Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 173 of 244 FirstFirst ... 73 123 163 171 172 173 174 175 183 223 ... LastLast
Results 3,441 to 3,460 of 4864

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3441 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Batman The Dark Knight Rises - nota ZECE cu steluta! Spectaculos, Christian Bale s-a intrecut pe sine si chiar daca Bane nu a fost la fel de impresionant precum Jokerul lui Ledger, s-a potrivit perfect cu actiunea si povestea prezentata. Nu stiu cum au reusit, dar ultimele 2 filme si jocuri ale liliacului sunt un exemplu in entertainmentul de actualitate. Un alt mare PLUS pentru mine e ca nu a fost treide.

  2. #3442 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Trebuie sa il vad si eu, din păcate trebuie sa ma deplasez p�nă la cel mai apropiat cinema decent, in cazul asta pana in piteşti. Referitor la treide, nolan nu prea suporta ideea de treide, stiu ca a declarat chestia asta dupa inception cand l-au �ntrebat fanii daca nu ar fi fost mai bine sa scoată filmul in treide

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  3. #3443 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    pana apare the Dark Knight Rises unde prin zona ca sa-l vad si eu... eu m-am mai uitat la
    Rosemary's Baby 6/10 ciudat al dracu filmul dar interesant intr-un final
    si apoi m-am uitat la Urban Fightercel mai ***** film posibil! nu pot sa cred ca mi-am pierdut timpul cu el!
    The 7th Voyage Of Sinbad... cel mai mare respect il am pentru individul care a facut model animation (Before the advent of computers for camera motion control and CGI, movies used a variety of approaches to achieve animated special effects. One approach was stop-motion animation which used realistic miniature models) la aceste creaturi din film... Unicul Ray Harryhausen 8/10 e placut filmul
    Attached Images Attached Images roseb.jpg rosemary.jpg 33lms7r.jpg urban-fighter.jpg

  4. #3444 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Pentru fanii filmului The Dark Knight Rises, in special cei din Craiova:
    Accesati Am Doar 18 Ani | Facebook pentru a vedea detaliile unui concurs care are ca premii invitatii duble la filmul TDKR la cinema patria din Craiova. Concursul se �ncheie m�ine la ora 14.00.

  5. #3445 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    TED - 9 / 10

    Pur si simplu superb. Am ras (impreuna cu toata sala) cum nu am mai ras de foooarte mult timp. Pur si simplu simti ca esti la un film Family Guy (multi actori interpreteaza vocile personajelor din desene), band-ul lor este prezent, glumele sick and twisted sunt si ele prezente. Seth...esti un geniu.

    Sper sa am timp sa-i fac un review mai detaliat.

    Pur si simplu superb. Abea astept sa apara pe DVD. Vreau sa-l revad de cel putin 4-5 ori

    Urmatorul pe lista, Dark Knight Rises, dupa salariu, la IMAX

  6. #3446 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Ted 10/10

    No comment

    Sent from my GT-I5500 using Xparent ICS Tapatalk 2

  7. #3447 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    off:
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pur si simplu superb. Am ras (impreuna cu toata sala) cum nu am mai ras de foooarte mult timp.
    de aia nu merg eu sa vad comediile la cinema

  8. #3448 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De ce ? ti-e frica sa razi ?

  9. #3449 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    The Golden Voyage Of Sinbad 8/10 part 2 din trilogy Sinbad (1973) si urmeaza cel din (1977) denumit Sinbad And The Eye Of The Tiger in acest ultim film apare si tanti Jane Seymour (Dr. Quinn, Medicine Woman, James Bond Live and Let Die) 8/10
    doua filme faine pentru cei carora le place acest gen de filme de aventuri!
    Attached Images Attached Images 2ee91k2.jpg 2nc1gya.jpg

  10. #3450 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Batman The Dark Knight Rises - nota ZECE cu steluta! Spectaculos, Christian Bale s-a intrecut pe sine si chiar daca Bane nu a fost la fel de impresionant precum Jokerul lui Ledger, s-a potrivit perfect cu actiunea si povestea prezentata. Nu stiu cum au reusit, dar ultimele 2 filme si jocuri ale liliacului sunt un exemplu in entertainmentul de actualitate. Un alt mare PLUS pentru mine e ca nu a fost treide.
    What he said!! Un film exceptional.

  11. #3451 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar

  12. #3452 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Imi cer scuze ca postez aici, dar pe threadul decizii banuiesc ca nu am voie.Maine ajung in pitesti pt cateva ore, dar nu am timp decat de un sg film si as vrea sa ma ajutaţi sa iau o decizie.Filmele sunt următoarele:
    -abraham lincoln
    -ted
    -prometheus
    -spiderman
    -batman
    PS nu se poate face ceva in leg cu spoilerul?eu sunt mai mult pe tel si dupa cum stiti nu apare tab de spoiler, deci s-a cam dus naiba liliacul

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  13. #3453 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca vrei o comedie foarte buna (mai ales daca-ti place/urmaresti family guy) du-te la Ted fara sa stai pe ganduri.

    Iar daca vrei un film cu adevarat superb (si ai vazut / ti-au placut primele 2 din serie) du-te la Dark Knight Rising.

    Restu sunt glume de filme.

  14. #3454 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Imi cer scuze ca postez aici, dar pe threadul decizii banuiesc ca nu am voie.Maine ajung in pitesti pt cateva ore, dar nu am timp decat de un sg film si as vrea sa ma ajutaţi sa iau o decizie.Filmele sunt următoarele:
    -abraham lincoln
    -ted
    -prometheus
    -spiderman
    -batman
    PS nu se poate face ceva in leg cu spoilerul?eu sunt mai mult pe tel si dupa cum stiti nu apare tab de spoiler, deci s-a cam dus naiba liliacul

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
    Batman sau Abraham Lincoln. trust me.

  15. #3455 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    This will answer your question:


    si hai ca postez parerea mea despre The Dark Knight Rises. Doua cuvinte: O capodopera!
    +povestea
    +personajele
    +actorii de nota 10
    +Cat Women
    +efectele speciale
    +multe rasturnari de situatie
    +a avut si cateva surprize pe alocuri (nu mi s-a parut ca fiind un film "Captain Obvious" in care iti dadeai seama de intentia fiecarui personaj dupa 30 de secunde de cand l-ai vazut)
    +muzica
    +luptele
    +faptul ca Bane e mai inteligent si decat in desene sau benzi desenate (imi era frica sa nu faca din el un fel de gorila cu muschi)
    +sfarsitul

    Si totusi au fost doua chestii mici care nu mi-au placut (nu m-au deranjat dar puteau fi umbunatatite)
    -vocea lui Bane! (tot filmul cand il auzeam mi se parea ca vorbeste Deckard Kane din Diablo...check some videos, compare and realise the madness)
    -faptul ca actorul nu prea semana cu Bane cel din desene/benzi. Daca ar fi pentru look, atunci omul cel mai potrivit ar fi fost Scott Steiner...pacat ca el e wrestler si nu le prea are cu actoria. Dar totusi puteau sa aleaga un actor mai "animalau".

    Anyway de la mine 11 din 10. Si inca ma gandesc daca e mai bun decat The Avengers. "Razbunatorii" au fost mult mai directi si cu o poveste mai simpla (tipii buni ii bat pe cei rai, dar The Dark Knight Rises are o poveste mult mai complexa care parca mi-a picat mai bine. Dar sunt momente in care mi se face pielea de gaina atunci cand vezi un grup de super eroi care lupta impreuna...de aceea abia astept The Avengers 2 si sper in continuare sa anunte cineva ca se lucreaza la un film Justice League.
    Attached Images Attached Images bane.jpg scott-steiner-flair-comments1.jpg

  16. #3456 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    The Dark Knight:Rises!

    Pur si simplu: EPIC!!!

    Nu cred ca e nevoie sa mai adaug ceva!
    A spus totul colegul de mai sus.

    Ps: Mie chiar mi-a placut voce lui Bane


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #3457 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    dar ce e in neregula cu vocea lui Batman ?parca a inghitit margele..

  18. #3458 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Tocmai ce am venit de la cinema, cel mai bun film din seria batman, dar vocea lui bane e in anumite porţiuni ale filmului exact vocea moşului din diablo.Ii dau un minus 10, nu mi-a placut catwoman, jocul actoricesc, s-a descurcat mai bine michele pfeiffer in batman returns, părerea mea.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  19. #3459 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    The Dark Knight Rises: 9/10

    =O 9/10 ? CEEEEEEEE ? păi

    - nu mi-a plăcut Cat Woman
    - "The Bat" mi s-a părut puțin cam over-the-top față de celelalte vehicule
    -


    in rest, god damn. mi-a plăcut la nebunie sf�rșitul, mai ales faza cu Blake

  20. #3460 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Mie unul Batman mi s-a parut excesiv de lung, iar
    Cat despre sfarsitul propriu zis al filmului, din nou, relativ usor de intuit. Nu cred ca cineva care are IQ-ul rezonabil se gandea la un altfel de deznodamant. Pacat ca nu prea putem discuta pe larg fara a oferi spoilers .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 173 of 244 FirstFirst ... 73 123 163 171 172 173 174 175 183 223 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts