Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 238 of 244 FirstFirst ... 138 188 228 236 237 238 239 240 ... LastLast
Results 4,741 to 4,760 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4741 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Tocmai am vazut Gisaengchung - 10 cu felicitari/10. Nu degeaba e favoritul la Oscar anul asta, e demential. N-are niciun minus, un film ca asta iese o data la multi ani.

  2. #4742 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, am auzit numai de bine despre filmu asta - Parasite pentru cine nu stie.

  3. #4743 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    La recomandarea ta l-am văzut și eu astăzi. Chiar îți rămân dator, e unul dintre cele mai bune filme pe care le-am văzut vreodată. Pe o scara de la 1 la 10 ii dau masterpiece.

  4. #4744 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Parasite - l-am vazut si eu aseara si este un film bun, dar departe de excelenta de care-l lauda toti. Are momente de umplutura si are momente de bad acting. Iar sfarsitul a parut putin grabit, mai ales la cat au ales sa lungeasca unele scene complet inutile, unele din ele jucate destul de slab.

    Un 8-8.5 din partea mea.

  5. #4745 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Rambo Last Blood 4/10
    Scurt, inutil, nimic de tinut minte. Nu s-a simtit deloc ca fiind Rambo, povestea total aiurea pt un film Rambo. Actiune inexistenta pana spre final, personaje de umplutura fara niciun sens. Puteau sa ii faca incheierea mai bine dar asta e. Cu ce a iesit in evidenta e gore-ul, si cam atat.

  6. #4746 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Bad boys for life - 8/10

    Nu ma asteptam sa-mi placa asa mult, mi-era ca se bazeaza fix pe nostalgie si de fapt e o ciorba reincalzita, dar filmul e solid si incredibil de amuzant, la fel ca primele doua, au fost o gramada de scene unde radea toata sala. Chimia e acolo, glumele sunt acolo, actiunea e ceva mai temperata (deh, nu mai e Michael Bay si se vede) dar nu dezamageste. Daca nu-l luati in serios prea mult, e fix ce trebuie

  7. #4747 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^ L-am văzut și eu, 8 și de la mine. Am intrat la el fără așteptări prea mari dar m-am distrat maxim. Am râs cu lacrimi de câteva ori. Vi-l recomand!

  8. #4748 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    The Gentleman, mi-a plăcut, un nou film bun a lui Guy Ritchie, dar nu mai bun decât Snatch. Un 8 de la mine

  9. #4749 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Parasite - l-am vazut si eu aseara si este un film bun, dar departe de excelenta de care-l lauda toti. Are momente de umplutura si are momente de bad acting. Iar sfarsitul a parut putin grabit, mai ales la cat au ales sa lungeasca unele scene complet inutile, unele din ele jucate destul de slab.

    Un 8-8.5 din partea mea.
    L-am văzut și eu, de acord cu tine, 99%. De la mine primește cu indulgenta 7. Jocul actorilor...Departe de a fi naționalist, avem filme românești mult peste această "capodopera".

  10. #4750 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar


    Nu o sa ma contrazic cu tine, e treaba ta ce filme iti plac, te intreb doar atat. Chiar consideri filmele astea mai bune decat Parasite

    Dark Phoenix - 8
    John Wick 3 - 8.5
    Joker - 9.5 - nu o sa studieze nimeni filmu asta, nu asa ceva se studiaza in scolile de teatru si film
    Star Wars - 9
    Bad Boys for Life - 8
    The Gentleman - 8

    ?



    Hai cu Oscarul pentru cel mai bun film. Team Parasite aici. Salute

  11. #4751 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mă pregăteam să-ți răspund, scrisesem destul de mult, apoi am văzut numele tau și am șters postarea. Deși nu vrei sa te contrazici, totuși o faci, nu am chef de polemică.

  12. #4752 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Ai vazut numele meu, ce inseamna asta? Cred ca de fapt nu ai scris nimic.

    Te-ai gandit ca poate criticii aia de film despre care vorbeai se pricep, au habar despre ce vorbesc, pot sa fie rai daca vor, dar se pricep. Tu in schimb?

  13. #4753 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Voi chiar nu puteti accepta parerea altor oameni fara sa incepeti sa va impungeti cu ironii ? Pe toate threadurile , cum spune cineva ceva ce nu ne convine repede ne luam de el .

    On Topic

    Star Wars 9 - 5 pentru efecte speciale si sunet , povestea e jale . Daca ar trebui sa explic cuiva aceasta ultima trilogie mi-ar fi foarte greu .
    Joker - 6.5 Taxi Driver cu un clown .

  14. #4754 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Nu e vorba de parerea lui, e cam arogant pentru o persoana care nu poate sa deosebeasca un film bun de unul slab. Poate nu e asa si te pricepi cat de cat, nu stiu, dar notele alea asta ma fac sa cred.

    Nu ma contrazic singur, eram curios daca chiar crezi ca alea sunt filme mai bune, nu sa-mi explici de ce. Adica dai o nota in functie de cat de bun e filmul, o nota care sa fie cat mai adevarata? Sau dai in functie de cat de mult iti plac tie chiar daca sunt filme mediocre sau slabe?

  15. #4755 SP
    Member Smara's Avatar
    Asta cu Star Wars ma ingrijoreaza....am auzit numai pareri proaste. Trageam speranta ca o vor drege in ep. 9 , dar se pare ca nu e cazu'.

  16. #4756 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Am vazut recent Terminator Dark Fate, nota 4 cu indulcenta, ce porcarie de film, nu are nici-un sens. De ce exista filmul acesta? Ah pentru ca e la moda acuma sa se refaca filmele vechi cat mai woke pentru generatia asta de idioti, oare care film urmeaza sa fie macelarit Die Hard, Rambo sau Terminator? Ghost Busters deja a fost bagat in mormant.

    ---------- Post added 04-02-2020 at 17:24 ----------

    *Robocop am vrut sa scriu in loc de Terminator

  17. #4757 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Totusi nu e mai slab ca T5.Macar pentru scena de la inceput, unde CGI este la inaltime, nu ca in restul filmului.Rambo cu Last Blood a adus o pata pe serie.Chiar daca unii au apreciat acel stil, consider ca trebuia sa se opreasca la IV.

  18. #4758 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Rambo s-a macelarit singur.

  19. #4759 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Sekiro View Post
    Nu e vorba de parerea lui...
    ...Sau dai in functie de cat de mult iti plac tie chiar daca sunt filme mediocre sau slabe?
    Pai nu fix despre asta discutam aici? Nu toate sunt pareri personale si subiective?
    Crezi ca facem o medie bazata pe alte pareri ale altor persoane avizate si chiar daca nu ne-a placut un film, ii dam 9 pentru ca asa au dat restu?

  20. #4760 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Te-a rugat pe tine sa vorbesti pentru el?

    Nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca trebuie sa faci o medie. Intrebarea era daca are capacitatea necesara sa dea o nota sau daca le da din burta.*

    In fine, sa trecem peste asta. Nu ma intereseaza asa mult subiectu asta. M-am convins deja de mult timp cum sta treaba cu filmele astea.

    Si totusi putin bun simt nu strica, mai ales cand esti total pe langa.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 238 of 244 FirstFirst ... 138 188 228 236 237 238 239 240 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts