Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 14 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 272

Thread: Grand Theft Auto VI - GTA 6

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Grand Theft Auto VI - GTA 6

    Poate va mai calmați un pic cu Xbox 1.5 si PS4k.
    Report: GTA 6 is in Development
    Rockstar came close to making Grand Theft Auto: Tokyo
    Work on GTA 6 has started

    The source also revealed that preliminary work has begun on Grand Theft Auto 6, but said a location had not yet been settled on.

    It's not unusual that Rockstar would begin laying the early foundations for its next Grand Theft Auto so soon - It's been more than two years since the initial release of GTA 5.

    As for the more immediate future, there's a lot of speculation that next Red Dead game will be revealed this year, but there's a big question over where it could be the first to use a new Rockstar engine. In 2012 Rockstar put out a job advert for a position working on engine development for next-gen systems.
    Attached Images Attached Images grand_theft_auto_tokyo_wallpaper.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta e foarte bine. Din ce citisem de anu trecut, ei isi doresc sa faca o harta gen cea din The Crew. Acum sa vedem ce le iese, ca degeaba o fac atat de mare, daca nu o sa fie la fel de plina de viata ca cea din V.

    Cat de engine, cu siguranta il vor schimba, din moment ce asta de GTA V a fost facut pt last gen.

  3. #3 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    O veste foarte buna. Chiar ma intrebam cand ar putea fi urmatorul GTA. Sper ca in minim 3-4 ani sa fie lansat.

  4. #4 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Zvonuri...
    Pana la GTA 6 s-ar putea sa fie vorba de un story based dlc pt 5.

  5. #5 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Din punctul meu de vedere dimensiunea hartii din V este mai mult decat ok, astept alte lucruri frumoase de la un titlu GTA precum o locatie noua si exotica, caractere noi, amuzante si bine conturate, actiune pe muchie de cutit etc.

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si mie mi s-a parut mai mult decat ok dimensiunea hartii in GTA V, pe partea de SP. Cum intrii in MP si faci cele cateva misiuni/heists, deja devine incredibil de mica si repetitiva (am peste 500h bagate in Online) si oricat de mult imi place mie jocul, trebuie sa recunosc ca este repetitiv in draci. Mai ales ca nu au mai bagat misiuni noi de prea mult timp.

    Acum, urmeaza (daca dam crezare zvonurilor) sa mai scoata un update pentru GTA Online, urmat de introducerea hartii din GTA IV pentru GTA Online (dar e posibil ca nu numai) si abia dupa aia de un standalone SP DLC. Poate tot in "noua" harta.

    Cat de GTA VI, chiar as vrea o harta mare si nu m-ar deranja toata America, precum in The Crew.

    Cat de data de lansare, din ce se zvonea, un 2018-2019.

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu poti compara cu The Crew, acolo sunt doar drumuri, nu te poti duce pe oriunde ca in GTA si atentia la detalii nu e la fel, in NFS mergi cu masina rapid si nu observi atat de usor imperfectiuni, mai ales la obiectele din fundal. Nu cred ca e inca posibil sa realizeze asemenea harti la detalii mari precum in GTA 5. Nu exista tehnologia sa o faca inca, iar daca ar face-o manual ar dura prea mult.

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai stiu. Dar daca pui in balanta faptul ca GTA V a mers si pe 512mb RAM pe X360/PS3, acum ar putea face ceva mult mai mare si mai complex. Si sunt sigur ca daca baietii aia-si pun in cap sa faca asa ceva, reusesc, chiar daca muncesc 5-10 ani la el.

    Anywho, momentan o sa aflam despre RDR 2. Despre asta, prin 2017-2018.

  9. #9 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    nu stiu ce va tot bucarati de mizeriile astea, nu o sa iasa nimic care sa poate depasi minunea care a fost si este GTA4

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    nu mai fi fanboy ba, fi gamer

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Hahahahaha, sunteți nebuni bai, mai lipsește Mircea-RO

  12. #12 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    nu mai fi fanboy ba, fi gamer
    da da, sa iti aia jocul peste un an fata de consolele noastre, marsi cu mustarul tau de aici... cumaprati zece palci ca sa rulezi un joc care merge pe o consola de 10 ani

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    ba tie tie ciudah ba! io imi iau trei placi de TITAN si le pun in Crosfaire si sa vezi cum ma joc pe patru monitoare si tu te chinui pe tvu ala in 720p

    hahahah

  14. #14 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Vorbim când termini și tu jocul.. Am uitat ca nu poți, sa ma anunti cand se lanaeaza și pe la voivvvvvv!

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    ba raposatule, eu ma joc gta 5 in 4k in crosfaire de 3 placi TITAN si tu te joci pe un monitor cu vga in 720p, mars de aici!

    tiam schimbat si hederu pe site, sa stie lumea ce facem noi aici

  16. #16 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    lasane bah ar trebuii sa te jocii cai zis k ejti gamer nu fanboy
    vi aicea si anjuri da unde te crezi ma baiatule
    tudyniuz as dorii sal banezi pe anputzitul asta,, Stima!!

  17. #17 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Tu ce comentezi, vrei să dispari ca și TUDY, raposatu general fugi!!!

  18. #18 SP
    Banned Alex Khan's Avatar

    Grand Theft Auto 6

    Avand in vedere ca GTA 5 a avut topic deschis aici de prin 2010, adica cu vreo 3 inainte de lansare, acum e timpul sa discutam si despre GTA 6.


    Data de lansare preoconizata - 2021/2022
    Platforma-PlayStation 5, Xbox Two, PC (probabil prin 2023-2024)
    Locul si timpul actiunii - Vice City (Miami, Florida) in anii 2020, iar cateva misiuni se vor petrece prin America de Sud.
    Probabil ca vor baga foarte multe masini electrice, drone, roboti si soft-uri ce vor inlocui multe joburi, smartphone-uri din ce in ce mai sotisficate, vor fi abordate teme corecte politic precum cea a homosexualitatii, feminismului si al minoritatilor, iar misiunile se vor centra pe atacuri cibernetice ca-n Watch Dogs. Tehnologia futurista va fi elementul cheie in acest GTA.

    GTA 6 promite a fi mult mai progresist spre deosebire de GTA 5 care a fost onservator.

    Povestea se va centra pe un personaj de sex feminin

    Sursa

    https://www.vg247.com/2018/03/06/gta...-release-date/



    1.Credeti ca un GTA cu un personaj feminin va fi la fel de bun precum un GTA cu personaj masculin?
    2.Va prelua multe din trasaturile si abilitatile unor personaje ca Lara Croft pentru a se acomoda intr-un mediu cu masini, lupte de strada si jafuri?
    3.Va fi un personaj feminin ce va incerca sa se comporte cat mai masculin?
    4.Va avea carisma si popularitate si pentru jucatorii de sex masculin, nu doar pentru cei de sex feminin?
    5.Cum vor putea jucatorii masculini sa se acomodeze in rolul unui personaj feminin avand in vedere ca acesta va purta relatii intime cu personaje masculine sau ca de multe ori, protagonista va purta fusta ?
    6. Cate femei au incercat sa sparga banci, sa faca trafic de droguri la scara mare, sa omoare civili pe strada, sa se lupte cu politistii si sa fure masini?

  19. #19 SP
    Member Mishy's Avatar
    Doar o nelamurire, intrebarile sunt puse la misto, pentru ca asa par?

  20. #20 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Nu sunt la misto.
    Doar ca au fost jocuri in care am jucat cu caractere feminine si nu prea m-am acomodat.

    Hai, a mers prin Tomb Raider si Bayonetta, dar in rest, shootere si RPG-urile in care am ales caracterul feminin m-au deprimat si asta datorita personajului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 14 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto V - GTA 5 - GTA Online By Walkman in forum Console Club
    Replies: 5620 Last Post: 10-12-2023, 06:55
  2. Grand Theft Auto IV - GTA 4 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 20-01-2021, 23:32
  3. Grand Theft Auto V - Help! By Molurus in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 24 Last Post: 14-03-2014, 23:10
  4. Grand Theft Auto V By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 05:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts