Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 172 of 244 FirstFirst ... 72 122 162 170 171 172 173 174 182 222 ... LastLast
Results 3,421 to 3,440 of 4864

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3421 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Pulp Fiction - 10/10

    Si ma uit acum la Lost Highway, o sa revin cu edit

  2. #3422 SP
    Member TheSpider's Avatar
    Se repeta povestea principala insa are anumite detalii care nu apareau in primul film.dusmanul nu mai este ca atunci spiridusul.E,din cate am inteles, o varianta mai apropiata de povestea din benzile desenate.Nu stiu daca dureaza o ora pana isi pune prima oara costumul,in orice caz filmul este destul de lung si are si destule faze de bataie.Eu zic ca este un film destul de complex nu gen Avangers care a fost numai bataie proasta,parca ma uitam la desene, e mai captivant, mie unu mi-a placut si zic ca merita vazut filmul.

  3. #3423 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E vorba de gusturi si nu am de gand sa ti le judec pe ale tale. Mie personal, Avengers mi s-a parut un film mediocru cu 4-5 faze bune si de actiune si 80% din film plin de vorbarie si scene de umplutura.

    Imi pare rau ca nu-mi mai permite timpul sa fac review-uri mai detaliate.

    In orice caz, voi vedea acest Spiderman, dar nu acum si in mod clar nu la cinema. Vreau sa merg la Dark Knight Rises la IMAX de oricat ori pot

  4. #3424 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    Pulp Fiction - 10/10

    Si ma uit acum la Lost Highway, o sa revin cu edit
    Nu a mai mers edit...

    The Lost Highway e cel mai prost film pe care l-am vazut in viata mea, nu stiu cum a putut lua nota 7.6 pe IMDB, m-am chinuit sa ma uit la primele 50 de minute dupa care am inchis aplicatia. Nu intelegi nimic din el, sunt doar niste scene aruncate aiurea.

  5. #3425 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Chiar ca gusturile nu se discuta: mie The Avengers mi s-a parut de departe cel mai bun film in ultimii 3-4 ani (oricat de mare DC fanboy as fi, fiecare parte din minte iubeste filmu asta). Mi-a placut asa de mult ca l-am vazut de doua ori la cinema in Anglia (7 lire fiecare pentru ca am vrut din nou 3D ) si m-as mai fi uitat odata la cinema in Romania da pe cand am ajuns nu il mai prea aveau. Hai ca dau o parere intarziata despre filmul asta, pentru ca am vazut extrem de multe filme recent da prea putine merita mentionate.

    The Avengers
    +personaje (Iron Man, The Hulk, Captain America etc)
    +actorii (Robert Downie Jr. mi se pare unul dintre cei mai buni actori in momentul de fata)
    +povestea
    +efectele
    +actiune cat cuprinde (trec cinci minute din film: What do we have here? It's a weird thing i`m not going to spoil and then BOOOM! da-i cu actiune neamule! la filmele cu super eroi nu iti trebuie c@c@l@u de multa vorbarie)
    +glumele (aici Robert conduce detasat)
    +momente pline de suspans
    +multe momente emotionate (eu asa ma inmoi cand vad cum toti lucreaza ca o echipa)
    +muzica
    +inamicii
    +faptul ca nu l-au bagat pe Spider man...I hate that guy! (dar oricum din cauza drepturilor de autor, nu ar fi putut sa il bage nici de vroiau...Spiderman e pe mana celor de la Sony parca)
    +momente badass cat incap (de la Hawkeye pana la Iron Man)


    -minusuri? ce-s alea? Filmul asta dupa parerea mea chiar nu are nici un minus. Oricat de mult as iubi personajele DC, si il ador pe Batman si alea alea, tot nu cred ca va avea sanse prea mari sa egaleze The Avengers...atat din punct de vedere al incasarilor cat si al calitatii (Batman-ul din seria noua nu prea respecta benzile desenate, Bane care apare in film pare subnutrit (Scott Steiner era numa bun pt rolul lui Bane), nu e un film "team based" care il consider un mare minus (dar inca sper la un Justice League movie in urmatorii 20 de ani ). Oricum o sa ma duc la cinema sa vad The Dark Knight Rises in primele zile cand o sa apara in tara si o sa revin cu pareri (poate o sa trebuiasca sa imi inghit cuvintele), dar pana atunci 11 din 10 la The Avengers si premiul "Film of the (last 3-4) Year(s)". Abia astept partea a doua!

  6. #3426 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Batman DKR 10/10 un film perfect care incheie o trilogie perfecta.
    Nu am prea multe de spus, totul mi-a placut.

  7. #3427 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Batman Begins 10/10

    Urmeaza The Dark Knight.

  8. #3428 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Batman DKR 10/10 un film perfect care incheie o trilogie perfecta.
    Nu am prea multe de spus, totul mi-a placut.
    lucky you

  9. #3429 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    The Amazing Spider-Man 8/10

    Un film chiar reusit, nu am regretat ca l-am vazut si parca imi place mai mult stilul acesta decat cel din trilogia anterioara.
    Attached Images Attached Images amazing-spider-man-movie-poster.jpg

  10. #3430 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Ted 10/10
    Superb. O comedie foarte reusita. Iar Mila, frumoasa ca-ntotdeauna.

  11. #3431 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Lockout 5/10

    Nu e un film prea stralucit, asa ca sa nu aveti asteptari mari de la el. Mi-au placut in mod special replicile personajului intruchipat de Guy Pearce. Daca nu aveti ce face in jur de 90 de minute, vizionati-l.

  12. #3432 SP
    Senior Member axton's Avatar
    The amazing spiderman -The Amazing Spider-Man (2012) - IMDb"target="_blank">The Amazing Spider-Man (2012) - IMDb

    Mie mi s-a parut mult mai bun decat trilogia ... actiunea este mult mai ... well ... amazing / spectaculoasa , chiar si scenele dramatice sunt mult mai bine facute . Andrew Garfield si-a jucat rolul foarte bine si a facut o echipa buna cu Emma Stone . Overall : merita vazut , it's the spiderman movie you've waited for.
    Nota:9/10

  13. #3433 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Red Eye (2005) - Redeu-ai 5/10
    nu a fost atat de scary cum ma asteptam si sincer am fost profund dezamagit! pentru ca au avut un setting al naiba de bun
    Attached Images Attached Images 0448707.jpg

  14. #3434 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    The Dark Knight Rises 10/10
    Il consider peste celelalte doua filme din serie
    The Dark Knight Rises � The Legend Ends!*|*Am doar 18 ani

  15. #3435 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    The Dark Knight Rises 10/10
    Il consider peste celelalte doua filme din serie
    The Dark Knight Rises – The Legend Ends!*|*Am doar 18 ani
    dar nu trebuia sa aparata pe 27iulie? sau am retinut eu gresit?

  16. #3436 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Ba da, apare vineri in toate cinematografele din tara.
    Eu am avut invitatie la premiera 'VIP' din Romania care a fost aseara la Samsung IMAX

  17. #3437 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Ba da, apare vineri in toate cinematografele din tara.
    Eu am avut invitatie la premiera 'VIP' din Romania care a fost aseara la Samsung IMAX
    si cum pot sa fac rost si eu de chestii din astea ca si eu vreau sa fiu special invitat VIP

  18. #3438 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Depinde unde lucrezi. Am prieteni care primesc constant astfel de invitatii (unu, spre exemplu,lucreaza ca product manager la Diverta).

  19. #3439 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Din cate stiu nu este un remake. Este un film nou cu spiderman din seria Amazing. (nu stiu daca asa este) dar in cazul in care repeta povestea principala (cu unchiul...bla bla bla) nu are treaba cu filmul original ci asta este povestea lui spiderman.

    On a side note, am citit ca isi pune costumul abea in minutul 60. Ceea ce, sincer, este inacceptabil (cel putin din punctul meu de vedere) la un film cu super-eroi. Sa stau 1h sa ma uit la putina actiune si multa vorbarie...mai bine zic pas.



    In caz ca ma insel, ma poti corecta.
    +1

  20. #3440 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Depinde unde lucrezi, de obicei cei din presa primesc.
    Sau sa ai conexiuni cu MediaPro Distribution sau/si cu celelalte firme de distributie ale filmelor in Romania pentru a pune mana pe o astfel de invitatie.
    I was lucky!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 172 of 244 FirstFirst ... 72 122 162 170 171 172 173 174 182 222 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts