Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 161 of 283 FirstFirst ... 61 111 151 159 160 161 162 163 171 211 261 ... LastLast
Results 3,201 to 3,220 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3201 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu nu inteleg cand livreaza curierul de la Altex pe Buc, avand in vedere ca nu l-a primit nimeni pana la ora asta si este aproape sfarsitul programului.

  2. #3202 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Eu nu inteleg cand livreaza curierul de la Altex pe Buc, avand in vedere ca nu l-a primit nimeni pana la ora asta si este aproape sfarsitul programului.
    Salut! Eu din ce am vazut a ajuns la ceva lume in Bucuresti. Din ce stiu, curierii Altex livreaza la domiciliu undeva pana la ora 22:00.

  3. #3203 SP
    Member Hazer's Avatar
    Mda, lucky me ca am dat adresa de la serviciu crezand ca livreaza si ei intr-un interval decent...

  4. #3204 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Daca era un joc de duzina, as fi inteles, dar sa nu fii in stare sa aduci in magazine un joc precum RDR2 - cam asta inseamna sa dicteze interesele si viziunea oricarui topit de patronache care atat a reusit el sa inteleaga din ceea ce inseamna economia de piata.

    Din pacate piata de retail de la noi e invadata de tepari ordinari.

  5. #3205 SP
    Member madskills's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Eu nu inteleg cand livreaza curierul de la Altex pe Buc, avand in vedere ca nu l-a primit nimeni pana la ora asta si este aproape sfarsitul programului.
    Daca te incalzeste cu ceva, mie mi-au livrat o saltea pe la 21:45 acum vreo 2-3 ani, pe care am carat-o singur vreo 300 de metri, prin ploaie, ca nu au fost curierii in stare sa gaseasca adresa )). Deci mai e timp suficient pentru livrari.

  6. #3206 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Daca era un joc de duzina, as fi inteles, dar sa nu fii in stare sa aduci in magazine un joc precum RDR2, asta inseamna sa dicteze interesele si viziunea oricarui topit de patronache care doar atat a reusit el sa inteleaga din ceea ce inseamna economia de piata.

    Din pacate piata de retail de la noi e invadata de tepari ordinari.

    Nu e vorba de asta. Cei de la Rockstar au avut intotdeauna probleme logistice. La titluri mari sau importante care tin de alte brand-uri, marfa era macar cu 2-3 zile inainte de lansare la noi astfel incat avea timp suficient sa ajunga in toate magazinele din tara.

  7. #3207 SP
    Junior Member Antaury97's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Ai ceva update? Se gaseste? Azi dau o fuga dupa lucru pana la Shopping City, dar mi-e sa nu merg degeaba...
    Eu merg la Iulius sa vad, dar incep sa ma îndoiesc ca ar avea astăzi...

  8. #3208 SP
    Member madskills's Avatar
    Pai care e explicatia? Nu livreaza ei la timp? Ce interes au, mai ales la cate milioane au bagat in promovare si reclame? Ar fi interesant de stiu daca si in alte tari exista problema asta.

  9. #3209 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Cel mai probabil magazinele au comandat putine exemplare, tocmai ce-am sunat la cel mai apropriat Media Galaxy ce-l avea pe stoc si mi-au zis c-au vandut toate exemplarele. La flanco apare pe stoc in magazinele sun plaza, pieptanari, orhideea si mega mall.



    Cat despre altex, niste nemernici, mi-au zis ca singura modalitate de a anula comanda este sa refuz curierul. jegosi.

  10. #3210 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Nu e vorba de asta. Cei de la Rockstar au avut intotdeauna probleme logistice. La titluri mari sau importante care tin de alte brand-uri, marfa era macar cu 2-3 zile inainte de lansare la noi astfel incat avea timp suficient sa ajunga in toate magazinele din tara.
    Banuiesc ca tot Rockstar sunt de vina si pentru tepele Altex legate de nerespectarea pretului din precomanda.

    Daca n-as fi locuit in vestul Europei vreo 9 ani, mai ca te-as fi crezut. Cand s-a lansat GTA4 era coada de 100 de metri la un banal magazin de cartier (aduceau jocuri, filme etc). Toate comenzile onorate. Asta inseamna respectul aratat consumatorului. In RO e fix invers, nici vorba de respect, mai degraba e vorba de lipsa lui.

    ---------- Post added 26-10-2018 at 17:06 ----------

    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    Cel mai probabil magazinele au comandat putine exemplare, tocmai ce-am sunat la cel mai apropriat Media
    Baiat destept, te-ai prins. Asta e de fapt adevarata cauza. Indolenta. Tolomacii au crezut ca e vreun joc banal care nu merita adus in cantitate mare in magazine.

  11. #3211 SP
    Member mladin86's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Nu e vorba de asta. Cei de la Rockstar au avut intotdeauna probleme logistice. La titluri mari sau importante care tin de alte brand-uri, marfa era macar cu 2-3 zile inainte de lansare la noi astfel incat avea timp suficient sa ajunga in toate magazinele din tara.
    deci rockstar era devina tot timpul asta , mama lor !
    GG Media Galaxy daca taceai filozof ramaneai!

  12. #3212 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Banuiesc ca tot Rockstar sunt de vina si pentru tepele Altex legate de nerespectarea pretului din precomanda.

    Daca n-as fi locuit in vestul Europei vreo 9 ani, mai ca te-as fi crezut. Cand s-a lansat GTA4 era coada de 100 de metri la un banal magazin de cartier (aduceau jocuri, filme etc). Toate comenzile onorate. Asta inseamna respectul aratat consumatorului. In RO e fix invers, nici vorba de respect, mai degraba e vorba de lipsa lui.

    ---------- Post added 26-10-2018 at 17:06 ----------



    Baiat destept, te-ai prins. Asta e de fapt adevarata cauza. Indolenta. Tolomacii au crezut ca e vreun joc banal care nu merita adus in magazine.

    Te asigur ca nu a fost ignorata importanta acestui joc astfel incat se aduca putine unitati in magazine, doar ca nu poti sa bagi in toate magazinele din tara acelasi stoc pentru Media Galaxy Feeria, Orhideea, Promenada de exemplu.

  13. #3213 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Te asigur ca nu a fost ignorata importanta acestui joc astfel incat se aduca putine unitati in magazine, doar ca nu poti sa bagi in toate magazinele din tara acelasi stoc pentru Media Galaxy Feeria, Orhideea, Promenada de exemplu.

    Si in orase mare, de ex Cluj, care e al 2-lea oras ca populatie din tara de ce nu poti baga nici macar 1 exemplar. Dar in Sf. Gheorghe sau Targoviste poti care au 10% din populatia marilor orase se poate baga. Asta e logistica si planning-ul de rahat la capitolul livrari.

  14. #3214 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Rog sa spuna aici primul care primeste livrare in Buc. La mine n-a ajuns niciodata asa tarziu curierul de la Altex, iar pana acum n-am vazut pe nimeni sa spuna pe forum ca i-a fost livrat jocul.

  15. #3215 SP
    Member noss <3 ciorica's Avatar
    M am dus in Media Galaxy Titan să iau jocul , stoc epuizat , cică doar 15 bucăți au avut , in fine , am luat din Flanco Auchan Titan , mai aveau 2 bucăți pe stoc

  16. #3216 SP
    Member Hazer's Avatar
    E super amuzant ca nu a primit nimeni jocul de la Altex desi ei se jura pe carne de porc ca le-au trimis (am sunat inclusiv de 2 ori la ei azi). Multumesc oricum, am dat comanda la ora 14 la eMag cu ridicare din Crangasi si la 17 am primit SMS si l-am si ridicat.

    Ati pierdut multi clienti pentru chestia asta, inclusiv pe mine.

  17. #3217 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Si cu toate astea, atentie, citez: importanta acestui joc n-a fost minimizata.

    A fost prioritizata in Bucuresti - oras cu aproape 3 mil. de locuitori - cu 15 bucati in Media Galaxy Titan. Te apuca rasul.

  18. #3218 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    Si in orase mare, de ex Cluj, care e al 2-lea oras ca populatie din tara de ce nu poti baga nici macar 1 exemplar. Dar in Sf. Gheorghe sau Targoviste poti care au 10% din populatia marilor orase se poate baga. Asta e logistica si planning-ul de rahat la capitolul livrari.
    Nu uita de stocurile din Odorheiu S. si Miercurea Ciuc, aici e clientela maxima. Nu tu Cluj, Timisoara, Brasov, Iasi, Constanta, Oradea etc.

  19. #3219 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu chiar nu inteleg de ce va obositi cu livrari and stuff cand exista eMag - ridicare din showroom.

  20. #3220 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Am dat eu precomanda la emag cu ridicare de la posta...am zis nu cumva sa fie aglomerat curierul si sa nu ajunga la timp...mai ales ca scria ca e deschis si sambata...si teapa...nu a ajuns si nici nu e deschis sambata...

    PS : aici la noi la tara nu avem showroom (Arad)

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

    ---------- Post added 26-10-2018 at 17:25 ----------

    Ps: aici la noi la tara nu avem showroom...

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts