Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 144 of 283 FirstFirst ... 44 94 134 142 143 144 145 146 154 194 244 ... LastLast
Results 2,861 to 2,880 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2861 SP
    Junior Member KHALILAWWAD's Avatar
    Multumesc, are nrul 26400.

  2. #2862 SP
    Member mixedbi's Avatar
    Salut, am comandat un Huawei p20 lite pink cu plata in avans de la mediagalaxy, era pe stoc, toate bune. Ideea e ca dupa ce au apucat sa-mi ia banii mi-au trimis mail cum ca n-au produsul momentan si dureaza cam 15 zile pana va reaparea pe stoc. In ce masura se respceta termenul asta, aveti idee? Daca cer banii inapoi cam in cat timp mi-i vireaza in cont? Multumesc!

  3. #2863 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Indiferent cate luni vei astepta dupa telefon, sa nu regreti, caci ai invatat o lectie care valoreaza toti banii din lume: niciodata sa nu platesti nimic in avans.

  4. #2864 SP
    Member mixedbi's Avatar
    Da, pentru ca, Card Avantaj

  5. #2865 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salutare,
    As dori sa precomand Shadow of the Tomb Raider pentru Xbox One, imi puteti confirma va rog disponibilitatea in data lansarii (14 septembrie)?
    Acum asa apare pe site, dar nu vreau sa dau precomanda si in ziua lansarii sa modificati data aparitiei cu 2 saptamani intarziere ( ca in cazul the happy few).
    Nu e nici o problema daca intarzie dar va rog mult nu ma incurcati pentru ca eu platesc cu cardul in momentul in care dau precomanda, nu am posibilitatea de a achita ramburs numerar ca sa pot anula comanda.
    Multumesc!

  6. #2866 SP
    Member codpin's Avatar
    Logica Altex:

    Vad un router la reducere pe site. Am nevoie de el rapid. Ma duc in magazin ca imi era aproape, iau de la raft (unde nu era redus) ma duc la casa, spun ca pe site e redus si acolo mi se spune ca are pret intreg.

    Ok, nu are rost sa ma cert cu vanzatoarea ca nu are nici o vina. Duc inapoi la raft routerul, plec acasa si comand online. Joi!

    Vineri ma uit la comanda, preluata de curier fix din acelasi magazin (ca e singurul din oras), urmeaza sa fie livrata.

    Sambata, acelasi status al comenzii. Probabil ajunge luni.

    Si uite asa, au reusit sa imi piarda si mie timpul si folosesc si resurse in plus pt a vinde un produs. Eu inteleg ca vor sa impinga vanzarile online da politica asta nu are nici un sens. Eu am pierdut weekend ul cand aveam timp sa instalez routerul iar ei platesc un curier sa faca acelasi lucru care l-as fi facut eu de bunavoie.

    GG!

    /rant off

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  7. #2867 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Logica ta: Dupa ce Altex iti face figura asta, tu tot de la ei cumperi. De ce te miri ca le merge in continuare?

  8. #2868 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Eu de cate ori am luat ceva din magazin am beneficiat de reducerea de pe site. Doamna de acolo a scanat produsul sau doar te-a informat ca va fi la pret intreg?

  9. #2869 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Ai fost tu norocos.
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Mai sunt unele cazuri in care reducerea este exclusiv online, ca sa punctez si aceasta situatie.

  10. #2870 SP
    Member codpin's Avatar
    @raduadelin l-a scanat si mi-a zis pretul intreg.

    @espiritus iar facem pe revolutionarii de internet? Am luat de la Altex pt ca acolo am gasit redus produsul respectiv. Daca tu consideri ca daca nu il mai luam de la ei (chiar si in detrimentul meu) le-as fi aratat eu o lectie lor, aleg sa zambesc si sa trec mai departe. Asta mi se pare din aceeasi liga cu aia care platesc cu monezi la pompa cand se scumpeste benzina... sau aia care vor sa boicoteze Activision necumparand Sekiro (se stiu ei care).

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  11. #2871 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Gandire tipic romaneasca. "Daca eu fac ceva oricum nu se schimba nimic, si prost esti tu ca incerci."
    Uite fix de-asta nu a iesit nici dracu' la vot si acum guverneaza PSD, printre altele. Pentru ca tu si toti ceilalti faceti diferenta.

  12. #2872 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu ma bag de obicei in discutii de genul, dar cred ca pot puncta in mod pertinent ceva.
    Eu am platit la pompa cu monezi. Nu este nimic in neregula. Da, acel angajat poate injura, dar tot acel angajat sunt sigur ca injura multe alte lucruri ce tin de munca lui, strans legate de deciziile de management
    Decizii de management ce au dus totodata si la acel pret la pompa. Daca angajatul este nemultumit, sa-si exprime nemultumirea. Ca pana la urma este o interfata intre client si business. Este angajat, nu sclav. Are responsabilitati, dar are si drepturi. Pe aceeasi logica, si angajatul nu are trebui sa faca nimic altceva, decat sa zambeasca si sa mearga mai departe.

    Nu mai merge asa mai baieti, no offense. Schimbarea unei mentalitati se face prin fiecare dintre noi. Important este sa-ti ceri drepturile legale si sa-ti exprimi nemultumirea, civilizat. Acestea fiind transmise mai departe pe scara responsabilitatilor/ierarhic.
    Da, exista un relativ monopol, oligopol, carteluri, etc, tu ca si consumator ai de tras, nu ai foarte multe parghii, dar daca nu spui nimic inseamna ca iti place, iti convine..
    Si asta este doar o discutie de principiu.. la propriu, nu figurativ. Mai greu si cu principiile pe la noi, dar ajungem si-acolo.. sper. Dar am insistat destul off-topic.

    On topic, acel angajat cred ca nu stia ce vorbeste, trebuia sa ceri sa discuti cu managerul de magazin (sau nu stiu cum se numeste) daca este evident nepregatit, si tot zambind o poti face. Din cate stiu eu, cand am trecut prin asa ceva, acel pret online se aplica si la magazin (cu exceptia cazurilor in care pe site acel produs apare cu "exclusiv online").

  13. #2873 SP
    Member dragosbc's Avatar
    Deci de multe ori pe site daca e mai ieftin , la Altex/Media Galaxy vorbesti cu baiatul /fata de pe raionul respectiv , verifica online si iti da pretul din online si il platesti la casa , de nenumarate dati am facut asa , in tm fiind 3 magazine altex/media galaxy.

    Merci

  14. #2874 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Gandire tipic romaneasca. "Daca eu fac ceva oricum nu se schimba nimic, si prost esti tu ca incerci."
    Uite fix de-asta nu a iesit nici dracu' la vot si acum guverneaza PSD, printre altele. Pentru ca tu si toti ceilalti faceti diferenta.
    Ai dreptate cu ce zici, doar ca nu in cazul de fata. Am fost si la vot si la proteste...

    Cred ca fiecare e liber sa-si aleaga luptele pe care le duce. Eu de exemplu am ales sa pierd timp in plus sa selectez gunoiul pe care il produc si sa il reciclez in fiecare weekend. Tot eu am ales sa pierd 5-10-15 minute in plus in trafic si sa conduc responsabil si ca un om normal si nu ca un animal. Iarasi, am ales sa pierd seri la rand sa ies la proteste ca poate se schimba ceva.

    Dar cand aud ca daca eu si inca 3 de pe forum nu am fi cumparat de la altex si as fi ales sa pierd bani si alt timp in plus, as fi dat o palma celui mai mare retailer de IT&C din tara, pur si simplu nu mai am energie sa dezvolt subiectul.

    Uite, poate a sunat acid reply-ul meu de dimineata da nu am vrut sa intru in polemici cu tine. Tu pe de alta parte ai atacat direct. C-asa-i in tenis!

    Iar colegul de forum care a platit in monezi... bv! Le-ai aratat tu! In loc sa te razbuni pe companie, te-ai razbunat pe ala de la casa/pompa. Aia mari tot si-au primit banii. Poate data viitoare daca e asa scumpa benzina mergi cu bicicleta. Zic si eu.

    Pana la urma, aia mari de la conducere fac banu gros si noi astia de jos ne batem intre noi cu impresia ca ii pedepsim pe ei. Asa e si in politica si in orice alt domeniu.

    Fiti si voi mai blanzi!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  15. #2875 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Altex aka MediaGalaxy are 2 preturi, unul online si unul fizic in magazin. In anumite situatii cele 2 preturi coincid. Retineti bine acest lucru de acum incolo.

  16. #2876 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    De-acord cu faptul ca polemica nu e buna, dar nu sunt "avocatul spiritului", e baiat mare.
    Pe de alta parte, vorbind in dreptul meu, nu polemizam, discutam. Iar eu unul am facut-o cu referiri principiale si consider ca am argumentat cel putin decent. Nu am nimic cu nimeni, experienta profesionala m-a facut sa gandesc asa.
    Exemplificand, eu nu ma bat cu nimeni.. ba mai mult in timp ce casierul numara monezile il rog (zambind, ca tot e lait motiv) sa nu se supere pe mine si sa transmita mai sus, mai departe, si tot asa. Ai sa razi poate, dar unii chiar apreciaza amuzati acest lucru, face parte din atributiile lor pana la urma?
    Efect de domino. Putin, stiu, dar eu nu "ma pot razbuna" pe companie altfel.

    In alta ordine de idei, ma bucur ca ai iesit la proteste, ca esti inteligent si iti alegi bataliile, ca iti pretuiesti cam singura moneda de schimb reala pe care o avem, si anume timpul, dar si eu ma bucur in egala masura ca nu sunt singur in aceste activitati ba mai mult, chiar imi place sa merg si cu bicicleta.
    Din fericire suntem toti diferiti, avem necesitati reale diferite, la fel cum avem asteptari si moduri diferite de a ne exprima si protesta.

    Exact asta este motivul pentru care mentionam mai sus, ca nu prea ma bag in chestiuni de genul, mai ales pe net.
    Dar sa fim sanatosi, zic, tot e cu ziceri azi.. in cele din urma ma bucur ca inca mai avem acest drept la exprimare. Sa vedem ce-o mai fi si dupa astia 2 ani ramasi, pana la alergeri.

  17. #2877 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Daca te-ai dus sa platesti cu sacul de monezi, esti dus cu capul. Nu numai ca l-ai pus pe ala de la casa de marcat sa stea nu stiu cat timp sa numere banii, dar ti-ai batut joc si de alti cumparatori care au stat la coada mai mult decat trebuia din cauza ta.

  18. #2878 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mai dus cu capul decât unul care își face 20 de clone că e banat tot timpul, nu e.

    ON: Până la urmă cate console PS4 Pro 500 Mil. LE ați avut in stoc?

  19. #2879 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Esti exact de teapa aluia cu monezile. Razbunarea este arma prostului.

  20. #2880 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Mai dus cu capul decât unul care își face 20 de clone că e banat tot timpul, nu e.

    ON: Până la urmă cate console PS4 Pro 500 Mil. LE ați avut in stoc?
    Subscriu. A fost pusa intrebarea pe mai multe thread-uri si nu avem un raspuns concret

    @Media Galaxy, zi-ne si noua orientativ un scor. 100/200/500+ bucati?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 144 of 283 FirstFirst ... 44 94 134 142 143 144 145 146 154 194 244 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts