai 10 jocuri in HDD cum probabil ai pe PC.. nu se face asa...
    ca o paranteza..pun pariu ca nu ai terminat nici 40% din jocurile pe care le-ai avut pe PC...

  5. #5 SP
    Junior Member sabinutzu99's Avatar
    Dap inteleg problema asta dar pur si simplu nu pot face asa cum imi sugerezi. Cred ca tu iti iei un joc de 170 lei sau in jurul acestei sume si te respect pentru asta . Da ai dreptate nici pe pc nu le-am terminat ! Asta e macar spune-mi parerea ta vizavi de achizitie
    P.S: nu am 11 ani cum e id

  6. #6 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by sabinutzu99 View Post
    Dap inteleg problema asta dar pur si simplu nu pot face asa cum imi sugerezi. Cred ca tu iti iei un joc de 170 lei sau in jurul acestei sume si te respect pentru asta . Da ai dreptate nici pe pc nu le-am terminat ! Asta e macar spune-mi parerea ta vizavi de achizitie
    P.S: nu am 11 ani cum e id
    la 170 ma refeream la cele noi...gasesti SH si de la 50-100 jocuri superbe cum ar fi Infamous,Gta4,Uncharted 2 etc..

    referitor la modare...nu am intalnit update-uri la firmware in jocuri dar asta ptr ca fac update de fiecare data cand apare firmware-ul nou...deci invariabil iti pierzi jailbreak-ul daca vrei sa joci jocurile noi...

  7. #7 SP
    Junior Member sabinutzu99's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    la 170 ma refeream la cele noi...gasesti SH si de la 50-100 jocuri superbe cum ar fi Infamous,Gta4,Uncharted 2 etc..

    referitor la modare...nu am intalnit update-uri la firmware in jocuri dar asta ptr ca fac update de fiecare data cand apare firmware-ul nou...deci invariabil iti pierzi jailbreak-ul daca vrei sa joci jocurile noi...
    Multumes mult de opinie! Deci sa ma indrept spre vechiul xbox elite?

  8. #8 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by sabinutzu99 View Post
    Multumes mult de opinie! Deci sa ma indrept spre vechiul xbox elite?
    nu stiu..ma asteapta si alte pareri..de la cei care au modat PS3-ul..

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by sabinutzu99 View Post
    Multumes mult de opinie! Deci sa ma indrept spre vechiul xbox elite?
    man e simpla treaba... dar fiind nou in aceasta "febra a consolelor" o sa iti explic. cand alegi o consola, trebuie sa analizezi "problema" din cateva puncte de vedere:

    1) jocurile exclusive: dai si tu un search pe google sau pe forum si vezi si tu ce jocuri exclusive aparute sau urmeaza sa apara te atrag cel mai mult. de exemplu (ce imi vine acum in minte) ps3: killzone, god of war, uncharted, metal gear solider, gran turismo, infamous, demon's souls, last guardian etc (sunt mai multe) + ps move; xbox 360: halo, gears of war, forza motorsport, mass effect (doar primul e exclusiv), alan wake + kinect etc. (sunt mai multe)

    2) anumite features: ps3: free online multiplayer, wifi, blu-ray etc; xbox 360: online multiplayer mult mai bun etc (un search pe google sau forum te va ajuta mai mult)

    3) crede-ma lasa modarea/jb si cumpara jocurile originale. daca ai consola si nu te joci online in MP o tii degeaba pe birou si dupa o luna doua te vei plictisi de ea. cred ca 80%din farmecul unei consola sta in MP. is verry addictive, mai ales jocuri precum: fifa, cod, killzone, gears of war etc. nu face greseala sa te axezi doar pe single player, o sa regreti mai tarziu, belive me.

    eu te sfatuiesc sa-ti cumperi o consola on garantie si sa incepi sa cauti oferte bune la jocuri! bafta. app pe acest forum warez este interzis, ai grija!

  10. #10 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    man e simpla treaba... dar fiind nou in aceasta "febra a consolelor" o sa iti explic. cand alegi o consola, trebuie sa analizezi "problema" din cateva puncte de vedere:

    1) jocurile exclusive: dai si tu un search pe google sau pe forum si vezi si tu ce jocuri exclusive aparute sau urmeaza sa apara te atrag cel mai mult. de exemplu (ce imi vine acum in minte) ps3: killzone, god of war, uncharted, metal gear solider, gran turismo, infamous, demon's souls, last guardian etc (sunt mai multe) + ps move; xbox 360: halo, gears of war, forza motorsport, mass effect (doar primul e exclusiv), alan wake + kinect etc. (sunt mai multe)

    2) anumite features: ps3: free online multiplayer, wifi, blu-ray etc; xbox 360: online multiplayer mult mai bun etc (un search pe google sau forum te va ajuta mai mult)

    3) crede-ma lasa modarea/jb si cumpara jocurile originale. daca ai consola si nu te joci online in MP o tii degeaba pe birou si dupa o luna doua te vei plictisi de ea. cred ca 80%din farmecul unei consola sta in MP. is verry addictive, mai ales jocuri precum: fifa, cod, killzone, gears of war etc. nu face greseala sa te axezi doar pe single player, o sa regreti mai tarziu, belive me.

    eu te sfatuiesc sa-ti cumperi o consola on garantie si sa incepi sa cauti oferte bune la jocuri! bafta. app pe acest forum warez este interzis, ai grija!
    Listen to him man!

  11. #11 SP
    Junior Member sabinutzu99's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    man e simpla treaba... dar fiind nou in aceasta "febra a consolelor" o sa iti explic. cand alegi o consola, trebuie sa analizezi "problema" din cateva puncte de vedere:

    1) jocurile exclusive: dai si tu un search pe google sau pe forum si vezi si tu ce jocuri exclusive aparute sau urmeaza sa apara te atrag cel mai mult. de exemplu (ce imi vine acum in minte) ps3: killzone, god of war, uncharted, metal gear solider, gran turismo, infamous, demon's souls, last guardian etc (sunt mai multe) + ps move; xbox 360: halo, gears of war, forza motorsport, mass effect (doar primul e exclusiv), alan wake + kinect etc. (sunt mai multe)

    2) anumite features: ps3: free online multiplayer, wifi, blu-ray etc; xbox 360: online multiplayer mult mai bun etc (un search pe google sau forum te va ajuta mai mult)

    3) crede-ma lasa modarea/jb si cumpara jocurile originale. daca ai consola si nu te joci online in MP o tii degeaba pe birou si dupa o luna doua te vei plictisi de ea. cred ca 80%din farmecul unei consola sta in MP. is verry addictive, mai ales jocuri precum: fifa, cod, killzone, gears of war etc. nu face greseala sa te axezi doar pe single player, o sa regreti mai tarziu, belive me.

    eu te sfatuiesc sa-ti cumperi o consola on garantie si sa incepi sa cauti oferte bune la jocuri! bafta. app pe acest forum warez este interzis, ai grija!
    Ms mult de sfaturi am sa tin cont de opinia ta... oricum maine ma duc eu sa vad ce sa iau ca ma duc la media galaxy ! Ms mult din nou

  12. #12 SP
    Banned Miata's Avatar
    ai uitat sa spui ca jocurile multiplatform se vad mai bine pe Xbox, si ca xbox-ul e mai ieftin

  13. #13 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    In afara jocurilor pe care le "cumperi" de pe net pentru poveste, vei observa ca de cele la care lupta se da in multiplayer te vei plictisi imediat.

  14. #14 SP
    Junior Member sabinutzu99's Avatar
    Oricum m-am hotarat la ps3 cu jocurile vad eu cum fac ! Ms mult!

  15. #15 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Miata View Post
    ai uitat sa spui ca jocurile multiplatform se vad mai bine pe Xbox, si ca xbox-ul e mai ieftin
    nu neaparat mai ieftina....in perioada asta sunt oferte de PS3 sub cele de Xbox ca pret..
    si ps3-ul are si blu-ray ,poate reda continut 3D..ceea ce xbox-ul nu poate si este cel mai ieftin blu-ray player 3D tinand cont ca este o consola de jocuri...

  16. #16 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Pana la urma,ti-ai luat ps3?

  17. #17 SP
    Junior Member sabinutzu99's Avatar
    dap 320 gb slim grand turismo

  18. #18 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by sabinutzu99 View Post
    dap 320 gb slim grand turismo
    Sa-l stapanesti cu placere!!! Ce bun e mosul asta. lol

  19. #19 SP
    Junior Member sabinutzu99's Avatar
    Quote Originally Posted by pIDGEI View Post
    Sa-l stapanesti cu placere!!! Ce bun e mosul asta. lol
    Multumesc mult! Trebuia sa imi ia calc dar am zis sa dau mai putin si sa am performante net superioare!
    Thread Closed!

  20. #20 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Bravo, nu vei regreta alegerea facuta.

    Pai de banii unui computer performant, poti sa iti iei un PS3 pt jocuri si un laptop mai ieftin pt filme, browsing pe net , etc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Sfat achizitie ps3 By bogdan10 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 09-08-2013, 19:05
  2. Sfat achizitie: PC vs PS3 By namehere44 in forum Console Club
    Replies: 36 Last Post: 07-08-2013, 12:25
  3. Sfat Achizitie Xbox By imcristi in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 15-10-2012, 00:19
  4. Sfat achizitie laptop By poolonik in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 20-07-2010, 05:10
  5. Sfat achizitie xbox By adslboy in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 22 Last Post: 15-04-2009, 17:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts