Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 146 of 283 FirstFirst ... 46 96 136 144 145 146 147 148 156 196 246 ... LastLast
Results 2,901 to 2,920 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2901 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Aduceți controller separat Dualshock 4 500 Million LE? Am înțeles că se vor vinde și separat.

    O sa primesti garantie doar de 1 an daca iei de la Altex/MediaGalaxy.

  2. #2902 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Pentru doritori, avem si eveniment de lansare, astazi, de la ora 18:00, in magazinul Altex Promenada din Bucuresti. Mai multe detalii aici:

    https://www.facebook.com/events/256727981838387/

  3. #2903 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Media Galaxy vroiam de mult sa intreb dar tot uit sa postez... pe cand o aplicatie mobile similara cu a concurentei?
    Ar fi extrem de benefica, eu mereu cumpar jocuri de la voi si nu numai jocuri, dar este de 500 de miliarde de ori mai incomod sa intru mereu pe site, cand imi ramane logat la cont cand nu, nu are interfata extrem de user friendly site-ul vostru pe telefon etc... din partea cealalta in maxim 5 secunde am comandat/platit ce vreau, imi ramane cardul frumos acolo deci totul este la 2 touch-uri distanta din aplicatie.

    PS: Adevarul adevarat, mi-as dori din suflet sa sustin gameshop-urile dedicate existente in Romania, ca sunt cateva si incearca si ei dar...na, ca mereu plang cand ma duc prin alte tari si vad gameshop-uri dedicate pentru gaming si atat, nu telefoane, cantare, hoverboard-uri si printre altele... si jocuri, dar cand ii sun si aud caseta cu "furnizorul" si cu cele 2-3 saptamani de delay, mereu si mereu... fara exceptie, mi se ia si asta este, nu mai cumpar de la ei.
    Nici unul, dar nici macar unul si nu dau nume, nu este pregatit ca si gameshop cu un AAA gata de livrare in ziua lansarii, lucru care conteaza foarte mult daca vrei sa cresti.
    Chiar si daca sunt si cumva rausesc sa aiba in stoc cateva bucati in ziua lansarii, au sedii din astea dubioase prin tara... prin cate un oras departe de tot si doar acolo, dureaza mereu de apare alt joc pana vine coletul...oricum, concluzia e ca nu se poate, pana nu se extind in cateva orase mari din Romania ca sa circule marfa mai repede nu au nici o sansa.
    Pana-mi vine mie la Constanta un colet de la Oradea sau de la Cluj ... mai adaugi si o saptamana minim de delay pentru ca "furnizorul"...e greu, e un business frumos dar este greu daca nu ai bani de investitii masive ca sa te extinzi, normal ca prefer sa ma duc la MediaGalaxy la parterul blocului si sa dau 30 de lei in plus dar sa am jocul day one.

  4. #2904 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Media Galaxy vroiam de mult sa intreb dar tot uit sa postez... pe cand o aplicatie mobile similara cu a concurentei?
    Ar fi extrem de benefica, eu mereu cumpar jocuri de la voi si nu numai jocuri, dar este de 500 de miliarde de ori mai incomod sa intru mereu pe site, cand imi ramane logat la cont cand nu, nu are interfata extrem de user friendly site-ul vostru pe telefon etc... din partea cealalta in maxim 5 secunde am comandat/platit ce vreau, imi ramane cardul frumos acolo deci totul este la 2 touch-uri distanta din aplicatie.
    Se lucreaza si la aplicatie, dar nu am un ETA la indemana momentan.

  5. #2905 SP
    Member Johnny's Avatar
    Salut,


    Pana la aplicatie se poate asigura livrarea produselor in Bucuresti in ziua lansarii?

    Inteleg ca este un singur curier pe o zona foarte mare, de ce nu se mareste numarul curierilor Altex?

    De ce nu se pune la punct un sistem de SMS pentru un interval de livrare?
    Intreb din nou aici care este programul de livrare ( de lucru ) pentru curierii Altex din Bucuresti ca sa stiu pana la cat trebuie sa stau la munca sa astept?


    Multumesc

  6. #2906 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Salut,


    Pana la aplicatie se poate asigura livrarea produselor in Bucuresti in ziua lansarii?

    Inteleg ca este un singur curier pe o zona foarte mare, de ce nu se mareste numarul curierilor Altex?

    De ce nu se pune la punct un sistem de SMS pentru un interval de livrare?
    Intreb din nou aici care este programul de livrare ( de lucru ) pentru curierii Altex din Bucuresti ca sa stiu pana la cat trebuie sa stau la munca sa astept?


    Multumesc

    Salut! Daca adresa de livrare e cea unde lucrezi, atunci curierii incearca sa livreze pana in ora 18:00, altfel livreaza de obicei pana la ora 21:00 - 22:00. Also, urmeaza in curand sa schimbam firma de curierat Nemo. Trimite-mi te rog numarul de comanda pe PM.

  7. #2907 SP
    Member Johnny's Avatar
    Nu mai este nevoie , il cumpar digital direct de pe PS store.
    Stiu de acum inainte sa nu mai fac precomanda la Altex la jocurile care se lanseaza vineri cu adresa de livrare Bucuresti. In acest fel nu o sa mai fiu dezamagit la sfarsitul zilei.


    Mersi

  8. #2908 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Nu mai este nevoie , il cumpar digital direct de pe PS store.
    Stiu de acum inainte sa nu mai fac precomanda la Altex la jocurile care se lanseaza vineri cu adresa de livrare Bucuresti. In acest fel nu o sa mai fiu dezamagit la sfarsitul zilei.


    Mersi

    Ieri, pe la pranz au plecat toate precomenzile de la noi din depozit. Asa cum am spus in alte ocazii, sunt unii factori care nu tin de noi.

  9. #2909 SP
    Member vladthegamer's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?



    Venit azi la ora 13. Acum postez, deoarece acum trebuie sa mananc ceva.

    Multumiri din suflet userului Media Galaxy pentru rabdare si pentru amabilitate.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #2910 SP
    Member Johnny's Avatar
    Din moment ce in Bucuresti livrarile se fac prin intermediul curierilor Altex/Media galaxy nu inteleg care sunt acei factori care nu tin de voi.

    Daca era vorba de alte firme de curierat (Fan curier , nemo etc ) mai intelegeam.
    Daca pui adresa de livrare in Bucuresti te astepti sa ai sanse mai mari sa primesti produsul in ziua lansarii dar de fapt este invers ( un exemplu mai sus )


    Dar e ok , aveti eveniment de lansare la ora 18:00.

  11. #2911 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Pai mai au de dus un frigider, un aragaz, un aer conditionat. Ce crezi, ca are in masina numai jocul dorit de tine?

  12. #2912 SP
    Member KiritoStefan's Avatar

  13. #2913 SP
    Junior Member razor1987's Avatar
    Salutare,

    Are careva idee daca Shadow Of The Tomb Raider se livreaza pe 12 (acel 48h early access pentru preorders oferit digital sau la alti retaileri din strainatate) sau pe 14, sau daca este vreo sansa sa se livreze pana pe 14 oricum?

  14. #2914 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by KiritoStefan View Post

    Salut! Cooling dock-ul respectiv nu e compatibil cu PS4 Pro, iar editia respectiva de Dissidia are steelbook.


    Quote Originally Posted by razor1987 View Post
    Salutare,

    Are careva idee daca Shadow Of The Tomb Raider se livreaza pe 12 (acel 48h early access pentru preorders oferit digital sau la alti retaileri din strainatate) sau pe 14, sau daca este vreo sansa sa se livreze pana pe 14 oricum?

    Kroft Edition se livreaza pe 12, iar restul editiilor pe 14.

  15. #2915 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Media Galaxy, 2 intrebari: cand se vor putea salva facturile direct in pdf (fara optiunea din print) si cand va merge din nou optiunea de alerta pret?

  16. #2916 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Alo, bonusul de precomandă pentru Call of Duty Black Ops 4 (Private Beta) unde e?Chiar așa neserioși sunteți, de acum încolo fac toate precomenzile la EMAG.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #2917 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by biagyydog View Post
    Media Galaxy, 2 intrebari: cand se vor putea salva facturile direct in pdf (fara optiunea din print) si cand va merge din nou optiunea de alerta pret?

    Salut! Trebuie sa ma interesez cu privire la cele doua optiuni mentionate ca nu am informatii in clipa de fata.


    Quote Originally Posted by swenkyk9 View Post
    Alo, bonusul de precomandă pentru Call of Duty Black Ops 4 (Private Beta) unde e?Chiar așa neserioși sunteți, de acum încolo fac toate precomenzile la EMAG.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Noi am trimis bonusurile de precomanda. Trimite-mi un PM cu numarul comenzii si te ajut.

  18. #2918 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by swenkyk9 View Post
    Alo, bonusul de precomandă pentru Call of Duty Black Ops 4 (Private Beta) unde e?Chiar așa neserioși sunteți, de acum încolo fac toate precomenzile la EMAG.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Interesant este ca utilizatorul Media Galaxy ti-a raspuns cu zambetul pe buze. Chiar daca ar fi delegat sa se ocupe profesional de social media, nu cred ca-i nimeni obligat sa dea curs unor mesaje de gen "Alo!..". Sunt convins ca si familiei ori prietenilor tai la fel te adresezi.

  19. #2919 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Interesant este ca utilizatorul Media Galaxy ti-a raspuns cu zambetul pe buze. Chiar daca ar fi delegat sa se ocupe profesional de social media, nu cred ca-i nimeni obligat sa dea curs unor mesaje de gen "Alo!..". Sunt convins ca si familiei ori prietenilor tai la fel te adresezi.
    Ca mic detaliu. Nu ma ocup de partea de social media, ci de cea de Online Entertainment(Console, jocuri, accesorii gaming, etc) si incerc sa "go the extra mile" cand vine vorba de client service.

  20. #2920 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Mulțumesc domnule AlanPoe pentru mustrarea de dascăl, dar nu am timp de discuții inutile.

    În altă ordine de idei, am rezolvat-o românește, ca de obicei, in sensul ca tot timpul trebuie să suni, să trimiți email, să intrii pe forum, pentru o chestie atât de banală ca trimiterea unui cod pe email.(ele trebuiau trimise de ieri)

    Mulțumesc utilizatorului care lucrează sub numele de Mediagalaxy.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 146 of 283 FirstFirst ... 46 96 136 144 145 146 147 148 156 196 246 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts