Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8
Results 141 to 157 of 157

Thread: NieR: Automata

  1. #141 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Va fi primul joc de mobil pe care il iau in ultimii 2 ani. Sper sa fie paid si fara in app purchases.

  2. #142 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Cred ca asa va fi, sau cel putin asa e trendul la astfel de jocuri, one time payment only.

    Nici eu nu am mai luat un joc de mobil de nu stiu cand, motivul fiind ca nu ma joc pe telefon, dar pentru asta as putea sa fac o exceptie.

  3. #143 SP
    Manager paul's Avatar
    Square Enix Masterline NieR: Automata - Vol. 1:

  4. #144 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^A aparut pentru preorder, la numai $3000 si se livreaza in 2022. Sunt eu ignorant la pretul pentru figurine din plastic sau au luat-o razna japonezii? E o figurina mare, intr-adevar, dar sa coste cat o masina?

  5. #145 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Nu cred ca e plastic , probabil e polystone . La banii aia cel putin asa ar trebui . $2500 e pretul mediu pentru asa ceva de la Prime 1 .



    Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

  6. #146 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In caz ca sunteti interesati de statuete cu Nier, am vazut ca si 101figurine au careva.
    Nu am nicio treaba cu ei, doar ca am tot primit notificari de la ei si mi-au sarit in ochi

  7. #147 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Jocul e pur si simplu extraordinar pe partea de poveste, personaje, actiune si stiluri de joc.
    E cel mai bun joc pe care l-am jucat pe PS4 Pro peste IP-urile Sony. Nu mai zic de soundtrack, e poate cel mai bun pe care l-am gasit intr-un joc.



    razvanrazy
    Merita? Au preturile umflate rau si nu stiu cat de seriosi sunt.
    Pe 101fugirine e 900 de lei cu un avans de 30% in timp ce pe AmiAmi magazin cu traditie din Japonia e 106 euro + ~ 25 transportul si ~25 TVA la sosire = 156 euro ~ 750 de lei. Avantajul ar fi ca nu iti mai bati capul cu vama si posta.


    Vreau sa cumpar varianta 2B standard ar fi prima figurina originala, cele pe care le-am luat pana acum sunt de pe AliExpress mai ieftine dar nu au acceasi calitate.

  8. #148 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu am zeci de figurine luate de la 101 si sunt foarte seriosi, inclusiv cu precomenzile. De pret, tu stii daca merita sau nu. Desigur ca poti scoate la 750 lei, dar merita deranjul cu drumuri pentru platit vama si sa stai 1000 de ani pana-ti vine?
    Eu am avut de multe ori ocazia sa iau ceva din afara cu ~100 lei mai putin si sa astept x saptamani si sa fac drum la vama/posta, samd si am ales sa iau de la ei, care livreaza instant cand vine in stoc, ambaleaza foarte bine si plata la livrare (diferenta, daca e vorba de precomenzi).

    Repet, nu am nicio treaba cu 101figurine, dar sunt client fidel si chiar am zeci de comenzi de la ei si nu au dezamagit nici macar odata cu livrarea sau calitatea. Magazinul este din Targoviste, deci cine sta pe acolo, poate merge fizic la ei pentru a elimina transportul

  9. #149 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Daca sunt seriosi e bine ce nu mie clar e de ce au data lansarii 28.02.2022 cand pe site-urile din Japonia e Oct-2021?
    Ce se intampla cu avansul? Il pierzi? In caz ca te razgandesti sau nu mai poti achita diferenta?


    In momentul de fata am precomanda la AmiAmi iar acolo nu iti cer banii in avans, iti trimit link de plata in apropierea lansarii.

  10. #150 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sincer nu stiu ce se intampla cu avansul in cazul in care te razgandesti, dar daca produsul se anuleaza, se restituie integral (am patit cu o statueta).

    Iti recomand sa-i suni si sa-i intrebi si despre avans si despre data lansarii si tot ce mai ai. Sunt super amabili.

    Also, e posibil ca aia sa fie data de lansare in Japonia, dar pentru EU sau alte tari, e posibil sa se lanseze putin mai tarziu.

    LE: uite, m-am uitat de curiozitate pe amiami la o statueta recent achizitionata, asta, care este redusa acum la ei la pretul de 584 lei si pe care eu am luat-o de la 101 cu precomanda si mi-a fost livrate chiar la lansare la 600 lei. Daca mai pui la calcul si transport, tva, asteptare, mers la vama, samd...

  11. #151 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Am sunat 101figurine mi-au spus ca o primesc mai tarziu pentru ca vine prin distribuitorul de Europa al lui Flare.
    O sa fac precomanda la 101 si cea de la AmiAmi o tin de rezerva iar in octombrie sun ca sa fiu sigur ca nu sunt probleme cu stocul.

    ---------- Post added 23-02-2021 at 14:52 ----------

    Gata am facut precomanda la 101.


    Astazi se implinesc 4 ani de la lansare PlayStation 4 Japan: February 23, 2017.
    Happy 4th Anniversary to NieR Automata! https://www.reddit.com/r/nier/commen...nier_automata/


    NieR: Automata shipments and digital sales top 5.5 million https://www.gematsu.com/2021/02/nier...op-5-5-million


    "Another 500,000 units moved since December 2020".

  12. #152 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Sper sa scoata o continuare la Nier Automata in curand si niste remasteruri la seria Drakengard.

    Am jucat un pic de Drakengard 3 pe PS3 dar un pic cam nefinisat iar texturile si grafica nu arata prea bine pe un TV 4K.
    Ar fi ok sa il aduca la nivelul lui Nier Replicant.

  13. #153 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    NieR: Automata shipments and digital sales top six million; NieR Replicant ver.1.22474487139 tops one million
    https://www.gematsu.com/2021/06/nier...ps-one-million


    NieR: Automata se vinde in continuare foarte bine.

  14. #154 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Dupa o asteptare de un an a venit. Calitatea e foarte buna, e scumpa dar merita.
    Attached Images Attached Images img_20220321_095320-min.jpg img_20220321_100025__01-min-min.jpg img_20220321_101500-min-min.jpg img_20220321_101514-min-min.jpg img_20220321_101529-min-min.jpg img_20220321_101538-min-min.jpg img_20220321_101555-min-min.jpg

  15. #155 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Dupa o asteptare de un an a venit. Calitatea e foarte buna, e scumpa dar merita.
    Daca nu sunt prea indiscret, cat ai dat pe ea? Arata bine rau. Mi se pare horror de mult cat ai asteptat

  16. #156 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    900 de lei am dat pe ea in doua transe, 270 avansul la precomanda si 630 acum. Initial am vrut sa o iau de pa AmiAmi dar e prea mare bataia de cap cu vama/transportul asa ca la recomandarea lui razvanrazy am luat-o de la 101figurine chiar daca era un pic mai scumpa.

  17. #157 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Mamma mia cat de bine arata...e efectiv wow! Da, si aproape 200 de eur arata la fel de bine, insa in cazul asta mi se par super bine investiti. Bravo!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8

Similar Threads

  1. Vand NieR: Automata PS4 By Rukax in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 17-04-2020, 17:32
  2. Cumpar Nier Automata Steelbook By LucKos in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 05-09-2018, 14:45
  3. Schimb AC Origins cu Nier Automata By Link in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 28-08-2018, 22:31
  4. Vand Nier Automata By alexds6 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 2 Last Post: 19-06-2018, 19:42
  5. Vand/Schimb Nier Automata By Patrusase in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-03-2018, 14:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts