Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 51

Thread: Cruzimea fata de animale

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Cruzimea fata de animale

    ...bă ești nebun

    Rusine Danemarcei!!! - Forum Iubim Natura


    Deci așa ceva...
    Attached Images Attached Images love_nature.jpg

  2. #2 SP
    Member dogdan's Avatar
    e trist ca omenirea totusi nu a evoluat.

  3. #3 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Neindoielnic, cel mai rau dintre animalele de pe planeta este omul!!!

    Cata dreptate
    Si mai era o tara(parca china) in care omorau animalele pentru blana lor sau ceva,daca gasesc filmul il postez aici

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by X Zaktan XI View Post
    Cata dreptate
    Si mai era o tara(parca china) in care omorau animalele pentru blana lor sau ceva,daca gasesc filmul il postez aici
    [/SIZE][/SIZE]
    Si mai era o omenire care ar fi murit de frig fara blanuri si piei sa se acopere de-a lungul mileniilor.
    Daca urmaresti un leu cum omoara o gazela admiri frumos si consideri ca e un spectacol al naturii. Daca vezi un om ca omoara o caprioara te oripilezi gratuit.
    Mie mi se pare ipocrizie.

    SUNT IMPOTRIVA cruzimii animalelor atunci cand acestea sunt torturate/chinuite si tinute in viata. Oameni care schingiuesc caini, pisici si alte vietuitoare doar de amuzament.
    Insa pentru a fi folosite ca hrana, obiect vestimentar (necesar nu fitze de moda) consider ca nu conteaza atat de mult modul in care sunt omorate animalele?

    Nu cred ca nici unul dintre voi s-a pus in fata cutitului cand bunicul/bunica s-au dus in curte sa taie o gaina.

  5. #5 SP
    Member dogdan's Avatar
    "there is someone out there fighting the good fight!" se numesc SeaShepherdSociety si cu vasul lor "lupta" impotriva "braconajului" au si channel pe youtube .

    doar un clip =>

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Oribil...wtf?!

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am ramas fara cuvinte... sunt genul de imagini pe care imi imaginez ca daca le-ar vedea vre-o rasa extraterestra evoluata... ar elimina toti oamenii de pe planeta fara pareri de rau. Suntem specia dominanta a acestei planete, si dupa zeci de mii de ani de evolutie inca nu am invatat respectul fata de cei care sunt pe aceasta planeta de sute de mii de ani. E genul de problema care te face sa zici "Ne meritam soarta"...

  8. #8 SP
    Member cloud's Avatar
    din cate stiu eu, la ei grozavia aia e o traditie, cum e la noi taiatul procului de craciun. pastrand proportiile, ca la noi nu omoara nimeni porcii in masa si apoi sa-i lasa sa putrezeasca, cred ca oamenii de acolo au ramas rau de tot in urma fata de restul lumii.
    nu prea am inteles ce voia sa scrie respectivul cu filmat de... filmul respectiv l-am vazut acum cativa ani buni pe discovery, tot ce a facut el a fost sa lipeasca niste texte pe un film.

  9. #9 SP
    Member alalalt's Avatar
    Quote Originally Posted by X Zaktan XI View Post
    Cata dreptate
    Si mai era o tara(parca china) in care omorau animalele pentru blana lor sau ceva,daca gasesc filmul il postez aici

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La chinezi acum e o alta problema... poate la fel de mare precum cea din Danemarca. Dupa cum stiti, aripioara de rechin este considerata o delicatesa, si este foarte scumpa. "Braconierii" (ca nu stiu cum sa le zic alora de pescuiesc ilegal) pentru a nu fi prinsi ca prind rechini (lucru interzis dealtfel), ii pescuiesc, le taie aripioara si-i arunca in apa. Cum sa zic, e o cruzime fara margini, avand in vedere ca acel rechin moare in cateva ore in chinuri...

    Mie unul mi-e mila si sa-mi eutanasiez pestii tropicali care nu au nici-o sansa de cine stie ce boala... Cat despre porci sau gaini, am aceeasi mila. Dar avand in vedere ca noi ii crestem "artificial", ca sunt animale care de multe ori nu vad mai mult decat 4 pereti... consider ca este altceva. Nu acelasi lucru poti spune despre acei delfini, care daca nu ma insel sunt cea mai apropiata specie ca inteligenta cu omul... si care au calatorit si au vazut intr-un an mai mult decat o vom face noi intr-o viata intreaga. Inca odata, indiferent ca este un obicei sau nu, mi-e rusine ca fac parte din aceeasi specie...

  11. #11 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Si mai era o omenire care ar fi murit de frig fara blanuri si piei sa se acopere de-a lungul mileniilor.
    Daca urmaresti un leu cum omoara o gazela admiri frumos si consideri ca e un spectacol al naturii. Daca vezi un om ca omoara o caprioara te oripilezi gratuit.
    Mie mi se pare ipocrizie.

    SUNT IMPOTRIVA cruzimii animalelor atunci cand acestea sunt torturate/chinuite si tinute in viata. Oameni care schingiuesc caini, pisici si alte vietuitoare doar de amuzament.
    Insa pentru a fi folosite ca hrana, obiect vestimentar (necesar nu fitze de moda) consider ca nu conteaza atat de mult modul in care sunt omorate animalele?

    Nu cred ca nici unul dintre voi s-a pus in fata cutitului cand bunicul/bunica s-au dus in curte sa taie o gaina.
    Si tie ti se pare normal ca handicapatii aceia ca sa devina barbati trebuie sa ucida delfini care nu au nici o vina . Eu sincer i-asi impusca ca tot suntem prea multi .

  12. #12 SP
    Member cloud's Avatar
    problema mare la ei, din cate am vazut eu e ca exista o lege care trebuie respectata (nu pot sa omoare mai multe balene din alea decat pot manca ei si familia lor altfel li se ia carnea si sunt amendati penal). dar autoritatile locale se pare ca trec cu vederea macelurile respective. chiar daca aveau dovezi filmate, se faceau ca ploua si aruncau mingea de la o autoritate la alta.

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    No comment.

  14. #14 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Cumplit,cumplit...Nu stiu de ce exista uni oameni pe pamant...

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Doamne! - nici nu �ndrăznesc să dau play la clip!

    Mai ales că IUBESC pisicile - Little darlings

  16. #16 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    Doamne feri stiti ce ?
    Attached Images Attached Images graphic1b.jpg

  17. #17 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nu stiu cum puteti sa va uitati la sa ceva....era vara asta un smecheras care dadea cu piciorul intr-un pui de catel alb alb zici ca era chou-chou,dar asa cum a chinuit el vietatea aia, asa a fost chinuit si el cu doi pumni in bot si lasat in coltul gardului.Nu l-am putut pastra ca...nu ma lasa mama asa ca l-am spalat,l-am ingrijit si l-am dat spre adoptie....no coment

  18. #18 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Hai moo,de ce postati d-astea? Ce rau mi-a facut clipul cu pisica . Off ce nas da sa fiu Dumnezeu pentru o zi,sa-i vad pe toti astia cum ard in flacari

  19. #19 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate� View Post
    Hai moo,de ce postati d-astea? Ce rau mi-a facut clipul cu pisica . Off ce nas da sa fiu Dumnezeu pentru o zi,sa-i vad pe toti astia cum ard in flacari
    Amice, daca parerea ta despre D-zeu este ca sta sa ii priveasca pe toti cum ard, sau mai rau, daca tu ai avea putere, decizia ta este sa ii ucizi/ provoci suferinta, atunci nu esti cu nimic mai bun decat ei...

  20. #20 SP
    Senior Member tray's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Ce animale de casa aveti ? By zinodaur in forum Pets
    Replies: 466 Last Post: 24-05-2020, 23:10
  2. Replies: 11 Last Post: 02-08-2014, 10:38
  3. Cele mai scumpe animale din lume By MonkY in forum Pets
    Replies: 4 Last Post: 08-11-2013, 15:06
  4. Exclusivitati XBOX 360 fata de PC By nurv in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 03-03-2009, 23:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts