Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 283 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163 164 165 173 213 263 ... LastLast
Results 3,241 to 3,260 of 5657

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3241 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Macar eMAG livreaza sambata spre deosebire de Altex. Nici astia nu sunt mai breji, din moment ce nu pot respecta termenul precomenzii, dar macar isi dau silinta sa rezolve lucrurile. Am primi azi prin SameDay jocul.

  2. #3242 SP
    Member Hazer's Avatar
    Comanda dumneavoastra este in curs de livrare astazi, cu contactare telefonica in prealabil.
    Va multumim.
    Echipa Altex/MediaGalaxy.
    Thanks but no thanks. Mai scrie si in observatii ca e adresa de serviciu si nu sunt acolo in weekend. Ce sa mai zic.. bataie maxima de joc. Sa va spalati cu el pe cap :/

  3. #3243 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Guys, poluanți rău thread-ul. Plângeți-vă direct la ei pe site, în call-center, plângeri la organele abilitate.

    Dc o faceți aici unde băiatul ăla intră pro-bono și mai răspunde este fix - pix.

    Nu cred că scopul thread-ului este să ne vărsăm frustrările. Cred că feedback-ul e clar.

    Plus că sunt alternative: emag, flanco.

    Nu e prima dată când nu livrează day one. Băiatul respectiv a și setat așteptările acum ceva timp că e long-shot să onoreze toate pre-comenzile de vineri.

    Vreți day-one neapărat luați de la shopto, amazon, etc. Dar plătiți mai mult. Văd că si emag au început să țină pasul cu availability-ul pt day one.

    Concluzia, degeaba vă plângeți aici că nu se rezolvă nimic. Spamati sursa.

    Concret ce puteți face, este să refuzați livrarea de luni și să cumpărați din altă parte. Când si-or rula rapoartele o să ze vadă o problemă.

    Hai, weekend fain tururor și spor la joacă!

  4. #3244 SP
    Junior Member Trane1025's Avatar
    Altex livreaza si sambata, tocmai am primit sms de confirmare ca va ajunge azi
    Attached Images Attached Images a4987c01-ef7d-4dcc-bd05-8096d6d52cd7.png

  5. #3245 SP
    Member adin33's Avatar
    Nici luni nu ajunge, doar pe marti. Daca il lua curierul primeai mesaj. Pentru cei din provincie.

  6. #3246 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Guys, poluanți rău thread-ul. Plângeți-vă direct la ei pe site, în call-center, plângeri la organele abilitate.

    Dc o faceți aici unde băiatul ăla intră pro-bono și mai răspunde este fix - pix.

    Nu cred că scopul thread-ului este să ne vărsăm frustrările. Cred că feedback-ul e clar.

    Plus că sunt alternative: emag, flanco.

    Nu e prima dată când nu livrează day one. Băiatul respectiv a și setat așteptările acum ceva timp că e long-shot să onoreze toate pre-comenzile de vineri.

    Vreți day-one neapărat luați de la shopto, amazon, etc. Dar plătiți mai mult. Văd că si emag au început să țină pasul cu availability-ul pt day one.

    Concluzia, degeaba vă plângeți aici că nu se rezolvă nimic. Spamati sursa.

    Concret ce puteți face, este să refuzați livrarea de luni și să cumpărați din altă parte. Când si-or rula rapoartele o să ze vadă o problemă.

    Hai, weekend fain tururor și spor la joacă!
    Acest topic pt asta a fost făcut, sa se plângă lumea. Stai liniștit că eu de exemplu am făcut și plângere către ANPC, online. Aștept cele 30 de zile sa vad răspunsul. Întâi am zis sa rezolv amiabil, aici și la telefon. Am acceptat propunerea lor dar în zadar, nu a mai venit nimic.

  7. #3247 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Perfect! Atunci poate iese și băiatul ăla care oricum tot o face pro-bono si ne mai ajuta să aflăm de o ediție sau alta dacă o aduc sau când mai sunt reduceri.

    Și rămânem cum un thread dedicat să ne plângem noi între noi, ca niște internauți adevărați.
    Fraților luați furcile dacă nu vă convine ceva și mergeți la Altex la sediu, nu mai dați comenzi la ei, ANPC.

    Aici, la valea plângerii dc semnați condica nu vă ajută nimeni. Eventual vezi că a murit și capra vecinului și nu te simți singurul nedreptățit. Dar jocul tot nu se livrează mai repede, că ne plângem noi pe un thread pe consolegames.
    Energie și timp irosite aiurea.

    Hai, spor!

  8. #3248 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Da...precomanda mea a ajuns in Arad prin posta romana...oficiul postal de la care am ales sa ridic jocul este deschis dar masina l a adus azi noapte la oficiul "mama" presupun asa ca pana luni nu il au...teoretic. prqctic nu vor....

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  9. #3249 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu crezi ca e bine sa afle lumea care citeste threadul ce asteptari sa isi creeze atunci cand face o precomanda la Altex/MG? De ce sa nu comentam aici? Cum s-a mai spus. Threadul asta este exact pentru asa ceva. Daca te deranjeaza asta, creeaza tu unul separat cu praise la adresa lor si nu il mai citi pe asta. Bafta!

  10. #3250 SP
    Junior Member Serban.i's Avatar
    Nu inteleg de ce nu va cumparati digital.Iti ajunge in secunda urmatoare lansarii si scapi de griji.

  11. #3251 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pentru ca la digital nu poti colectiona nimic.

    ---------- Post added 27-10-2018 at 12:39 ----------

    Quote Originally Posted by Andrei260191 View Post
    Da...precomanda mea a ajuns in Arad prin posta romana...oficiul postal de la care am ales sa ridic jocul este deschis dar masina l a adus azi noapte la oficiul "mama" presupun asa ca pana luni nu il au...teoretic. prqctic nu vor....

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Cred ca e vb de comanda la eMag, care are thread separat.

  12. #3252 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Scuze...my bad

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  13. #3253 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Chiar nu inteleg de ce va chinuiti cu Altex si Cargus cand exista optiunea de ridicare din showroom eMag. Cel mai trist e ca sunt aceiasi oameni care se plang aici la fiecare lansare a unui joc mare si tot fac precomanda la Altex.

  14. #3254 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu înțeleg de ce nu s-a dat acel voucher să mă duc acum să-l iau din magazinele lor. Până la urmă l-am luat digital de pe US cu un prieten, 120 de lei de căciulă

  15. #3255 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Chiar nu inteleg de ce va chinuiti cu Altex si Cargus cand exista optiunea de ridicare din showroom eMag. Cel mai trist e ca sunt aceiasi oameni care se plang aici la fiecare lansare a unui joc mare si tot fac precomanda la Altex.
    Cred ca s-a mai spus de 10 ori. Unii nu au in oras showroom eMag. Nu e cazul meu, dar e situatia altor colegi de pe forum.

  16. #3256 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Printre atata emotie si frustrari, ma bag si eu.. poveste lunga scurta, @MegiaGalaxy, pe cand cu ridicare din magazin din nou?
    Totodata, de ce nu mai pot aplica, la comanda online, 2 coduri reducere pentru acelasi produs?

    Scenariu actual, am 2 coduri reducere a cate 100 lei, am vrut sa iau un top-up PSN de 250 RON.. ghinion, nu merge aplicat decat unul.
    Am zis, ok iau 2 top-up PSN de 100, si aplic cod reducere/voucher pentru fiecare si ridic 2, ca na, daca este asa complicat si nu pot adauga 2 odata.. Surpriza, nu mai am posibilitate de ridicare din magazin, decat livrare prin curier.. M-am lasat pagubas.

    Nu doar ca nu ma pot duce la Altex/MG de langa mine care este la 5 minute distanta, trebuie sa astept sa mi se livreze, probabil pe luni-marti, si mai dau si bani pentru asta
    Smecherie! Suntem in anul 2018 baieti!

  17. #3257 SP
    Junior Member Antaury97's Avatar
    Nu are nimeni idee cand apare in Timisoara in magazine?

  18. #3258 SP
    Junior Member Trane1025's Avatar
    Tocmai am fost sunat de catre curier, este masina de Altex si ajunge in 10 minute. Bucuresti sector 3

  19. #3259 SP
    Junior Member alexandrupaul's Avatar
    Cat timp Altex-ul se chinuie sa livreze niste colete sambata vad ca emagul isi face stocuri si in showroomuri. La Sibiu se poate ridica din showroom acum. Oricum sa fie invatatura de minte cu precomenziile de la Altex.

  20. #3260 SP
    Junior Member andreew's Avatar
    Quote Originally Posted by Antaury97 View Post
    Nu are nimeni idee cand apare in Timisoara in magazine?
    In provincie pe Marți.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts