Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 36 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 714

Thread: Game of Thrones

  1. #21 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Salut baieti.Eu am luat primu episod sa-l vad si ce-i drept pe la jumate m-am cam plictisit, totusi am vazut elemente in film care m-au atras dar de atunci nu mi-am mai facut timp sa-l vad.As vrea sa va cer parerea si sa imi spuneti daca dupa primul episod devine sa zicem mai interesant,captivant, cu alte cuvinte cum vedeti celelalte episoade in comparatie cu primul.Multumesc.

  2. #22 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Pai citeste si tu threadul acesta si o sa intelegi ca da, merita sa te uiti mai departe. Devine din ce in ce mai interesanta povestea, dar, nu stiu cat de mult iti place tie acest tip de film.

  3. #23 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Meh depinde ce-ti place. Daca ai fi fost un fan al acestui tip de serial/film/poveste nu te-ai fi plictisit la jumatatea episodului... daca te astepti sa vezi multe multe batalii, razboaie epice si varsare de sange, nu prea e recomandat. Dar daca iti plac batai mai mici impreuna cu rasturnari de situatii si momente "WTF ", tradari si probleme politice atunci... merita sa te uiti in continuare.

    ---------- Post added 17-06-2011 at 01:38 PM ----------


    This is going to be so f-ing AWESOME!!!!!!!!

  4. #24 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    ok, multumesc.Ma asteptam intr-adevar sa vad mai multe batalii epice si chestii de genu dar asta a fost o falsa impresie pe care am avut-o despre serial si totusi o sa-i acord a 2-a sansa nu tin neaparat sa vad batalii si varsare de sange cu caru pentru ca nu imi plac.

  5. #25 SP
    Member poolonik's Avatar
    Sa inteleg ca in momentul in care ai vrut sa vezi serialul te asteptai
    Quote Originally Posted by 573ph4n View Post
    Ma asteptam intr-adevar sa vad mai multe batalii epice si chestii de genu dar asta a fost o falsa impresie pe care am avut-o despre serial
    nu ai avut parte de asa ceva si te-ai plictisit pe la jumatatea filmului.Dupa ce ai mai discutat putin pe forum ti-ai adus aminte ca de fapt
    Quote Originally Posted by 573ph4n View Post
    nu tin neaparat sa vad batalii si varsare de sange cu caru pentru ca nu imi plac.
    si ai decis sa faci un gest suprem si
    Quote Originally Posted by 573ph4n View Post
    sa-i acord a 2-a sansa
    Sper sa aprecieze producatorii serialului acest gest.

  6. #26 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Haide, nu e nevoie de hate si de observatii, give the guy a break... nici eu nu stiam la ce sa ma astept dupa primul episod. Sa mai vada vreo 3-4 si dupa aia isi da seama daca ii place sa nu.

  7. #27 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Imi place ce analiza ai facut tu acolo, serios .Si da, ai inteles bine.

  8. #28 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Ce i-as rupe dintii lui Sansa...cel mai enervant personaj in carte/serial. Eu tot ce astept din urmatoru episod, e felu in care o sa se termine si pe Rickon cu lupul lui

  9. #29 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    C'mon... tot ce stie Sansa e sa fie o domnisoara si o printesa. Asa a fost invatata, cred ca a facut tot ce a putut ea mai bine, not fair sa te legi de ea . How about the ****ing Lannisters ?! Cersei ? Jeoffrey ?

  10. #30 SP
    Junior Member se33mann's Avatar

    pt cei ce au citit cartile

    [spoiler=impresia mea + intrebare]Sunt fan GoT (si fan LOTR) dar dupa sfarsitul sezonului pot sa ma declar PUTIN dezamagit: desi serialu' e super misto ma enerveaza ca au cam sarit peste lupte.
    Intrebarea mea este daca si in carte este la fel. Adica eu as fi vrut sa il vad totusi de exemplu pe jaimie lannister - cel mai bun spadasin - batandu-se atunci cand l-au capturat si nu doar sa zica unu..."a omorat 10 pana l-am prins" ; Sau lupta in care au murit 2000 de nordici in diversiune etc . Deci sa inteleg ca povestea e focalizata e intrigile politice si mai putin pe lupte? De 3-4 episoade de cand a plecat pushtiu' Stark cu armata tot astept cu sufletu' din ce in ce mai la gura sa vad si eu o batalie(ca in LOTR de ex.) ... si p%$a .. nimic. Acum il vor rege pt gloria lui si eu am vazut doar cum s-a batut cu un copac..
    Mi-a povestit un preten care a citit cartile ca in ele sunt prezentate de exemplu si niste batalii ale batranilor .. Ned si fostu' rege - prezentate ca amintiri ale unor personaje , in film nu am vazut nimic de genu asta : mi-ar parea rau ca rolul lui Ned sa se incheie chiar asa ... fara sa-l vad putin in actiune(ca sa nu mai zic de Kal Drogo si altii..).
    Concluzie: FIECARE episod te face sa astepti si mai mult pe urmatorul , sperand sa se intample in sfarsit ceva !! , si totusi ....... acum nu am decat sa astept in continuare ... sezonul 2 (BTW stie cineva cand apare?)[/spoiler]

  11. #31 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pe Cersei as lua-o la un hatefu*k pana moare, iar pe Jeoffrey l-as arunca dupa zid ... Si e proasta Sansa aia, o fi ea invatata sa fie printesa da' e urat cu spume blondul ala mic si mai e si in limba dupa el... macar daca gaseau unul dragut.

    ---------- Post added 20-06-2011 at 10:39 AM ----------

    Dude, o fi primul tau post (welcome), dar pune si tu spoiler ca poate nu toti au ajuns asa departe cu serialul...

  12. #32 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    C'mon... tot ce stie Sansa e sa fie o domnisoara si o printesa. Asa a fost invatata, cred ca a facut tot ce a putut ea mai bine, not fair sa te legi de ea . How about the ****ing Lannisters ?! Cersei ? Jeoffrey ?
    Jeoffrey e dracu gol. Si tocmai d-aia l-as bate la fundul gol cu nuiaua.

  13. #33 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Urmatoru sezon apare in aprilie 2012...si incepe cu Stannis, cat despre carti, merita la greu sa le citesti, intra mai mult in detalii.

  14. #34 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    S-a terminat bine sezonul, am ramas uimit la ultima scena cu Daenerys.


  15. #35 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am vazut si eu acum ultimul episod... I was like "Whaaaaaa'?!" la sfarsit ... Genuis.

  16. #36 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    S-a terminat bine sezonul, am ramas uimit la ultima scena cu Daenerys.


  17. #37 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Am vazut si eu aseara ultimul episod si pot sa spun ca este o serie ce nu trebuie ratata. Decoruri foarte bine realizate, actori carora li s-au potrivit rolurile, replici foarte bune.
    Acum trebuie sa citesc cartea ca sa stiu toate detaliile si sa inteleg mai bine universul seriei.
    Pacat ca trebuie sa asteptam tocmai pana la anu' pentru sezonul doi... care se anunta a fi magnific!


  18. #38 SP
    Senior Member boga's Avatar
    L-am vazut si eu aseara. As zice ca a fost un fitting end pentru primul sezon. Ca o concluzie finala, trebuie sa recunosc ca am fost surprins ca doua dintre personajele despre care eram sigur ca or sa aiba un cuvant greu de spus in intreg serialul
    dispar deja din peisaj. De-abia astept sa ma apuc de carti.

    Pe de alta parte, maine seara avem Borgias.. my faith lies in Jeremy Irons now

  19. #39 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    S-a terminat primul sezon! Buuun deci pot sa ma apuc si eu de el mai departe. Vazusem primele 2 episoade si mi-au placut mult,atat de mult incat nu rezistam sa astept in fiecare saptamana cate un episod,asa ca l-am lasat deoparte si am zis ca ma uit la tot sezonul cand se termina

  20. #40 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Game of Thrones: Season 1's Most Badass Moments - TV Feature at IGN

    HBO's epic first season of slayings and savagery is over and these are the moments that made us scream "Eff Yeah!"

    Pimp slap > everything


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 36 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Game of Thrones By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 108 Last Post: 22-11-2015, 21:41
  2. Replies: 0 Last Post: 16-03-2012, 11:38
  3. Replies: 0 Last Post: 26-12-2011, 09:16
  4. Replies: 0 Last Post: 25-12-2011, 06:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts