Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: World of Warcraft pe console?

  1. #1 SP
    Banned FormableTube's Avatar

    World of Warcraft pe console?

    Daca va intrebati ce se intampla cu cel mai mare MMORPG de nu isi face aparitia si pe console, ei bine Blizzard tocmai ce a declarat intr-un interviu pentru G4 ca se poarta discutii legate de aducerea jocului World of Warcraft pe consolele Microsoft Xbox 360 si Sony PlayStation 3 tot timpul, insa problemele tehnice de tot felul le cam stau in cale. Cu ocazia anuntarii noului expansion au adus si cateva comentarii legate de problemele portarii pe console:

    "�n cazul lui WoW, vorbim mai tot timpul. Cum aducem WoW pe console?" a declarat J. Allen Brack producător şef WoW. "Sunt schimbări tehnice, sunt patch-uri, mai este şi calitatea controlului folosit de noi versus calitatea celui oferit de Microsoft, Sony sau Nintendo."

    "Toate aceste lucruri ridică gradul de dificultate, mai ales �n cazul lui WoW, deoarece a fost dezvoltat cu tastatura �n g�nd, iar schema de control, controlul camerei, numărul de abilităţi pe care le ai, toate sunt adaptate pentru tastatură."

    "Idea de a porta aceste lucruri pentru un controller este o foarte, foarte provocatoare propunere." a mai adăugat Allen. MMO-ul are programat un nou expansion, Cataclysm, dar data de lansare este �ncă necunoscută.
    Attached Images Attached Images world_of_warcraft_console.jpg

  2. #2 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Sincer nu mi se pare o idee prea buna sa portezi WoW pe console, si asa este destul de complexa interfata, plus ca grafica nu este demna de o consola actuala. lol

    100th post!

  3. #3 SP
    Member cristian77's Avatar
    Nah Mini,alt joc la care o sa fii cel mai bun

  4. #4 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Pff...ce lipsa de idei...
    Mare branza ,sa faca un controller special si il vand laolalta cu jocul in sine!
    Cat despre patchuri , ar trebui sa le faca DLC gratuite!

  5. #5 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Sau pur si simplu sa se poata folosi tastatura si mouse ca si in Unreal Tournament. Tot s-ar cumpara ca painea calda.

  6. #6 SP
    Member televizor's Avatar
    Tube, nu stiu frate de unde ai inteles tu ca se poarta discutii de a aduce WoW pe console.

    "I think it's unlikely that WoW comes to the consoles," he added. "It is something that we talk about on a pretty regular basis, but someone is going to figure out how to make an MMO on a console and they're going to be wildly successful. I have no doubt about that."

    sursa : Don't Expect World of Warcraft On Video Game Consoles, Ever - World of Warcraft - Kotaku

    Pe viitor, pune si tu sursa, sa vada lumea cat de mult bati campii.

  7. #7 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Quote Originally Posted by televizor View Post
    Tube, nu stiu frate de unde ai inteles tu ca se poarta discutii de a aduce WoW pe console.

    "I think it's unlikely that WoW comes to the consoles," he added. "It is something that we talk about on a pretty regular basis, but someone is going to figure out how to make an MMO on a console and they're going to be wildly successful. I have no doubt about that."

    sursa : Don't Expect World of Warcraft On Video Game Consoles, Ever - World of Warcraft - Kotaku

    Pe viitor, pune si tu sursa, sa vada lumea cat de mult bati campii.
    Eu bat campii?Daca aceasta stire a fost autorizata de moderatori cred ca e adevarata
    Blizzard vrea să aducă WoW pe console Ştiri // MMO /// Eurogamer.ro

  8. #8 SP
    Member romey's Avatar
    Totusi daca s-ar gindi sa il faca si pentru console nu ar fi mare problema ca ai posibilitatea de a juca de la tastatura dar trebuie lucrat mult la grafica pentru ca nu ai fi dispus sa joci un joc pe PS3 cu grafica de PS2.

  9. #9 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    "Sunt schimbări tehnice, sunt patch-uri, mai este şi calitatea controlului folosit de noi versus calitatea celui oferit de Microsoft, Sony sau Nintendo."

  10. #10 SP
    Member OxygeN's Avatar
    ar fi super sa apara WoW pe console e jocul meu preferat

  11. #11 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Este una dintre cele mai mari exclusivitati ale PC-ului si asa ar trebui sa ramana.

  12. #12 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu cred ca ar fi un mare succes, personal nu cred ca as prefera sa petrec zeci de ore intr-un joc aparut in 2004 in loc sa joc ceva recent.

  13. #13 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Nu cred ca ar fi un mare succes, personal nu cred ca as prefera sa petrec zeci de ore intr-un joc aparut in 2004 in loc sa joc ceva recent.
    Te contrazic, la 6 ani de la lansarea jocului sunt 12 milioane de oameni care platesc 15 dolari pe luna pentru a juca. Daca cei de la Blizzard vor reusi sa aduca WoW pe console cu un controller special sau suport pentru mouse si tastatura cu siguranta va avea succes

  14. #14 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    De ce ar juca cineva WoW pe consola?

  15. #15 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu cred ca se pune problema succesului pe consola. Ar fi clar un mega succes, dar totusi ar trebui ceva nou, deoarece WoW e invechit moral si un MMORPG special gandit pentru console la fel de easy-to-use and all that ca WoW s-ar preta mai bine.

    Quote Originally Posted by FormableTube View Post
    Daca aceasta stire a fost autorizata de moderatori cred ca e adevarata
    Riiight... din moment ce moderatorii sunt niste fiinte atotcunoscatoare.

    Quote Originally Posted by andrei1 View Post
    De ce ar juca cineva WoW pe consola?
    De ce nu ar juca? Eu as juca daca nu ar trebui sa platesc ceva in plus fata de Gold. Dupa ce l-as "termina" (as in level max and stuff) as mai intra de 2-3 ori pe sapt sa vad ce mai face caracteru si in final chiar as vrea sa vad un MMORGP pe console.

  16. #16 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Ahh .. no more WoW . Aproape imposbil sa te lasi de el odata ce esti intr-o guilda buna cu care faci raiduri zilnic . lol

    Mika : that's the problem with WoW nu poti sa il "termin" oricat te-ai straduii apar new dungeouns , raid's si e inevitabil ca ai vrea sa le obtii pe toate ...so there is no end .

    On : daca ar fi sa apara pe console nu cred ca ar fii o idee stralucita tinand cont ca apar patchuri aproape saptamanal iar unele ocupa destul de mult spatiu si pe langa asta ar trebuii sa inveteze ceva controler godlike pentru toate macro-urile , etc si ar fi destul de complicat de jucat de pe consola oricum .

  17. #17 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    Oh Hell NO! Mai urmeaza sa vad metin2/triburile/second life pe ps3

  18. #18 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Riiight... din moment ce moderatorii sunt niste fiinte atotcunoscatoare.
    Normal

  19. #19 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Pana una alta, asteptam DC Online sa vedem acolo ce iese, ca pare promitator.

  20. #20 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    eu cred ca ar trebui sa se axeze pe un nou mmorpg care sa poata fi jucat fara probleme pe console....trebuie sa fie neaparat WOW ca sa se vanda bine?...sunt destui oameni destepti la blizzard care cred ca ar face o treaba buna....cel putin asta este parerea mea

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. World of Warcraft vine pe iPad! By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 10 Last Post: 07-05-2010, 16:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts