Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 132 of 155 FirstFirst ... 32 82 122 130 131 132 133 134 142 ... LastLast
Results 2,621 to 2,640 of 3100

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #2621 SP
    Junior Member ticaaa's Avatar
    am o intrebare eu base game witcher 3 nu il am
    pot sa cumpar numai blood and wine si sa il joc?

  2. #2622 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Simplu: nu.

  3. #2623 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nu poti, ai nevoie de jocul original ca sa te poti juca Blood and Wine.

  4. #2624 SP
    Junior Member SYLENTm's Avatar
    Deci am 20 de zile sa termin jocul, inainte sa iau season passul si sa joc tot ce si in DLC-uri. 40 de ore pana acum, mai am mult

  5. #2625 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu te grabi, take your time. Mi se pare ca le poti face si in paralel, daca nu ma insel

  6. #2626 SP
    Member Mousey's Avatar
    Conținutul variantei retail a expansiunii:



    De asemenea, cei care au cumpărat expansiunile în format digital și vor cărțile, le pot cumpăra completând formularul de aici.

  7. #2627 SP
    Member b615dub's Avatar
    Există șansă de o posibilă versiune GOTY ?

  8. #2628 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mai multe carti pentru mizeria aia de gwent? Nu multumesc, pana si Yu-Gi-Oh e mai bine gandit.

  9. #2629 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Există șansă de o posibilă versiune GOTY ?
    Au spus acum ceva timp ca nu o sa fie o editie GOTY. Tu poti sa astepti, dar sunt sanse sa nu se intample.

    Bine ca se intregeste familia de carti Gwent. Era isterie pe eBay, se dadeau astea cu o caruta de bani pentru ca au venit fiecare separat, pe filiera Xbox si Playstation.

  10. #2630 SP
    Member Mousey's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Mai multe carti pentru mizeria aia de gwent? Nu multumesc, pana si Yu-Gi-Oh e mai bine gandit.
    Clar e mai bine gândit. Yu-Gi-Oh e mișto de tot. Nu poți să compari un minigame cu un TCG în toată regula.

    Gwent a fost exact ce trebuia, nu e nevoie de rocket science pentru un joc într-un joc. Și cărțile ce le primești sunt mai mult ca suvenir, nu prea se pretează jocul când ai oponenți adevărați.

  11. #2631 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Mai multe carti pentru mizeria aia de gwent? Nu multumesc, pana si Yu-Gi-Oh e mai bine gandit.
    Nu stii ce zici. E un game design absolut fenomenal in spatele jocului aluia, daca nu stii tu sa joci e altceva.

  12. #2632 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Pff, Gwent e jocul adevărat, fazele în care îl controlezi pe Geralt sunt doar așa ca bonus.

  13. #2633 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Exact! Ce apreciez la Gwent este ca au facut si un fel de mini-poveste in el. In loc sa deschizi pakuri cu carti tre sa te plimbi in un overworld, mai rezolvi o fatuca, mai ajuti un pescar si asa iti faci deckul. Este ceva revolutionar pentru un TCG. Maine-poimaine se mai apuca vreun polonez nebun si scrie niste carti despre loreul din Gwent.

  14. #2634 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Nu stii ce zici. E un game design absolut fenomenal in spatele jocului aluia, daca nu stii tu sa joci e altceva.
    Nu fa presupuneri, aproape am platina la Witcher, deci implicit am castigat toate jocurile de Gwent. Dar jocul necesita mai putina strategie decat carti OP. Degeaba ai tu strategie buna cand inamicul pune carti de 10 pct pe care nu le afecteaza ceata, don't you think? Problema e ca jocul presupune numai colectarea cartilor puternice, si nu neaparat compunerea unui pachet sinergetic. Un TGC trebuie sa insemne mai mult decat colectii de carti (vezi Hearthstone, Yu-Gi-Oh etc.), altfel acestea nu sunt altceva decat colectibile integrate intr-o mecanica nasoala.

    Pe cat de mult mi-a placut Witcher, pe care il consider cel mai bun joc al generatiei actuale, pe atat de groaza mi-a fost de jocurile de gwent. Noroc ca se poate salva inainte de fiecare joc.

  15. #2635 SP
    Member Mishy's Avatar
    Nu zic ca nu ai dreptate, dar comparatia cu Hearthstone si Yu-Gi-Oh nu-si prea are rostul. Gwent e doar un mini-game pe care il poti juca doar contra AI-ului, pe cand celelalte se joaca in turnee pe bani grei.

  16. #2636 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am presupus ca nu stii sa joci pentru ca singurele persoane pe care le-am auzit ca blameaza gwent-ul nu stiau deloc sa joace. Si da, tu compari un mini-game creat in timpul liber al celor de la CD PR cu jocuri online stand-alone in care s-au turnat milioane de dolari si au stat ani buni in development. Si chiar si-asa, crezi ca in Hearthstone nu-ti trebuie carti bune ca sa castigi? Bineinteles ca sinergia e mai evoluata acolo pentru ca sunt mult mai multe carti si tipuri, dar asta nu inseamna ca la gwent nu trebuie sa tii cont de sinergia dintre carti atunci cand iti compui un deck (din a 2-a jumatate a jocului incepeam sa castig aproape fara sa mai folosesc cartile alea OP de 10). Si nici nu ar avea acelasi farmec daca l-ar fi complicat prea mult.

    Inteleg ca nu e la fel de complex si evoluat, dar sa spui ca e o mizerie mi se pare ignorant.

  17. #2637 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Nu fa presupuneri, aproape am platina la Witcher, deci implicit am castigat toate jocurile de Gwent.
    Este o presupunere sa credem ca ai castigat jocurile alea de Gwent destul de usor incat sa fie fun si relaxant. Alta presupunere e ca te-ai dat cu capul de un perete de destule ori incat a cedat peretele, peretele fiind inamicul in Gwent iar capul fiind Save Gameul tau.

  18. #2638 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cred ca trebuie sa treci prin ambele experiente ca sa te consideri un jucator adevarat de gwent . I know I did...

  19. #2639 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Am urat in draci in primul run Gwentul... dar in al doilea cand am prins ideea cu ce si cum preferam sa caut NPCs sa joc gwent in loc de misiuni

    Trebuie sa inveti repede cum sa "inchizi" deckul cu monsters si in rest e foarte simplu.

    Nu , nu e Hearthstone si nici nu trebuie sa fie , e doar un mini game si unul foarte reusit.

  20. #2640 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    same here Trefla, cand am inceput jocul am ignorat tot ce a tinut de gwent si dupa vreo 40-50 de ore de joc tot citeam eu pe net ce misto e gwent si cat de interesant este si am inceput sa-l joc si de atunci nu am mai facut nicio misiune doar am cautat NPCs sa ma joc si sa le iau cartile din pacate ratasem una din cauza unui bug. Cred a am petrecut o saptamana jucand doar gwent nimic altceva .

    de abia astept sa am din nou timp liber si sa reiau jocul de la 0 cu toate expansionurile .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 132 of 155 FirstFirst ... 32 82 122 130 131 132 133 134 142 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts