Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 86

Thread: Grid 2

  1. #21 SP
    Junior Member BirauStefan's Avatar
    Primul a fost superb! Punctul forte fiind multiplayerul, in care mi-am pierdut zile intregi cu prietenii. Astept cu nerabdare contimuarea

    Sent from my LG-P500 using Tapatalk 2

  2. #22 SP
    Member adicodlea's Avatar
    Prea mult accent se pune pe cockpit view . Eu cred ca o sa fie reusit jocul si fara chestia asta .

  3. #23 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu vreau sa par genul care scuipa intre ochi un joc care nici nu a aparut inca, dar cum satana sa scoti cockpit-ul?! Bravos Codemasters, mai intai va bateti joc de seria Dirt bagand cascadorii si gimmick-uri pe placul americanilor cu mintea scurta si acum aruncati cu mucii si-n seria asta eliminand un lucru vital (cel putin pentru mine) jocurilor ce se vor semi-simulatoare. Va trebui sa fie mega-super-extra-ultra-giga-awesome ca sa dau bani pe el acum... ma simt violat

  4. #24 SP
    Member biagyydog's Avatar
    cred ca e vorba doar de cerinta pietei, de cei ce le fac revenue, care au si cerinte ce noua ni se par stupide. probabil ca acest gen de joc li se pare prea dificil, deci il vor simplificat. daca va ajunge precum dirt (si sa speram ca noul NFS MW nu va merge pe aceeasi linie) atunci va fi nasol: 3-4 jocuri cu nume diferit, dar care prezinta aceeasi chestie (asa se intampla daca dai mai toate racing games catre un singur developer.. bine ca mai exista forza motorsport, cel putin pt xbox..)

  5. #25 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai bun, e vorba de cerinta pietei. Primul Dirt si pirmul Grid au avut un succes enorm si toata lumea plange dupa jocuri ca alea, dar ei continua sa le schimbe in prost. But let's not get ahead of ourselves, mai e pana la Grid 2 si nu zic ca va fi prost, dar deja s-a dus aproape 50% din farmecul jocului pentru mine. Si Dirt si Gran Turismo si orice alt joc cu optiunea asta le joc numai din cockpit.

  6. #26 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Eu am renuntat la seria Dirt dupa Dirt 3. Asta ultimul nici nu am fost interesat sa il vad in trailere. Rahat de joc. Bag de seama ca asa o sa fie si Grid 2 ,un proscris. Prefer sa ma lepad decat sa hranesc troll-ul (Codemasters).

    Same **** si cu Most wanted. Cand vad ca developerii strica serii faimoase,mai bine ma las pagubas pentru ca de obicei miroase a foame de bani din partea lor.Vezi Dirt 3 daca tot vb de Codemasters.

  7. #27 SP
    Banned cryyo's Avatar
    40 de masini prin tot felul de orase pintre care si Abu Dhabi.
    Attached Images Attached Images kccvv.jpg grid_2_13467919957518.jpg grid_2_13467919953595.jpg

  8. #28 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  9. #29 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Sa fii iubit ReNeGaDe124 !
    Pai e cockpit view, ori nu ?! Oricum pe mine nu ma intereseaza.
    Pacat ca nu am vazut o coliziune, ceva, sa vad ce se intampla, cum arata damage-ul.

    ---------- Post added 27-09-2012 at 12:49 PM ----------

    http://www.gametrailers.com/videos/x...| Gametrailers

  10. #30 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu m-a convins nici macar un pic. No cockpit cam si mult prea arcade-ish (nici in primul grid parca nu luam toate curbele in drifturi). Sper doar sa fie de vina pre-alpha-ul si sa imbunatateasca multe, dar... slabe sanse.
    Shame on you Codemasters, suntem in 2012 si nu pui cockpit cam pt ca numai 1% din jucatori jucau in el... eu zic sa cititi commenturile de la videouri.

  11. #31 SP
    Member biagyydog's Avatar
    codemasters (cu grid 2) si criterion (cu NFS MW) au cam impartit lumea gamerilor si nu intr-un sens pozitiv. mai bine lasau atmosfera initiala a jocurilor (de ex cockpit view nu e o mare chestie de bagat in joc pt developeri) si nu le transformau in ceva ce oricum se va vinde si va fi jucat, dar va lasa un gust amar multora ce erau obisnuiti cu anumite chichite specifice acelui joc (deci pt ei va fi ceva banal, precum orice alt joc de racing - cum din pacate s-a ajuns sa se considere si despre ultimele aparitii din seria DiRT).

  12. #32 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pe Criterion ii inteleg, sunt cu totul si cu totul un alt studio, ei fac jocurile doar intr-un anumit fel pentru ca la aia se pricep.
    Pe cand Codemasters face pasi inapoi. Si nu, nu e usor sa faci un cockpit view, dar asta arata o mentalitate gen "ah, sunt putini gameri care joaca asa oricum, de ce sa ne mai obosim sa le facem cockpit view? Las' ca se vinde si asa". Pai mi se pare normal ca o companie mare si profesionista precum Codemasters sa fie perfectionista, sa incerce sa multumeasca toate categoriile de gameri, indiferent de preferintele lor. Au facut cockpit in 2008, acum in 2012 nu-l mai fac? E lipsit de logica si bun simt.

  13. #33 SP
    Member biagyydog's Avatar
    greu, usor, chiar nu conteaza. cum au fost o data in stare sa faca ceva nu vad dc nu ar fi din nou.
    pe de alta parte ma gandesc ca acum e si alta presiune asupra studiourilor, iar noi am ajuns sa avem si alte pretentii de la jocuri (dovada si faptul ca multe au avut vanzari mari, insa si nemultumiri pe masura).
    Deci lumea le cumpara, probabil de dragul de a zice ca l-am jucat si pe asta, in timp ce altii vor sa simta acel "ceva" dintr-un anumit joc (gen cockpit view in Grid, explozii si alte cele in Blur etc.). Cum in ziua de azi banul dicteaza, normal ca unele jocuri vor crea impresia de deja vu, fiindca majoritatea doar vor sa joace si xyz joc, fara sa le pese de o mica chichita, in timp ce altii (printre care ma numar si eu cu NFS MW - sunt dezamagit ca arata ca un burnout acum, ca sa nu mai vb de acea coperta oribila; sau Grid care nu are acel ceva - de ex. pt mine dificultatea si manevrabilitatea care chiar ma tinea in antren, nu ca la altele in care ma simteam ca doar fac o plimbare).
    Nu stiu daca e lipsa de logica ori bun simt, ci doar faptul ca majoritatea cerintelor de pe o piata dicteaza; iar cei care o anumita pretentie, dar sunt intr-un procent redus, nu o vor primi (chit ca developerii o vor si ei, dar daca e un sef care zice ca nu ca asa a iesit nush ce studiu de piata din state.. atunci pa). Asta e, cat timp inca putem juca titlurile de succes de acum cativa ani nu e totul pierdut.

  14. #34 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Chestia e ca Codemasters inca mai pot scoate jocuri bune, uita-te la F1 2012! Eu nu sunt fan formula 1, dar de cand am jucat demo-ul, mi-am pus in minte sa mi-l cumpar, e genial, e profi, e facut pentru fanii hardcore dar si pentru newcomers!
    Nu-i inteleg....

  15. #35 SP
    Banned cryyo's Avatar

  16. #36 SP
    Junior Member raio's Avatar

  17. #37 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  18. #38 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nici Forza 5 sau GT 6 nu mi s-ar mai parea atat de interesante acum. Abia il astept.

  19. #39 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nici Forza 5 sau GT 6 nu mi s-ar mai parea atat de interesante acum. Abia il astept.
    Poate arata el bine, dar clar nu o sa aiba complexitatea unui joc ca Gran Turismo sau Forza. Am jucat in jur de 150 de ore de GT5(si inca il mai joc ocazional), un joc ca asta (la fel ca Dirt) nu te tine mai mult de 20-25 de ore.

  20. #40 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asa e, dar orele alea, fie ele mai putine, sunt mai intense. La GT5 si Forza de foarte multe ori faci grinding si asta numai fun nu e. Nu zic ca nu imi plac si respectivele, dar personal mai vreau si ceva diferit pe langa. Iar de NFS sa nu aud.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. GRID Autosport By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 26-06-2014, 14:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts