Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 37 of 77 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast
Results 721 to 740 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #721 SP
    Member VictusG's Avatar
    Eu am inceput putin sa joc pe un Series X, in Quality Mode, merge cred ca in 20 fps, penal, sincer nu inteleg cum pot sa scoata asa ceva, adica chiar nu au rusine, daca pun in Performance acolo merge cam in 60 aprox, dar grafica e cam ciudata, nu stiu, *incetosata*, dar sincer e acceptabila, la ce citisem pe aici ma asteptasem mai rau.

  2. #722 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Pe ps5 cum este experienta? Mi-a ajuns jocul, insa nu si ps5-ul, asa ca astept.

  3. #723 SP
    Member dtancu's Avatar
    Bai, pe PC in RTX se vede frumos, cine zice altceva mănâncă **** la greu. Cred ca e mai mult chestie de gust, cine e obișnuit cu RTX gen CoD, mai dark cu contraste mari, nu cred ca va aprecia stilul asta colorat neon cu multă lumina difuza. Dar de arătat arată mișto.
    Unde mai e de lucrat pe PC e la HDR. Are setări multe, intr-adevăr, are și curba de gama și paperwhite și max nits însă e cumva ciudat...la mine duce 1000 nits monitorul și chiar și așa are doar câteva lumini strălucitoare, restul e cam haze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Attached Images Attached Images pic1.png pic2.png

  4. #724 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Acum ca mi-a venit comanda si am instalat jocul, asa cum mi-am propus, voi juca cu toate cele trei " drumuri ale vietii".

    Cu trei gagici!

    1.Tipa africana cu parul carliontat blond si tatuata cu motive reptiliene este STREET KID.
    2.Tipa caucaziana cu parul roscat/albastru, cu tatuaje rebele, este NOMAD.
    3.Tipa asiatica cu parul verde si tatuata cu coduri de bare este CORPORATE.


    18+





    De care va place cel mai tare?


    Credeti ca modderii vor crea moduri in perioada urmatoare prin care sa mai adauge si alte coafuri, alte unghii, noi forme de iris sau tipuri de ochi bionici, poate si......niste SANI MAI MARI, chiar silicoane?
    Poate chiar sa customizam muschii la brate, picioare si abdomen?

  5. #725 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by razzz911 View Post
    Pe ps5 cum este experienta? Mi-a ajuns jocul, insa nu si ps5-ul, asa ca astept.
    Pe ps5 e modest grafic jocul; are din fericire fps pe la 60. Dar arata spalacit si blurat.

  6. #726 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Cu ocazia lansarii jocului:

  7. #727 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Acum ca mi-a venit comanda si am instalat jocul, asa cum mi-am propus, voi juca cu toate cele trei " drumuri ale vietii".

    Cu trei gagici!

    1.Tipa africana cu parul carliontat blond si tatuata cu motive reptiliene este STREET KID.
    2.Tipa caucaziana cu parul roscat/albastru, cu tatuaje rebele, este NOMAD.
    3.Tipa asiatica cu parul verde si tatuata cu coduri de bare este CORPORATE.


    18+





    De care va place cel mai tare?


    Credeti ca modderii vor crea moduri in perioada urmatoare prin care sa mai adauge si alte coafuri, alte unghii, noi forme de iris sau tipuri de ochi bionici, poate si......niste SANI MAI MARI, chiar silicoane?
    Poate chiar sa customizam muschii la brate, picioare si abdomen?
    Ai nevoie de o domnisoara in viata ta . Nu esta sanatoasa obsesia ta ptr sani virtuali .

  8. #728 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Nu sunt obsedat.
    Vreau sa vad cam cat de mult au depus efort producatorii in customizarea personajelor.
    In pielea goala se poate vedea cel mai bine, mai ales tatuajele.Care apropo, sunt cam putine.
    Sunt aspecte pozitive , precum faptul ca personajul arata a OM, si nu a manechin cum vedem in Fallout sau ca ceva horror din Mass Effect Andromeda.
    Sunt si aspecte negative, pentru ca sunt cam putine optiuni si prea putine varietati . Si se pare ca lasa asta pe seama modderilor.
    De exemplu, nu poti sa-ti customizezi muschii bratelor, abdomenul, picioarele.....si prin asta sa ai abilitati de forta fizica si putere mai multa in lovirea inamicilor, ori sa-ti customizezi picioarele in asa fel incat sa poti sari mai sus sau sa poti alerga mai repede. Aia cu adaugarea punctelor in abilitati nu mi se pare convingatoare. Era mai inovativ sa-ti dobandesti abilitatile si punctele forte dupa cum iti modelezi personajul. Iti arata dupa customizare ce abilitati si puncte forte ai si la ce aspecte esti vulnerabil. Ar fi facut customizarea mai palpitanta.
    Putea sa ne puna sa ne customizam si organele interne: creierul, inima, plamanii........ar fi fost grozav.
    Poate chiar sa-ti adaugi boli, defecte si afectiuni ca sa faca experienta mai provocatoare in joc.

    Apoi, de ce nu ma lasa sa-i pun personajului si protezele bionice? Sau sunt adaugate pe parcurs?

    La fel si hainele...ti le da asa default.
    N-ar strica sa vedem par mai lung si mai multe varietati si marimi de sani la femei.

    ---------- Post added 10-12-2020 at 20:22 ----------

    Stiu, jocul are first person camera, dar o sa existe pe termen lung si un third person camera in maxim 6-12 luni, fie de la producatori, fie de la modderi.

  9. #729 SP
    Manager paul's Avatar
    Visual Tech Tour - The Maxed Out Next-Gen PC Experience:

    PS4 vs PS4 Pro Frame-Rate Tests - Can Consoles Run Cyberpunk?:

    PS4:
    - dynamic resolution - 720p-900p - really blurry
    - in jurul lui 20-25fps, scade pana la 15fps, uneori cu stutters
    - indoors mai ajunge la 30fps, dar scade cand e actiune

    PS4 Pro:
    - dynamic resolution - 972p-1188p
    - indoors e mult mai consistent in 30fps
    - outdoors scade frame-rateul, dar nu chiar la nivelul PS4

  10. #730 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Bai, pe PC in RTX se vede frumos, cine zice altceva mănâncă **** la greu. Cred ca e mai mult chestie de gust, cine e obișnuit cu RTX gen CoD, mai dark cu contraste mari, nu cred ca va aprecia stilul asta colorat neon cu multă lumina difuza. Dar de arătat arată mișto.
    Unde mai e de lucrat pe PC e la HDR. Are setări multe, intr-adevăr, are și curba de gama și paperwhite și max nits însă e cumva ciudat...la mine duce 1000 nits monitorul și chiar și așa are doar câteva lumini strălucitoare, restul e cam haze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Atunci sunt pregatit sa mananc cacao. Joc pe ultra, maxim tot si cu ray tracing, arata a joc de acum cativa ani. Texturile sunt misto, dar atat...

  11. #731 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Am tot stat in dubii in ultimele ore si, pana la urma, mi-am anulat definitiv precomanda. Daca am reusit sa-l astept atatia ani, cu siguranta mai pot astepta cateva luni pentru upgrade-ul next-gen.

    Simt ca daca il joc acum nu-l voi putea aprecia la adevarata valoare, pentru ca am certitudinea ca e un joc bun, din punctul de vedere al povestii principale, al side-quest-urilor si chiar al gameplay-ului. Doar ca stadiul tehnic actual estompeaza toate punctele forte.

    Imi pare rau pentru Cd Projekt Red, dupa atatea amanari si povestea cu crunch-ul, tot nu au reusit sa livreze un produs finisat, fapt ce le va stirbi in mod cert credibilitatea in viitor.

  12. #732 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Gameplay-ul sa stii ca n-o sa te dea pe spate. Povestea si personajele, poate, mai tre' sa joc. Dar orice in afara de poveste si personaje, e cel mult mediocru (ca si la W3 de altfel), dar tot ca la W3, daca sunt indeajuns de bune, o sa-l eleveze pe culmile culmilor.

  13. #733 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Imi pare rau, oricat mi-ar placea povestea, intriga, etc. Nu pot trece peste cum arata pe PS5. Sunt o sumedenie de jocuri pe PS4 care arata mult mai bine, GTA ii da clasa.

    Chiar pare un joc de PS3/XBOX360... n-am vazut asa ceva, texturi sterse, low-res, HDR implementat ca dracu’.

    Singurele plusuri sunt 60 fps si story(cat am jucat).

    Regret ca m-a mancat in fund sa-l iau aseara si n-am mai avut rabdare. Dezamagitor sa lansezi asa ceva, chiar nu ma asteptam din partea celor care au facut Witcher-ul, un joc senzational, o incantare grafica chiar si pe PS4.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #734 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu am reusit sa joc decat vreo 30 minute, dar da...grafic este dezamagitor
    Mi se pare absolut penibil sa scoti asa ceva si sa fie jucabil si pe PS5. Macar de nu lansau si versiunile astea acum, dar in halu asta...

    Nah, o sa fac un prim playthrough, dar cred ca pentru ceva mai complex o sa astept upgrade oficial.

    Sper sa-mi schimb parerea dupa cateva ore, dar din ce tot citesc peste tot...va fi cam greu

    Overall cred ca Witcher 3 arata mai bine in 4K pe Xbox One X spre exemplu

  15. #735 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Witcher 3 arata mai bine si in 1080p decat asta, sincer...

  16. #736 SP
    Member Rukax's Avatar
    Eu nu inteleg cum de l-au amanat de atatea ori si jocul arata asa. Inteleg ca acum e tranzitia dintre ps4>ps5 dar totusi nu cred ca ar trebui sa fie o scuza atata timp cat exista jocuri care arata superb chiar si pe PS4 vanilla (God Of War, RDR II, The Last of Us 2, etc.). Si eu chiar consider ca desi povestea/personajele intruchipeaza nucleul unui joc, grafica e la fel de importanta. Adica...daca nu jucam jocuri doar pentru grafica, de ce nu am ramas la PS1? Ca deh, la ce sa conteze grafica cand tehnologia avanseaza si apar console imbunatatite.

  17. #737 SP
    Manager paul's Avatar
    Daca acum e asa, in aprilie (data initiala de lansare) cum se prezenta? Mai bine il amanau pana aveau toate platformele gata.

  18. #738 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Am jucat si eu o ora ca street kid, am terminat obiectivul ala de investigatie si omorat cativa inamici, pana am ajuns la apartamentul personajului.
    Cam de acolo m-am oprit.

    Pareri:
    1. grafica imi place. Arata frumos pe orice setare, si pe low, si pe medium, si pe high si pe ultra (motion blur insa trebuie neaparat scos fiindca este cea mai insuportabila porcarie implementata vreodata in istoria jocurilor).
    Arata bine, exact cum era la E3 in 2018. Nu ma asteptam sa fie altfel si chiar ma mir ca nu v-ati plans atunci ca arata a joc de 2013.
    Jocul a fost in dezvoltare din 2011, are motor grafic mai vechi, REDEngine 4, o versiune imbunatatita a motorului grafic REDEngine care a fost folosit prima data in Witcher 2. Nu mi-am facut asteptari mari, repet!
    Nu e grafica de 2018-2020, dar compenseaza detaliile si vastitatea orasului. E cu mult peste GTA V si RDR2 la nivelul de detalii , nu mai spun de alte RPG-uri precum Fallout care sunt in mare goale, sau RPG-uri liniare si limitate precum Deus Ex si Mass Effect . Nu are fizica lui Metro Exodus, nici grafica fotorealistica ca-n Star Wars Battlefront, nici Unreal Engine 5,nici CryEngine, dar asta e .
    Ganditi-va ca in 2007 se lansa Crysis care incingea toate calculatoarele high-end, iar 10 ani mai tarziu, Fortnite, cu grafica lui cartoonish, a devenit cel mai popular joc. Acum multi o ard prin Among Us
    Mai sunt apoi milioane de jucatori care inca joaca pe calculatoare slabe, si nici consolele next gen nou aparute nu prea cred ca ar fi suportat un Cyberpunk cu grafica de 2020 la fel cum s-ar putea vedea pe un PC high end cu setari ultra. Producatorii au nevoie si de banii celor care au PC-uri low si middle-end. Plus ca e un motor grafic vechi, iar unul nou i-ar fi costat enorm.
    Ce sa mai zic?
    Ziceti mersi ca Cyberpunk arata cum arata intr-o lume in care jocuri cu motoare grafice vechi de 20 ani precum Call of Duty fac vanzari de milioane de exemplare anual. Dar mai ales pe o piata a gamingului acaparata de industria telefoanelor mobile a caror jocuri au devenit mult mai populare. Trebuie sa recunoastem, suntem intr-o continua stagnare de la Crysis 1, cu toate imbunatatirile anuale, si mai e cale lunga pana vom dezvolta jocuri care sa aiba grafica fidela realitatii.
    Pana la un nou salt tehnologic (probabil realizat de cloud gaming, dar asta ar presupune ca industria hardware sa nu mai fie lacoma, ori se inventeaza ceva dispozitiv prin care sa ne simulam noi jocurile si simulatoarele cu grafica realista folosindu-ne creierul ) , va trebui sa ne multumim cu atat.





    2. gameplay-ul e bun.......cred ca o sa-mi ia sute de ore sa-l experimentez si sa-i pot acorda o nota corecta.

    3. povestea - idem


    Ce ma deranjeaza pe mine si m-a facut sa incetez pentru o vreme jucatul:
    - bugurile si glitch-urile: cred ca o sa treaca vreo 3-6 luni pana cand cand jocul va deveni jucabil
    - camera first person : ma ia ameteala. Chiar sper sa avem cat mai curand un third-person camera.
    - cam nefinisat: poate si pentru ca au taiat din continut si il pastreaza pentru DLC-uri si expansionuri.
    -interfata : cand vad meniul ala rosu si inventarul , ma ustura ochii. Inteleg ca e tematic, dar ar fi de bun simt sa putem schimba noi culorile si temele meniului.

    Sper ca o mare parte a problemelor sa le rezolve chiar MODDERII, si chiar cat mai curand.
    M-am abonat deja la pagina de Cyberpunk de pe Nexus.

  19. #739 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    O sa spun evidentul dar ce jucati voi pe PS5 e tot versiunea PS4. Vizual ramane la fel. Nu e joc de PS5.

    Sunt de acord cu razvan, ii trebuia un quality mode pe ps4 pro (probabil ar fi rupt consola, daca in performance e 30 fps), ca sa il folosesti in ps5.



  20. #740 SP
    Member dtancu's Avatar

    Cyberpunk 2077

    Quote Originally Posted by paul View Post
    Visual Tech Tour - The Maxed Out Next-Gen PC Experience:

    PS4 vs PS4 Pro Frame-Rate Tests - Can Consoles Run Cyberpunk?:

    PS4:
    - dynamic resolution - 720p-900p - really blurry
    - in jurul lui 20-25fps, scade pana la 15fps, uneori cu stutters
    - indoors mai ajunge la 30fps, dar scade cand e actiune

    PS4 Pro:
    - dynamic resolution - 972p-1188p
    - indoors e mult mai consistent in 30fps
    - outdoors scade frame-rateul, dar nu chiar la nivelul PS4
    Cam nașpa situația pe PS4...și ma îndoiesc sa il optimizeze vreodată pt last-gen


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 77 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts