Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 179 of 186 FirstFirst ... 79 129 169 177 178 179 180 181 ... LastLast
Results 3,561 to 3,580 of 3702

Thread: Destiny

  1. #3561 SP
    Junior Member Andrei Gabriel's Avatar
    Jocul e destul de naspa singur parerea mea, si peste tot se joaca in 3 playeri sau in 6 la Raid

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

    ---------- Post added 10-09-2016 at 17:04 ----------

    Totul in joc este coop de la story pana la raiduri

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  2. #3562 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Gasesti oameni foarte multi in destiny este o comunitate imensa si foarte multi romani, avem chiar si aici un thread cu lfg si lumea raspunde, uite poti sa-mi dai si mie add si te mai ajut cum pot, din pacate pana in decembrie o sa intru foarte rar, dar sigur vei gasi foarte multi romani cu care sa te joci, ideea este ca jocul este huge are foarte mult content si o sa-ti ia ceva sa ajungi la zi plus trebuie sa treci prin multe chestii care tin de trecut si necesita foarte mult timp investit, este un mmo

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  3. #3563 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Eu zic sa te gandesti bine, ai intrat in Destiny, te-ai apucat de "droguri"
    Nimic altceva nu o sa mai faci


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #3564 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Din lipsa de timp nu imi permit sa joc decat un joc de genul, fara prea mult chef de farmat sau stiu eu. Asa ca intreb totusi, ce sa aleg dintre Destiny, Overwatch si BF1?

  5. #3565 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Pentru Destiny e nevoie de mult timp. Daca vrei ceva quick overwatch sau bf1. As sugera bf1 ca e dupa parerea mea e mai fun.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  6. #3566 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ai testat beta la B1? Eu n-aș da Destiny pe B1 nici să mă bați )

  7. #3567 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Sunt, totusi, doua shootere diferite ca mecanici, gameplay, still de joc. Unul se poate juca seara dupa munca pe post de relaxare cate o runda-doua. Si in celalalt se poate face asta, doar ca farmingul este mult mai pretentios ca o runda de Rush.

  8. #3568 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Din lipsa de timp nu imi permit sa joc decat un joc de genul, fara prea mult chef de farmat sau stiu eu. Asa ca intreb totusi, ce sa aleg dintre Destiny, Overwatch si BF1?
    Din lipsa de timp m-am lasat si eu de Destiny si WOW, pentru ca iti ocupa foarte mult timp grind-ul si farmingul (desii imi place sa fac asta foarte mult). Daca vrei un joc in care sa te distrezi si sa fie rapid iti recomand Overwatch. Si BF1 e bun, dar o sa te enervezi mai mult acolo dupa un timp (campers)

  9. #3569 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Overwatch.
    Avantaj - "pick-up-and-play" type of game, fun si rapid, dai cateva quick match-uri dupa munca fara mari batai de cap. Easy to learn, hard to master.
    Dezavantaj - e cam plictisitor cand joci singur, dar daca nu ai pretentii de rank-uri bune si esti jucator casual, n-ar trebui sa fie o problema.

    BF1.
    Avantaj - un pic mai complex decat Overwatch si Destiny in sensul ca hartile sunt mai mari, optiunile mai diverse, meciurile mai lungi. E fun, gameplay-ul e misto, bataliile sunt destul de realiste si rar vezi doua meciuri la fel cu atatea tipuri de arme si vehicule pe teren + ceva parte singleplayer.
    Dezavantaj - camperi, sniperi, pe hartile mari poa' sa treaca si 5 minute fara sa omori pe cineva, trebuie rabdare si coordonare intre coechipieri.

    Destiny.
    Avantaj - daca nu esti fan PvP, ai o componenta destul de mare in PvE: poveste, strike-uri, misiuni, quest-uri, raid-uri, super multe optiuni de dezvoltare a unui caracter si de customizare a modului in care te lupti, flexibilitatea fiind la ea acasa. Daca esti fan PvP, cu atat mai bine, componenta e destul de bine inchegata.

    Dezavantaj - CLAR daca joci singur o sa te plictisesti. Necesita niste grind + farming, dar asta nu inseamna ca devine monoton, atat timp cat ai cu cine sa joci. Cu straini nu e aproape deloc la fel de amuzant, partea buna e ca sunt foarte multi oameni care joaca, inclusiv romani aici pe forum, iar daca nu ai nicio problema cu engleza si vorbitul la microfon, gasesti usor oameni cu care sa joci pe forumuri (ori romani aici, ori straini pe site-ul Bungie). Exista grupuri atat pentru incepatori cat si pentru experti, ideea e ca fanbase-ul e mare, doar sa vrei.

    Conlcuzie: Destiny daca ai cateva ore pe zi la dispozitie si nu te sfiezi de microfon, BF1 daca vrei ceva mai realist si bazat in PvP, Overwatch daca vrei ceva rapid si fun, exclusiv PvP (dar fi pregatit sa trebuiasca sa iesi un pic din zona de comfort).

    ---------- Post added 13-09-2016 at 23:57 ----------

    BTW guys, tocmai au bagat private matches (pentru current-gen doar).

  10. #3570 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Ai zis-o cat se putea de bine și m-ai lămurit. Cred că rămân pe Destiny. Aștept să apară versiunea completă.

  11. #3571 SP
    Member nire's Avatar

  12. #3572 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Are cineva chef de un raid in seara asta pentru calcified fragments? As avea nevoie de putin ajutor

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  13. #3573 SP
    Junior Member Andrei Gabriel's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Ai zis-o cat se putea de bine și m-ai lămurit. Cred că rămân pe Destiny. Aștept să apară versiunea completă.
    Nice choice

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  14. #3574 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Sarcasm on or off?

  15. #3575 SP
    Junior Member Andrei Gabriel's Avatar
    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

    ---------- Post added 14-09-2016 at 16:44 ----------

    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Sarcasm on or off?
    On on ) si eu am destiny indoctrinat

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  16. #3576 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Destiny is life! Am băgat aseară câteva ore, au modificat ăștia ceva la ultimul update, drop-ul la engrams e mărit rău )

  17. #3577 SP
    Junior Member Andrei Gabriel's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Destiny is life! Am băgat aseară câteva ore, au modificat ăștia ceva la ultimul update, drop-ul la engrams e mărit rău )
    Exotice sau...saracii?

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  18. #3578 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    muuuulte verzi si albastre, de unde exotice sau legendare . exotice mi-au picat doar cu coins. am schimbat mai multe chesti cu acel update.

  19. #3579 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Am tot făcut boss-ul de pe Dreadnought, cel easy (cu săritul peste zid, care nu știți ), de câteva ori. 3 galbene, 2 mov din 8 încercări

  20. #3580 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 179 of 186 FirstFirst ... 79 129 169 177 178 179 180 181 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22
  2. X-Men: Destiny By Nash in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 24-03-2011, 16:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts