Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 26 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 509

Thread: Hearthstone: Heroes of Warcraft

  1. #61 SP
    Junior Member logy's Avatar
    ID: logy#2215

  2. #62 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Un deck facut de mine dupa multe lupte pierdute rusinos

    Inainte credeam ca eram asigurat daca aveam Taunt , nope. Trebuie sa fi mereu in control fara sa te ascunzi dupa minioni cu taunt , cel putin asta am vazut la jucatorii mari si din experienta Mai jos il aveti "in actiune"

    A da , windfury e OP as f@ck impreuna cu minion care are taunt si eventual raid leader care da +1 attack la toti minioni.

    P.S : Cred ca mai dureaza pana proceseaza youtube video la 720p.

    Attached Images Attached Images deck.png

  3. #63 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Deck-ul nu este deloc strălucit... Joci cu hunter practic, așa că trebuie să înlocuiești următoarele cărți:

    Murloc Raider cu Stonetusk board.
    Voodoo Doctor nu prea are ce căuta într-un deck de Hunter (mai bun este într-un deck de Warlock)!
    Ai Timberwolf la Hunter, așa că scoate Raid Leader...
    Unde e Starving Buzzard pentru card draw?
    Iron Grizzly pare a fi ok, dar mult mai bune sunt cărțile Animal Companion.
    Booty Bay este o carte foarte slabă pentru 5 mana, cel mai bună carte Taunt din joc este Sen'jin.
    Îți lipsesc Kill Command, care poate fi un bun removal, dar și pentru direct hit.
    Iar Windfury Harpy nici nu apuci să-l folosești... slabă carte pentru 6 mana. Oricând e mai bun un Ogre!

    Există foarte puține deck-uri Hunter de control și nu știu niciunul eficient care să aibă cărți standard. Hunter este o clasă care dacă nu bate până în tura 6-7, atunci a cam pierdut... Are unul dintre cele mai devastatoare combo-uri care încă nu-l pot combate întotdeauna la rank 10: Timber Wolf+Starving Buzzard+Unleash the Hounds+ Hunter's Mark (pentru taunts). Iar dacă are Hunter-ul și un Scavenging Hyena pe masă, în funcție de câți minioni are adversarul, atunci poate face dintr-o carte de 2 mana de 2-2, un 10-5 sau 12-6 care este letal...

  4. #64 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Pentru cei care d-abia v-ați apucat de Hearthstone și vreți să faceți mai repede rost de gold sau de câteva packs gratis, aveți în următorul link ce fel de "achievements" trebuie să realizați: [Guide] How to Earn Gold Quickly - Hearthstone: Heroes of Warcraft - f2p - 2P.com

    Nu vă recomand să faceți Crafting Time deoarece e posibil să distrugeți o carte bună, fără să vă dați seama, iar ca s-o recuperați vă costă de 4 ori mai mult dust!

  5. #65 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    WTF? Eu joc HS inca din closed beta, iar acolo nu erau acele non-repeatable quests cu 300 g reward. Eu conditiile le-am indeplinit, dar nimic retroactiv

  6. #66 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Eu le-am făcut când era open beta, iar un prieten juca din closed beta și le-a putut face. Poate le-ai primit, dar nu ți-ai dat seama.

    Eu cred că-l mai am pe cel cu 1000 games de realizat.

  7. #67 SP
    Junior Member drakdivin's Avatar
    Something like this ..


  8. #68 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Epic unboxing is epic

  9. #69 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Nu pot să cred ce noroc a avut la acel pack, reacția a fost pe măsură totuși. )

  10. #70 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Live DreamHack Bucuresti:
    Twitch

  11. #71 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stie cineva la ce ora se updateaza quest-urile?

  12. #72 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    La ora 02:00-02:15 primești quest-ul zilnic pentru cei care au contul pe Europa!

    Later Edit:

    Nu uitați să faceți achievement-ul Fireside Friends pentru un nou card back! Pe scurt, trebuie să vă logați trei persoane de pe aceeași conexiune de internet și să jucați trei meciuri fiecare cu unul dintre ceilalți jucători. Pentru a evita anumite glitch-uri vă recomand ca înainte să începeți să jucați să scoateți celelalte două persoane din lista de friends dacă le aveți acolo și să le dați challenge din secțiunea Nearby players!

    Pe lung:

    How to Acquire Achievement
    At least three people (including yourself) must be logged into Hearthstone on the same subnet.
    Each match must be played against a player that is playing on the same subnet as you.
    These matches can be played against your friends or using the Player Near Me feature, as long as the above two criteria are met.
    Helpful Visual Guide created to walk you through the setup process.



    Achievement Info
    First Available April 26th
    Only for Limited Time
    End date to be announced at a later time
    Provides Unique Card Back as a Reward (I uploaded Screenshots)
    Card Back provided Instantly at achievement--not at end of season
    Official Gatherings & Events can be found Here
    To Promote your own Gathering or find Local Events in your area, visit Here
    Official Announcement with Blizzard Commercial



    FAQ:
    What is a subnet? Basically, a chunk of a network. Hearthstone uses the Players Near Me feature to see who is on the same subnet as you. They can be people you do not know, or your friends. Play 3 games versus these people on the same subnet, get the card back! You can even do it from the privacy of your own home as long as you have 3 people on your subnet playing Hearthstone. Blizzard had to specify subnet since sometimes, larger networks (like colleges or businesses) split their networks into smaller chunks. Those small chunks are subnets. Since Players Near Me will only detect people on your same subnet, you gotta all be playing on that same chunk to be eligible for the card back. If you're on a home network, you should be totally fine.
    Example: I'm here at Blizzard and I'm logged into Hearthstone. I have Players Near Me enabled. Whenever someone hops on my subnet that I'm not friends with and logs into Hearthstone, they'll come up on my Players Near Me list. I can challenge that person, or add them to my friends list. If you're at home playing Hearthstone on your home network, and your neighbor upstairs logs into to Hearthstone on his network, they won't show up on the Players Near Me feature, because you're on two different networks. However, if you log into their WiFi or vice versa, they will appear.
    Do we all have to have iPads? Nope! You still have to follow ze rules though - 3 people, same subnet, play three games
    Do we all have to be on the same device? Nope! You all can be on iPad, one of you can be on PC and the other two on iPad, it really doesn't matter.
    Do I have to be in a specific region? Nope! The Fireside Friends card back will become available to acquire on April 26th worldwide.
    How do I know if someone is on my subnet? They will pop up in your Players Near Me. If someone is already on your friends list, they will not show in your Players Near Me section, so just ensure your friends are on the same subnet before getting down to business.
    Is this only available on the 26th? Nope! It becomes available to acquire starting on the 26th. Blizzard hasn't announced a date that it will end yet.
    Can all three matches be played against the same player on my subnet? Yes!
    I've followed the rules! Is the card back unlocked immediately as soon as I finish my third game or is it awarded at the end of the season? Immediately after you complete your third game. You'll get a fancy quest notification that will let you know that you've acquired the Fireside Friends card back
    Attached Images Attached Images fireside.jpg

  13. #73 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Un nou back card în această lună: Black Temple! O veți primi pe 1 iunie, dacă jucați în ranked până atingeți level 20.
    Attached Images Attached Images card_back-black_temple.png

  14. #74 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Cei care doresc să se înscrie la un turneu de Hearthstone, aveți informațiile necesare la acest link: ESL: BenQ HearthStone Challenge cu finalele la ESL Arena - News - East European Comic Con - Romania - ESL - The eSports League

    Etapele de calificare online vor avea loc în acest weekend.

  15. #75 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu sunt prea noob pt. turnee... in plus joc doar de fun pe iPad (mi se pare genial). Imi place la nebunie cat de echilibrat e. Si oricat de bun ai fi, tot tine partial de hazard - pur si simplu nu-ti vin cartile corecte

    Joc in fiecare zi... e foarte fun. Dar recunosc ca astept cu nerabdare deck-urile noi si modul acela de gameplay tip dungeon.

  16. #76 SP
    X3M
    Member X3M's Avatar
    O placere sa-l joci pe Ipad intr-adevar. Daca nu aveam ipad-ul cu singuranta il cumparam doar sa stiu ca pot sa joc Heartstone on the go. EPIC !

  17. #77 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu sunt prea noob pt. turnee... in plus joc doar de fun pe iPad (mi se pare genial). Imi place la nebunie cat de echilibrat e. Si oricat de bun ai fi, tot tine partial de hazard - pur si simplu nu-ti vin cartile corecte

    Joc in fiecare zi... e foarte fun. Dar recunosc ca astept cu nerabdare deck-urile noi si modul acela de gameplay tip dungeon.
    Și eu aștept campania single-player + cărțile noi, dar cel mai mult îmi doresc acel mod 2vs2!

    Jocul este foarte echilibrat, iar uneori ține și de noroc (sau mai degrabă de ghinion). De aceea eu joc foarte mult Arena, unde în primele 5 meciuri contează mai mult skill-ul jucătorului decât deck-ul pe care îl are.

  18. #78 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Mie mi se pare exact invers, si asa pare si logic:

    Ranked-cartile tale stilul tau de joc, stii exact ce sa faci
    Arena- Random madness : 4xFlamestrike 2xJaraxux si lista continua. Daca faceau ceva in genul garantat pica o legendara sau garantat X carti de aceasi raritate mi se parea mult mai ok. Sa nu mai zic ce rewarduri iti dau... Jews

  19. #79 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Am făcut 12 wins în Arenă fără a avea vreun legendary sau epic în deck. Doar cărți normale... În arenă contează foarte mult să știi să valorifici fiecare carte la maxim, iar imprevizibilul este acasă la el. În ranked după 2-3 ture deja știi ce fel de deck are adversarul și la ce să te aștepți și nu prea e palpitant.

    La rewards pot spune că am rămas surprins că mi-a picat Legendary doar când am avut run-uri foarte slabe (gen două sau trei victorii), iar când am făcut 12 victorii am primit doar cărți common + gold pentru încă trei arene.

  20. #80 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Mie in 40 + pachete nu mi-a picat nicio legendara.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 26 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Castigatorul turneului de Hearthstone, acuzat ca a trisat By flavi_us in forum Stories & Other News
    Replies: 7 Last Post: 18-06-2014, 09:15
  2. Licitatie: Cheie Hearthstone By Razorel in forum Licitatii
    Replies: 8 Last Post: 15-01-2014, 15:00
  3. Replies: 0 Last Post: 15-08-2011, 17:39
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 20:34
  5. Replies: 4 Last Post: 21-08-2010, 20:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts