Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 244 of 283 FirstFirst ... 144 194 234 242 243 244 245 246 254 ... LastLast
Results 4,861 to 4,880 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4861 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Au fost confirmate si precomenzile la Total War Warhammer 3 Limited Edition PC. Urmeaza sa reapara si pe site jocul, in cazul in care vreti sa il comandati.

  2. #4862 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Ce se intampla? A inceput si Altex sa vanda xbox series x la supra pret?
    Am fost in Altex Plaza Romania si au la vanzare Series X dar la 2999.9 fara niciun joc.

    Devenim toti samsari? Pai asa se merita sa iei de pe amazon si tot nu ajungi cu transport la pretul asta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #4863 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Vreo șansă pentru Horizon Zero Dawn Regalla Edition? Vad ca varianta Collectors a reapărut pe site.

  4. #4864 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Ce se intampla? A inceput si Altex sa vanda xbox series x la supra pret?
    Am fost in Altex Plaza Romania si au la vanzare Series X dar la 2999.9 fara niciun joc.

    Devenim toti samsari? Pai asa se merita sa iei de pe amazon si tot nu ajungi cu transport la pretul asta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Salut! Pretul respectiv este de ceva timp. E pachet cu Forza Horizon 5. Romania nu este o piata cu suport oficial Microsoft in ceea ce priveste ecosistemul Xbox si alocarile de console, iar acest lucru se reflecta si in pretul de achizitie.


    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Vreo șansă pentru Horizon Zero Dawn Regalla Edition? Vad ca varianta Collectors a reapărut pe site.

    Salut! Urmeaza sa reapara in curand pe site si Regalla Edition.

  5. #4865 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Salut! Pretul respectiv este de ceva timp. Romania nu este o piata cu suport oficial Microsoft in ceea ce priveste ecosistemul Xbox si alocarile de console, iar acest lucru se reflecta si in pretul de achizitie.

    Ok, si atunci PS5 de ce este la suprapret la voi in magazin?
    Un coleg de pe forum a scris ca a cumparat de la Altex Promenada PS5 la pretul de 3450 lei, doar consola.


    "Slaut! Am cumparat eu azi de la Altex Promenada, dar pretul consolei a fost de 3.450 lei doar consola. Se pare ca lipsa de stoc a dus la cresterea pretului si in magazinele care vand oficial consola"


    Cat timp pretul oficial de la SONY nu s-a modificat si SONY are piata cu suport oficial in Romania, ne poti spune te rog de ce este acest pret la PS5 in magazin la voi?
    Daca aceste preturi sunt din cauza ca profitati de lipsa de stoc, si asa pare, atunci no comment, sunteti penibili.


    Dar, poate ma insel, astept sa ne lamuresti.


    Multumesc anticipat.

  6. #4866 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
    Daca aceste preturi sunt din cauza ca profitati de lipsa de stoc, si asa pare, atunci no comment, sunteti penibili.
    Nu-mi place exprimarea asta si felu in care-l ataci pe colegul care tot ce face e sa ne ajute. Daca magazinul face ceva, atunci magazinul este x si y si nu mi se pare in regula sa atacam asa pe toata lumea care lucreaza acolo.
    Deciziile nu sunt luate de oamenii care stau pe forumuri.

  7. #4867 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Razvan, eu cand am spus ca sunt penibili, m-am referit la ei ca si companie, ca un tot, nu m-am referit la colegul de pe forum in mod individual.
    Daca s-a simtit jignit, imi cer scuze, dar repet, m-am adresat unui angajat Altex si am spus ceva despre compania din care face parte.
    Daca nu ii place sa fie asociat cu ei, atunci poate sa iasa din grup.
    Eu am spus "Daca", deci nu am acuzat pe nimeni din start, am lasat loc de manevra daca e s-o luam asa, astept in continuare lamuriri.
    Nici mie nu imi convine cand lumea spune despre romani ca sunt hoti, puturosi, etc, dar asta e, m-am nascut aici, fac parte din tara asta, nu ma simt si merg mai departe.


    Pagini intregi am urmarit, si foarte rar intervin, discutii despre samsari, ca sunt scursurile pamantului, etc. si acum cand Altex face din astea, gata, nu avem voie sa spunem nimic despre ei?
    Daca colegul da un raspuns cum ca pretul la XBOX Series X este cat este pentru ca nu au piata de desfacere in RO vad ca e in regula, dar daca eu sau oricare alt coleg am cumpara un XBOX sau PS5 si l-am vinde aici cu un adaos de 100-200 lei ar fi ceva de neimaginat.

    Pai ori suntem consecventi si avem toleranta zero fata de astfel de practici ori ce facem?

  8. #4868 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt complet de acord cu pretul si eu as vrea ceva lamuriri despre pret, mai ales ca vine pe cale oficiala.

    Singura chestie care nu mi-a placut a fost exprimarea ta pentru ca ai pus cumva in aceiasi oala angajatii si compania, cand nu e cazul.

  9. #4869 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Repet, am facut-o pentru ca ma refeream la companie, nu a fost cu intentie si inca o data, imi cer scuze fata de colegul daca s-a simtit jignit de afirmatiile mele, il asigur ca nu este cazul, nu am nimic cu el personal.

  10. #4870 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
    Repet, am facut-o pentru ca ma refeream la companie, nu a fost cu intentie si inca o data, imi cer scuze fata de colegul daca s-a simtit jignit de afirmatiile mele, il asigur ca nu este cazul, nu am nimic cu el personal.
    Ai trimis o reclamație scrisă pe site la Altex legată de preț? Că așa se face - pe forumuri e fix gheață la mal.

    Nu cred că e ok să ne vărsăm veninul și nemulțumirile pe un reprezentant al unei companii (care oricum ne ajută pro-bono cu câte un tips legat de stocuri) de care nu ești tu mulțumit.

    Pe forumul dedicat PS5 s-a discutat pe larg că cine chiar și-a dorit consola la 2.5k o putea lua (cu distill, etc). Politica de preturi a unor companii nu cred că e de discutat aici. Nici mie nu-mi convine că Altex iau 5 lei dc vrei să faci plata cash ramburs sau că transportul este gratuit de la comenzi de 1k de lei în sus. Dar nu mă apuc să îi bat obrazul userului AltexMG că nu e treaba lui să-mi dea clarificări, cu atât mai mult aici pe forum. Mă duc și dau mumu fie cu reclamație la ei, sau pe pagina de Facebook, feedback pe google. D-ăstea, dc vrei să se schimbe ceva...

    Sent from my KB2000 using Tapatalk

  11. #4871 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Salut! Pretul respectiv este de ceva timp. E pachet cu Forza Horizon 5. Romania nu este o piata cu suport oficial Microsoft in ceea ce priveste ecosistemul Xbox si alocarile de console, iar acest lucru se reflecta si in pretul de achizitie.





    Salut! Urmeaza sa reapara in curand pe site si Regalla Edition.
    Daca e cu pachet forza horizon 5, se mai intelege. Insa la raft nu scria nimic despre joc.

    Multumesc de raspus.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #4872 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Ok, dar ramane intrebarea, Altex vinde la suprapret PS5 sau nu?

  13. #4873 SP
    Member smits's Avatar
    Din cate am inteles da. 3400 pe consola doar.

  14. #4874 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Just a heads-up versiunea Limited Edition a Total War Warhammer 3 vanduta de Altex nu vine cu steelbook/metal-case. Am deschis si tichet, astept suport.

  15. #4875 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Avem raspuns de la userul ATX-MG?

  16. #4876 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Avem raspuns de la userul ATX-MG?
    Au contactat furnizorul. Același furnizor care confirmase acum ceva timp că este varianta cu steelbook și care le-a și dat beauty-shot-ul pt anunț.

    Aștept o săptămână. Dc nu se rezolvă voi face retur și iau calea Amazonului.

    Sent from my KB2000 using Tapatalk

  17. #4877 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Imi pare rau sa aud, insa eu ma refeream la telenovela PS5, am scris repede unul dupa celalalt
    @ATX-MG Altex vinde la suprapret PS5 sau nu?

  18. #4878 SP
    Junior Member Marcel_Viteazul's Avatar
    Salut, cam se se stie de precomenzile la Elder Ring, vor fi disponibile in ziua lansarii ?
    E prima oara cand fac pre-order la ceva si sunt curios cum se fac livrarile, presupun ca nu sunt singurul dar nu am reusit sa gasesc un raspuns exact

  19. #4879 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Horizon Forbidden West a fost livrat la timp, in ziua lansării, din ce am văzut aici pe forum. Probabil va fi la fel si la Elden Ring.

  20. #4880 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Cred ca de 2 ori am facut pre-comanda la ei si jocul lansat vineri, imi ajungea luni - si locuiam in Timisoara. Daca as fi locuit la oarece distanta de vreun oras care are Altex/MG as putea scuza astfel de intarzieri, insa chiar in oras!? hell no!

    Daca vreau ceva de la ei merg personal in magazin. Problema acum cu jocurile, cel putin pentru PS5, e ca ori nu le au in magazin si mergi degeaba daca nu te interesezi in prealabil, ori ca trebuie sa ceri vreunui angajat sa ti-l dea, ca si cum ar fi pe sub mana, pe combinatii, ca la raft sigur nu le vezi.

    Parca ar fi aur. Tinute sub cheie, la dulap, in seif. Wtf!?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 244 of 283 FirstFirst ... 144 194 234 242 243 244 245 246 254 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts