Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 26 of 26

Thread: World of Warcraft pe console?

  1. #21 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Este una dintre cele mai mari exclusivitati ale PC-ului si asa ar trebui sa ramana.
    Amen.

    Quote Originally Posted by raul12 View Post
    Ahh .. no more WoW . Aproape imposbil sa te lasi de el odata ce esti intr-o guilda buna cu care faci raiduri zilnic . lol

    Mika : that's the problem with WoW nu poti sa il "termin" oricat te-ai straduii apar new dungeouns , raid's si e inevitabil ca ai vrea sa le obtii pe toate ...so there is no end .

    On : daca ar fi sa apara pe console nu cred ca ar fii o idee stralucita tinand cont ca apar patchuri aproape saptamanal iar unele ocupa destul de mult spatiu si pe langa asta ar trebuii sa inveteze ceva controler godlike pentru toate macro-urile , etc si ar fi destul de complicat de jucat de pe consola oricum .
    Intr-adevar WoW e foarte dadator de dependenta, nu recomand daca mai doriti sa aveti o viata sociala sau o slujba. lol
    Cel putin mie mi-a creat probleme in sensul asta o luna si ceva cat l-am jucat, dupa care foarte fortat m-am lasat ca am zis ca o sa devin schelet in fata la PC...

    Altfel no comment, este un MMORPG superb, mi-a placut mai ales sistemul economic al jocului. Pacat ca nu se face un WoW 2 ceva, ca grafica depasita strica mult din atmosfera jocului pentru mine.


    Off-topic
    : Sunt foarte curios daca Star Wars - The Old Republic o sa se ridice cat de cat la inaltimea lui WoW.

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-o sa iasa pe console... pentru ca Blizzard in ultima vreme a invatat cum sa-i "pacaleasca" pe multi. Cunosc cativa "gameri" seriosi de WoW care mai mult stau si-si modifica interfata cu jde mii de butoane si addonuri... decat joaca propriu-zis. N-o sa le placa pe consola, pentru ca pe consola nu se poate sta ca pe IRC... asa cum fac multi alti mega-players de WoW.

    Sper ca macar Diablo III sa aiba bunul simt sa-l optimizeze serios si sa poata fi portat pe console. WoW-ul, cu cele zeci de mii de patchuri si bug-fixuri, nu are sanse sa vina pe console. Punct.

  3. #23 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Se pricep bine baietii de la Blizzard la marketing, banui ca si-a dat seama toata lumea ca despre asta e vorba.

  4. #24 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ok deci wow poate sa ramana PC exclusive , da sa speram ca o sa ne faca o surpriza baietii de Blizzard cu niste jocuri multi-platform (diablo 3 sau starcraft 2 anyone ? ) . De ar aparea jocurile astea pe console (printr-o minune Dumnezeasca bine-nteles ) atunci chiar ca nu o sa mai merite sa iti tot upgradezi pc-ul pentru a te juca (stim cu totii ca demult nu a mai aparut nici un joc cu adevarat bun pe PC )

  5. #25 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Ce tare ar fi sa joc SC2 pe consola, ar fi... oribil. Diablo 3 ar merge mult mai OK.


    (stim cu totii ca demult nu a mai aparut nici un joc cu adevarat bun pe PC
    Majoritatea jocurilor bune sunt multiplatform si pe langa astea mai exista Stalker, King's Bounty, Total War, Dawn of War, Command and Conquer, Sims, Anno, Company of Heroes etc.

  6. #26 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar

    wow/diablo3

    Nu sunt nici eu prea increzator in ceea ce priveste lansarea WOW pe console, mai ales ca o sa fie mare bataie de cap sa-l optimizeze astfel incat sa poata fi "jucabil" si sa beneficieze de toate functiile variantei de PC.
    Nu trebuie uitat ca Sacred 2 a reusit ceva-ceva si a spart "gheata".
    Daca se vor ambitiona/incapatana sa porteze WOW, jucatorii de PC vor migra spre console? Sunt sanse ca producatorii de componente PC sa influenteze Blizzardul si sa-l determine sa nu faca pasul asta?

    Pana in 2011 cand va aparea pe piata Diablo 3, au timp berechet sa faca ce vor....daca vor dori, bineanteles.
    La o adica, intr-un an cat testeaza ei Diablo 3 ar putea sa scoata un joc nou. Deci timp pentru portat pentru PS3/XBox 360...ar fi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. World of Warcraft vine pe iPad! By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 10 Last Post: 07-05-2010, 16:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts