Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: World of Warcraft vine pe iPad!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    World of Warcraft vine pe iPad!

    Asta da shock news. Mai ales pentru consolistii care sperau sa vada pe Blizzard portand World of Warcraft pe una din consolele next-gen. De data aceasta insa, nu gigantul Blizzard este cel care face primul pas, ci co-fondatorul Gaikai si fondatorul lui Shiny Entertainment, David Perry. Intr-un post pe blogul sau acesta prezinta o poza cu World of Warcraft in ecranul de login, ruland pe un iPad pe baza unui prototip de serviciu de tip browser streaming (Gaikai). Imediat mi-a venit in minte ideea de OnLive, care se bazeaza pe acelasi principiu... insa trebuie sa tinem cont ca acolo se ruleaza pe device-uri dedicate si pe versiuni ale jocurilor foarte modificate. Aici, vorbim de un "amarat" de iPad si o conexiune la serverul Gaikai... si mai mult, vorbim de un device multitouch (no keyboard, no mouse)... ceea ce face totul mult mai dificil.

    Conform celor de la Digital Foundry, Gaikai pentru iPad este bazat pe HTML5 (viitorul cel mai apropiat al web-ului), si toti asteapta cu sufletul la gura acceptul celor de la Apple pentru introducerea in Store. Din pacate, este inca in faza de beta... si pana nu vad cum ruleaza "real-time", eu unul raman un pic sceptic. Pana atunci, delectati-va cu poza care a facut furori.

    "I'd prefer to play World of Warcraft on my iPad more than just about any app they (Apple) permit. I'm not sure blocking great stuff is a good strategy. I guess the point is that once we get our player written for iPad, we can run absolutely anything on it that same day." a mai adaugat David Perry

    Sursa: Gaikai Co-founder Shows Photo of 'World of Warcraft' Running on an iPad | Touch Arcade
    Attached Images Attached Images world_of_warcraft_ipad.jpg perryworldofwarcrafipad.jpg

  2. #2 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    WOW pe tocuh screen nu-i chiar o chestie nouă, check this out (la 2:35)

    YouTube - Hands on with the PQ Labs iTable!

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    WOW pe tocuh screen nu-i chiar o chestie nouă, check this out (la 2:35)

    YouTube - Hands on with the PQ Labs iTable!
    No offense, dar aici sunt 2 issues:
    1. Nu este vorba de WoW ci de Warcraft acolo la 2:35... o cu totul alta mancare de peste... in special partea de customizare. Plus o mica diferenta intre MMORPG si RTS.
    2. Cum poti sa compari hardware-ul din spatele iTable de la PQ Labs (unde intra hardware pt. 2 PC-uri) cu cel de pe iPad (unde nu stiu cum au reusit sa introduca 2 baterii) ? Hmm... Te vezi jucand WoW stand aplecat deasupra unei mese ? Eu nu !

    P.S. Intr-adevar, nu e noua ideea... au mai incercat asa ceva si pe iPhone, dar s-au lasat batuti (prea mic ecranul)...

  4. #4 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Greșeala mea că n-am specificat, mă refeream la faptul că tehnologia touch screen a ajuns la un punct �n care poate face față comenzilor pe care le implică un joc gen WoW / Warcraft / etc.

  5. #5 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    inteleg ca e inovativ...sau cum o fi numita tehnologia touch pe ecrane imense
    dar serios vbind nu cred ca ar fi practic sau eficient sa joci un MMO de caalibrul WOW pe cata mai ecranul
    este pointless
    o tehnologie menita sa tina mintea oameniilor ocupata
    ne pierdem contactul cu natura noastra umana si ne implicam si dorim lucruri de care ne putem lipsi cu ususrinta

    personal prefer sa joc wow cu mouse-ul meu lachesis si tastatura mea tarantula
    tehnologia touch este doar un pas de evolutie falsa

  6. #6 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    inteleg ca e inovativ...sau cum o fi numita tehnologia touch pe ecrane imense
    dar serios vbind nu cred ca ar fi practic sau eficient sa joci un MMO de caalibrul WOW pe cata mai ecranul
    este pointless
    o tehnologie menita sa tina mintea oameniilor ocupata
    ne pierdem contactul cu natura noastra umana si ne implicam si dorim lucruri de care ne putem lipsi cu ususrinta

    personal prefer sa joc wow cu mouse-ul meu lachesis si tastatura mea tarantula
    tehnologia touch este doar un pas de evolutie falsa
    Este un pas de evolutie totusi . Faptul ca nu avem aceeasi rapiditate de folosire si pe touch nu arata ca nu este o evolutie.
    Nu cred ca playerii de top se vor juca World of Warcraft pe Ipad deoarece deocamdata au o viteza de reactie mai buna cu mouse-ul si tastatura .
    Dragut oricum , buna treaba , avansam usor usor

  7. #7 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    nu poti spune "evoluam"
    ei le creeaza noi doar consumam

  8. #8 SP
    Member Witchalok's Avatar
    N-am mai jucat de mult WOW, cam 3-4 ani, deci nu mai stiu cum sta treaba acum, insa ma gandesc ca ar fi destul de bun la facut niste "farming"... gen herbalism, mining, fishing, fermat niste mobs usoare, sa-ti vinzi enchanting prin orase, verificat auction house etc... care nu necesita o schema de control complicata.
    Normal ca nu o sa te bagi la un instance sau un PvP.

  9. #9 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Daca va aparea va fi cu siguranta ceva extraordinar si eu il voi primi cu bratele deschise

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    inteleg ca e inovativ...sau cum o fi numita tehnologia touch pe ecrane imense dar serios vbind nu cred ca ar fi practic sau eficient sa joci un MMO de caalibrul WOW pe cata mai ecranul este pointless
    Intelegi gresit.
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    o tehnologie menita sa tina mintea oameniilor ocupata
    Asa e... ca WoW pe PC tinea altceva ocupat oamenilor... nu mintea, nu ?
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    ne pierdem contactul cu natura noastra umana si ne implicam si dorim lucruri de care ne putem lipsi cu ususrinta

    personal prefer sa joc wow cu mouse-ul meu lachesis si tastatura mea tarantula
    Vezi ca te contrazici un pic singur. Pai daca "lachesis" si "tarantula" fac parte din "natura noastra umana", atunci... i rest my case !
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    tehnologia touch este doar un pas de evolutie falsa
    Da, adevarul e ca treaba asta cu "touch" e noua rau. Are doar cateva milioane de ani... Cam de cand i-a zis Eva lui Adam "Touch my booty... Oooo - ooooooo !"

  11. #11 SP
    Senior Member h0stile's Avatar

    World of Warcraft vine pe iPad !

    inainte sa zica touch my booty, Eva a atins marul si asa s-a nascut Apple, dintr-o tentatie si o atingere.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. World of Warcraft - The Movie By Csander in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 3 Last Post: 19-05-2015, 00:09
  2. World of Warcraft pe console? By FormableTube in forum Console News
    Replies: 25 Last Post: 06-04-2010, 18:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts