Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 56

Thread: Reviste gaming

  1. #1 SP
    Junior Member razvan21ro's Avatar

    Reviste gaming

    Ziceti-mi si mie niste nume de reviste de gaming prezente pe la chioscuri. Vreau niste marci bune, nu prostii de genul Level.

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by razvan21ro View Post
    Ziceti-mi si mie niste nume de reviste de gaming prezente pe la chioscuri. Vreau niste marci bune, nu prostii de genul Level.
    mai exista altceva inafara de Level ? La mine in oras nici asta nu mai avem. Inainte era PC Games, Next , Xtreme PC...da cam toate au dat faliment . Alte reviste daca vrei legate de gaming, cred ca va trebui sa le iei din afara tarii (Playstation Magazine de exemplu si ce mai sunt pe-acolo )

  3. #3 SP
    Junior Member razvan21ro's Avatar
    Pacat...

  4. #4 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    dar nici acelea nu faceau mare lucru... erau mai mult pe gaming pe PC! Daca-mi aduc aminte eu bine... ar fi fain daca s-ar mai face reviste de gaming dec�t LEVel care sincer prea se chinuie sa se menţină...

  5. #5 SP
    Junior Member razvan21ro's Avatar
    Level nu mi-a placut de la inceput... nu stiu de ce... dar am preferat CHIP sau XtremePC.

  6. #6 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Uite aici ceva reviste vechi :
    Reviste Vechi

  7. #7 SP
    Member marv's Avatar
    arise from your grave, old thread! (Sa ma ghidati va rog spre thread-ul corect daca exista, dar eu altul n-am gasit.)

    Dupa cum bine stiti piata din Romania are momentan 0 reviste dedicate jocurilor. De fiecare data cand se intampla sa mai vizitez cate o alta tara, ma uit cu jind in vitrinele magazinelor de presa unde sunt afisate chiar si cate 10 reviste de gaming. Anul acesta am numarat intr-o vitrina in Italia 5 (CINCI!) reviste doar pentru Playstation.

    Voi mai cititi ceva reviste de genul? Stiu ca mai erau unii care aveau abonamente la reviste din UK.

  8. #8 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    online digital DECAT

  9. #9 SP
    Member marv's Avatar
    lume lume, o sa avem iar revista cu jocuri!
    CONCURS: Săriţi Cu Noi La NIVELUL2! - NIVELUL2

  10. #10 SP
    Member renatoman's Avatar
    lol super..inca mai am numerele de XtremPC, Level si Computer games cumparate cu ani in urma

  11. #11 SP
    Member westy9009's Avatar
    big Like

  12. #12 SP
    Member marv's Avatar
    la link-ul pe care l-am pus mai sus a aparut ca premiu si un key de Destiny: The Taken King Digital Collector's Edition.

  13. #13 SP
    Junior Member AfyLynx's Avatar
    Quote Originally Posted by marv View Post
    lume lume, o sa avem iar revista cu jocuri!
    CONCURS: Săriţi Cu Noi La NIVELUL2! - NIVELUL2
    Super vestea, ma apuc sa fac loc pentru noile numere .

  14. #14 SP
    Member Mousey's Avatar
    Primul număr al revistei se poate comanda de aici:

    Comanda REVISTA NIVELUL2

    Din 24 decembrie încep livrările, eu unul abia aștept

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Wow ce pret i-au tras.

  16. #16 SP
    Member Mousey's Avatar
    Da... Trine 2 nu e tocmai ieftin (si il am deja), dar daca vor continua tot cu jocuri de genul eu sunt de acord.

  17. #17 SP
    Member marv's Avatar
    mi se pare ca pretul e mai mult decat decent. Sa luam in considerare ca e si singura revista de gen din tara si se adreseaza unei paturi sociale care isi permite s-o achizitioneze lunar.

  18. #18 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mmm, discutabil. Pe mine, spre exemplu, ca si console gamer, nu ma intereseaza deloc jocul de PC. Si pentru a citi cateva review-uri scrise in romana, review-uri pe care oricum le-am vazut (ca video review) de cand au iesit jocurile care m-au interesat, deja e inutila. La fel si la stiri.

    Iar de 22 ron pe luna, prefer sa-mi iau un joc downloadabil, odata la 2 luni. Si nici nu strang maculatura inutila in casa
    La 12-15 ron pe luna, mi s-ar fi parut mai corect/normal, dar suntem in romania si nu prea-ti permiti mare lucru cu banii astia...

    Asta e doar parerea mea, normal.

  19. #19 SP
    Member marv's Avatar
    ok, inteleg, dar din ce spui eu inteleg ca nu esti interesat sa cumperi o revista care se adreseaza tuturor sistemelor de gaming, ai vrea ceva axat pe sistemul pe care il folosesti tu. Iar informatiile nu ti se par actuale pentru ca iti iei informatia de pe internet. Si nu esti interesat nici de jocul dat lunar. In mod evident aceasta revista nu ti se adreseaza indiferent de pret.

    Revista LEVEL de exemplu avea in spate o intreaga editura care scotea multe alte reviste lunar, deci isi permiteau un pret mai mic datorita rulajului. Revista Nivelul 2 nu are in spate nici o editura decat fosta echipa de la LEVEL care si-au facut ei o firma, deci nu au foarte mult spatiu de manevra cand vine vorba de pret. E ca diferenta intre supermarket-urile de genul Kaufland si chioscul lui tanti Carmen de la parter care nu-si permite aceleasi preturi.

    Si tot legat de pret, gamesTM de exemplu costa 10 lire (deci peste 60 RON) si vine fara joc full.

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stai linistit ca stiu istoria si stiu despre ce e vorba (inca am tone de reviste Level, Chip si XtremPC acasa stranse inca din '97-'98). Da, poate nu mai sunt publicul tinta, dar daca aveau un pret mai accesibil, puteam sa redevin.

    Cat de celelalte reviste mai scumpe, ele sunt foarte cunoscute si au multe exclusivitati (articole, interviuri, hands-on-uri samd). Lucruri care te fac sa le cumperi.

    In cazul de fata, singuru motiv pentru care as cumpara aceasta revista, ar fi pentru a sustine oamenii pasionati din spate (si am tot respectul pentru ei, mai ales pentru ca i-am vazut la toate lansarile de la noi) si poate pentru a sustine economia tarii (de care chiar nu-mi pasa ).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Licitație: reviste Level By Venom in forum Licitatii
    Replies: 12 Last Post: 27-04-2015, 23:08
  2. Reviste gaming pt consolisti By Akyy1994 in forum Carti si Comics
    Replies: 10 Last Post: 30-10-2011, 16:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts