Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 41 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 819

Thread: Assassin's Creed: Unity

  1. #201 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Cateva blurscreenshot-uri noi.
    Attached Images Attached Images acunity-ps4-leaked-1.jpg acunity-ps4-leaked-2.jpg acunity-ps4-leaked-3.jpg acunity-ps4-leaked-6.jpg acunity-ps4-leaked-7.jpg jugo2ke.jpg k9b261z.jpg l80piiq.jpg 1414755724-assassin-s-creed-r-unity-20141031124732.jpg 1414755756-assassin-s-creed-r-unity-20141031120759.jpg

  2. #202 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Arata bine. Ma multumeam daca faceau macar pe PS4 900p@60fps, dar na, "nu poate consola". Probabil sa-l iau pe la anu cand ii scade pretul.

  3. #203 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ps4 nu poate nu, de-aia exista infamous second son sa le arate si lui ubi ca se poate

  4. #204 SP
    Member theusher's Avatar

  5. #205 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Destul de multe animatii noi si arata chiar bine.

    Dar cand e acolo sus, tot orasul pare super low poly, oamenii nu se vad decat jos si cand sare in caru cu fan, nu se misca nimic, nici nu raman paie pe el, desi restu jocurilor din serie aveau lucru asta.

    Poate e un early build, desi nu specifica asta.

  6. #206 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    sa speram ca o sa arate mai bine de atat(cat se poate vedea din comprimarea youtube), altfel nu stiu de ce nu or sa-l scoata si pe oldgen.

    am precomanda la el , sper ca o sa se descurce altexul

  7. #207 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pai parca au zis ca au eliminat chestii nerealiste ca saltul in carul cu fan si au implementat sistemu ala de te dai jos repede ca esti a skilled assassin.

  8. #208 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  9. #209 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    In sfarsit am trait sa o vad si p'asta Nu luam jocul Assasins Creed pentru ca 900p

  10. #210 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Reformulare, nu luam AC Unity pentru ca ubi crede ca si-a gasit fraierii pe care poate sa-i vrajeasca cu chestii d-astea cu 900 p ca au atins limitele samd. Limitele le-a atins staffu la competenta. Pana si witcher 3 va iesi 1080p si pana acum din ce am vazut e unul dintre putinele titluri cu adevarat next gen cu lume organica si cu multe detalii inghesuite pe ecran.

  11. #211 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pai au limitat ps4-le la 900p din cauza Xbox.. macar sa scoata si ei noile xboxuri "upgradate" ca sa nu mai suferim si noi astia cu ps4

  12. #212 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Ce atatea detalii tehnice? Sa vedem cum arata și cum se mișcă jocul, dup-aia comentam. 900p nu înseamnă că are grafica nașpa. Și degeaba îl comparați cu Infamous unde poți număra pe degete nr de personaje de pe ecran.... In AC te miști prin mulțimi de sute de NPC-uri..

    Da, new-gen poate mult mai mult, dar e prea devreme pt nivelul ala de optimizare.

  13. #213 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Reformulare, nu luam AC Unity pentru ca ubi crede ca si-a gasit fraierii pe care poate sa-i vrajeasca cu chestii d-astea cu 900 p ca au atins limitele samd. Limitele le-a atins staffu la competenta. Pana si witcher 3 va iesi 1080p si pana acum din ce am vazut e unul dintre putinele titluri cu adevarat next gen cu lume organica si cu multe detalii inghesuite pe ecran.
    In continuare intreb: de unde stii ca ei nu au reusit sa ajunga cu rezolutia la 1080p din cauza incompetentei? BTW aici pe forum este TheProffesor fost sau angajat Ubisoft care ar putea avea o parere pertinenta asupra limitarii rezolutiei. Ubisoft a declarat ca din cauza AI-ului si a multimii de personaje a trebuit sa limiteze rezolutia deoarece CPU-ul facea bottleneck la GPU. Iar referitor la asta daca ai fi informat ai stii ca CPU-ul din Xbox One lucreaza la o frecventa mai mare decat in PS4 (PS4 are un GPU-ul integrat mai puternic si este ajutat de DDR5, dar la nivel de procesor central ambele au acelasi procesor), deci tragand concluzie asa cum tu o tragi as putea spune tampenia ca Xbox-ul este tras in jos la nivel de rezolutie de PS4. Dar nu spun asta!

  14. #214 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    iti zic eu, ca din incompetenta, lene si zgarcenie pentru a cheltui cat mai putin
    da, si eu am lucrat la Ubi**** 1 an de zile

  15. #215 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    M-as baga si eu dar nu. Va intreb eu acum, cum de poate GTA V, care este un open world MASIV, sa aiba 1080p? Aia cum de n-au ajuns la bottleneck la procesor? In sfarsit, eu tot sper la patch ca la Black Flag.

  16. #216 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    FishyBon3, eu zic ca depinde de cate se întâmplă pe ecran.. Fazele din AC cu angry mob-uri par foarte solicitante. Nu mi se pare relevant cat de mare e open world-ul, ca nu îl ai pe tot pe ecran în același timp. GTA sper sa nu facă rabat de la draw distance, mașini care dispar când întorci capul etc..

  17. #217 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Reformulare, nu luam AC Unity pentru ca ubi crede ca si-a gasit fraierii pe care poate sa-i vrajeasca cu chestii d-astea cu 900 p ca au atins limitele samd. Limitele le-a atins staffu la competenta. Pana si witcher 3 va iesi 1080p si pana acum din ce am vazut e unul dintre putinele titluri cu adevarat next gen cu lume organica si cu multe detalii inghesuite pe ecran.
    Absolut nimeni nu a declarat oficial ca Witcher 3 o sa fie 1080p pe consola. Target-ul lor este FullHD dar asta nu inseamna ca o sa se si materializeze. Noi insa tinem pumnii si speranta moare ultima

  18. #218 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    FishyBon3, eu zic ca depinde de cate se întâmplă pe ecran.. Fazele din AC cu angry mob-uri par foarte solicitante. Nu mi se pare relevant cat de mare e open world-ul, ca nu îl ai pe tot pe ecran în același timp. GTA sper sa nu facă rabat de la draw distance, mașini care dispar când întorci capul etc..
    Pai tocmai asta e man, ca au promis densitate mai mare fata de LG...ai vazut si tu in primul trailer cate masini si NPC-uri erau

    Ma rog, sa nu facem mult off. Mi l-as dori mai mult ca documentar istoric, decat joc

  19. #219 SP
    Member blondutzu's Avatar
    1080P si texturi de PS2 te-ar coafa mai mult? sau 2 NPC pe ecran care sa iti vina in valuri? sau doar cateva FX-uri care sa mai emtia din cand in cand? O rezolutie mai mare nu iti garanteaza un joc mai aratos si cu siguranta nu iti garanteaza un gameplay mai bun...doar ca nu mai distingi pixelii daca stai cu mufa in monitor...restul sunt discutii de fanboy

  20. #220 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Pai tocmai asta e man, ca au promis densitate mai mare fata de LG...ai vazut si tu in primul trailer cate masini si NPC-uri erau

    Ma rog, sa nu facem mult off. Mi l-as dori mai mult ca documentar istoric, decat joc
    Da, am vazut trailerul.. oricum n-ai de unde sa stii cate resurse consuma masinile si cate consuma 'j'de mii de personaje cu AI.

    Eu AC-urile le-am pastrat pe toate la colectie pt plimbari istorice...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 41 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Assassin's Creed V: Unity precomanda By cata13nci in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 34 Last Post: 10-09-2014, 23:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts