Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 46 of 77 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 ... LastLast
Results 901 to 920 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #901 SP
    Senior Member BizZare's Avatar

    Cyberpunk 2077

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    As putea intelege de ce pe base PS4/Pro Xbox One/X da crash - e ceva bottleneck si cand se sugruma de tot, da crash - dar nu pot intelege de ce face asta si pe PS5. In cele 15h de joc, cred ca am avut peste 20 de crash-uri, complet random si niciodata in acelasi loc sau la aceiasi actiune.
    Probabil felul in care este emulat, i se aloca aceleasi resurse ca la un PS4 Pro...desi nu-mi explic cum de are 60fps in cazu asta
    Consolele sunt pe arhitectura AMD corect?
    Pe PC buba a fost gasita de comunitate...
    “Redditors noticed that on AMD hardware, Cyberpunk 2077 was mostly using physical cores and leaving the secondary logical cores idle... The quick fix is easy, simply altering one line in the offending passage enables the game to allocate the maximum number of threads to the processor. On every AMD processor, this will increase utilization. Over a hundred redditors have tried the fix and reported that utilization went from 50% to 75%, on average.”
    Probabil ca e la fel si pe console insa noi nu putem modifica codul.
    https://www.techspot.com/news/87947-...rformance.html

    LE: pt mai mult RAM trebuie sa pui puncte pe intelligence

  2. #902 SP
    Member iionut's Avatar
    Hi,
    n-am prins PS5 si asa am ajuns sa il joc pe PC, rezolutie FHD si detalii Ultra. In peste 12 ore de joc n-am avut vreun crash iar cateva glitch-uri am observat, dar nimic major. Versiunea pentru PC pare ok, poate cand voi prinde un PS5 anul viitor si voi juca alt fir narativ pe versiunea de consola (incepusem cu Nomad) atunci sa fie mearga ok si poate chiar la rezolutie 4k 60 cps.
    Din cate am inteles, acum ruleaza o rezolutie putin mai mare decat FHD

  3. #903 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    La cum merge pe PC imi e ca pe next gen nici 4k dinamic nu va fi. Nu cu 60 fps adica.

    Vedeti ca GamersNexus au facut test cu jocul pe CPUs. Nu l-am vazut. Daca nu il pune nimeni aici il pun eu diseara

  4. #904 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Depinde, jocul este foarte prost optimizat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #905 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte interesant ce zice Lou aici si cum pune problema


    Nu inteleg 2 chestii:
    1. jocul are cross platform saves?
    2. ce performance si resolution modes pe Stadia? O fi cumva versiunea de X1X?

  6. #906 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu inteleg 2 chestii:
    1. jocul are cross platform saves?
    2. ce performance si resolution modes pe Stadia? O fi cumva versiunea de X1X?
    cred ca se refera la Stadia performance/resolution modes. Ai 3 moduri: 720p, 1080 si 4k. Pentru 4k, iti trebuie abonament Stadia Pro si parca iti trebuie si Chromecast Ultra.

  7. #907 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din cate stiu, exista 2 moduri la Stadia. Cel free, de 1080p si cel de up to 4k.
    Si nu se refera la alea, ci strict la modurile din Settings, d-aia nu inteleg care-i faza.

  8. #908 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Patch 1.05 coming soon: https://gameplayerr.com/cyberpunk-2077-patch-105/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #909 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ooo da, FPS drops fixed, nice 1.
    Dupa ce am modificat stringul din exe am in jur de 56-70 FPS constant cand conduc prin oras cu setari pe ultra si DLSS - Quality, asa ca cine are procesor AMD Ryzen, give it a go.

    Acum sa revenim la missions and side missions
    Pro tip, cine vrea sa faca banu gros uitati-va pe harta la misiunile pentru NCPD, sunt practic random encounters unde puteti face dreptate in numele politiei, un fel de vigilante missions din GTA dar mult mai complexe deoarece pot dropa data sharduri care duc la alte side missions, tech upgrades, etc. you get the gist of it.

  10. #910 SP
    Junior Member Demigodesss's Avatar
    Pentru mine, cinismul de care au dat dovadă CDPR m-am făcut să-mi pierd respectul pentru ei. Și zic asta din perspectiva unuia care a are toate Witcher-urile cumpărate și jucate de 3 ori fiecare.

    De ce zic cinism? Pentru că au lansat cu bună știință un joc care nu poate rula pe generația veche de console, si asta doar că sa facă rost de bani. Știau că pe PC vor fi piratați in draci, și generația noua de console încă nu a adunat o masa critica de oameni care să cumpere jocul.
    Așa că au "prăduit" că alt termen mai potrivit nu găsesc, și au înșelat milioane de fani. Milioane. Let that sink in...
    Eu cred că țeapa asta nu se compară cu nimic din istoria jocurilor video. Nici măcar epic failul care a fost Watchdogs. Și nu, nu comparați cu Witcher 3, pentru că ăla era cât se poate de jucabil la lansare. Nici nu încape comparație. Acum se încadrează la categoria FRAUDĂ. Nimic mai puțin.

  11. #911 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Probabil aveau nevoie de bani sa își plătească oamenii și acum o sa treacă la treaba și repara jocul cu patch uri
    Eu unul o sa ii iert dacă in 2-3 luni e ce trebuie

  12. #912 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Sa mai descretim fruntile


  13. #913 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    A mai fost un caz oarecum asemanator: Mass Effect: Andromeda.

    Priveste partea buna a lucrurilor: Cyberpunk 2077 a fost lansat ca editie standard (fara deluxe, gold, blablabla edition) si pretul de aprox. 300 de lei e mult sub concurenta (de ex. Ubisoft).

  14. #914 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Ma uit la lansarea GTA V. sept.2013 ptr PS3/360, noi. 2013 consolele noi, noi. 2014 ptr PS4/XB1 si aprilie 2015 ptr PC.

    Practic CDPR puteau face cam la fel.


    Si AC Unity e un alt caz asemanator. Chiar citeam un articol in care preciza ca desi Unity s-a vandut bine, la Syndicate au fost taxati ca vanzari, si apoi au luat un an liber.

  15. #915 SP
    Junior Member Blackice343's Avatar
    Il joc pe next gen si in afara de faptul ca-s texturile blurry e un joc bun. Ar fi si mai bun daca nu ar crapa PS5ul din 40 in 40 de minute.

    Am facut niste poze, nu-s cele mai profi sau incadrate but i had fun while taking them.
    https://imgur.com/gallery/xV9R65X

  16. #916 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    There you go

    EDIT: tocmai am vazut un review in care zicea ca lumea din joc si povestea sunt bune, gameplay slab (mai ales gunplay), armele nu sunt variate ca functionalitate (adica alegi cea mai puternica si merge pe orice inamic), hackingul in combat poate fii cool dar nepractic (rezolvi mai repede impuscandu-i), dialog heavy, sidequesturile sunt bune si e "meat" of the game (era vb ca jocul e scurt, si zicea ca daca doar treci prin main story, nu treci de 20h, restul e umplut cu sidequests, care extind lumea cyberpunk), actingul lui keanu e flat (zicea si el ca vb de keanu, asa e la el), endingurile sunt cam lackluster (si pot fi influentate de side quests). in mod normal i-ar fi dat 80%, dar cu bugs si crashes (multe, a mess) ii da 70%.

    Nu am jucat inca dar cred a insumat per total cum e cu jocul.


    E ciudat ca acum reviewul de la Gamepot, cel putin ca nota (nu l-am citit), nu e asa exagerat. Poate e un joc de 80, 90 hai, dar starea in care e trage nota mai jos.

  17. #917 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnConstantine View Post
    There you go

    Quote Originally Posted by paul View Post
    PS4:
    - dynamic resolution - 720p-900p - really blurry
    - in jurul lui 20-25fps, scade pana la 15fps, uneori cu stutters
    - indoors mai ajunge la 30fps, dar scade cand e actiune

    PS4 Pro:
    - dynamic resolution - 972p-1188p
    - indoors e mult mai consistent in 30fps
    - outdoors scade frame-rateul, dar nu chiar la nivelul PS4
    Xbox One:
    - dynamic resolution - 675p-810p - super grainy
    - mai slab la frame-rates ca PS4, cu hang-ups

    Xbox One X:
    - dynamic resolution - 1188p-1674p
    - arata la fel ca PS4 Pro
    - mai slab la frame-rates ca PS4 Pro

  18. #918 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Modders. Warning, au schimbat sabia cu altceva mai NSFW


  19. #919 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Ce atmosfera de inmormantare! Cred ca sunt singurul care se bucura de joc. Citesc pana si jurnalele alea . Am cu cine discuta niste spoilers ? Sau...

  20. #920 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Iata niste filmulete incarcate de mine pe You Tube.
    La inceput am fost entuziasmat de poveste si de cum a inceput, dar apoi...parca ma simt cam inselat putin.


    1. Customizez trei personaje feminine, fiecare cu clasa proprie: Street Girl, Miss Corporate si Chicky Nomad. Incerc sa le fac cat mai diferite, de rase diferite, cu coafuri diferite cu culori diferite, aspect diferit, forme diferite, tatuaje diferite, piercinguri diferite, chiar cicatrici diferite.








    2.Inceputul pentru fiecare lifepath este promitator, si cat de diferit incepe povestea pentru fiecare clasa.



    3.Dar apoi se ajunge ca de fapt sa fie o singura clasa , fara sa mai tina cont de origine si povestea devine aceeasi. Ma indreapta spre intalnirea cu acelasi personaj secundar si aceeasi misiune care va fi la fel indiferent de clasa aleasa.
    Ca esti nomad, corporate sau streetkid, tot o sa faci aceeasi misiune si in acelasi fel, fara abilitati si modalitati diferite.






    4.Si in final, toate povestile ajung la acelasi punct.






    Am gresit eu undeva ?
    Sau pur si simplu povestea e una singura si alegerea clasei e absolut degeaba?

    Pai daca e asa, continui mai departe doar cu un singur lifepath.
    Pentru cine a jucat pana la final cu 2-3 lifepahts, chiar nu mai exista nicio diferenta pe parcurs? Nu sunt finaluri diferite pentru fiecare lifepath?





    ---------- Post added 15-12-2020 at 08:44 ----------

    Apropo: observati ca toate trei au aceeasi voce de actrita din Texas , indiferent ca e caucaziana, asiatica sau africana.
    Asta mi se pare cam RASISM!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 77 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts