Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 283 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 161 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 5658

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1201 SP
    Member razu's Avatar
    da-mi pm cu # de telefon și încerc te ajut.

  2. #1202 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Altex...don't you love them ?

  3. #1203 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pff...sper sa nu vina vineri/sambata, ca e un cadou pt un prieten pentru joi dupamasa...

  4. #1204 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu se batea RvsS cu pumnii in piept ca se onoreaza toate precomenzile ? Eu asa am inteles de aici.

  5. #1205 SP
    Junior Member beasst's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pff...sper sa nu vina vineri/sambata, ca e un cadou pt un prieten pentru joi dupamasa...
    Mi-a mai spus la telefon sa merg la magazin sa il iau de acolo

  6. #1206 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by Vader View Post
    Verificati-va mail-ul, acum cateva ore am primit mail-ul de confirmare a precomenzii (Pip-Boy), exact asa cum era in plan. Maine e la toata lumea.

  7. #1207 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Știți cumva care este distribuitorul Altex pt jocurile Bethesda?

  8. #1208 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Best Distribution aka Gameshop.

  9. #1209 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by beasst View Post
    Mi-a mai spus la telefon sa merg la magazin sa il iau de acolo
    Pai da, dar in mag e mai scump cu 10 ron. E normal sa spuna asa ceva. 10 ron de la tine, 10 de la mine si de la inca 500 de fraieri care nu vor sa astepte si asa-si bat joc de noi...

  10. #1210 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Best Distribution aka Gameshop.
    Era o întrebare retorică
    În acest caz razu a avut dreptate, nu?
    http://www.consolegames.ro/forum/sho....php?p=1300806

  11. #1211 SP
    Junior Member beasst's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai da, dar in mag e mai scump cu 10 ron. E normal sa spuna asa ceva. 10 ron de la tine, 10 de la mine si de la inca 500 de fraieri care nu vor sa astepte si asa-si bat joc de noi...
    Macar stiu sa nu mai fac precomenzi. Asta e a doua. Prima la AC Revelations a fost ok, dar asta nu

  12. #1212 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai nu se batea RvsS cu pumnii in piept ca se onoreaza toate precomenzile ? Eu asa am inteles de aici.
    Repet - absolut toate comenzile primite de distribuitor de la retail au fost onorate. 100%. Toate unitatile au fost livrate conform comenzilor inregistrate de noi de la Altex/alti clienti acum cateva luni. Tot, inclusiv Pip Boy.

    Mai departe de atat, nu am info despre livrari Altex, onorari de comenzi, aici rog sa discutati cu retailerul respectiv. Dar absolut tot ce s-a cerut de la noi am onorat pana la ultima bucata.

  13. #1213 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    RvsS: problema este, cel putin in cazul meu, ca motivatia a fost ca "distribuitorul nu a livrat produsul catre noi". Am sunat la numarul de call center de la Altex si le-am comunicat numarul comenzii confirmate. Daca vrei, iti pot da absolut orice detalii doresti prin PM (numele, numarul comenzii, ora precisa si durata convorbirii cu reprezentantul Altex, mai putin numele angajatului, pentru ca nu l-am retinut).

  14. #1214 SP
    Junior Member silviu20's Avatar
    Quote Originally Posted by cr0c0 View Post
    Am incercat pe contul de UK si nu a mers. Poate am gresit codul.
    Eu mi-am facut azi cont pe UK si a mers. Multumesc pentru sfat!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #1215 SP
    Junior Member Vader's Avatar
    Quote Originally Posted by razu View Post
    Nici la mine nu a ajuns, dar a fost preluat de curier. Confirmat si de Altex, si de Nemo. De ce nu l-au livrat inca, asta e deja problema curierului.

  16. #1216 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    AlanPoe - Acest lucru pur si simplu nu este adevarat, nu pot decat presupune ca cei de la call centre nu au informatia corecta pentru ca am livrat tot ce ni s-a cerut. In acest moment, tot ce pot sa fac este sa iti cedez unitatea pe care am comandat-o pentru mine. Ai PM.

  17. #1217 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    RvsS, in loc sa faci acest gest (nobil, de altfel ), nu mai bine iei legatura cu reprezentatul Altex care se ocupa de aceste lucruri sa-l intrebi de ce nu a comandat de la voi, cel putin la fel de multe unitati cate s-au precomandat ? Ca la urma urmei, tu acum nu rezolvi nimic pentru viitor (zici ca vorbesc cu un politician ) si oferi o rezolvare doar de moment.

  18. #1218 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    RvsS, in loc sa faci acest gest (nobil, de altfel ), nu mai bine iei legatura cu reprezentatul Altex care se ocupa de aceste lucruri sa-l intrebi de ce nu a comandat de la voi, cel putin la fel de multe unitati cate s-au precomandat ? Ca la urma urmei, tu acum nu rezolvi nimic pentru viitor (zici ca vorbesc cu un politician ) si oferi o rezolvare doar de moment.
    Absolut, deja a fost initiata aceasta actiune. Ai perfecta dreptate.

  19. #1219 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Din pacate RvsS, sa stii ca asta am auzit ca raspuns. Din pacate n-am retinut numele interlocutorului (era un barbat) pentru ca am fost convins ca reportofonul software va inregistra convorbirea... lucru care nu s-a intamplat.

    In ceea ce priveste oferta ta, iti foarte multumesc si o primesc din zbor. Insa, asa cum ti-am spus si prin PM, as prefera sa nu te privez de ea in cazul in care Altex livreaza totusi. Propun sa mai asteptam o zi si sa vedem ce se intampla. Pana acum insa, toate previziunile pozitive par a fi contrazise.

    L.E.: sunt la dispozitie sa ofer oricand toate detaliile legate de convorbirea mea telefonica cu Altex si sa sustin (in fata oricui ar fi nevoie, inclusiv in scris) ca lucrurile stau asa cum am spus.

  20. #1220 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    am avut si eu precomanda la Fallout 4, confirmata ieri de Altex, si n-am mai avut alte detalii ieri si azi despre livrare. am luat legatura cu ei, n-au putut sa imi confirme cand ajunge (lol?), am facut rezervare in magazin si am anulat precomanda.

    TLDR: precomanda, altex, never again. Daca sunteti din Bucuresti, nu merita deloc efortul, parerea mea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 283 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 161 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts