Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 26 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 509

Thread: Hearthstone: Heroes of Warcraft

  1. #81 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Mie in 40 + pachete nu mi-a picat nicio legendara.
    O să mă înjuri...


  2. #82 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Stiu videoul Imi place ca ii mai pica si epica, nu erau de ajuns doar alea...

    Vorbind de momente norocoase

  3. #83 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am jucat Arena doar de 2 ori... poate si pentru ca n-am inteles exact sistemul. M-am "pregatit" si eu cu 2-3 eroi, si cand sa joc, nu era niciunul din ce ma pregatisem. Inteleg random-ul de fun... de a juca cu chestii necunoscute, insa pt. 150 gold m-am gandit ca nu merita sa pierd. Daca aveti un ghid, un sfat pt. Arena, let me know. Me = noob! Si inca joc Ranked...

    Sau daca aveti un ghid simplu de facut gold si dust (in afara de daily quests si "beat them all").

    P.S. Ce culoare au cartile cele mai tari (legendary/epic)? (i know, noob)

  4. #84 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Cel mai bun ghid pe care il stiu

    Hearthstone Arena Guide - Icy Veins

    Culorile sunt ca la WOW, daca mai ti minte Legend-portocaliu epic-mov rare-albastre common-gri

  5. #85 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Arena este un mod excelent pentru a te familiariza cu toate cărțile din joc, să fi pregătit pentru imprevizibil, să înveți care este valoare fiecărei cărți și când trebuie folosită și când nu. Un bilet costă 150 gold, dar ai garantat cel puțin un pack printre rewards (=100 gold).

    Cu cât ai mai multe victorii, cu atât valoarea la rewards crește, după cum urmează:

    Wins Key Number of rewards Rewards Random Reward Pool
    0 Novice 2 One expert pack + One random reward25-40 gold or 25-40 dust or One common card
    1 Apprentice 2One expert pack + One random reward 30-50 gold or 30-50 dust or One common card
    2 Journeyman 2 One expert pack + One random reward 40-50 gold or 40-50 dust or One common card or One rare card
    3 Copper 3 One expert pack + 25-35 gold + One random reward 20-25 gold or 25 dust or One common card or One rare card
    4 Silver 3 One expert pack + 40-60 gold + One random reward 20-25 gold or 25 dust or One common card or One rare card
    5 Gold 3 One expert pack + 50-60 gold + One random reward 45-55 gold or 45-60 dust or One common card or One rare card
    6 Platinum 3 One expert pack + 75-85 gold + One random reward 45-55 gold or 50-60 dust or One golden or regular common card or One golden or regular rare card
    7 Diamond 3 One expert pack + 150-160 gold + One random reward 20-30 gold sau 20-25 dust sau One golden or regular common card sau One golden or regular rare card
    8 Champion4One expert pack + 150-160 gold + One random reward + One random reward 20-40 gold sau 25 dust sau One golden or regular common card sau One golden or regular rare card sau One golden or regular epic card sau One golden or regular legendary card
    9 Ruby 4 One expert pack + 150-160 gold + One random reward + One random reward 75-95 gold sau 50 dust sau One golden or regular common card sau One golden or regular rare card sau One golden or regular epic card sau One golden or regular legendary card
    10 Frostborn 4 One expert pack + 175-185 gold + One random reward + One random reward 65-115 gold sau 70-90 dust sau One golden common card sau One golden or regular rare card sau One golden or regular epic card sau One golden or regular legendary card
    11 Molten 4 One expert pack + 195-210 gold + One random reward + One random reward 80-180 gold sau 60-95 dust sau One golden common card sau One golden or regular rare card sau One golden or regular epic card sau One golden or regular legendary card
    12 Lightforge 5 One expert pack + 215-235 gold + One random reward + One random reward + One random reward 20-175 gold sau 20-25 dust sau One golden common card sau One golden or regular rare card sau One golden or regular epic card sau One golden or regular legendary card sau One expert pack

    După cum puteți observa, dacă ajungeți la 7 victorii în Arenă, vă recuperați gold-ul și în plus aveți un pack și alte lucruri (dust, gold, cărți). În legătură cu strategiile de arenă, cum să alegeți cărțile etc. este bun guide-ul postat de Tray, dar dacă aveți întrebări sau vreți mai multe informații dați-mi un PM și vă răspund.

  6. #86 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Daca tot e vorba despre Arena, aici e un fel de clasament al cartilor in functie de cat de bune sunt in Arena. Folositi-l cu incredere atunci cand nu sunteti sigur ce carte sa alegeti din cele 3. Sigur ca in functie de ce carti ai deja, poti face alegeri mai bune care sa nu corespunda cu lista asta, dar in general e foarte utila.

  7. #87 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Mai bine merge siteul asta pentru ca iti compara toate 3 cartile simultan ArenaValue - Hearthstone Card Value Calculator

    Nu l-am recomandat pentru ca, dupa cum ai spus si tu nu tine cont de mana curve si e cam inselator pentru un incepator.

    Si daca tot suntem la capitolul recomandari, va recomand programul asta: HearthstoneTracker.com | Home | Statistics tracking for HearthStone: Heroes of Warcraft


  8. #88 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar, exista vreo posibilitate sa vezi ceva statistici legate de contul tau... cate jocuri castigate/pierdute, cea mai jucata carte, cat gold ai produs & stuff like that? M-am tot uitat pe battle.net (pe site) si nu am gasit nimic. Recunosc insa ca nici nu am instalat clientul de battle.net iar pe iPad nu cred ca exista asa ceva (cum e la Steam).

  9. #89 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by Zdrutz View Post
    WTF? Eu joc HS inca din closed beta, iar acolo nu erau acele non-repeatable quests cu 300 g reward. Eu conditiile le-am indeplinit, dar nimic retroactiv
    Aseară am făcut a 1000-a victorie în Hearthstone și am primit cei 300 gold. Așadar, confirm că este pe bune și acel achievement.

  10. #90 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ohooo, 1000 de victorii! Grats! Ai jucat ceva... nu gluma

    P.S. Am decis ca-mi place jocul si sunt atat de happy ca l-au lansat pe iPad incat am cumparat si eu un pack de 2.99$. Au venit probabil cele mai proaste carti ever... dar nu conteaza, ma simt bine! A fost asa, un fel de Thank you Blizzard!

  11. #91 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Thanks!

    Conform jocului am 556 wins în Play Mode și 352 wins în Arenă. Eu m-am supărat după ultima Arenă (9-3) că iar mi-au picat cărți extraordinar de slabe (Angry Chicken...) și am luat un pack cu 100 gold și a venit legendary-ul Malygos!

  12. #92 SP
    Member mof990's Avatar
    Quote Originally Posted by Scofield91 View Post
    Am făcut 12 wins în Arenă fără a avea vreun legendary sau epic în deck. Doar cărți normale... În arenă contează foarte mult să știi să valorifici fiecare carte la maxim, iar imprevizibilul este acasă la el. În ranked după 2-3 ture deja știi ce fel de deck are adversarul și la ce să te aștepți și nu prea e palpitant.

    La rewards pot spune că am rămas surprins că mi-a picat Legendary doar când am avut run-uri foarte slabe (gen două sau trei victorii), iar când am făcut 12 victorii am primit doar cărți common + gold pentru încă trei arene.
    Continutul pachetului nu are nicio treaba cu cate win-uri ai facut in arena. In alta ordine de idei, cei care joaca mai des ma pot adauga la lista de prieteni, poate facem un 1v1. Joc de >5 luni deci nu sunt noob total. ID-ul e Cipri#2295.

  13. #93 SP
    X3M
    Member X3M's Avatar
    Pana la urma ce se merita mai mult ? Sa joci in arena sau sa folosesti goldul pentru a cumpara pachete de carti ?

  14. #94 SP
    Member Mishy's Avatar
    Eu zic ca e mai bine in arena , platesti cu 50g mai mult , dar pack-ul e asigurat si pe langa el mai poti primi gold,dust,carti cu cat ai mai multe victorii

  15. #95 SP
    X3M
    Member X3M's Avatar
    Pana la urma in arena nu exista niciun fel de sistem de ranking ? Adica nu conteaza ce rank am pe ladder ? Nu conteaza ce deck am ?
    In arena primesti carti absolut random si te duelezi cu adversari random rank ?

  16. #96 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Joci cu adversari care au același număr de victori și înfrângeri ca și tine în Arenă. Nu știu alt criteriu de selecție a adversarului, poate ține și de rank-ul pe care îl ai pe ladder.

    Din experiență pot spune că atunci când ajungi la 6-7 victorii dai de adversari buni spre foarte buni cu deck-uri de vis pentru o arenă, dar am avut parte de meciuri extraordinare și după o singură victorie (a durat vreo 30 de minute unul dintre ele, amândoi rămăsesem doar cu 2-3 cărți în pachete, iar tipul avea back-ul de deck pe care-l primești atunci când ajungi la rank-ul legendary)

  17. #97 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Hearthstone Update: Upcoming Balance Change - Forums - Hearthstone
    The following balance change will be made in an upcoming patch:

    Unleash the Hounds (Hunter) now costs 3 (up from 2)

  18. #98 SP
    Member mof990's Avatar
    Super, acum o sa ne-o luam in freza cu o tura mai tarziu. O sa fim restrictionati in continuare la maxim 2 minioni pe teren ca daca nu stiti si voi ce se intampla. Costul ar fi trebuit sa devina 4 cel putin si am fi putut spune pa la toate cele doua'j de mii de combo-uri posibile intr-o singura tura.

  19. #99 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Lasa ca e bine... si pe mine ma exasperau hunterii... de fapt am observat ca majoritatea joaca cu hunter. Oare de ce?

  20. #100 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Mai are cineva probleme cu jocul? Primesc eroarea "Closed" de cateva ore.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 26 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Castigatorul turneului de Hearthstone, acuzat ca a trisat By flavi_us in forum Stories & Other News
    Replies: 7 Last Post: 18-06-2014, 09:15
  2. Licitatie: Cheie Hearthstone By Razorel in forum Licitatii
    Replies: 8 Last Post: 15-01-2014, 15:00
  3. Replies: 0 Last Post: 15-08-2011, 17:39
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 20:34
  5. Replies: 4 Last Post: 21-08-2010, 20:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts