Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 150 of 186 FirstFirst ... 50 100 140 148 149 150 151 152 160 ... LastLast
Results 2,981 to 3,000 of 3702

Thread: Destiny

  1. #2981 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Cei care se plang de continutul mic pentru ceea ce platesc, exista doar o singura solutie, sa nu mai achizitionati niciun "dlc". Vorbele raman decat vorbe in vant fie ca sunt aici fie ca sunt pe forumuri internationale, singurul lucru care le va atrage atentia si ii va afecta se va vedea in vanzari.

    Prietenii mei de pe Xbox (aproximativ 10 - 12 activi), au toate "dlc"-urile si doresc sa-l achizitioneze si pe cel din septembrie, eu nu am niciun "dlc" si probabil nu il voi lua nici pe cel din septembrie, pentru ca pana acum am jucat un joc beta in continua dezvoltare pe care l-am cumparat la o saptamana dupa lansare. Cu toate ca nu am niciun "dlc", am nivelul 32 si jumatate si pot face oricand nivelul 34 (mai am 2 "etheric light" in cufar), am Fatebringer, Praedyth's Revenge cu atac 365, am toate exoticele importante, nu ma incalzeste cu nimic sa am cateva colorate altfel. Cu toate acestea Destiny, ramane jocul cel mai jucat printre prietenii mei si apreciat si de mine.

    Ma repet si spun ca Destiny ca si alt joc, nu trebuie sa necesite achizitia "dlc"-ului / "dlc"-urilor daca acestea nu merita (pentru mine nu merita niciun "dlc", pentru ca este doar o alta parte din joc nu este ceva cu totul nou).


    AlexB

  2. #2982 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Fara DLC joci degeaba. My 2 cents.

  3. #2983 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Eu joc de placere, cate putin, cand am timp. Joc odata pe saptamana "Nightfall" si / sau "Weekly" (daca nu sunt cele din "dlc"-uri) si cateva "Crucible". Eu sunt de parere ca nu joc degeaba, dar iti respect punctul de vedere.

    Nu ma plang de Bungie, dar nici nu le achizitionez "dlc"-urile.


    AlexB

  4. #2984 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Pentru casual players e ok. Pentru cei ce joaca in fiecare zi, de la un timp devine plictisitor fara lucruri si challenge-uri noi.

  5. #2985 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Personal, abia astept Taken King. Intr-adevar, Bungie va aduce multe schimbari de aceasta data, misiuni, arme, raid, dar si exclusivitatile Sony de anul trecut. Iar ca player activ, avand 48 prieteni(45 romani) ce joaca Destiny pe Xbox One, in jur de 25 activ zilnic, in nici un caz nu voi sta fara TK. Dar, eu o sa merg pe alta solutie. Decat sa dau 40£ sau cat o fi doar pentru DLC, mai bine imi iau discul Legendary edition de pe Amazon cu 44£ azi si vand discul vechi. Pentru cei ce nu au trecut printr-un raid la Crota, printr-un Prison of Elders, Skolas, Combined arms, hartile noi in PvP, Trials of Osiris, misiunile la regina, cosider ca nu au jucat jocul. Multa lumea, chiar si prieteni din lista, au considerat ca dupa cateva luni de joc, nimeni nu il va mai juca si toata lumea se va orienta spre alte jocuri. Ei bine, asta nu s-a intamplat, lista mea de prieteni o confirma, am 3 amici ce abia s-au apucat de joc, iar eu abia astept schimbarile din septembrie, transformarea din light in levels si asa mai departe. Toate bune!

  6. #2986 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    As fi facut si eu asa, insa am DLC-urile pe RO si planuiesc sa iau TTK tot pe RO, unde pretul este de 140 de Ron. Mi se pare ok avand in vedere ca pe Dark Below si HoW am dat 157.

    Am inteles ca trebuie sa ai cumparate DB si HoW pe acelasi cont cu TTK

  7. #2987 SP
    Member bdevil's Avatar
    Si eu le-am luat de pe RO, desi cred ca trebuie sa fie mai degraba aceeasi zona decat acelasi PSN Store pentru TTK.

  8. #2988 SP
    Member nickstr's Avatar
    RO, UK și altele din Europa sunt în zona 2. Eu joc pe contul de UK cu dlc-urile luate pe contul de RO, Blu-ray cumpărat de la Altex. Nu merge sa bagi dlc-uri sau alte coduri luate de pe US pe conturi din Europa

    ---------- Post added 13-08-2015 at 17:31 ----------

    Dacă cumperi un joc fizic din US poți să-l joci și pe contul de UK, dar dacă vrei sa activezi vreun cod de pe "cărticele" dinăuntru nu va merge pe UK. Pe scurt jocurile fizice nu sunt restricționate pe zone, în schimb dlc, season-pass, add-ons și altele sunt blocate pe zone

  9. #2989 SP
    Junior Member sup3rfly's Avatar
    Eu am facut pre-order la TTK de pe contul de UK, unde costa 40 lire(~250ron). Deci daca dau cancel la pre-order-ul de pe UK, pot sa iau DLC-ul de pe RO cu 140ron ? Precizez ca season pass-ul l-am luat de pe store-ul UK si cand ma duc acuma pe store-ul de RO la TTK imi zice unavailable pentru ca nu am season pass-ul.

  10. #2990 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nu stiu de ce, dar si mie imi zice unavailable desi am luat expansion pass. Nu ii pot da preorder nicaieri.

  11. #2991 SP
    Junior Member sup3rfly's Avatar
    La mine se pare ca nu am contul de RO activat pe PS4, doar l-am folosit sa vad ce preturi sunt pe store fara sa il loghez vreodata pe consola. Cred ca dupa ce o sa ma loghez pe consola cu el si o sa activez consola, o sa ma lase sa cumpar TTK, pentru ca o sa vada ca am pe consola Season Pass-ul.

  12. #2992 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu il am activat si tot degeaba...nu mai inteleg nimic

    Imi poate explica si mie cineva ce trebuie sa fac ca sa pot da preorder ?

  13. #2993 SP
    Member nickstr's Avatar
    Google is your friend!
    Nu te poți aștepta să primești totul în viața mura în gura. Plus ca s-a mai discutat pe forum pe aici.
    PS: contul pe care aveți season pass trebuie setat ca primary

  14. #2994 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Stii sa citesti ce am scris mai sus, sau o dai cu google si gata ?

    Anyway, am gasit ceva, hope it helps:
    http://community.eu.playstation.com/.../td-p/23524372

  15. #2995 SP
    Member nickstr's Avatar
    si ca un ultim gest de suport:
    - folositi desktop/laptop/telefon + browser sa accesati Playstation Store Romania sa cumparati
    - fiti logati pe contul pe care aveti season pass, daca nu primiti eroarea



    apoasati butonul de pre-order ca sa va apara pasul urmator unde platiti
    Attached Images Attached Images snap0030.png snap0031.png

  16. #2996 SP
    Member nickstr's Avatar
    @FishyBon3 nu o mai arde ca un copil rasfatat si prost crescut. Am explicat cat de bine am putut, lasa lenea si cauta pe internet ca tot sunteti generatia nascuta pe internet sau din internet.

  17. #2997 SP
    Junior Member Andrei Gabriel's Avatar
    Asta am facut si eu si la eroare imi scrie " you already own The Dark Below" :/ dar de fapt eu am tot expansionul cumparat la pachet....[IMG][/IMG]

  18. #2998 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by nickstr View Post
    @FishyBon3 nu o mai arde ca un copil rasfatat si prost crescut. Am explicat cat de bine am putut, lasa lenea si cauta pe internet ca tot sunteti generatia nascuta pe internet sau din internet.
    Nu era necesara atitudinea de "Cauta pe google". Tot ce ai explicat a fost compatibilitatea contentului cu jocul respectiv DLC-urile cu zona, iar eu am intrebat de ce nu pot da pre-order la TTK...

    Multumesc oricum.

  19. #2999 SP
    Member bdevil's Avatar
    La mine a mers via web de pe contul RO de pe care am cumparat si season pass-ul cu dlc-ul I si II. Inca nu s-a efectuat tranzactia am impresia, nici nu stiu daca s-au blocat banii.

    EDIT: De fapt scrie si data cand se trag banii din wallet.
    Attached Images Attached Images screen-shot-2015-08-13-22.42.54.png

  20. #3000 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Pomana azi daca maine e sarbatoare: Xur a adus Ballerhornul!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 150 of 186 FirstFirst ... 50 100 140 148 149 150 151 152 160 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22
  2. X-Men: Destiny By Nash in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 24-03-2011, 16:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts