Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 162 of 244 FirstFirst ... 62 112 152 160 161 162 163 164 172 212 ... LastLast
Results 3,221 to 3,240 of 4864

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3221 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    In time
    Un film destul de fain, povestea excelenta, doar ca nu sunt singur ca Timberlake era cel mai potrivit pentru rolul acesta.
    Anyway un film ok care cu siguranta merita vazut.
    8/10
    Attached Images Attached Images time-2011.jpg

  2. #3222 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    The Change Up - 7.5 / 10

    O comedie clasica si buna, interpretata foarte bine, cu un scenariu bun. Merita vazut cu prietena

    Crazy, Stupid, Love - 8.5 / 10

    O comedie foarte buna, interpretata foarte bine, cu multe replici bune (Are you Steve Jobs ? - facand referire la adidasii depasiti), cu actori buni si cateva rasturnari de situatie Recomand

    The Smurfs - 4 / 10

    Prostesc, copilaros, prost realizat, dezamagitor. Mi-era dor de de personajele indragite cu care am copilarit si nu asta era solutia.

    Mister Popper's Pinguins - 7 / 10

    O comedie buna de vazut cu prietena, cu unele faze amuzante, unele faze facute special pentru Jim Carrey, multi pinguini si multa binedispozitie
    Attached Images Attached Images smurfs-movie-2011-poster.jpg change-up.jpg crazy-stupid-love-cover-poster.jpg mr.-poppers-penguins-2011.jpg

  3. #3223 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Drive Angry, nu am sa-i dau rating ca probabil nu ar merita unul mare deoarece nu este cel mai stralucit film, cu exceptia unui detaliu, caracterele, mai ales "Contabilul", care fac filmul o experienta placuta.

  4. #3224 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Vanishing on 7th Street 5.50/10

    Un film destul de... ciudat. Probabil a vrut sa faca legatura intre intuneric-lumina, rautate-bunatate.

    Skyline 7/10

    Per ansamblu, a fost destul de interesant. Au fost unele momente cand mi-a adus aminte de Battle Los Angeles combinat cu Cloverfield. Sfarsitul este unul destul de neasteptat. Daca ma gandesc bine, chiar as vrea sa vad o continuare.

  5. #3225 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    In time
    Un film destul de fain, povestea excelenta, doar ca nu sunt singur ca Timberlake era cel mai potrivit pentru rolul acesta.
    Anyway un film ok care cu siguranta merita vazut.
    8/10
    Scuze... poveste excelenta? Am vazut si eu filmul aseara si este acelasi Robin Hood cu alte haine. Singura diferenta este ca banii au fost inlocuiti cu (ce sta cu adevarat in spatele lor) timp. Justin Timberlake nu prea e mare actor, iar domnisoara... alearga bine pe tocuri, dar cam atat.

    Totusi, ca sa nu fiu rau, avem in fata un film de actiune, ceea ce a oferit cu brio. Ciudat mi s-a parut ca filmul a inceput cu sala plina (@ AFI) dar s-a terminat cam cu jumatate...

    Nota mea: 7/10

  6. #3226 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Mie mi s-a parut interesanta ideea, de accea consider ca filmul poate primi un plus la capitolul idee/poveste. Cat despre cei care intra la un film si ies pe parcursul acestuia, mi se pare o forma de prostie sincer, in cazul acestui film, care cu siguranta nu era atat de rau incat sa nu merite sa mai stai 30 mniute, mai ales dupa ce ai platit si biletul.
    Si ca sa nu fiu off topic, azi am vazut Horrible Bosses.
    O comedie ok, am ras la cateva momente.
    7.5/10

  7. #3227 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    I Am Number Four 7(7.50)/10

    A fost mai OK decat m-am asteptat. Actorii au jucat mai mult decat decent iar per total actiunea a fost destul de placuta desi are clisee tipice. Cel mai bun actor a fost de departe catelul. Imi pare rau totusi ca personajul lui Olyphant nu a fost mai dezvoltat si actiunea a fost grabita spre final. Oricum astept cu interes continuarea (daca o sa existe una).

  8. #3228 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Thor - 5 / 10

    Nu stiu cum sa descriu acest film, fara sa jignesc persoanele carora le-a placut. Pe scurt, mi s-a parut o mizerie si o pierdere de timp. Sunt foarte mandru de mine ca am rezistat pana la final, fara sa-l inchid.

    Coloana sonora si efectele sonore sunt josnice, efectele grafice sunt cel mult penibile; nu inteleg cum au putut scoate un asemenea film...parca totul este neterminat, parca mai trebuia o ultima randare cu texturile si iluminarea buna. Pana si simpla discutie de la sfarsit, dintre el si Sir Anthony, a fost oribil realizata, dpdv CG. Mai bine lasau ecranul verde, ca parea mai real, decat o iluminare complet paralela cu fundalul.

    Iar scumpa de Natalie Portman, este in film doar cu numele. Si culmea, personajul principal, Chris Hemsworth, chiar face un rol bun.
    Attached Images Attached Images thor-2011.jpg mv5bodqzndixmjuyn15bml5banbnxkftztcwodm4mta4na-._v1._sx412_cr00412600_.jpg

  9. #3229 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Surrogates 5/10

    Ideea este interesanta insa punerea in scena este mediocra. Ii lipseste acel... wow-factor. Intr-un film in care oamenii controleaza roboti cu ajutorul mintii si al tehnologiei te-ai fi asteptat sa vezi niste scene de actiune super. Pana si elementul dramatic este destul de subtire: faptul ca oamenii stau inchisi in case si ajung sa interactioneze intre ei sau cu mediul numai prin intermediul masinariilor nu m-a impresionat.

  10. #3230 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Donnie Darko - 10/10

    Vazut pt a 3 a oara. Tot mai am cateva semne de intrebare si imi place acest lucru. Un film perfect as putea spune.

  11. #3231 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Pai, prima regula este ca nu trebuie sa vorbesc despre el.
    A doua regula este ca NU trebuie sa vorbesc despre el.
    Si ultima regula, daca asta este prima oara cand auzi de Fight Club, trebuie sa te uiti la el.

    Fight Club(1999) 10/10, un film care mi-a adus inapoi credinta in filme dupa ce am vazut chestii overrated precum Avatar care sunt considerate "bune" din cauza ca iti iese monstruletul din ecran.
    Attached Images Attached Images images-1-.jpg brad-pitt-fight-club-photograph-c.jpg images.jpg

  12. #3232 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Fracture 9.5/10

    Un film de exceptie. M-a dus cu gandul la Tacerea Mieilor, Hannibal.

  13. #3233 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Daybreakers 6/10

    Un film cu vampiri with a twist. Mie scenariul mi s-a parut aiurea, dar voua s-ar putea sa va placa. Daca sunteti fani Ethan Hawke, Willem Dafoe si Sam Neill go for it!

    The Book of Eli 7.50/10

    Mult mai interesant decat m-am asteptat iar finalul este unul destul de frumos.

  14. #3234 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    The Change Up - 7.5/10
    O comedie foarte reusita, printre putinele iesite anul asta. Merita vizionata!

  15. #3235 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Cirque du Freak: The Vampire's Assistant 7/10

    Alt film cu si despre vampiri. Din pacate nu am citit cartea asa ca nu pot face o paralela intre cele doua. Oricum per total este destul de OK filmul.

    Repo Men 6/10

    Nu prea mi-a placut nici ideea nici filmul, pe tot parcursul lui am avut senzatia ca se va termina rau.
    Unul dintre punctele forte ale filmului -

  16. #3236 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn in 3D- 8.5 / 10

    O "animatie" extraordinara. Dpdv grafic, se prezinta ireprosabil, tinde spre realism si cu ajutorul iluminarii si a decorurilor (precum si a texturilor + animatiilor) atinge fara probleme aceasta bariera. Scenariul este bun, un film de aventuri facut ca la carte, pe alocuri prea copilaresc si cu niste gafe "pastrate", parca, din benzile desenate de mult uitate, cu o coloana sonora foarte buna.

    Unu din cele mai bune filme vazute in 3D si unu din prea putinele care nu am simtit ca tin ochelarii degeaba la ochi si nu m-a durut capu dupa aia. Merita fiecare banut pentru a-l savura in 3D.

    Midnight in Paris - 9 / 10

    O capodopera !

    Al doilea film (dupa Vicky Christina Barcelona) al lui Woody Allen care chiar mi-a placut. A avut un inceput cam monoton, dar si-a revenit rapid si m-a prins. Un film pur si simplu superb. O interpretare mult prea buna a lui Owen Wilson intr-un film de genul asta. O atmosfera superba, o coloana sonora superba, totul completat de o poveste superba.

    Daca ai niste cunostinte minime despre arta si ai citit macar o singura carte la viata ta, inafara de cele obligatorii din scoala, vei aprecia acest film cu adevarat.
    Attached Images Attached Images 2011_the_adventures_of_tintin-normal.jpg theadventuresoftintin-282011-29-282-29.jpg adb5c7e925de1b08c7b602713e07074b_xl.jpg poster-medianoche-en-paris-locoxelcine.jpg

  17. #3237 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    De cand vreau si eu sa vad Tintin, dar nu apuc.

    Ma bucur sa aud ca a iesit cum trebuie, il astept de ceva vreme.

  18. #3238 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In Time - 8.5 / 10

    O idee excelenta a unei lumi/vieti controlata de alta "moneda". Imi aduce putin aminte de Repo Man. Un scenariu foarte bine pus la punct, desi tinde destul de mult spre "cliseul" Bonnie & Clyde.

    M-a dezamagit putin modul de a filma: mult prea normal. Ar fi trebuit niste close up-uri mai dese, atat la expresiile pesonajelor cat si la timpul disponibil. Si ar fi trebuit in mod clar, o discrepanta de "culoare" intre cei saraci si cei bogati. Trebuia o desaturare imensa in zona celor sarati si o suprasaturare si chiar o mica exagerare a expresiei, in lumea celor bogati (poate ceva gen clipul lui BUG Mafia).

    Interpretarea actorilor a fost chiar foarte buna, iar Justin m-a surprins iar, intr-un mod foarte placut. Dupa un rol foarte bun in comedia romantica Friends with benefits, a fcut un rol chiar bun intr-un film de actiune/SF. Cred ca are un viitor promitator pe acest drum.

    Coloana sonora mi s-a parut, pe alocuri, in plus (de ex in dialogul de la inceput dintre JT si tipul celalalt. ar fi trebui sa puna accentul pe dialog si sa nu puna nici un pic de muzica).

    Per total este un film chiar bun, care te tine lipit de scaune si nu intervine deloc plictiseala/monotonia.
    Attached Images Attached Images in_time_ver4_xlg.jpg time-movie-poster.jpg

  19. #3239 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Beetlejuice & The Mask
    10/10 ambele filme mi se pare foarte tari... si acum ma gandeam ce tare ar fi un film cum a fost Freedy vs Jason dar in schimb Beetlejuice vs The Mask! ce fain ar fi!
    Attached Images Attached Images mask-2.jpg beetlejuice-poster-beetlejuice-movie-5864538-319-430.jpg

  20. #3240 SP
    Member iUser's Avatar
    Saga Amurg: Zori de Zi - Partea I-9/10

    Este primul film din aceasta serie pe care l-am vazut, ce sa zic despre el...popcornul a fost cald, tipul de la bilete m-a lasat sa intru cu sucul care nu era cumparat de la ei,am luat bilete de student chiar daca nu aveam carnetul de elev la mine, scaunele Premium (Grand Cinema Digiplex) mai confortabile ca niciodata, ecranul din sala Epika m-a impresionat, sambata perfecta. Acum vorbind serios, povestea a fost draguta, dar momentul in care vedeai lupii cum "ragaie" si peste "ragait" li se mai auzea si vocea (nu stiu cum sa explic) facea filmul sa para de 2 Lei, sa nu mai spun ca Bella cand vorbea la telefon (un HTC Sensation, parca), era in lock screen ...
    Attached Images Attached Images 15d43aef6c8a5134e1fc00a9c98b8ab0_l.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 162 of 244 FirstFirst ... 62 112 152 160 161 162 163 164 172 212 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts