Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 145 of 149 FirstFirst ... 45 95 135 143 144 145 146 147 ... LastLast
Results 2,881 to 2,900 of 2977

Thread: Battlefield: Bad Company 2

  1. #2881 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Lasa ca am prins si eu romanasi adepti ai teamplayului si gure mari ca ei joaca la echipa dar totusi incapabili sa dea un repair la un UAV fumagand. Norocul meu ca era Hardcore si dupa ce am petrecut un minut in fata lor cu UAVul fumegand am decis sa-i alung de pe Hardcore, si le-am aratat ca pe Hardcore lumea te omoara "just for fun". Eu zic ce ce va luati Team Kill des pe Hardcore sa va ganditi daca sunteti imbecili si il meritati.

  2. #2882 SP
    Member cristian77's Avatar
    Quote Originally Posted by Wickyz View Post
    Lasa ca am prins si eu romanasi adepti ai teamplayului si gure mari ca ei joaca la echipa dar totusi incapabili sa dea un repair la un UAV fumagand. Norocul meu ca era Hardcore si dupa ce am petrecut un minut in fata lor cu UAVul fumegand am decis sa-i alung de pe Hardcore, si le-am aratat ca pe Hardcore lumea te omoara "just for fun". Eu zic ce ce va luati Team Kill des pe Hardcore sa va ganditi daca sunteti imbecili si il meritati.
    Daa,muski cu boga faceau din astea!

  3. #2883 SP
    Member caine_rau's Avatar
    hard... e de c.c. tocmai din cauza posibilitatii de a hacuii coechipierii.
    tin minte ca intr-un meci era un squad de razvratiti care distrugeau propriile M-com-uri.
    asa ca am stat si m-am gandit cine erau imbecilii? acel squad format din 4 buc Evita Peron sau noi ceilalti?
    ideea e ca intr-un joc de echipa nu totdeauna ce fac coechipierii( ca e bine sau rau) e pe placul tau.

  4. #2884 SP
    Member Dante's Avatar
    mie pe hardcore mi se pare razboi adevarat, fara rahaturi de senzori, fara puncte rosii pe inamici. fiecare trebuie sa se bazeze pe propria acuitate vizuala, pe finetea auzului. lumea se plange de sniperi pandaci....pai asta e natura sniperului. oricum daca nu aplica regula 1 shot-1kill-move e tinta sigura pt adversarii atenti si experimentati. e vina jocului daca la 2-3 tk-uri nu-i scoate de pe server.

    @muski aseara n-am mai acceptat invitatia ca eram la ultimul meci si-mi picau ochii in gura, eram dupa 2 ore de fotbal in ploaie rece.

  5. #2885 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by cristian77 View Post
    Daa,muski cu boga faceau din astea!
    Ce vorbesti ma? Ai uitat cand ai luat jocu si erai tata nubilor si imi cereai sfaturi.. acu te dai rotund pe aici Hai ca dupa ce imi bag din nou net revin si eu la BC2

  6. #2886 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Cred ca cel mai frumos la momentul actual e un meci Hard-Core Vietnam. Rush. Implica strategie, furisat, etc. Sau BC2 squad deathmatch, hardcore. 4 vs 4. Sunt foarte intense confruntarile.

    Esenta modului Hard-core, daca e inteleasa cum trebuie, nu consta in actiune gen Rambo, ci in strategie. Faptul ca e de ajuns un glont ca sa mori, te pune tot timpul in alerta. Pacat ca unii strica experienta de joc, dar poate am intalnit team-killeri in 1% din meciuri.

    Nu se compara nimic cu sentimentul ca stai in VIetnam intr-o groapa sau dupa un zid, iar pe langa tine trece un tanc plin cu inamici .....auzi scartaitul senilelor, se misca turela si speri sa nu traga in tine sau sa nu te arda....... Greu poate fi egalat de alte jocuri la atmosfera pe care o creeaza sunetul, grafica si team-play-ul

  7. #2887 SP
    Member Dante's Avatar
    totusi ma asteptam sa cumpere mai multi addon-ul vietnam. eu n-am mai jucat pt ca erau serverele goale pe hard core

  8. #2888 SP
    Member cristian77's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    totusi ma asteptam sa cumpere mai multi addon-ul vietnam. eu n-am mai jucat pt ca erau serverele goale pe hard core
    S-a jucat la greu in primele 30-40 de zile de la aparitie(superb),dupa care s-a revenit pe normal,mai multa diversitate.Pe mine m-a facut sa nu mai jocul bug-ul(glitch-ul) cu barca

  9. #2889 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by cristian77 View Post
    S-a jucat la greu in primele 30-40 de zile de la aparitie(superb),dupa care s-a revenit pe normal,mai multa diversitate.Pe mine m-a facut sa nu mai jocul bug-ul(glitch-ul) cu barca

    nu s-a rezolvat nici acum glitch-ul ala? ....

  10. #2890 SP
    Member cristian77's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    nu s-a rezolvat nici acum glitch-ul ala? ....
    Nu stiu,n-am mai jucat Vietnam de o bucata buna de timp,sper sa-l fi rezolvat

  11. #2891 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Quote Originally Posted by caine_rau View Post
    hard... e de c.c. tocmai din cauza posibilitatii de a hacuii coechipierii.
    tin minte ca intr-un meci era un squad de razvratiti care distrugeau propriile M-com-uri.
    asa ca am stat si m-am gandit cine erau imbecilii? acel squad format din 4 buc Evita Peron sau noi ceilalti?
    ideea e ca intr-un joc de echipa nu totdeauna ce fac coechipierii( ca e bine sau rau) e pe placul tau.
    Si pe normal poti sa iti distrugi propriile MCOMuri. Unica diferenta e ca pe Hardcore, daca vezi ca cineva e imbecil si isi arde MCOMul poti sa il arzi tu pe el.

    Am jucat foarte mult BC2 si am incercat toate modurile de joc. Jumate din timpul de joc am fost pe Normal, restu pe Hardcore si am constatat ca Hardcore e mai interesant. De asemenea am jucat si Rush si Conquest si SqDM si am constatat ca Rush e cel mai linear si foarte plicticos in anuminte momente (depinde mult de adversari).

    Pe Hardcore cel mai interesant e ca toate armele sunt eficiente, am impresia ca reculul si damageul lor a fost gandit pentru Hardcore nu si pentru mod Normal. Te simti increzator pana si cu un Grach in mana pe Hardcore, iar pe Normal fara Abakan sau M-60 ai impresia ca impusti cu bile de plastic.

    Modul Hardcore e in schimb mult mai lent decat Normal, si mult mai tactic. Pe normal auzi "Ra-ta-ta-ta-ra-ra-ra-ta-ra" din 4 directii si niciodata nu se opreste. Pe hardcore te rogi sa auzi un "Trr" scurt si speri sa reuseste sa iti dai seama de unde e.

  12. #2892 SP
    Member Dante's Avatar
    Pai pana si jocul iti arata ca hardcore e pt avansati din moment ce nu ai acces la hardcore decat dupa ce ai ajuns la un anumit level. In hardcore e ca si cand ti s-au luat rotile ajutatoare de la bicicleta si trebuie sa te increzi mai mult in simturile tale

    de bugul cu barca pe vietnam am auzit insa nu l-am intalnit niciodata.

    "Hello everyone!

    We have applied a new server version for the Xbox 360 and the PS3 servers which now removes the exploit where you could cause a certain amount of damage onto vehicles and make them invisible.

    We have also restarted the backend to solve the current connection problems.

    Update this thread if you experience any of these issues mentioned."

    27.01.2011



    http://translate.google.com/translat...oben-806733%2F

  13. #2893 SP
    Member muski's Avatar
    Quote Originally Posted by cristian77 View Post
    Daa,muski cu boga faceau din astea!

    Cred ca ai visat ....... , am jucat hardcore maxim 2 ore din 400.... , nu mai fii bulan ca iti iei una peste BOT , nu toata lumea intelege glumele noastre ...

  14. #2894 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Cred ca am o saptamana de cand m am reapucat intens de BC2 si nu mi am luat teamkill decat de vreo 4 ori. O data ca era omul ratat si asta facea,intra in meciuri si omora tot. A doua si a treia oara pt ca cineva a aruncat o grenada gresit sau a pus un mortar fix pe mine din cine stie ce motive (probabil nu stia sa ajunga unde eram eu si ii era ciuda) iar a 4 a oara am fost calcat cu tank ul.
    La toate m am enervat, dar 3 din cele 4 cazuri se pot intampla si in viata reala, deci +1 la realism pt hardcore.

    Softcore seamana oleaca cu COD, serie care eu o detest (de la WaW incoace).

    Apropo de ce zicea Wickyz, de asta joc eu mai mult singur, sau doar cu 3 sau 4 romani in care am incredere. Mai tare ma enervez cand vad un roman care nu joaca in echipa decat cand vad un random player. Si eu nu vreau sa ma enervez .

  15. #2895 SP
    Member LeGenD's Avatar
    ala pe care l-am terorizat cu medicul desi nu mi-a facut nimic?))....ma da suparat erai))).....lasa kindu ca l-am terminat psihic numa asa ca sa te simti tu bine

  16. #2896 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Am si eu o intrebare:
    Daca imi cumpar jocul (din nou) si inainte am avut VIP Code, mai am hartile sau trebuie sa le cumpar?

  17. #2897 SP
    Member LeGenD's Avatar
    daca folosesti jocul pe acelasi cont atunci nu....zic eu

  18. #2898 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Quote Originally Posted by LeGenD View Post
    ala pe care l-am terorizat cu medicul desi nu mi-a facut nimic?))....ma da suparat erai))).....lasa kindu ca l-am terminat psihic numa asa ca sa te simti tu bine
    Medicul ala mi a bagat o racheta pe scaunul pasagerului (blackhawk) cand ma intorceam in baza ca sa iau niste coechipieri si sa i duc in baza inamica.

    Ce mi a placut la el e ca dupa ce si a luat o, a continuat sa joace de parca nimic nu s ar fi intamplat .

  19. #2899 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Hardcore si Softocore tine de preferinta pana la urma. Softocore este mai usor:
    -minimap
    -spot
    -siguranta ca fiind departe de angajament nu prea ai ce sa patesti
    Iar Hardcore este mai dificil si uneori mai frustrant:
    - te orientezi dupa memorie (trebuie sa stii toate locurile bune in lipsa killcamului)
    - te bazezi mult mai mult pe informatia vizuala si auditiva (vezi de unde vine tirul inamic sau auzi sunetul armei, pana si motion sensorul bipaie mai tare cand e cineva aproape de unde a cazut bila, asa iti dai seama daca cineva e fix la usa casei sau e prin preajma ei repede in functie de unde ai plasat sensorul)
    - sniperii sunt foarte eficienti (atat cu Grachul cat si cu VSSul sau SVUul), devine un " minigame" sa te feresti de ei, auzi gloantele, le stii pozitiile obisnuite si te pozitionezi in asa fel incat sa nu te prinda in linia lor de foc, iar cand ataci nu dai drumu la Left Stick, aici se simte eficienta unui SMG fata de un LMG si un AR (poti sa tragi din mers si sa eviti tirul sniperilor)

    Normal si Hardcore sunt preferinte, pacat ca toata lumea prefera Normal fara sa fi incercat un pic de Hardcore, atitudinea de genul "meaaaa, m-a omorat sniperul si nu stiu unde e, meeeeaaaaaaaaaa, am murit iar de la sniper, ce ma campeaza jigodia si eu nu stiu unde e, hardcore e o porcarie plina de camperi". Un sfat ar fi sa incerci sa te misti mai tactic si sa nu alergi prin mijlocul hartii cu LMGul erect, fatza de betiv si bereta rosie ca imediat ti-a perforat plamanii un sniper.

    La fel imi pare rau ca nimeni nu incearca Conquest, e un mod de joc mult mai echilibrat si hartile sunt mult mai bine facute (fata de anumite baze pe Rush unde ai o singura cale de acces spre baza inamica de 4 metri latime). Imi aduc aminte de un meci pe Normal pe Arica Harbour Conquest, vaai, peste tot vedeai "Death Squaduri" decate 4 medici toti calatorind in haita, cand deschidea unului focul toti incepeau sa traga Foarte haios, dar nu prea aveai ce sa le faci, pe Hardcore in schimb calatoritul in "haita" este o idee proasta pentru ca imediat ti-ai luat un Gustav in freza.

  20. #2900 SP
    Junior Member DIAVOLINO's Avatar
    15.04 Ora 23. Respect si jos palaria in fata celor care au raspuns la invitatia in Private Match organizat numai pentru romani. Pot spune ca am jucat cu serverul full. Echipele....la inceput a fost haos. Ne tineau in baza, dar apoi Wyckz / LeGenD si altii s-au dezlantuit si ii tineam noi in baza . Ne strangem si maine(sambata) mai baieti? Panama Canal? Punem de la 21:30 ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 145 of 149 FirstFirst ... 45 95 135 143 144 145 146 147 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts